DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Terkotanie - nie turbina
Autor Wiadomość
MaxCK 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2026
Posty: 2
Skąd: Kielce
Wysłany: 2026-06-09, 07:06   Terkotanie - nie turbina

Witam wszystkich serdecznie. Zakładam nowy temat, ponieważ kwestia turbiny jest wykluczona. Samochód na zimnym silniku działa normalnie, cicho. Po pół godziny jazdy zaczyna się terkot słyszalny w kabinie od strony kierowcy najbardziej. Co najlepsze, jak otworzę maskę tego nie słychać, jedynie od spodu odrobinę. Samochód był w ASO 3 razy, po jednym dniu temat wraca, znowu się umówiłem na piątek do ASO, ale widzę, ze to bezcelowe. Dźwięk ten słychać na jałowym, szczególnie dokuczliwe na postoju na światłach. Stąd moje pytanie, miał ktoś coś takiego? Ewentualnie jakiś warsztat w okolicach Kielc/Kielce, który mógłby ogarnąć przyczynę?
W załączeniu plik z Hałasu. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie

hałas1.zip
Pobierz Plik ściągnięto 24 raz(y) 217,23 KB

 
MartinezTychy 



Marka: Dacia
Model: Jogger SL Extreme, Ex Duster, Ex Logdy
Silnik: 1.0TCe 110KM 200Nm
Rocznik: 2022
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 14 Lut 2019
Posty: 485
Skąd: Tychy
Wysłany: 2026-06-09, 11:59   

MaxCK, zerknij czy nie masz luźnej dolnej osłony silnika.
 
MaxCK 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2026
Posty: 2
Skąd: Kielce
Wysłany: 2026-06-09, 13:28   

MartinezTychy napisał/a:
MaxCK, zerknij czy nie masz luźnej dolnej osłony silnika.

niestety nie, dzieje sie tak tylko po rozgrzaniu samochodu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne