Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak się zachować w korku gdy ratownik jedzie!
Autor Wiadomość
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-14, 12:22   

okey32 napisał/a:
jesli ktoś nie ma radia na ful jak niektórzy młodociani lub nie jest przedstawicielem handlowym ze słuchawkami od telefonu w uszach lub samym telefonem przy uchu to nie powinien mieć problemu z usłyszeniem karetki i zareagowaniem w odpowiedniej chwili.

Spotkałem się z karetkami, które słychać było, kiedy stały obok. :/ I nie były to jakieś stare kredensy, w których sygnał było lepiej słychać w środku, niż na zewnątrz. W miarę nowe.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-02-14, 18:07   

bebe napisał/a:

Spotkałem się z karetkami, które słychać było, kiedy stały obok. :/ I nie były to jakieś stare kredensy, w których sygnał było lepiej słychać w środku, niż na zewnątrz. W miarę nowe.

podobnie jest z oznakowanymi kia policji.Ktoś zarobił na fuszerce wstawiając gdzieś głęboko pod karoserię słabe syrenki a na dachu gustowne ale małe "bomby"(poczciwe polonezy miały belkę z wielkimi trąbami syren i lampami wielkości garnka) i w efekcie często dochodzi do kolizji z uprzywilejowanym radiowozem. Krawężniki o dowolnie niebotycznej wysokości też często uniemożliwiają sprawne rozjechanie się aut (kiedyś trenowałem to nissanem note) I tu duży plus dla Dustera - 15 cm krawężnika połyka nawet zbytnio go nie czując :mrgreen:
 
Hamil 



Marka: Dacia
Model: logan
Silnik: 1.6MPI
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 71
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-15, 12:22   

U nas nie do przyjęcia ze względu na drogi, brak dodatkowych pasów, no i korki, które się nie tworzą od czasu do czasu, one po prostu są non stop. :-|
_________________
Dacia...czemu nie.
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-20, 01:59   

Hm, daję tutaj poradę z "Dębicy" jak radzić sobie z agresywnym kierowcą.

Jeśli kierowca jadący za tobą lub obok ciebie przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle, jeździ slalomem, trąbi, mruga światłami, jedzie za blisko poprzedzającego go samochodu, wyprzedza z prawej strony, krzyczy lub wykonuje nieprzyzwoite gesty, czy grymasy, uważaj – masz do czynienia z tzw. kierowcą agresywnym, który bywa niebezpieczny. W takim wypadku:

O ile to możliwe, zjedź takiemu kierowcy z drogi.
Nie ścigaj się z nim.
Unikaj kontaktu wzrokowego z agresywnym kierowcą.
Ignoruj jego gesty i nigdy sam ich nie powtarzaj.
Jeśli uważasz, że zachowanie tego kierowcy może być niebezpieczne dla innych uczestników ruchu, zawiadom policję podając opis auta, numery rejestracyjne, miejsce zdarzenia i – o ile to możliwe – przypuszczalny kierunek jazdy. Najlepiej zrobić to przez telefon komórkowy dzwoniąc na numer 997 lub 112.

Link - http://www.debica.com.pl/...nymi_kierowcami

Jest tam też sporo ciekawych rad o oponach.
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2012-12-20, 20:48   

No a ja mam takie zasady:
- głupiego zawsze lepiej mieć przed sobą - dać się wyprzedzić (w razie potrzeby nawet stanąć) i niech sobie jedzie,
- na wszelkie gesty i miny - albo tępy wzrok utkwiony w dali, albo głupawy uśmiech Jasia Fasoli,
- 112 - nie liczcie, raz chciałem zgłosić gościa, któremu 3 pasy to było za wąsko (najwyraźniej pijany) - rzucili słuchawkę, nim zdążyłem powiedzieć jedno zdanie.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
marszelest 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V / LR-IV
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 553
Skąd: ŻORY
  Wysłany: 2012-12-22, 20:25   

jest prostszy sposób o większej skuteczności :lol: :lol: :lol:

_________________
(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne