Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Marcin
2008-01-11, 22:04
Kredyt - jaki (czy...?)
Autor Wiadomość
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2007-09-19, 14:54   Kredyt - jaki (czy...?)

Witam,

Ja zamierzam kupić auto na kredyt. Odwiedziłem już kilka banków i tak:
- Oprocentowanie różne w każdym z nich
- Prowizje podonie jak oprocentowanie
- Wysokość raty podobna.

I teraz pytanie :-/

Jakie są Wasze doświadczenia na tym polu, gdzie warto brać, a gdzie nie (nie pytam czy warto bo nie warto, ale jak się nie ma kasy to trzeba...). Na co zwracać uwagę.

I jeszcze jedno: Czy ktoś brał kredyt w Polbanku i co o tym sądzi (nie ma zastawu na samochodzie, podobno wyliczają jakąś minimalną miesięczną ratę, ale można spłacać więcej i dzięki temu szybciej - ale za to % trochę wyższy).
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-19, 15:13   

Zalezy co dla Ciebie jest priorytetem. W moim przypadku:
1. Łatwość i szybkość w załawieniu formalności.
2. Czy spłatę mozna swobodnie zawiesić (nigdy nie wiesz kiedy taka opcja sie przyda) bez dodatkowych kosztów, czy można kredyt spłacić wcześniej bez dodatkowych kosztów.
3. Czy kredytodawca jest wiarygodny, ma renomę, istnieje na rynko odpowiednio długo itd.
4. Koszt kredytu (różnice są tak małe że szkoda sobie tym zawracać dupe) grunt żeby to szybko i bezboleśnie załatwić

Mam konto firmowe w ING Bank Śląski, oni mimo tego kazali mi napisać książke na temat mojej działalności. Olałem ich i kredyt dostałem od ręki w ciągu kilku godzin, bez wypełniania dziesiątek pism w PTF, Santander Consumer Bank SA, koszt kredytu nizszy jak w "moim" banku. Zadzwoń - zapytaj. http://santander-consumer.bank-internetowy.pl/

Mają jedną wadę kilka dni poslizgu w spłacie i upomnienie za 10 zł. Przy innych kredytach nie było aż tak drastycznie. Jako że mam dochody nieregularne, zdaża mi się czasem poslizg - teraz bedę również zwracał uwagę na kary od drobnych poslizgów :-)
_________________
majkhell
 
swissman 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: dci 1.5, 90 KM
Rocznik: 2016
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 283
Skąd: W-Wa, teraz CH
Wysłany: 2007-09-19, 15:34   

majkhell napisał/a:
Mam konto firmowe w ING Bank Śląski, oni mimo tego kazali mi napisać książke na temat mojej działalności. Olałem ich i kredyt dostałem od ręki w ciągu kilku godzin


a to nie ci co to - zalatwiacie? ZALATWIAMY!

:mrgreen:

od razu wiedzialem ze kondrat cos kombinuje w tym spocie rekalmowym...
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-19, 15:47   

Cytat:
a to nie ci co to - zalatwiacie? ZALATWIAMY!


Dokładnie cholera Ci sami, szlag mnie trafił. Powiadam kobiecie, że w kompie ma cała historię mojego konta, płatności na US, ZUS i innych darmozjadów. A ona że mam zaświadczenie przytargać o niezaleganiu. Zawsze powtarzam że reklama kłamie, zresztą sam w tym siedzę :-)
_________________
majkhell
 
MartinPŃ 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 100
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-19, 19:36   

Przez renault w salonie, u mnie bezkonkurencyjnie.
 
baba za kółkiem 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączyła: 18 Wrz 2007
Posty: 68
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-19, 20:13   

Ja też w salonie i było dziecinnie łatwo: bez zaświadczeń, papierów itp., a w moim przypadku to podstawowa trudność, gdybym chciała normalnie w banku.
A przy wpłacie 2/3 wartości - raty 0%
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-19, 22:37   

Nie wiem czy jest teraz dostępny ale był fajny kredyt 60/40 u dealera tzw. 0 % na 2 lata.RSO 3,5 % w skalo roku - korzystniej niż lokata w banku - polecam nawet tym co mają cash na całość auta, a potrafią sprytnie zainwestować pozostałą część - sam tak zrobiłem ;-)
_________________
GeRRaD
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-20, 06:56   

OK. Dzięki za info.
 
psur 



Marka: Nissan
Model: NV200 Evalia
Silnik: 1.5 dCi
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 652
Skąd: DW
Wysłany: 2007-09-20, 07:30   

Do porównywania kredytów najlepiej przyjąć taktykę: ustalasz sobie jaką chcesz zrobić 1. wpłatę i każesz sobie w każdym banku wyliczyć wysokość raty. I wtedy najłatwiej porównać. Bo oprocentowanie to jedno, a są jeszcze dodatkowe opłaty.

Oprócz tego warto jeszcze zwrócić uwagę na:
* możliwość wcześniejszego spłacenia kredytu bez dodatkowych kosztów i ze zmniejszeniem odsetek,
* czy bank zabiera kartę pojazdu.

No i najlepiej chyba uderzyć do dealera (tam jest zero formalności - tylko dwa dokumenty). Mają tam fajny kredyt, że wpłacasz 60% wartości, a resztę przez dwa lata. Całkowity koszt kredytu to ok. 300 zł. Z takich zwykłych kredytów, bez dużej pierwszej wpłaty, mają promocyjny i nim ja się zainteresowałem - wypada korzystnie.
_________________
Dacia Logan 1.4 MPI 75 KM, wersja Access + poduszka pasażera
2007 - 2012, ok. 86 tys. km
To był naprawdę fajny wóz!

www.psur.pl - moja strona o podróżowaniu po Polsce
 
dmas 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV Laureate 7 os.
Silnik: 1,6 MPI (87)
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 199
Skąd: Warszawa/Bielany
Wysłany: 2007-09-20, 08:43   

zobacz tez w PDK (www.pdk.pl) - jest atrakcyjnie i dodatkowo maja korzystne ubezpieczenie - taniej niz w salonie.
_________________
Logan MCV 1.6 (87) Laureate 7os. Niebieski.
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-09-20, 11:52   

Santander
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
majkhell 



Marka: Dacia
Model: DOKKER full wypas
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 74
Skąd: Katowice - Śląsk
Wysłany: 2007-09-20, 12:40   

Cytat:
Santander


Ja już u nich nie wezmę, ogólnie szybko i wygodnie, pan mi się do chaty przyturlał z papierami, potem pojechał do dilera i wszytko załatwił. Było by jak w bajcie gdyby nie to że po 3 dniach poślizgu przysyłają upomnienie, które kosztuje 10 zł. W przypadku żadnego innego kredytu tego nie było, a pytałem pana czy są represje spowodowane małymi poslizgami (mam nieregularne dochody i to dla mnie ma znaczenie) i powiedził że no problem.
_________________
majkhell
 
arturo 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1,4 MPI; 75KM
Rocznik: 2004
Wersja: Ambiance
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 39
Skąd: CHEŁM
Wysłany: 2007-09-20, 13:40   

W Polbanku kredyty są udzielane na zasadzie karty kredytowej dlatego ustalaja najniższą możliwą ratę do zapłaty jeżeli będziesz spłacał tylko najniższą zobaczysz że spłacasz odsetki a kapitał prawie się nie zmniejsza przykład weź 2.000,00 zł. rata najniższa to ok.45 zł. z tej kwoty najpierw pobiorą odsetki a co zostanie to idzie na spłatę kapitału
_________________

przebieg: 207 000 i już nic więcej
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-21, 07:39   

No właśnie w Polbanku przy minimalnych ratach spłacałbym przez 84mies. a koszt kredytu 40% z drugiej strony nie ma zabezpieczenia na samochodzie i w każdej chwili mogę go sprzedać bez problemów (no chyba, że kupca nie znajdę...) i spłacić część kredyu. Swoją drogą, wg wstępnej estymacji spłaty przy założeniu miesięcznej raty na takim pozionie jak w innych bankach w Polbanku spłacał bym o 2 -3 mies dłużej (planowałem 48 mies).

Inne banki są tańsze (zbliżone wysokością raty i zbliżone wymagania co do zdolności kredytowej), ale zabezpiczeniem jest samochód - więc trudniej go sprzedać. Dodatkowo jak gadam z przedstawicielem, który wszystko za mnie załatwi i nigdzie nie widzi problemów to robię sie podejrzliwy bo czuję, że zależy mu wyłącznie premii od obrotu a nie na załatwieniu sprawy korzystnie dla mnie.

To mój pierwszy kredyt i kompletnie nie mam doświadczenia na tym polu.

Z tego co zdążyłem to tej pory zauważyć to jabardziej kompeteną obsługę miałem w banku, w którym mam konto (BPH) - ale za to kupa latania załatwiania jakichś wstępnych fakrur, promes, drugich fakrur, zaświadczeń i innych cudów niewidów...
U dilera mam problemy ze zdolnością kredytową (umowa na czas określony) ale gość powiedział, że podobno można coś pokombinować...
Najmniej formalności Polbank ale za to drożej...

Oczywiscie pjd jesycye ray do dilera i pokombinujemy

[ Dodano: 2007-09-21, 08:41 ]
PS.

Ciekawe, co nacisnalem na klawiaturze ze zrobila sie niemiecka, a na dole ekranu mam znaczek PL...
 
arturo 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1,4 MPI; 75KM
Rocznik: 2004
Wersja: Ambiance
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 39
Skąd: CHEŁM
Wysłany: 2007-09-21, 08:40   

Sprawdz oferty innych banków w takich jak np. LUKAS oni ponoc też mają dość przystępną ofertę. Ale pamiętaj że banki przeważnie patrzą na zdolność kredytową i czy umowa o pracę jest conajmniej podpisana na okres na jaki ma być udzielony kredyt
_________________

przebieg: 207 000 i już nic więcej
 
Andrzej 



Marka: Dacia Logan
Model: MCV 7os.
Silnik: dci 85
Rocznik: 11.2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 556
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-21, 09:19   

Dla Lukasbanku jestem za biedny...

Banki patrzą też na okres zatrudnienia u ostatniego pracodawcy (w większości musi być ponad 6mies - u minie minęło 5 lat). Z resztą nie mogę za bardzo zrozumieć co ma do żeczy umowa, przecież czy jest na czas określony czy na czas nie określony to i tak można ją rozwiązać w pierwszym przypadku po 2 tyg. w drugim po 3 mies., a ja kredyt chcę wziąć na 4 lata... Chyba lepiej było by patrzeć na dochody z ostatnich lat, czy historię zatrudnienia...

Ale co tu gadać jest jak jest.
 
arturo 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1,4 MPI; 75KM
Rocznik: 2004
Wersja: Ambiance
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 39
Skąd: CHEŁM
Wysłany: 2007-09-21, 09:28   

na historię zatrudnienia i dochody z ostatnich lat żaden bank nie patrzy dla nich liczy się czas obecny i czy będziesz miał z czego spłacać rat
_________________

przebieg: 207 000 i już nic więcej
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2007-09-21, 11:07   

Teraz banki daja kase z zamkniętymi oczami - wystarczy wykazać że masz kredytowność z dochodów - a to że masz nawet jakieś inne kredyty to nie ma problemu. Jak bralem mieszkanie na kredyt to wg dochodów stwierdzili ze wiecej niz xxxxx nie dadzą - ale jakbym chciał samochód to mimo kredytu na mieszkanie to mogą mi dać więcej niż dostałęm na mieszkanie :)
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
paulus 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 68KM
Rocznik: 2007
Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 81
Skąd: Ząbki k. Warszawy
Wysłany: 2007-09-21, 16:13   

Mam podobny dylemat. Niebawem odbieram swojego Logana MCV.
Lukas wydaje się sensowna (i jedną z tańszych) propozycji. Przykladowa symulacja: 40000 kredytu na 5 lat - rata stała 813 zł/m-c (wliczona prowizja i inne opłaty).
 
arturo 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: 1,4 MPI; 75KM
Rocznik: 2004
Wersja: Ambiance
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 39
Skąd: CHEŁM
Wysłany: 2007-09-21, 17:30   

jest jeszcze bank PEKAO tam mają kredyt na zakup samochodów w pierwszym roku odsetki tylko 9% później są niewielewiększe spróbujcie
_________________

przebieg: 207 000 i już nic więcej
 
stes 



Marka: Dacia
Model: Megane III 1.4 TCe , Logan Laureate 2006
Silnik: 1.4
Dołączył: 27 Paź 2007
Posty: 34
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-12-27, 18:33   

Brałem również w banku PKO.
Wyszło mi że najlepszy. Może dlatego że to mój bank, mam tam konto.
Wziąłem kredyt gotówkowy.
Pani sama mi taki zaproponowała.
Róznica żadna w oprocentowaniu,między samochodowym a gotówkowym.

A jeżeli w trakcie spłaty nie daj boże powinie sie noga, zawsze można sprzedać Logana, i zapłacić resztę.

Płaciłem już jednorazowo większą kwotę, bez problemów
_________________
Pozdrawiam
Stes
 
mgg 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1,4
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 82
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-01-23, 12:07   

Ja brałem w ING ale załatwiałem u dilera (AUTO ZIĘBA - KATOWICE) było najkorzystniej 20tyś zł na 60rat rata (z prowizją i odsetkami) wyszła na ok. 431zł. Jako zabezpieczenie kredytu Polsa AC. Ale trzeba było byc trochę upierdliwym i trochę negocjować.
Nim poszedłem do dilera miałem 5 ofert m.in. z Lukasa , Citibank , PKO , ING o/Gliwice , GE Money, pokazałem tabelkę z zestawionymi ofertami a Pani u dilera i przebiła wszystkich.
_________________
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGAN
 
Black Eryk 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 06'
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 541
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Wysłany: 2008-01-24, 08:12   

A ja się pytałem o ING w auto zięba :) i wyszło mi więcej niż w Santander.... wszystko zależy od promocji jaką mają w danym momencie. Trzeba na bieżąco śledzić i samemu przekalkulować ;-)
_________________
LOGAN 1.5 DCI 8-) (niestety troszke się poobijał i został sprzedany)

Przejechane 97000km, Only ON BP ULTIMATE.
Pozdrawia Krystian
gram w http://www.speedimspeed.pl
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2008-01-25, 23:39   

stes napisał/a:


A jeżeli w trakcie spłaty nie daj boże powinie sie noga, zawsze można sprzedać Logana, i zapłacić resztę


Może to nie być takie proste, jak się wydaje. Trzeba mieć na uwadze przynajmniej dwie rzeczy. Po pierwsze - duży spadek wartości samochodu w początkowym okresie, w skali pierwszego roku nowy samochód traci tak do 25% wartości początkowej.
Przy dłuższych okresach kredytowania, spłacona po roku kwota kredytu będzie znacznie mniejsza, niż utracona wartość pojazdu. Po drugie, konstrukcja większości kredytów jest taka, że w pierwszej połowie okresu kredytowania w miesięcznej racie kredytu większą część stanowią odsetki niż kwota kapitału spłacanej raty. Dlatego jeśli ktoś przewiduje wcześniejszą spłatę kredytu mając gotówkę, to czym prędzej to zrobi, tym więcej zaoszczędzi.

Banki bardzo ładnie się uśmiechają twarzami miłych pań, ale za nimi stoją posępni panowie, którzy chcą dobrze zarobić.
_________________

 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2008-01-27, 13:13   

ja wzialem kredyt w Polbanku tzw bezpieczny. przecialem mase ofert i tak naprawde niwiele sie roznia. kredytobiorca i tak jest zawsze do tylu. tu minimalna splata miesieczna to 25 zl od tysiaca lacznie z kosztami kredytu. zaleta- kazda nastepna rata jest liczona od tego co zostalo do splacenia. to co splaciles mozesz znowu wykorzystac. dostajesz do tego karte . pozdr
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne