Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Nasza DRAKULA A.D. 2012
Autor Wiadomość
mariush_78 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2011
Posty: 69
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-02-22, 19:02   

bartek napisał/a:
mariush_78 czyli czujniki parkowania sam montowałeś? ;-) i jeszcze jedno ile kosztował ten breloczek Daci? 8-)


Czujniki w ASO montowali przed samym odbiorem - 600 zł z montażem.
Za breloczek 9 zł na allegro zapłaciłem + 3,5 przesyłka

Dziś liczyłem jak ze spalaniem wygląda i wyszło mi w cyklu mieszanym (dziennie 40km poza miastem i 20 w mieście) tak w granicach 8,2 l/100 (komputer też tak pokazuje). Myślę, że nie jest źle. Zobaczymy po dotarciu - bo na razie 3,5 tyś ani razu nie przekroczyłem.

Pozdrowienia
_________________
"Omne ignotum pro magni fico" - Wszystko co nieznane, wydaje się niezwykłe
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2012-02-22, 19:52   

breloczek powinni dać bez łachy w salonie za friko :shock: tzn. w moim ASO dają więc jak dla mnie to żadne mecyje, może gdzie indziej podchodzą do tego inaczej
 
mariush_78 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2011
Posty: 69
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-02-26, 15:07   

I kolejne zabezpieczenie... 10 zł i 15 min roboty. Czekam aż wypuszczą oryginał z Rezaw-Plastu - z takim samym wzorkiem jak reszta dywaników.

DSCN0564.JPG
Plik ściągnięto 195 raz(y) 130,8 KB

_________________
"Omne ignotum pro magni fico" - Wszystko co nieznane, wydaje się niezwykłe
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-02-26, 16:58   

mariush_78 napisał/a:
Czekam aż wypuszczą oryginał z Rezaw-Plastu - z takim samym wzorkiem jak reszta dywaników.


coś takiego już jest ;-)
http://allegro.pl/uniwers...2092025480.html
 
mariush_78 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2011
Posty: 69
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-03-07, 21:59   

Proponuję założyć nowy temat: Po jakim czasie pojawiają się odpryski na Dusterze?

Czy też tak macie, że każdy usłyszany na karoserii kamyk lecący spod innego auta powoduje odpryski prawie aż do blachy? :cry: :cry:

Po miesiącu mam już 2 - na drzwiach i koło reflektora, a auto nic poza asfaltem nie widziało!
Nie wiem czy to w ASO reklamować czy co - ale to jest kpina -chyba że z moim jest coś nie tak :-?
Chyba w taki sposób można się zrazić do zakupu nowego auta :-?
_________________
"Omne ignotum pro magni fico" - Wszystko co nieznane, wydaje się niezwykłe
Ostatnio zmieniony przez mariush_78 2012-03-07, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-03-07, 22:30   

mariush_78 napisał/a:
Czy też tak macie, że każdy usłyszany na karoserii kamyk lecący spod innego auta powoduje odpryski prawie aż do blachy?

kiedyś, jadąc autostradą usłyszałem odgłos uderzenia kamieniem... kamień "wystrzelił" spod koła samochodu jadącego po przeciwnym pasie (z przeciwnego kierunku) - kamyk uderzył w szybę a skutek był taki, że na szybie (przedniej) pojawił się pęcherzyk, szyba nie uległa wyszczerbieniu, pęcherzyk pojawił się w środku (tak jak by szyba w środku się rozwarstwiła), siła uderzenia nie mogła być zbyt duża z uwagi na znaczną odległość jaką kamyk musiał pokonać, temperatura była w granicach -20 st. C być może to było nie bez znaczenia... lakier w takich przypadkach też może odprysnąć niezależnie od marki samochodu na jakim się znajduje...
 
mariush_78 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2011
Posty: 69
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-05-12, 21:52   

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu a tu Drakuli stuknęły 4 tyś.
Oto moje doświadczenia w ujeżdżaniu:

- OGÓLNIE SUPER SIĘ JEŹDZI I ANI RAZU W ASO NIE BYŁEM

- nic nie trzeszczy, nie odpada, silnik chodzi cicho i spokojnie

- średnie spalanie 7,5 l /100

- jak dotąd vmax 150 km/h przy 4200 obr - więcej się bałem :-) hałas nawet do zniesienia

- nowych ubytków na lakierze nie ma (miałem wtedy widocznie pecha, że kamienie na drodze leżały)

- plastiki (nakładki na błotnikach) jak było ciepło sikaflexem 221 uszczelniłem

- musiałem odkręcić i podociskać małym śrubokrętem styki konektora w lewej tylnej lampie bo raz świeciło raz nie - przy przykręcaniu lampy trzeba pamiętać żeby nie dociskać do zderzaka bo zacznie on brzydko odłazić od reszty karoserii

- od wibracji odpiął się jeden kabelek z głośnika tylnych drzwi i robił zakłócenia (radio dostawało zwarcie do masy karoserii i wyłączało głos) - pół dnia szukania ale naprawiłem - od jakichś 2 tyś km jest ok.

- przy ok 2000 km pojawiły się dziwne wibracje przy zniżaniu obrotów silnika do 1800 obr (opisywane już na tym forum) po ok. 3200 km zanikły i już się nie pojawiają :-)

- zmieniłem wycieraczki na banany 56 i 48 cm. Nie nachodzą na siebie i "trójkąt" oraz zaciek zniknęły


- kupiłem w promocji zimówki NEXEN WINQUARD SUV 215 65 r16 h

A teraz najważniejsza modyfikacja, która mnie denerwowała odkąd w salonie do tego auta wsiadłem, o "podziwiających" Dustera (pytających "a to tak ma być") nie wspominając:
wyrwałem gąbkę z pod szyby (mimo że nie jeszcze nie odchodziła) i traz jest PIĘKNIE - jak w normalnym współczesnym nowym aucie. Nic nie szpeci a dziury nie widać (w innych autach też tak jest).

DSCN0670.JPG
na żywo jest o wiele lepiej bo tu lampa błyskowa przekłamuje kolory i odbija światło od szyby
Plik ściągnięto 210 raz(y) 102,71 KB

DSCN0664.JPG
Plik ściągnięto 196 raz(y) 115,37 KB

_________________
"Omne ignotum pro magni fico" - Wszystko co nieznane, wydaje się niezwykłe
Ostatnio zmieniony przez mariush_78 2012-05-12, 21:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne