Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
DUSTER - pytanie przed zamówieniem
Autor Wiadomość
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2012-02-06, 08:58   DUSTER - pytanie przed zamówieniem

Witam.
W ciągu 2 tygodni chcę zamówić Dustera w salonie.
Będzie to na pewno wersja 1,6 benzyna i na pewno 4x4...
Reszta jest opcjonalna.
W związku z tym mam kilka pytań:
Różnice między Laureate a Ambience
Czy opłaca się brać Laureata czy lepiej Ambience i dopłacić za klimatyzację manualną?
Klimatyzacja musi być więc tylko te 2 opcje wchodzą w grę...
Czy warto dopłacić do Laureata kilka tysięcy? Co ona ma takiego więcej niż Ambiecne z klimatyzacją (dopłaconą) żeby warto było dołożyć jeszcze te kilka tysięcy?
Wiem, że ma halogeny (da się bez nich żyć)...elektryczne i ogrzewane lusterka (no to już jest jakiś argument) i komputer pokładowy !!!
Właśnie - proszę o informację, co ten komputer pokazuje...czy jest wart dopłaty?czy to tylko bajer pokazujący graficznie temp. silnika, poziom paliwa itp... czy pokazuje chociaż temp. na zewnątrz pojazdu?

Liczę na podpowiedzi... jak sobie policzyłem - za Ambience z klimatyzacją zapłacę ok. 54.000 PLN, za Laureate ok. 59.000... to duża różnica..czy te lusterka i komputer pokładowy są tego warte?

pozdrawiam!
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-02-06, 09:28   

W kwestii wyboru wersji warto wejść na stronę
http://www.dacia.pl/
oraz na
http://www.dacia.pl/gama-...ter_katalog.pdf i przybliżyć się do tematu
keikan napisał/a:
Różnice między Laureate a Ambience
Czy opłaca się brać Laureata czy lepiej Ambience i dopłacić za klimatyzację manualną?

- co się bardziej opłaca to sprawa bardzo indywidualna i sam musisz zdecydować na jaki wariant się zdecydujesz (i wydasz "kasiorę" :lol: )
- też miałem ten dylemat ale po porównaniu różnych konfiguracji (m.in. wersja Ambiance + różne dodatki) zdecydowałem się na wersję Laureate,
- komputer pokładowy nie wskazuje temperatur (powietrza) ani chwilowego zużycia paliwa - wskazuje pozostałe parametry takie jak: średnia prędkość, średnie zużycie paliwa, ilość zużytego paliwa, szacowany dystans do przejechania na pozostałym paliwie itp...
- warto poświęcić trochę czasu i poczytać forum, jest tu dużo porad, opisów doświadczeń i mnóstwo innej wiedzy praktycznej...
- na pewno nie obejdzie się bez jazdy próbnej i jest to doskonała okazja "przesłuchać na okoliczność" koncesjonera a zarazem praktycznie wszystko sprawdzić...
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2012-02-06, 09:43   

dzięki za info o tym komputerze...
Konfigurator już przerabiałem nie raz ;-)
Na jeździe próbnej też już byłem (dni otwarte Dacii w Krakowie - nawet grill był i breloczek dostałem a dzieciaki kredki w pudełku firmowym Dacii;-)
Tylko, że podczas jazdy byłem tak zaaferowany samą jazdą, że nie pogadałem z pracownikiem salonu ;-)
A wrażenia z jazdy - niesamowite.. do tej pory jeździłem Audi (A4 1,9 TDi, i A6 2,5 V6 Tdi) i powiem szczerze, że Dacia mi się spodobała i z wyglądu i z jazdy...
ma w sobie to coś...

Wygląda na to, że komputer to bajer (w A6 go nie mam i żyję)... więc chyba jednak Ambience + klima będzie..
 
_Marcin_ 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 154
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-02-06, 10:02   

Poniżej to co ma Laureate a nie ma Ambience:

Zderzaki i klamki w kolorze nadwozia
Fotel kierowcy z regulacją wysokości
Kierownica z regulacją wysokości
Przednie pasy bezpieczeństwa z regulacją wysokości
Przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi
Klimatyzacja manualna
Komputer pokładowy
Lusterka boczne regulowane elektrycznie i podgrzewane
Kanapa tylna składana w układzie 1/3 – 2/3
Światła przeciwmgłowe
Kieszenie w oparciu przednich foteli
Lampka kontrolna niezamknięcia bocznych drzwi
Oświetlenie schowka w desce rozdzielczej

Czy warto dopłacić musisz zdecydować sam, ja dopłaciłem :-D
_________________
"Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze." A. Einstein

Ostatnio zmieniony przez _Marcin_ 2012-02-06, 10:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
Joanka 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 35
Skąd: spod Elblaga
Wysłany: 2012-02-06, 10:09   

_Marcin_ napisał/a:
Czy warto dopłacić musisz zdecydować sam, ja dopłaciłem :-D


Ja też dopłaciłam...

Przeważyły: elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka oraz niemożność dokupienia w wersji Ambiance elektrycznie sterowanych szybek z tyłu (a mam dwójkę małych dzieci = musi być możliwość zablokowania tylnych szyb :shock: )

Pozdrawiam i owocnego podejmowania decyzji życzę!
_________________
Były: kaszlak,fiesta, Corolla, mercedes 190, laguna kombi, cherokee, musso (ble), był scenic RX4 , jest ford escape (4x4), i JEST: DUSTER (4x4)
 
_Marcin_ 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 154
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-02-06, 10:55   

Joanka napisał/a:
_Marcin_ napisał/a:
Czy warto dopłacić musisz zdecydować sam, ja dopłaciłem :-D


Ja też dopłaciłam...

Przeważyły: elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka oraz niemożność dokupienia w wersji Ambiance elektrycznie sterowanych szybek z tyłu (a mam dwójkę małych dzieci = musi być możliwość zablokowania tylnych szyb :shock: )


U mnie oprócz samego wyposażenia zdecydował brak możliwości dokupienia Look-a do wersji Ambience. Wiem, że zdania na jego temat są podzielone ale dla mnie czarny Duster z Look-iem wygląda poprostu rewelacyjnie :-D
_________________
"Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze." A. Einstein

 
czarli 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 105 b. 4X2
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 49
Skąd: Kozienice/St.Wola
Wysłany: 2012-02-06, 11:05   

witaj, ja jak zjawilem sie w salonie aby zamowic dustera to z swietym przekonaniem ze ambiance + klima...po kliku godzinach wyszedlem i zamowilem Laureate...Jestem w 100% zadowolony i ze zmiany decyzji i wybrania drozszej wersji...Zastanow sie czy dusterm bedziesz jezdzil do chwili az go "zajezdzisz" (czyli "usranej smierci" ;-) ) czy planujesz go wczesniej sprzedac, jak tak to sie nie zastanawiaj tylko wez laueate bo te kilka tys w sytuacji sprzedazy zwroci ci sie z nawiazka...
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2012-02-06, 11:09   

czarli napisał/a:
witaj, ja jak zjawilem sie w salonie aby zamowic dustera to z swietym przekonaniem ze ambiance + klima...po kliku godzinach wyszedlem i zamowilem Laureate...Jestem w 100% zadowolony i ze zmiany decyzji i wybrania drozszej wersji...

Dokładnie tak samo zrobiłem. Chcac dokupić do ambience kilka innych dodatków jego cena przekracza cene wyjściowa laureate, która ma te dodatki już w sobie. Dla mnie rachunek ekonomiczny był prosty. Dziś nie żałuje, że kupiłem droższą wersje wyjściowo. Gdybym tego nie zrobił, pewnie bym dziś wzdychał, że to czy tamto by sie przydało.
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2012-02-06, 11:46   

dziękuję wszystkim za odzew na moje pytanie!
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-02-06, 11:48   

Ambience ma bardziej użytkowy charakter, w praktyce różnica może być taka że np. jeżdżąc w terenie nie zarysujesz zderzaków - są one plastikowe, w laureate lakierowane - owsze, ładnie wyglądają ale bardziej podatne na uszkodzenia.
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2012-02-06, 12:29   

Dla mnie najważniejsze jest, żeby był to :

1/ benzyniak bez turbiny (jakoś zraziłem się to diesli i częstych remontów turbin, a FAP to już porażka - kolega "przerabiał" ten problem w Oplu Zafirze i nie chcę tego widzieć na oczy (tam nazywa sie to DPF) - poza tym jeżdżę mało 10-12.000 km rocznie więc b koszty paliwa mnie nie "dabiją".
2/ 4x4 (koledzy mnie zarazili takimi autami jak pokazali mi jak się sprawują w terenie- -choć nie zamierzam Dustera "katować" off-roadem.. ma to być auto do jazdy miejskiej plus ferie w górach (żeby śnieg nie stanowił wyzwania).
3/ klimatyzacja - to już wymóg mojej żony..przyzwyczaiła się do wygody jeżdżąc A6.
4/ elektryczne szyby z przodu - patrz. pkt. 3

To wszystko co potrzebuję...+ lakier platynowy metalic (bo teraz mam ciemne auto i wszystko na nim widać: i bród i ryski)

Tak myśle, że ten komputer nie jest mi aż tak potrzebny, halogeny zawsze można dołożyć "przy okazji", a lusterka w końcu ustawia się raz na jakiś dłuższy czas (tego auta będę używał tylko ja więc nikt nie musi ich ustawiać pod siebie)

Więc chyba te + 5000 PLN różnicy między Ambiance z klimą a Laureate przeznaczę na najbliższe wakacje (na które pojadę oczywiście Dusterkiem) ;-)

Chyba jedyne czego może mi brakować to dzielone tylne siedzenia...
Ostatnio zmieniony przez keikan 2012-02-06, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
mim 



Marka: Citroen
Model: C5 Exclusive
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2012-02-06, 12:33   

_Marcin_ napisał/a:
Przednie pasy bezpieczeństwa z napinaczami pirotechnicznymi

To jest już aż nadto oszczędność :!:

Na tym oni zarabiają, że jak chcesz szyby elektryczne z tyłu za marne 310 zł to musisz dopłacić najpierw kilka tysi, aby mieć Laureate'a.

TD Pedro napisał/a:
komputer pokładowy nie wskazuje temperatur (powietrza)

Wcale nie wskazuje, czy od tego jest inny wyświetlacz niż komputer pokładowy ?
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2012-02-06, 12:42   

Też stałem przed tym samym dylematem i ja akurat wybrałem Ambience+ doplata do klimy a reszte dodatków, które chciałem mieć w autku dostałem w gratisach itd. Wybór wyposażenia i kwota-ile ono jest warte, czy warto dopłacać to kwestia bardzo indywidualna i każdy sam musi sobie to wszystko policzyć/przemyśleć. Mi będzie, jeżeli wogóle najbardziej brakować (DD zamówiona w ostatni weekend :mrgreen: , więc z praktyki doświadczeń nie mam) składanej tylnej kanapy 1/3, 2/3-resztę przeboleję bo w mojej ocenie albo są to nieprzydatne "bajery", albo dodatki nie warte swojej ceny. Akurat czarne zderzaki IMHO są dużą zaletą z czarnymi relingami +osłonami nadkol (jeden z gratisów)+czarne progi, dają wrażenie ładnie dobranej uzupełniającej się całości dającej drapieżno-terenowy wygląd autku. Poza tym ładnie sie to komponuje z kolorem, jaki wybrałem. Oczywiście lakierowane zderzaki są bardziej eleganckie, ale wracamy tutaj doi tematu indywidualnego gustu, oraz potrzeb każdego z nas. Dodatkowym atutem:"czarnych" dla mnie jest to, iż wszelkie otarcia, ryski itd są na nich niewidoczne tak bardzo i nie będzie mi się tak szybko robiło przykro na ich widok po np. wizycie w centrum handlowym. Ewentualne koszty napraw też są niższe..... A i jeszcze jedno według mnie "czarne" absolutnie nie idą w parze z białym lakierem, robi się wtedy z DD dostawczak....
Życzę udanych łowów i niezależnie co wybierzesz i tak będziesz bardzo zadowolony z DD. :mrgreen:
 
_Marcin_ 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 154
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-02-06, 12:49   

mim napisał/a:
Wcale nie wskazuje, czy od tego jest inny wyświetlacz niż komputer pokładowy ?

Niestety Duster nie ma fabrycznego termometru :-(
_________________
"Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze." A. Einstein

 
_Marcin_ 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 154
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-02-06, 12:55   

keikan napisał/a:

Więc chyba te + 5000 PLN różnicy między Ambiance z klimą a Laureate przeznaczę na najbliższe wakacje (na które pojadę oczywiście Dusterkiem) ;-)

Chyba jedyne czego może mi brakować to dzielone tylne siedzenia...

W sumie ciekawe dlaczego różnica w cenie między Ambience a Laureate w przypadku 4x2 to 5000, a w przypadku 4x4 prawie 8000.
_________________
"Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze." A. Einstein

 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-02-06, 13:00   

TD Pedro napisał/a:

komputer pokładowy nie wskazuje temperatur (powietrza)


mim napisał/a:
Wcale nie wskazuje*


zaprzeczasz tylko nie wiem czemu... :-(
możesz to napisać jaśniej, bo nie wiem o co chodzi?


ad* - vide kolor
Ostatnio zmieniony przez TD Pedro 2012-02-06, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
mim 



Marka: Citroen
Model: C5 Exclusive
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2012-02-06, 13:08   

Cytat:
Niestety Duster nie ma fabrycznego termometru :-(

Nawet za dopłatą :?:
Ostatnio zmieniony przez mim 2012-02-06, 13:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
mim 



Marka: Citroen
Model: C5 Exclusive
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2012-02-06, 13:13   

Cytat:
zaprzeczasz tylko nie wiem czemu... :-(
możesz to napisać jaśniej, bo nie wiem o co chodzi?

Chodzi o to, czy nigdzie nie jest wyświetlana temperatura (bo komputer nie wyświetla, tak) czy jest na jakimś innym ekranie pokazywana ?
Byłem w salonie i oglądałem Dustera ale nie zwróciłem na to uwagi bo myślałem, że cywilizowany samochód takie rzeczy ma :-/
Ostatnio zmieniony przez mim 2012-02-06, 13:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-02-06, 13:24   

mim napisał/a:
Chodzi o to, czy nigdzie nie jest wyświetlana temperatura (bo komputer nie wyświetla, tak) czy jest na jakimś innym ekranie pokazywana ?
Byłem w salonie i oglądałem Dustera ale nie zwróciłem na to uwagi bo myślę że cywilizowany samochód takie rzeczy ma

- masz dziwny sposób komunikacji (wyrażania swoich myśli)... :-(

- Duster, niestety według Twoich standardów nie jest niestety samochodem cywilizowanym :lol: - nie posiada fabrycznego termometra wskazującego temperaturę powietrza ani wewnątrz ani na zewnątrz :-( - zarówno na wyświetlaczu komputera jak też na żadnym innym...
 
_Marcin_ 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 154
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-02-06, 13:24   

mim napisał/a:
Cytat:
Niestety Duster nie ma fabrycznego termometru :-(

Nawet za dopłatą :?:

Nawet za dopłatą, termometr nie występuje w oficjalnych akcesoriach.
Tu jest wątek o samodzielnym montażu: http://www.daciaklub.pl/f...4314b505#116399
_________________
"Wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, ale nie prostsze." A. Einstein

Ostatnio zmieniony przez _Marcin_ 2012-02-06, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
mim 



Marka: Citroen
Model: C5 Exclusive
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2012-02-06, 13:36   

TD Pedro napisał/a:
nie posiada fabrycznego termometra wskazującego temperaturę powietrza ani wewnątrz ani na zewnątrz :-( - zarówno na wyświetlaczu komputera jak też na żadnym innym...

Dzięki ;-)

No cóż, to jeszcze nic złego.
Samemu się założy, bo nie takie rzeczy się robiło :mrgreen:
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-02-06, 13:41   

uchylamy boczne okno i wysuwamy nos, potem mocno wciągamy powietrze - jak ta półpłynna,śluzowata treść, którą posiadamy wewnątrz narządu węchu (niektórzy więcej, inni mniej) zamarza, oznacza to,że jest poniżej minus 10 stopni Celsjusza, jeżeli nie, znaczy to,że jest ciepło - proste?
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2012-02-06, 13:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
mim 



Marka: Citroen
Model: C5 Exclusive
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2012-02-06, 13:45   

Cytat:
uchylamy boczne okno i wysuwamy nos, potem mocno wciągamy powietrze - jak ta półpłynna,śluzowata treść, którą posiadamy wewnątrz narządu węchu (niektórzy więcej, inni mniej) zamarza, oznacza to,że jest poniżej minus 10 stopni Celsjusza, jeżeli nie, znaczy to,że jest ciepło - proste?

Nie trzeba tak dokładnie opisywać ;-) , jednak wolę termometr :mrgreen:
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-02-06, 13:47   

ja też, ale zastanawiam się nad rozsądnym miejscem montażu, bo nie lubię doczepianych na siłę gadżetów - ci z 2x4 mają kawałek wolnego miejsca tam gdzie w 4x4 jest pokrętło rozdziału napędu
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2012-02-06, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
mim 



Marka: Citroen
Model: C5 Exclusive
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2009
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 48
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2012-02-06, 13:53   

Rzeczywiście miejsca nie za bardzo :-(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne