Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-08-02, 22:23
nie działa klakson (odp.: urwany kabelek w manetce)
Autor Wiadomość
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-02-28, 14:48   

Dodam tylko, że w przypadku mojego egzemplarza chińskiego zamiennika manetki, naprawa urwanych kabli od klaksonu nie była możliwa. Oszczędzono jeszcze bardziej na projekcie i nie ma w ogóle punktów lutowniczych po stronie obrotowego trzpienia. Kable wychodzą bezpośrednio z niego - są zatopione w plastiku. Krótko mówiąc, jeśli przewód złamie się przy samym końcu (a tak zazwyczaj bywa), nie ma możliwości dolutowania czegokolwiek. Manetka do wyrzucenia.
Jeśli ktoś rozważa naprawę, to tylko na oryginalnych manetkach Valeo.
Oczywiście pewności nie mam, że wszystkie "chińczyki" są tak skonstruowane, ale można podejrzewać, że te części pochodzą z jednego źródła, a sprawdzić przed zakupem trudno.
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2020-10-31, 22:15   

sobol1976 napisał/a:
Kable wychodzą bezpośrednio z niego - są zatopione w plastiku.

A nie próbowałeś wyskrobać ich jakoś z plastiku jakimś ostrym narzędziem?

Ja tymczasem dziękuję uprzejmie kol. pepewroc za ten piękny opis:
http://www.daciaklub.pl/f...1727066#1727066

Właśnie naprawiłem, przynajmniej na jakiś czas, swoją manetkę w Lodgy, bo jeden z przewodów klaksonu był już urwany i przerywał po włączeniu świateł, a drugi miał już pękniętą izolację. Najpierw kupiłem nową manetkę-zamiennik, ale okazało się, że jestem upośledzony i kupiłem wersję bez przednich świateł przeciwmgielnych, więc odesłałem i postanowiłem za karę naprawić sam.

Zrobiłem to natomiast bez odlutowywania wszystkich przewodów - po prostu dolutowałem przedłużki przewodów klaksonu. Nowe przewody są nieco bardziej elastyczne, ale też grubsze, więc mają trochę potencjału do przetarcia się, pomimo że podrzeźbiłem trochę manetkę. Nie jestem też pewien, czy luty na polach lutowniczych zrobiłem porządne, bo oryginalne od Renault niespecjalnie przejmowały się moją lutownicą - najwyżej jak się któryś odczepi to zyskam klakson w trybie ciągłym :-P
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2020-11-03, 21:08   

Kabelki od klaksonu padły mi jakieś 3-4 tygodnie temu ale udało się polutować bez demontażu przełącznika. :mrgreen:
_________________
 
przemoc84 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 475
Skąd: zam. Elbląg, ur. Poznań
Wysłany: 2021-10-11, 07:56   

3 raz w ciągu roku znów klakson zamilkł... oryginał był już raz lutowany (właśnie 2 raz poszedł) a zamiennik raz... nie uśmiecha mi się co 3-4 mce lutować a to i tak się ukrusza, jakieś pomysły/sugestie...
_________________
jednoosobowy SANDERO OFF ROAD TEAM POLAND
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1134
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-10-12, 05:48   

U Ciebie też łamie się na lucie, jak w Dusterach? Ja znalazłem zamiennik w którym przewody wchodzą bezpośrednio do przycisku klaksonu. Bez tego feralnego miejsca lutowania.
_________________

 
przemoc84 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 475
Skąd: zam. Elbląg, ur. Poznań
Wysłany: 2021-10-12, 08:11   

tak przy samej kostce... może dolutowanie nowego przewodu i dosztukowanie go coś pomoże?
_________________
jednoosobowy SANDERO OFF ROAD TEAM POLAND
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1134
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-10-12, 09:44   

Wątpię. Raczej liczyłbym na dobry efekt jakiegoś np. zalania lutów z fragmentem przewodów klejem na gorąco, lub coś w tym stylu.
_________________

 
przemoc84 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lut 2017
Posty: 475
Skąd: zam. Elbląg, ur. Poznań
Wysłany: 2021-10-12, 10:03   

o dobry pomysł... ale najgorsze jest dojście by wyjąć manetkę, bo mało miejsca by dostać się swobodnie do śrub
_________________
jednoosobowy SANDERO OFF ROAD TEAM POLAND
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2022-09-01, 18:16   

Po 12-stu latach użytkowania dopadło i mnie. Czerwony kabelek uksyty, klakson zamilkł.


Naprawa niebyła szybka ze względu na przeprowadzenie nowego kabelka ø 0,75 według pomysłu producenta tyleż, tylko że proces polegał od dupy strony.

1. Odlutowanie starego kawałka w manetce i wyjęcie tegoż kawałka owiniętego wokół manetki poprzez popchnięcie igłą od strony uksytej i obracanie lewo/prawo kostki obrotowej.
2. Dremelem poszerzenie z dwóch stron kanału/chwytów kabla na manetce.
3. Przygotowanie końcówki nowego kabelka poprzez dolutowanie cienkiego drucika stalowego do owej końcówki kabelka i przeprowadzenie go przez kanał manetki według p.1, ale bez igły.
4. Dolutowanie tegoż kabelka do styku w manetce.
5. Drugi koniec kabla to już prościzna zamiana poprzez prze lutowanie kabli na styku i odpowiedni ułożenie kabla względem pozostałych.
voilà.
_________________
 
zachjan 


Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1,5 dci
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Skalbmierz
Wysłany: 2023-02-16, 09:35   

W mnie też w dwunastym roku eksploatacji padł klakson czyli urwany czarny kabelek w manetce. W sumie pierwsza awaria samochodu od nowości. Lutownica w dłoń i kawałek nowego przewodu i gotowe :-D

20230215_162231 — kopia.jpg
Plik ściągnięto 26 raz(y) 250,37 KB

 
KAMILNEIL 
Zielony listek


Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 0,9
Dołączył: 19 Mar 2023
Posty: 1
Skąd: BYDGOSZCZ
Wysłany: 2023-03-19, 22:34   

wada fabryczna. w manetce urywa się przewód , czasem działa gdy przekręci się gałkę przy zmianie świateł.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2023-12-26, 14:00   

Niestety, czas eksploatacji i niskie temp. nie służą, po roku znowu czerwony uksyty, tym razem przewód opadł na styk lewego kierunkowskaz. Efekt włączając lewy kierunek, w pakiecie otrzymałem klakson, strasznie irytujące. Czas naprawy 0,5h.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne