Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup LapuTopu - proszę o opinie
Autor Wiadomość
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-02-28, 11:39   

Heh, na razie wyłączyłem kartę graficzną programowo i laptop działa normalnie, tylko pograć już się nie da. Ale lapek i tak do pracy głównie ze stronami to mam nadzieję że jeszcze pochodzi.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-28, 11:50   

wygrzanie płyty w piekarniku mogłoby pomóc ;-)
 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-28, 12:05   

GeForce 8600 laptopowy ma wadę fabryczną polegającą na możliwości uszkodzenia rdzenia GPU z powodu zmian temperatur (praca pod obciążeniem dużym a potem małym itd). Też taką mam w lapku (teraz używanym przez żonę) ale póki co działa dobrze trzeci czy czwarty rok. :)
Ostatnio zmieniony przez wojtek_pl 2013-02-28, 12:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-20, 15:34   

Odświeżam temat żeby nie było 100 tematów o jednym :-)

Chciałbym poznać Wasze opinie jeżeli macie doświadczenia. Czy poczuje różnicę między http://www.toshiba.pl/dis...-pro-c70-a-12t/ a http://www.x-kom.pl/p/299...tx970m-fhd.html ?
Dla ułatwienia dodam, że w gry nie gram tylko net, filmy, aplikacje biurowe.
Mam też w domu http://www.komputronik.pl...ndows_7_HP.html i w sumie nie widzę różnicy zbytnio a do tego nie mogę wymusić stałej pracy tylko na GeForce GT 740M przy domowym użytkowaniu tylko chodzi uparcie na zintegrowanej.
Ten msi ge72 ma matrycę ips ale czy odczuje różnice?
Czy ips mniej męczy wzrok czy odwrotnie?
Ostatnio zmieniony przez mojo 2017-01-20, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
ArcadioSF 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 16V SCe Lauréate
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 78
Skąd: SZ, SG, SO, SZY
Wysłany: 2017-01-20, 15:59   

Posiadam Toshibę Satellite Pro L770-109 oraz MSI GE70.

Toshiba - po trzech latach użytkowania trafiła do serwisu na wymianę pasty przewodzącej na procesorze, bo system zaczął ją wyłączać z powodu nadmiernej temperatury CPU. Po wymianie pasty jest OK. Potrafi czasami głośniej powachlować wentylatorami podczas pracy biurowej. Jedyna różnica pomiędzy zwykłą Satellite, a Satellite Pro, to system operacyjny w wersji Professional.

MSI - to sprzęt raczej dedykowany grom (do tego celu też go kupiłem). W 2D zawsze pracuje na grafice zintegrowanej. Dopiero DirectX lub OpenGL (chyba to) powoduje uruchomienie grafiki dedykowanej, a i to nie zawsze (szczególnie dotyczy to starszych gier) - wtedy trzeba ręcznie wymuszać, w ustawieniach aplikacji do obsługi karty dedykowanej, uruchomienie z danym tytułem grafiki dedykowanej. Podczas pracy na grafice dedykowanej dość intensywnie hałasuje i nie mniej się grzeje - szczególnie w miejscu, o które oparty jest lewy nadgarstek.
Może powodować to pewien dyskomfort. Mnie to nie przeszkadza, bo podczas gry używam słuchawek i klawiatury zewnętrznej.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-20, 16:13   

Dzięki za odpowiedz :-D
Ja ani na Toschibę ani MSI nie narzekam z tym że u mnie 17-stki robią za stacjonarne i mają i klawiaturę i mysz zewnętrzną, nie opuszczają też biurka :-D
Na wakacje mam jakieś mobilne hp 15 za 1 tys żeby można było coś się dowiedzieć i zgrać flimy/zdjęcia z karty.
Bardziej chodziło mi czy ktoś porównywał w zastosowaniach domowych takie "cudo" z isp i GF w okolicach 940 ze zwykłą tn-ką i zintegrowaną hd.
Wywalanie kasy w błoto czy też nie? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez mojo 2017-01-20, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-01-20, 17:48   

Zadajesz retoryczne pytanie ;)
A poza tym porównywanie sprzętu tylko na podstawie jednego parametru mija się z celem.
Mam sprzęt gamingowy kupiony 5 lat temu i do tej pory daje radę ;-)
_________________
enjoy the silence
 
ArcadioSF 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 16V SCe Lauréate
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 78
Skąd: SZ, SG, SO, SZY
Wysłany: 2017-01-20, 18:50   

W zastosowaniach innych niż gry (ew. aplikacje do grafiki 3D) MSI nie będzie pracował na karcie dedykowanej tylko na zintegrowanej więc jego zakup, jeśli nie zamierzasz grać, IMHO mija się z celem.

Nie wiem jak to wygląda w Toshibie, bo tak jak MSI "czytelnie" informuje na jakiej karcie pracuje, tak Toshiba (przynajmniej moja) nie robi tego wcale, ale nie zdziwiłbym się gdyby było podobnie.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-20, 20:25   

gregorisan napisał/a:
Zadajesz retoryczne pytanie ;)
A poza tym porównywanie sprzętu tylko na podstawie jednego parametru mija się z celem.
Mam sprzęt gamingowy kupiony 5 lat temu i do tej pory daje radę ;-)


No nie jednego parametru bo inny procesor, ram, karta graficzna, matryca tylko pytanie czy to się odczuje w użytkowaniu mniej wymagającym niż gry?

ArcadioSF napisał/a:
W zastosowaniach innych niż gry (ew. aplikacje do grafiki 3D) MSI nie będzie pracował na karcie dedykowanej tylko na zintegrowanej więc jego zakup, jeśli nie zamierzasz grać, IMHO mija się z celem.


No właśnie dopiero teraz do tego doszedłem, że w niektórych lapkach są 2 karty i ta "mocniejsza" jest włączana dopiero przy większych obciążeniach :-D Zatrzymałem się na 1 karcie w 1 kompie.

ArcadioSF napisał/a:
Nie wiem jak to wygląda w Toshibie, bo tak jak MSI "czytelnie" informuje na jakiej karcie pracuje, tak Toshiba (przynajmniej moja) nie robi tego wcale, ale nie zdziwiłbym się gdyby było podobnie.


Ja w Toshibie mam tylko HD Graphics 4000, w MSI jak się włącza GF to się na pomarańczowo zaczyna palić podświetlenie klawisza "power" ale różnicy na monitorze nie widzę :-D
MSI rzadko używam i dopiero teraz (po 3 latach) w nim pogrzebałem.

Mam trochę kasy na "unowocześnienie sprzętu" no ale chyba wychodzi, że niema sensu dla lepszych "bebechów" kupować.
A ips coś daje w codziennym użytkowaniu?
Ostatnio zmieniony przez mojo 2017-01-20, 20:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-01-20, 22:57   

mojo, przejrzyj sobie testy, benchmarki na tej stronce - to powinno Ci wyjaśnić Twoje wątpliwości:
http://www.notebookcheck.pl/
_________________
enjoy the silence
 
ArcadioSF 



Marka: Dacia
Model: Dokker
Silnik: 1.6 16V SCe Lauréate
Rocznik: 2016
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 78
Skąd: SZ, SG, SO, SZY
Wysłany: 2017-01-21, 00:00   

mojo napisał/a:

Ja w Toshibie mam tylko HD Graphics 4000, w MSI jak się włącza GF to się na pomarańczowo zaczyna palić podświetlenie klawisza "power" ale różnicy na monitorze nie widzę :-D


Moja Toshiba ma dwie karty graficznie i tak jak pisałem wyżej, w odróżnieniu od MSI, w żaden widoczny sposób nie informuje na jakiej karcie w danej chwili pracuje.

A różnicy w jakości obrazu 2D pomiędzy kartą zintegrowaną, a dedykowaną raczej nie zobaczysz. Co najwyżej możesz zobaczyć różnicę w płynności lub palecie barw ale obecnie chyba wszystkie pracują z 32 bitową paletą barw. A i z płynnością w rozdzielczości FulHD (1920 x 1080) obecne zintegrowane karty graficzne raczej nie mają problemów. Może w 4K coś by się ewentualnie zacinały ale to też nie jest pewne.
Ostatnio zmieniony przez ArcadioSF 2017-01-21, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-01-21, 07:56   

Podstawa to dysk SSD - jest diametralna roznica pomiedzy zwykłymi HDD a SSD.
 
GRL 


Marka: Dacia => VW
Model: Duster II => Golf
Silnik: 1.6sce => 1.0tsi 115
Rocznik: 2018 => 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Lip 2016
Posty: 1207
Skąd: ZS
Wysłany: 2017-01-21, 08:56   

Mi tłumaczono (albo upraszczano, dla lepszego zrozumienia), że obraz 2D generowany jest przez procesor a 3D przez kartę graficzną.
Jakkolwiek byłoby to zbieżne bądź rozbieżne z prawdą, do pracy w autocadzie 2D i przeglądania internetu kupuję zawsze lapki z sensownym procesorem i g*wnianą kartą graficzną zintegrowaną.
Nigdy się nie zawiodłem na takim zestawieniu i szczerze polecam.

W momencie zakupu (jakiś rok temu, może 1,5) zasięgnąłem informacji u kolegów na jaki procesor polować.
Powiedzieli mi żebym brał, póki jeszcze są dostępne, starsze i3-xxxxM zamiast nowszych i3-xxxxU.
Wydajniejsze, ale bardziej prądożerne, więc muszą ustąpić miejsca tym nowszym, bo producenci chcą obciąć koszty związane z wielkością baterii.
Kupiłem, pracuję na nim na co dzień, nie żałuję.
Komputer kosztował mnie jakieś 1600-1800zł z tego co pamiętam.
Aktualnie 1366x768 + zewnętrzny monitor 1920x1080 i działa mi się na tym bardzo wygodnie.

W Toshibie masz ten sam procesor co ja, więc nie widzę podstaw szukania zastępstwa za 5000zł.

Od siebie dodam - jak już musisz kupić nowy, to koniecznie dopłać za matową matrycę - oczy Ci za to podziękują.
Dysk SSD to błogosławieństwo - mi się akurat nie opłacało w konkretnej promocji, ale jak tylko będę chciał cokolwiek przyspieszyć u siebie to zaczynam od wymiany dysku.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-21, 11:02   

pixa napisał/a:
Podstawa to dysk SSD - jest diametralna roznica pomiedzy zwykłymi HDD a SSD.


System na sdd a dane na hdd?

GRL napisał/a:
Od siebie dodam - jak już musisz kupić nowy, to koniecznie dopłać za matową matrycę - oczy Ci za to podziękują.


To podstawa masz rację. Wszystkie lapki od lat mam maty, za dużo siedzę przed kompem :-D
Ten MSI ma mat i jeszcze w technologii ips i właśnie nie dostałem jeszcze tylko odpowiedzi czy warto ips? Są filmy z porównaniami ale to raczej nie to samo co użytkowanie w rzeczywistości.

Mogę 1 lapka uznać za "złoma" w firmie i zastanawiam się czy warto coś lepszego stąd moje dylematy :-D
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-01-21, 19:46   

mojo napisał/a:
pixa napisał/a:
Podstawa to dysk SSD - jest diametralna roznica pomiedzy zwykłymi HDD a SSD.


System na sdd a dane na hdd?


Ja mam akurat 256 GB SSD i mam na nim wszystko i jeszcze 90 GB wolne :-) Ale generalnie jak potrzebujesz wiecej miejsca to tak - system na SSD, reszta na HDD. Chociaz oczywiscie najlepiej miec wszystko na SSD. Czysty system od wlaczenia kompa do uruchomienia przegladarki wlaczal mi sie w 7 sekund. Jak doinstalowalem antywira i pare innych programow w autostarcie to okolo 15.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-22, 22:31   

Zdecydowałem się na taki http://www.x-kom.pl/p/305...0x-gtx970m.html
i dzięki kolego pixa za podpowiedz co do dysku. Na ssd system wstawię i programy a hdd do danych bo mam w tej chwili 500 z czego wolnych po czyszczeniu ok 150 i to bardzo się starałem :-D
Jeszcze pytanko: ten hdd to traktować jako partycję z danymi?

Mam nadzieję że posłuży z 8-10 lat :-D
Ostatnio zmieniony przez mojo 2017-01-23, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-01-23, 19:44   

Podejrzewam, ze dysk jest hybrydowy, wiec z automatu bedziesz mial partycje SSD i zwykla :-) I tak jak mowisz, system i programy na SSD, dane na HDD.
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-23, 20:53   

pixa napisał/a:
Podejrzewam, ze dysk jest hybrydowy, wiec z automatu bedziesz mial partycje SSD i zwykla :-) I tak jak mowisz, system i programy na SSD, dane na HDD.



2 dyski są ssd 120 i hdd 1T.
Orientujesz się może czy jak kupiłem razem z win10 to z automatu go na ssd instalują?
120 chyba na system i programy starczy bo choć już "po zawodach" to teraz zacząłem się zastanawiać.
 
Freebairn 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6Sce
Rocznik: 2016
Dołączył: 10 Paź 2016
Posty: 36
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2017-01-23, 21:17   

Zaraz będą 3 lata jak do pracy używam Dell Latitude e5440. Ekran 14, 8 gb ramu, dysk twardy 500GB.

Co jest największą zaleta tego lapka? Bateria-po 3 latach nadal trzyma miedzy 6-8h ciągłej pracy.

Lapki zamawiane były u nas do firmy w dość dużej ilości- istniała możliwość dowolnej konfiguracji. Komp ma czytnik CD. Co w dzisiejszych czasach wcale nie jest już taka oczywistością. :)

Do pracy- godne polecenia!
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-23, 22:09   

Freebairn napisał/a:
Zaraz będą 3 lata jak do pracy używam Dell Latitude e5440. Ekran 14, 8 gb ramu, dysk twardy 500GB.

Co jest największą zaleta tego lapka? Bateria-po 3 latach nadal trzyma miedzy 6-8h ciągłej pracy.

Lapki zamawiane były u nas do firmy w dość dużej ilości- istniała możliwość dowolnej konfiguracji. Komp ma czytnik CD. Co w dzisiejszych czasach wcale nie jest już taka oczywistością. :)

Do pracy- godne polecenia!


Ja laptopów używam jako w sumie stacjonarki dlatego 17 i praktycznie są ciągle pod ładowaniem więc baterii nie brałem pod uwagę.
 
Fruxo 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: lpg 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 1825
Skąd: wwa
Wysłany: 2017-01-24, 01:12   

ułatwię ci
740m = 7 seria 40 model m=wersja mobilna
modele skaczą co 10-20 tak więc najlepszy jest aktualnie 1080 czyli 10 seria 80 model
więc lepiej poszukać czegoś z nowych serii
Ponieważ seriia 10 dopiero wchodzi najniższy model do laptopów to 1050
w serii 9 masz wszystkie modele .
Tak samo jest z procesorami , staraj się kupować z najnowszej generacji ponieważ będzie zużywał mniej energii co przełoży się na komfort użytkowania .
w intelu Skylake – LGA1151 (od września 2016 wprowadza się do sprzedaży następce Kaby Lake )
AMD Piledriver AM3+ (nowy ma wyjść na dniach AM4 )
Czym nowszy kupisz sprzęt tym dłużej będzie ci służył w tej dziedzinie przez 2 lata wszystko radykalnie sie rozwija i kupowanie starego sprzętu to wyrzucenie pieniędzy .
Ostatnio zmieniony przez Fruxo 2017-01-24, 01:33, w całości zmieniany 6 razy  
 
pixa 



Marka: Dacia
Model: Sandero Open
Silnik: 1.2
Rocznik: 2016
Dołączył: 05 Paź 2016
Posty: 634
Skąd: Wro
Wysłany: 2017-01-24, 08:09   

mojo napisał/a:

2 dyski są ssd 120 i hdd 1T.
Orientujesz się może czy jak kupiłem razem z win10 to z automatu go na ssd instalują?
120 chyba na system i programy starczy bo choć już "po zawodach" to teraz zacząłem się zastanawiać.


Mysle, ze byloby idiotyczne, gdyby system byl na HDD. Na 100 % jest na SSD. 120 na system i programy styknie :-)
 
gregorisan 



Marka: Dacia
Model: Sandero II Stepway Laureate
Silnik: 0.9 TCe 90 S&S
Rocznik: 2015
Wersja: Stepway2
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 1353
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2017-01-25, 10:45   

Już 5 lat temu zainwestowałem w wersję z dyskiem SSD 120GB plus oryginalny HDD 1TB w zewnętrznej kieszeni.
Praca na systemie opartym na SSD to inna bajka - szybkość, niższa temperatura i poziom hałasu.
Na chwilę obecną ceny są już niższe - mnie troszkę doskwiera pojemność, ale rekompensuje to komfort użytkowania :-)
Także jak kupować to tylko z dyskiem SSD.
_________________
enjoy the silence
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-25, 23:04   

120 to niezbyt w sumie dużo ale tyle mam, komp odebrany. O ile system czy programy codziennego użytku typu ff czy openoffice to się zmieszczą ale gry razem z tym nieszczęsnym steam'em to wrzucę na hdd i pytanie: będą gry chodziły dobrze przy takim układzie?
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2017-01-26, 00:11   

mojo napisał/a:
gry razem z tym nieszczęsnym steam'em to wrzucę na hdd i pytanie: będą gry chodziły dobrze przy takim układzie?

Na liczbę klatek na sekundę wpływu to nie ma ;) A jak kogoś boli trochę dłuższe doczytywanie to można w międzyczasie pograć na komórce :-P
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne