Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z antywirusem
Autor Wiadomość
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-03-20, 14:09   Problem z antywirusem

Skończyła mi się licencja darmowa programu Trend Micro Internet Security (roczna, prawdopodobnie darmowa przy zakupie laptopa)

Gdy chcę wyłączyć laptopa, pojawia mi się okienko że nie można wyłączyć bo ów program nie zakończył pracy (niby trwa sprawdzanie dysków). Gdy zamykam program i chce wyłączyć laptopa - taki sam efekt. Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić? Bo 20 euro za licencję na kolejny rok nie mam ochoty płacić? Chodzi mi o sposób "na już" tzn usunięcie tego ustrojstwa lub spacyfikowanie tak, aby można było wyłączyć latopa?

Proszę mówić łopatologicznie, w kwestiach informatycznych nie jestem uzdolniony...

EDIT: Odinstalować ustrojstwa też niestety nie mogę zanim nie skończy się skanowanie dysków (o ile dobrze zrozumiałem)
Ostatnio zmieniony przez benny86 2012-03-20, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2012-03-20, 17:02   

Zacznij od najprostszego rozwiązania jakie przychodzi do głowy.

Uruchom system w trybie awaryjnym.

Przytrzymaj klawisz F8 przed załadowaniem systemu. Powinna pojawić się możliwość m.in. uruchomienia systemu w dość "okrojony sposób". Istnieje cień nadziei, że na ten czas usługa Trend Micro nie zostanie podniesiona, a Ty otrzymasz możliwość deinstalacji (chociażby z poziomu Panelu Sterowania).
_________________
---
Stepway
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-03-20, 17:56   

Naciskasz Ctrl+Alt+Del otwierasz Menadżera urządzeń i wybierasz zakładkę Procesy.
Odnajdujesz procesy tego antywirusa, wybierasz je po kolei i klikasz "zakończ proces".
_________________

 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-03-20, 18:08   

jackthenight, próbowałem już tego co mówisz ale wyskakuje komunikat "operacja nie może być zamknięta. odmowa dostępu". Może przywrócić kopię systemu i wtedy go usunąć?
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 789
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2012-03-20, 18:34   

Jeśli masz Win 7 to wyłączenie procesów dozwolone jest jedynie z konta administratora (tak mi się wydaje)

Próbowałeś odinstalować tego antywira? jeśli nie - odinstaluj. Spróbuj poszukać na necie deinstalatora np. tutaj http://www.searchengines....ych-t45565.html

Nigdy nie miałem do czynienia z Trend Micro Internet Security, sądzę, że w necie coś znajdziesz.

Edit:

Znalazłem jeszcze to: http://community.trendmic...urity/td-p/4208

oraz http://support.kaspersky....l?qid=208281284
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
Ostatnio zmieniony przez BLACHA_997 2012-03-20, 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-03-20, 20:26   

No właśnie z tym odinstalowaniem były problemy (nie tylkoz tym). Sąsiad mi to zrobił,były różne błędy w systemie, zawodowcowi zajęło to 1,5h wiec chyba coś nietypowego. Temat do zamknięcia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne