Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
pytania przed zakupem Sandero Stepway
Autor Wiadomość
omensanders 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 LPG
Rocznik: ---
Wersja: Stepway2
Dołączył: 25 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-25, 13:20   pytania przed zakupem Sandero Stepway

Witam,

przymierzam się do zakupu Dacii Sandero Stepway. W związku z tym mam kilka pytań:

-jak Wam sie spisuje Dacia z LPG i jakie są rzeczywiste koszty eksploatacji (spalanie, naprawy);
- czy może lepiej skusić się na Diesla?
- czy w standardzie ma ona klimatyzację (nie manualną) ? (bo nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć)
- czy jak wybiorę wersję bez radia to będę miał niezbędne podłączenie (kable) do swojego radia?
- jak jest np. z większymi wyjazdami, czyli czy jest to auto pakowne a zarazem przyjazne przewożeniu wszelkich walizek itp..?
- jaki kolor polecacie (może głupie pytanie, ale zastanawiam się nad bordo a tym granatem)...
- jakie macie doświadczenia z ASO? (szczególnie pytam o warszawskie ASO)? Co tak napradę robią w ASO na gwarancji?
- czy dostaliście dodatkowe upusty przy zakupie = czy się targowaliście?
- jak długo się czeka na odbiór?
- czy jakbym zostawiam oecne auto w rozliczeniu to zabierają je od razu czy dopiero przy odbiorze Dacii?
- jak jest z fotelkiem dla dziecka (teoretycznie to auto 5 osobowe, czyli powinna być możliwość instalacji fotelika na środku a nie po bokach auta - czy jest to możliwe?)
- czy ktoś z Was kupował na kredyt? Ja musiałbym część skredytować... Oferta kredytowa na stronie Dacii wcale nie jest rewelacyjna, czy można ją jeszcze jakoś negocjować?

W zasadzie to byłoby na tyle, jak macie jeszcze jakieś dodatkowe sugestie, opinie to proszę piszcie...

Dzięki :)
_________________
real club deportivo mallorca
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-04-25, 13:40   

Witaj ,wszystko jest na forum,tylko szukaj i czytaj. :-)
_________________
48piotr
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2012-04-25, 15:51   

- LPG super
- klima tylko manualna
- pakowność ok jak na gabaryt samochodu
- w Stepwayu jest niewiele kolorów do wyboru chyba [nie ma granatowego]
- co ASO i użytkownik to opinia...
- mi się udało ugrać chyba 500zł, - rabaty raczej symboliczne
- na Stepwaya chyba nie długo - zawsze można znaleźć coś na miejscu już...
- to już pewnie jak ugadasz się ze sprzedawcą, ale skoro płacisz przy odbiorze to i chyba samochód możesz zostawić przy odbiorze...
- nie wiem, nie mam jeszcze problemu z fotelikami ;D
- co do kredytu - nie jesteś związany z kredytem Renault - możesz wybrać z dużego wachlarza szeroko rozumianej konkurencji...
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-25, 20:46   

Fotelik z tyłu można zamontować dowolnie, bo są 3x pasy 3-punktowe.
Wyłącznie po bokach jest ISOFIX.
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2012-04-25, 22:24   

omensanders napisał/a:
jak Wam sie spisuje Dacia z LPG i jakie są rzeczywiste koszty eksploatacji (spalanie, naprawy);


Nie mam co prawda LPG (w momencie składania zamówienia nie było możliwości wyboru fabrycznej instalacji) i jestem dopiero na etapie "zastanawianie się" nad montażem po za ASO. Jeżeli interesuje Ciebie spalanie, to prowadzę rzetelne statystyki na MotoStat. Od zeszłorocznych wakacji trochę ponad 30tyś. Zaznaczę tylko, że jeżdżę dużo w trasach i staram się unikać godzin szczytu.

Po za wizytą gwarancyjną w lakierni, zastrzeżeń brak.

omensanders napisał/a:
czy może lepiej skusić się na Diesla?- czy w standardzie ma ona klimatyzację (nie manualną) ? (bo nigdzie takiej informacji nie mogę znaleźć)


Nie pamiętam czy w standardzie, czy w opcji ale identycznie jak w przypadku benzyny.
Miałem przyjemność jeździć Stepway'em z silnikiem wysokoprężnym. Zresztą z takim motorem chciałem kupić Sandero. Niestety, czas oczekiwania na przyjazd z fabryki, był dla mnie nie do zaakceptowania. Stanęło na MPI i przyszłościowo LPG.

omensanders napisał/a:
czy jak wybiorę wersję bez radia to będę miał niezbędne podłączenie (kable) do swojego radia?


Nie wiem, ale nos mi podpowiada że szukajka Ci pomoże.

omensanders napisał/a:
jak jest np. z większymi wyjazdami, czyli czy jest to auto pakowne a zarazem przyjazne przewożeniu wszelkich walizek itp..?


Posiadam kuwetę z podwójnym dnem, optycznie zmniejsza znacznie pojemność. Bez problemu jednak, we dwie osoby, zapakowaliśmy się na wyjazd do Chorwacji. Przy czym gdy zmuszeni byliśmy spędzić noc w aucie, żona zajęła tylną kanapę a ja rozłożyłem się na fotelu. Miejsca w bagażniku, jak na tę klasę, bardzo dużo.

Stepway posiada relingi. Zawsze, jeżeli okaże się że mamy mało miejsca, można pokusić się o trumnę :-)

omensanders napisał/a:
jaki kolor polecacie (może głupie pytanie, ale zastanawiam się nad bordo a tym granatem)...


Każdy ma swoje gusta. Ja preferuję auta jasne. Czarne mogą być limuzyny. Chociaż Stepway ciemny grafit(?) wygląda przekonywująco. Zawiodłem się natomiast na bordowym(?). Na folderach imponuje. W rzeczywistości byłem bardzo zawiedziony.

O ile nic nie uległo zmianie, to Stepway był dostępny jedynie w tych trzech kolorach (kobiety proszę o wybaczenie): srebrny, bordowy, ciemny grafit.

omensanders napisał/a:
jakie macie doświadczenia z ASO? (szczególnie pytam o warszawskie ASO)? Co tak napradę robią w ASO na gwarancji?
- czy dostaliście dodatkowe upusty przy zakupie = czy się targowaliście?
- jak długo się czeka na odbiór?
- czy jakbym zostawiam oecne auto w rozliczeniu to zabierają je od razu czy dopiero przy odbiorze Dacii?
- jak jest z fotelkiem dla dziecka (teoretycznie to auto 5 osobowe, czyli powinna być możliwość instalacji fotelika na środku a nie po bokach auta - czy jest to możliwe?)
- czy ktoś z Was kupował na kredyt? Ja musiałbym część skredytować... Oferta kredytowa na stronie Dacii wcale nie jest rewelacyjna, czy można ją jeszcze jakoś negocjować?


Chyba na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi na naszym Forum. Poszukaj. Tak będzie łatwiej i dla nas i dla Ciebie.
_________________
---
Stepway
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-04-25, 22:26   

Stepway napisał/a:
O ile nic nie uległo zmianie, to Stepway był dostępny jedynie w tych trzech kolorach (kobiety proszę o wybaczenie): srebrny, bordowy, ciemny grafit.

Uległo zmianie - jest jeszcze brąz cajou ;-)
Ostatnio zmieniony przez benny86 2012-04-26, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
okey32 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 DCI 90kM
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: Lublin okolice
Wysłany: 2012-04-26, 07:31   

każdemu podoba sie co innego. jak dla mnie ognista czerwień jest najladniejszym kolorem z proponowanych i taki wybrałem dla siebie :-D
Jesli nie jestes jakimś wielkim melomanem to mozesz śmiało brać z radiem, te nowe są juz całkiem fajne. minus to brak glosników w tylnych drzwiach ale da sie to załatwić małym kosztem.
Jeździłem na jeździe próbnej zarówno dieslem jak i benzyną , wybrałem diesla. Powodem nie były tylko wrazenia z jazdy gdzie oczywiście diesel dostał ode mnie duzego + ale również doświadczenia z gazem w moich poprzednich autach. Osobiście nie widze sensu kupna benzyny bez zakładania gazu. Nie wiem jak te instalacje gazowe będą sprawowały sie za jakiś czas ale w moim przypadku były z nimi same problemy i nie ważne czy tania prosta instalacja czy holenderska sekwencja.( oczywiscie nie chodzi o instalacje montowane w Daciach ).
 
bojanek 



Marka: Dacia / Opel
Model: Logan / Vectra
Silnik: 1.4 MPI + LPG / 1.8 + LPG
Rocznik: 2006 / 2006
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 23
Skąd: FNW
Wysłany: 2012-04-26, 13:31   Re: pytania przed zakupem Sandero Stepway

omensanders napisał/a:

- jak długo się czeka na odbiór?


Ojciec zamówił w styczniu Stepway'a 1.6 z LPG. Pierwsza data odbioru to połowa marca, potem koniec marca, potem 20 kwietnia, a teraz ... nie wiadomo kiedy. Dealer nie wie nawet, czy auto jest już w Polsce :shock: Oczywiście wszystko zgodnie z umową, bo jest możliwe przesunięcie terminu. Ale gdzie jakaś ludzka przyzwoitość i odrobina informacji??? Ciekawe czy do wakacji będzie :-?
 
okey32 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 DCI 90kM
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: Lublin okolice
Wysłany: 2012-04-26, 14:07   

Mój był zamówiony na początku stycznia a 2 kwietnia był już zarejestrowany .
 
toms57 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Story
Dołączył: 12 Mar 2012
Posty: 83
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-04-27, 18:49   

ale rozbieżności w terminach :shock: dlaczego tak się dzieje ?
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-28, 21:12   

Ja mam diesla, generalnie mniej pali , za to ryzko uszkodzen i awari potencjalnie wieksze niz benzyna. Fotelik mam Roamer King Plus. Pasuje na zewn pozycje kanapy. Na wakacje daje rade spakowac 3 os rodzine, czasem posilkuje sie boxem dachowym. Jesli jestes z Warszawy zapraszam na obejrzenie autka na Mokotowie ;-)
 
Chosek 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 64
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2012-04-29, 06:08   

Posiadam Stepwaya od pażdziernika,benzyna-gaz,spalanie gazu w mieście 9 litrów,instalacja IV generacji BRC zakładana z firmą współpracującą z ASO Dacia,gdzie kupowałem auto.
Na gazie zachowuje się bardzo dobrze.Auto w środku ma dużo miejsca,bagażnik też pakowny.Świetne zawieszenie.
Co do radyjka ujdzie,mam sterowanie pod kierownicą,wymieniłem głośniki na Pionieer,a przednie wsadzę do tyłu.
Klima manualna,ale szybko chłodzi.
 
jarus28 
Zielony listek


Marka: Saab
Model: 9-5
Silnik: 2,3T
Rocznik: 2000
Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-07, 21:41   

mekintosz napisał/a:
Ja mam diesla, generalnie mniej pali , za to ryzko uszkodzen i awari potencjalnie wieksze niz benzyna. Fotelik mam Roamer King Plus. Pasuje na zewn pozycje kanapy. Na wakacje daje rade spakowac 3 os rodzine, czasem posilkuje sie boxem dachowym. Jesli jestes z Warszawy zapraszam na obejrzenie autka na Mokotowie ;-)

Ile Ci pali? Czy dane fabryczne pokrywają się ze spalaniem w Warszawie?
Czy zimą w miarę szybko się rozgrzewa?
W mieście jak mniemam 68km wystarcz ale w trasieraczej nie ma co zabierać się za wyprzedzanie ciężarówek. Jakie są Twoje spostrzeżenia?
_________________
Nissan Qashqai 1,5 dCi
Renault Clio 1,9dTi
Saab 9-5 2,3 Aero
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-14, 19:43   

Spalanie w mieście ok 6-6.5 zaś trasa ok 4.5 - 5.5 / rowery plus box. Mocy faktycznie brakuje w mieście jak na trasie. W pisałem na forum ze 68 koni to zbyt uboga opcja na ten pojazd.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne