Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Zakup Daci Logan MCV - porady
Autor Wiadomość
pawelt 
Zielony listek


Marka: na razie brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-05-07, 06:04   Zakup Daci Logan MCV - porady

Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy, mój pierwszy post :)
Niedługo powiększy mi się rodzina do 2/3 :) i szukam samochodu rodzinnego. Z przypadku trafiłem na ten model.

Chcę kupić używany, kilkuletni model do ok 20 tys. Na co zwracać szczególną uwagę?

I bardziej szczegółowe pytania :) :
1. Jaki silnik polecacie? Interesuje mnie głównie gaz. Czy warto szukać z fabrycznym gazem,. czy lepiej samemu zainstalować?
2. Jak ze spalaniem? Ile pali w mieście na krótkich dystansach?
3. Jak z awaryjnością i dostępnością do częsci zamiennych, warsztatów?
4. Jaki jest zakres napraw własnoręcznych? Tzn co można spokojnie samemu naprawiać, a z czym trzeba jechać do warsztatu?
5. Czy we wszystkich modelach ma się/można zamontować ostatnie (trzeci rząd) miejsca? czy trzeba mieć zainstalowane mocowania?
6. Czy w trzecim rzędzie da się wymontować całkowicie jedno siedzenie, czy tylko można je złożyć?
7. Z czym są największe problemy przy codziennej eksploatacji?
8. jak wygląda sprawa z rdzą?!


Auto będzie głównie miejskie (warszawa), dojazdy do pracy, zakupy, wyjazdy na weekendy, czasem dłuższe trasy wakacyjne. Chciałbym aby auto było przede wszystkim ekonomiczne, praktyczne i niezawodne. Nie musi być dynamiczne (bo ja z tych spokojniejszych :)), ładne czy nawet super komfortowe, choć warunek konieczny to klimatyzacja i wspomaganie kierownicy (dla żony :)).

Do tej pory jeżdżę Hyundayem Accentem i bardzo sobie cenię to auto za ekonomię i bezawaryjność, a brak wielkiego komfortu czy super dynamiki mi nigdy za bardzo nie przeszkadzał.

Serdecznie Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez pawelt 2012-05-07, 06:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-05-07, 08:18   

witaj w Klubie... :-)
- sugeruję "postudiować" klubowe forum a na pewno znajdziesz odpowiedź na większość pytań i to odpowiedzi zróżnicowanych przez co cenniejszych :lol: ...
- z Dacią tak jak z każdym innym samochodem opinie są zróżnicowane, zależne od spełnionych oczekiwań, udanego (lub nie) egzemplarza itd... dlatego warto poczytać forum bo opinii jest bardzo dużo i trzeba samemu zdecydować ...
- trafnego wyboru życzę... :-)
 
dystrykt9 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 579
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2012-05-07, 08:19   

Witaj :-D Koledzy od MCV zapewne dopomogą :mrgreen:
_________________
Poszło dobrze. Jest duster... :)
duster dystrykta - dystrykt dustera
Mój kanał na YT - filmy z wypraw DKPL
 
leszeks
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-07, 08:35   Re: Zakup Daci Logan MCV - porady

pawelt napisał/a:

6. Czy w trzecim rzędzie da się wymontować całkowicie jedno siedzenie, czy tylko można je złożyć?

Nie da się wymontować, wersja Laureate ma oddzielnie pochylane oparcia.

pawelt napisał/a:

8. jak wygląda sprawa z rdzą?!

Jak na razie zero rdzy. Szukaj auta po liftingu, mają ocynkowane maskę, błotniki i boczne drzwi (tylne nie)

Na pozostałe pytania nie odpowiem, mam dCi i nic przez 2 lata się jeszcze nie popsuło.
Ostatnio zmieniony przez leszeks 2012-05-07, 08:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 103 razy
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2012-05-07, 09:49   

AD.1 Silniki masz do wyboru dwa no może trzy 1,6MPI; 1,6 16V; i możesz jeszcze spotkać 1.4MPI.
1,4 i 1,6 MPI pewne partie miały problem z zapoceniem w okolicach rozrządu. Wymieniana zębatka pompy olejowej. Niegroźne robione na gwarancji. U mnie jest spokój sucho już 70000km
Wszystkie dobrze znoszą gaz zwłaszcza MPI. Fabrycznego gazu nie było tylko montowany przez ASO. Masz dobrego gazownika to kup bez i zamontuj będziesz miał spokój na parę lat z atestami i nową pewną instalację.

AD2 Spalanie masz tutaj http://www.daciaklub.pl/f...der=asc&start=0
Trochę czytania jest.

AD.3 Jest to renówka więc i części dostępne bez problemów.

AD.4 Jest to auto dla majsterkowiczów. Prze studiujesz forum to zobaczysz ile można usprawnić np uszczelką drzwiową od malucha. :-)

AD.5 We wszystkich modelach da się zamontować nawet jedna osoba to robiła i wtedy koszt chyba 2500PLN z wpisem do dowodu.

AD.6 Nie da się jednego wymontować.

AD.7 Niektórzy mają z parkowaniem ale tak naprawdę to zależy od indywidualnych predyspozycji. Jednemu klakson drugiemu dźwięk kierunkowskazu więc nie dogodzisz wszystkim.

Ad.8 Co do korozji to nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jakieś poszczególne przypadki i różne rzeczy.
http://www.daciaklub.pl/f...ghlight=korozja
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-07, 10:03   

pawelt napisał/a:
5. Czy we wszystkich modelach ma się/można zamontować ostatnie (trzeci rząd) miejsca? czy trzeba mieć zainstalowane mocowania?

Trzeba mieć zainstalowane mocowania, ale w przypadku ich braku, da się je zamontować w każdym modelu - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=637



PS http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2343
 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-05-07, 15:46   

jak w każdym używanym aucie do silnika nie wejdziesz, omijaj auta z komisów, warto oglądać z komisów przySalonowych gdzie ludzie oddają swoje auta w rozliczeniu

zastanawia mnie tylko czy jakiś Polak odsprzeda swoje 3 letnie zadbane MCV?
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 921
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-05-07, 16:09   

aksel napisał/a:
zastanawia mnie tylko czy jakiś Polak odsprzeda swoje 3 letnie zadbane MCV?

Odsprzeda i to nawet młodsze ;) Tylko ile MCV na drogach, tyle - proporcjonalnie - ofert.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-07, 20:20   Re: Zakup Daci Logan MCV - porady

pawelt napisał/a:
2. Jak ze spalaniem? Ile pali w mieście na krótkich dystansach?

W lecie 9-10 l/100 km, w zimie można spokojnie spalić i 12, głównie ze względu na korki.

pawelt napisał/a:
5. Czy we wszystkich modelach ma się/można zamontować ostatnie (trzeci rząd) miejsca? czy trzeba mieć zainstalowane mocowania?

Trzeba mieć zainstalowane mocowania siedzeń, pasów, itp. W Kompendium jest o tym, jak przerobić 5 os. na 7 os., ale jest z tym trochę walki i lepiej kupić od razu 7 os. Osobowość :) nie zależy od wersji wyposażenia.

pawelt napisał/a:
6. Czy w trzecim rzędzie da się wymontować całkowicie jedno siedzenie, czy tylko można je złożyć?

Można tylko złożyć, siedzisko nie jest dzielone, tylko oparcie.

pawelt napisał/a:
7. Z czym są największe problemy przy codziennej eksploatacji?

Z komentarzami "miłośników motoryzacji" i czasem z parkowaniem. :)
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-08, 05:37   

Z silników raczej nie bierz 1.4. To dobry silnik ale wyraźnie za słaby do MCV - tylko 75 km. I z tego co pamiętam chyba występował tylko w wersji najuboższej. Mega najuboższej, takiej że nawet nie składały się w niej tylne siedzenia. Na pewno nie było go w wersji 7 os.

Do gazu nada się 1.6 mpi - skoro fabryka go gazuje to chyba jest OK. 1.6 występuje w dwóch wersjach mocy 87 i 84 km. Ale maszynka Yarocza ma chyba 95 km wg pomiaru z hamowni... 1.6 mpi ma mechaniczą regulację zaworów, co 15 tys. km wydatek ok 60 zł. 1.6 mpi jest nieco za słaby do wersji 7 os., szczególnie przy komplecie załogi na pokładzie. U mnie z gazem Landi Renzo Omegas działa idealnie. Jestem tym mocno zdziwiony bo spodziewałem się awarii a tu po ponad 30 tys. km na LPG tylko zadowolenie.

1.6 16v ponoć nawet trochę lepiej nada się do LPG - większa moc i hydraulika zaworów.

Z typowych awarii 1.6 trzeba zwrócić uwagę na pracę sprzęgła. W wielu autach hałasuje łożysko, jest to dość wku....ce, ale chyba nieszkodliwe. Śmigam z tym prawie od nowości.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
pawelt 
Zielony listek


Marka: na razie brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-05-08, 05:49   

Dzięki za info.
Ja przewiduję jazdę raczej w 5 osób, nie w siedem, mimo wszystko chciałbym właśnie model 7 osobowy. Tak więc silnik nie musi być wcale taki mocny, choć 75KM to rzeczywiście może być ciut za mało. Obecnie mam 75KM i na 4 osoby jest ok, ale na 5 osób i większy samochód to nie specjalnie.

A czemu 7 osobowy? bo w 5 osobowym foteliki dziecięce się cięzko mieszczą, były by na wcisk, jeśłi w ogóle by weszły. No i taka podróż nieco męcząca. Mam przyjemność jeżdżenia czasem vanem chryslerem voyagerem i uważam, że takie rozwiązanie (7 miejsc) jest praktyczne i komfortowe. Tylko właśnie pojawił się ten problem, że tylne (trzeci rząd) siedzenie można tylko złożyć, a nie wyjąć całkowicie. Ciężko może być z bagażem. W voyagerze jest mimo wszystko jeszcze trochę miejsca za trzecim rzędem siedzeń, tutaj widzę, że nie za bardzo. Można by oczywiście wymontować część kanapy z drugiego rzędu i w jej miejsce upchać bagaż, ale co z bezpieczeństwem (mogą latać przy hamowaniu, zakrętach, wypadku). Jest jeszcze bagażnik dachowy, ale on na pewno nie udźwignie tobołów związanych z trójką dzieci.
Bo jakby się dało wyjąć jedno siedzenie z trzeciego rzędu, było by dość sporo miejsca na bagaż i dałoby się go jakoś zabezpieczyć.
Ale to jest jeszcze sprawa do przemyślenia.

Aha, czy rzeczywiście dci pali 5,5 litra średnio w mieście??? Jeśli tak, to nie wiem czy nie byłby lepszym rozwiązaniem dla mnie niż gaz. Co o tym myślicie?
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-08, 06:32   

pawelt napisał/a:

A czemu 7 osobowy? bo w 5 osobowym foteliki dziecięce się cięzko mieszczą, były by na wcisk, jeśłi w ogóle by weszły.


Trzy foteliki w drugim rzędzie nie wejdą. Sprawdzone. My jeździmy w układzie 2x2x2 i jest git. Dla 6 osób jazda jest wygodna, prawie komfortowa, tylko brak bagażnika. W takim układzie szukaj wersji z relingami.
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
mrówa 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica 5 os.
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 710
Skąd: RP
Wysłany: 2012-05-08, 06:52   

pawelt napisał/a:
Aha, czy rzeczywiście dci pali 5,5 litra średnio w mieście??? Jeśli tak, to nie wiem czy nie byłby lepszym rozwiązaniem dla mnie niż gaz. Co o tym myślicie?

Dci będzie w zakupie droższy, skalkuluj sobie. Poza tym, dci warto kupować jeśli raczej jeździ się na dłuższych odcinkach i trasach, przy kręceniu się po mieście moim zdaniem lepszy gaz (a nawet benzyna).
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-08, 10:06   

jan ostrzyca napisał/a:
Trzy foteliki w drugim rzędzie nie wejdą. Sprawdzone.

Wejdą - też sprawdzone d(;

Tak naprawdę - zależy po prostu od fotelików.


pawelt napisał/a:
w 5 osobowym foteliki dziecięce się cięzko mieszczą, były by na wcisk, jeśłi w ogóle by weszły

Proste: podjedź do salonu Dacii i po prostu sprawdź w demówce.

(Albo zjaw się na jakimś spocie (: ).


pawelt napisał/a:
W voyagerze jest mimo wszystko jeszcze trochę miejsca za trzecim rzędem siedzeń, tutaj widzę, że nie za bardzo

Idealnie nie jest, ale wbrew pozorom całkiem sporo - wystarcza nawet na [długo]weekendowe wyjazdy.


pawelt napisał/a:
Można by oczywiście wymontować część kanapy z drugiego rzędu i w jej miejsce upchać bagaż
.
Szkoda zachodu - to już lepiej bagaże załadować na jedno z siedzeń w trzecim rzędzie, zabezpieczywszy je przed przesuwaniem się taśmami lub czymś podobnym.

(A dziecko w wysokim foteliku jest też nim w końcu częściowo chronione także przed bagażami).

Do wykorzystania jest także przestrzeń na podłodze między wolnym miejscem w trzecim rzędzie, a kanapą drugiego rzędu - wchodzi całkiem spora waliza.

W zależności od wieku dzieci można część pakunków ułożyć też w ogóle na podłodze, bo fotelikowcy siedzą wyżej i bywa tam sporo miejsca.


Brak osobno demontowanych miejsc w trzecim rzędzie to niestety jedna z największych wad MCV-ki (i, co gorsza, nowej lodgy) - a w dodatku, oprócz powyższych sposobów, niewiele z tym samemu można zrobić.

Aczkolwiek:
bebe napisał/a:
epiej kupić od razu 7 os

- w zasadzie to czysta prawda i dobro, ale uwzględniając jeszcze poprzedni akapit można jednak rozważyć kupno 5-os. i przystosowanie pojedynczych foteli z innego auta (np scenica I/II/III).

Gdybym nie zdążył już przerobić swojej 5-os. na niemal-fabryczną 7-os., to tak właśnie bym teraz postąpił...


pawelt napisał/a:
75KM to rzeczywiście może być ciut za mało

Istnieją osoby zadowolone z takiej mocy (zwłaszcza w mieście), ale dla większości, nawet bardzo spokojnie jeżdżących, faktycznie ciut za mało (a już zwłaszcza na trasie i przy 7 os.).

1.6 87 KM jest OK - tym bardziej, że oryginalna wersja 7-os. ma krócej zestopniowane biegi. Choć wtedy minusem jest wyższa hałaśliwość przy prędkościach ekspresowo-autostradowych... (Ale samodzielne / zlecone wyciszania jest za to proste (; ).
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 921
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-05-08, 11:17   

pawelt napisał/a:
A czemu 7 osobowy? bo w 5 osobowym foteliki dziecięce się cięzko mieszczą

Może to nadmiar ostrożności, ale trochę bym się bał wozić dzieci w trzecim rzędzie. Niektórzy kierowcy opanowali do perfekcji hamowanie bez użycia hamulców...
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-05-08, 11:56   

Marmach napisał/a:
trochę bym się bał wozić dzieci w trzecim rzędzie

podzielam obawę ale jeżeli trzeba zamontować trzy foteliki (albo i więcej - wszak m.in. po to kupuje się wersję siedmioosobową) a w drugim rzędzie mieszczą się tylko dwa... to nie ma wyboru... :-)
 
jan ostrzyca 


Marka: FIAT
Model: Doblo
Silnik: 1.4 FIRE
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 2126
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-08, 12:42   

Marmach napisał/a:
pawelt napisał/a:
A czemu 7 osobowy? bo w 5 osobowym foteliki dziecięce się cięzko mieszczą

Może to nadmiar ostrożności, ale trochę bym się bał wozić dzieci w trzecim rzędzie. Niektórzy kierowcy opanowali do perfekcji hamowanie bez użycia hamulców...


Żaden nadmiar, dzieci wożę zawsze na środku, dorośli idą do bagażnika:)
_________________
MCV RED ROOSTER 2007 1.6 MPI+LPG, 87 km, 7 os.113 000 km
MCV SILVER BULLET 2012 1.6 MPI+fabryczny LPG, 84 km, 7 os. 104 000 km
FIAT DOBLO RED SKIN 2017 1.4, LPG Tartarini 95 KM, 7 os., 90 000 km
DUSTER PRESTIGE SNOW WHITE 1.0+LPG
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-08, 13:19   

Kiedy mam do przewiezienia tylko swoje jedno, prywatne dziecko, to oczywiście jeździ w drugim rzędzie. :) Kiedy pożyczam dzieci znajomych, to robi się problem, bo z przyczyn dla mnie niejasnych dzieci uwielbiają jeździć w bagażniku i o miejsca tamże jest zawsze wojna. :O

Fajnie by było, gdybyś miał już docelowe foteliki - wtedy wystarczy wpaść do salonu/na spot i sprawa byłaby jasna.

Ja miałem bardzo duże wątpliwości odnośnie konfiguracji fotelik + 2 dorosłe osoby w drugim rzędzie, bo kiedy jeździłem w 3 osoby na tylnej kanapie w autach teoretycznie dużo większych od MCVki i praktycznie dużo wyższej klasy, nieodmiennie był dramat ludzki, siadanie na zakładkę i trącanie się łokciami przez całą drogę. ;) Raz na próbę w drugim rzędzie usadzili się Majka w foteliku i para moich znajomych (fakt, że raczej nie roztytych :> ) i wszyscy twierdzili, że jest im całkiem wygodnie.
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-08, 16:05   

pawelt napisał/a:

Aha, czy rzeczywiście dci pali 5,5 litra średnio w mieście??? Jeśli tak, to nie wiem czy nie byłby lepszym rozwiązaniem dla mnie niż gaz. Co o tym myślicie?


Jest możliwe ja w cyklu mieszanym miałem średnie z 54000 km 4,6-4,8 l. zimą i 4.3-4,5 latem, średnio wyszło 4,5 l z całego tego przebiegu na taxi.
Spalanie bardzo zależy od kierowcy aczkolwiek spalanie mojej dacii była rewelacyjne jak na gabaryty i 7-osobowe auto.
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-08, 21:50   

pawelt napisał/a:
Aha, czy rzeczywiście dci pali 5,5 litra średnio w mieście??? Jeśli tak, to nie wiem czy nie byłby lepszym rozwiązaniem dla mnie niż gaz. Co o tym myślicie?

Tu masz bardzo ciekawy teścik o MCV dCI: http://www.autogaleria.pl...ate-fl,304.html.
 
pawelt 
Zielony listek


Marka: na razie brak
Model: brak
Silnik: brak
Dołączył: 07 Maj 2012
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-05-09, 06:17   

Marmach napisał/a:
pawelt napisał/a:
A czemu 7 osobowy? bo w 5 osobowym foteliki dziecięce się cięzko mieszczą

Może to nadmiar ostrożności, ale trochę bym się bał wozić dzieci w trzecim rzędzie. Niektórzy kierowcy opanowali do perfekcji hamowanie bez użycia hamulców...


Czy ja wiem czy aż tak bardzo niebezpieczne? Wydaje mi się, że znacznie niebezpieczniej jest wozić 3 foteliki lub w ogóle trzy osoby w drugim rzędzie. Zderzenia boczne są bardzo niebezpieczne, nie wiem czy nie bardziej niż uderzenia z przodu (muszą być poduszki!) i z tyłu. Uderzenia z tyłu to przeważnie stłuczki z niewielką prędkością. Zdarzają się oczywiście sytuacje, gdy ktoś wjedzie w pełnym pędzie lub tirem się wbije, ale to na prawdę rzadkość. Poza tym dziecko jest przecież w dodatkowym foteliku, a one na prawdę nieźle chronią dzieciaki.

Ewentualnie mogła by żona iść na trzeci rząd, a jeden fotelik do przodu koło kierowcy, ale jakoś tak dziwnie, no chyba że sama by chciała :)
W trzecim rzędzie na prawdę jest fajnie, nie dziwię się dzieciakom, że tam wolą, ma się taki swój kącik, szczególnie z przyciemnianymi szybami :)
Tak więc dla mnie naturalnym ułożeniem byłoby 2/2/1, gdzie dzieciaki są w 2 i 3 rzędzie.

Oczywiście konfiguracja 2/3 odpada. Jest to powodem dlaczego w ogóle tutaj jestem :)
Dacia logan MCV to jedyny teraz samochód w miarę tani, mały i ekonomiczny z 7 miejscami. Inne marki mają większe droższe vany o dużym spalaniu i gabaretach, do tego cena...

vulcanor napisał/a:
pawelt napisał/a:

Aha, czy rzeczywiście dci pali 5,5 litra średnio w mieście??? Jeśli tak, to nie wiem czy nie byłby lepszym rozwiązaniem dla mnie niż gaz. Co o tym myślicie?


Jest możliwe ja w cyklu mieszanym miałem średnie z 54000 km 4,6-4,8 l. zimą i 4.3-4,5 latem, średnio wyszło 4,5 l z całego tego przebiegu na taxi.
Spalanie bardzo zależy od kierowcy aczkolwiek spalanie mojej dacii była rewelacyjne jak na gabaryty i 7-osobowe auto.


No wynik niezły, ale mnie przekonuje tylko rzeczywiste spalanie liczone na podstawie tankowań np w motostat. Nie za bardzo wierzę komputerom liczącym spalanie, ani subiektywnym ocenom, bo zazwyczaj są one mocno zaniżone :). Na motostat jEst tak kilka daci logan mcv dci i rzeczywiście mają takie spalanie w mieście, dlatego zaczynam rozważać też dci, skoro gazu pali 9-10l. Obecnie mój samochód pali średniorocznie 8l benzyny i to jest dla mnie granica. Powyżej musiałbym się przesiąść do komunikacji miejskiej, żeby do pracy się dostać :(. A świadomość dojazdu do pracy samochodem poprawia mi zawsze humor z rana :)


Seal napisał/a:

Tu masz bardzo ciekawy teścik o MCV dCI: http://www.autogaleria.pl...ate-fl,304.html.


dzięki za info, bardzo fajny artykuł.


Coś mało ogłoszeń jest na rynku, chyba ludzie nie chcą się zbytnio pozbywać jeszcze tych samochodów. Widocznie dobre są ;) ewentualnie jeszcze są na gwarancji - 5 letniej o ile dobrze kojarzę?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-09, 07:06   

pawelt napisał/a:
jeszcze są na gwarancji - 5 letniej o ile dobrze kojarzę?

Fabryczna: 3 lata mechaniczna z granicą 100 tys. km, 2 na lakier, 6 antykorozyjna - z możliwością przedłużenia tej pierwszej, za mniej lub bardziej drobną opłatą, do właśnie 5 lat (tzw. "Formuła Non Stop" - wynalazek ASO Renault).
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-09, 08:13   

Ja na baku rekordowo zrobiłem ponad 1300km , ale na każdym pełnym baku spokojnie przejeżdżałem ponad 1000km i było to spalanie rzeczywiste , mam wszystkie kwity ze stacji :-P , u mnie komputer pokazywał rzeczywiste praktycznie spalanie z dokładnością do 0.1 l, może dlatego że nigdy go nie resetowałem tylko sam się automatycznie resetował po każdych 10 tys.km.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne