Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jakość reflektorów w Dusterze - kto się pochwali ?
Autor Wiadomość
skaktus 


Marka: VW
Model: Golf
Silnik: 1,3
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-05-22, 11:47   Jakość reflektorów w Dusterze - kto się pochwali ?

Witam.

Powoli przymierzam się do dustera. Znajomy ma dustera, ale reflektory które posiada niestety są uszkodzone przez chińskie żarówki.

Czy ktoś z was ma może foto jak w nocy oświetla drogę Duster, jakie wrażenia w porównaniu do innych aut itp ?
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-05-22, 11:53   

skaktus napisał/a:
Znajomy ma dustera, ale reflektory które posiada niestety są uszkodzone przez chińskie żarówki.


bo się nie kupuje tanich super wydajnych żarówek prosto z chin ;-) .
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
wojtek_pl 


Marka: Peugeot
Model: 3008
Silnik: 2.0 HDI 165
Rocznik: 2010
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 1204
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-22, 12:26   

Ja nie narzekam. Świecą bardzo przyzwoicie. Z żarówkami Philips VisionPlus.
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2012-05-22, 12:38   

wojtek_pl napisał/a:
Ja nie narzekam. Świecą bardzo przyzwoicie

Potwierdzam. Światła oświetlają drogę i pobocza bardzo dobrze. Na drogowych jasno jak w dzień. Nie ma problemu z jazdą w nocy.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-22, 12:49   

Reflektory w Dusterze super oświetlają drogę, nie wiem może wszystkie auta wysokie tak mają, ale po przesiadce do AVEO w nocy w porównaniu do Dustera "ciemność widzę" :mrgreen:
P.S. Jakby coś mam do sprzedania prawie nowe reflektory z oryginalnymi żarówkami (mają 6 albo 7 tys. km przebiegu) :-D
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-22, 13:15   

Nawet stary Logan ma bardzo dobre reflektory.
Przyzwoite żarówki z dobrą granicą światłocienia plus staranna regulacja i jazda w nocy jest bardzo przyjemna.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-05-22, 14:07   

Dusterem jeżdżę od grudnia 2010 r. żarówki oryginalne (nawet nie wiem jakie) do jakości oświetlenia nie mam żadnych zastrzeżeń...
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-05-22, 14:25   Re: Jakość reflektorów w Dusterze - kto się pochwali ?

skaktus napisał/a:
reflektory które posiada niestety są uszkodzone przez chińskie żarówki

znajomy chciał nieco przyoszczędzić i efekt jest jaki jest. Te chińczyki mogły mieć większą moc, emitować więcej ciepła, a to szybko przegrzewa i wypala odbłyśniki a czasami powoduje nawet podtopienie kostek
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2012-05-22, 14:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
lurtz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 4x4
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Dołączył: 10 Sie 2010
Posty: 123
Skąd: znienacka
Wysłany: 2012-05-22, 14:49   

Rowniez potwierdzam, reflektory w dusterze sa rewelacyjne. Dod. swiatla drogowe maja swoj wlasny klosz przez co przy wlaczeniu ich zaraz przy aucie droga jest tez dobrze oswietlona. Jedyny minus to tragiczny plastik!! Konkretnie sie zmatowail i porysowal po niecalych 2 latach:(
 
akofreda 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,5 dCi 110KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 220
Skąd: Płock
Wysłany: 2012-05-22, 21:11   

Po 29000 km wymieniłem prawą żarówkę. Oryginalnie był to niemiecki philips.
Włoźyłem jakąś z auchana. Kupiłem dwie za 14 zł. Swoją drogą instrukcja wymiany spowodowała, że wypiąłem wkład z regulacji pozycji reflektora. Dobrze, że czytałem o tym na forum;)
Ostatnio zmieniony przez akofreda 2012-05-22, 21:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
skaktus 


Marka: VW
Model: Golf
Silnik: 1,3
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-05-23, 17:19   

Co do żarówek i chinoli to wiem co i jak, jednak to było po fakcie, do tego auto widziałem dosłownie przez moment i wiele nie zdziałałem.

Z żarówek ja polecam Tungsrama +90%. Niebieski pasek na górze żarówki daje ciekawy efekt lekko niebieskiego światła. Tam gdzie jest włókno żarówki bańka jest przeźroczysta. Efekt w Corsie i golfie bdb.

A powiedzcie mi, jak z jakością przeciwmgielnych ? Miał ktoś okazję z was nimi śmigać w porządnej mgle ?

Pytam o światła z tego powodu, że tak po cichu zastanawiałem się nad przeróbką dustera na xenon, wiem wiem, znów, było itp. Jednak myślałem nad przeróbką typu "profesjonal", ale skoro tak zachwalacie to chyba nie ma sensu.
Ostatnio zmieniony przez skaktus 2012-05-23, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
Zdzicho 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 144
Skąd: Poznań/Śrem
Wysłany: 2012-05-23, 18:24   

Co do żarówek nie narzekam.
Przestrzeń oświetlaną również oceniam pozytywnie widocznośc jest dobra.
Osobiście niczego nie będę przerabiał - oprócz tego czego wymaga "kult".
_________________
Bądź ostrożny na drodze. Szanuj życie swoje i innych.
 
skaktus 


Marka: VW
Model: Golf
Silnik: 1,3
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-05-23, 18:29   

Jeśli już chodzi o przeróbkę, myślałem o kompleksowym działaniu. Zamiast lustra świateł mijania, soczewka z odcięciem dla xenonu na palnik D2S, barwa coś około 4300 K. Do tego obowiązkowo spryskiwacze wysokociśnieniowe oraz poziomowanie na bazie uniwersalnego "kitu" z żyroskopem na wzór dawnego produktu helli. Do tego przetwornice Denso lub coś tego typu. Ustawianie reflektorów na bazie silnika z Megane.

W tym wypadku, o ile wpadnie już daster, prędzej sprawdzę co jest na stanie i jak to się sprawuje.

PS-Sprawdzał ktoś z was jakie jest napięcie na pinach żarówki świateł mijania, przy włączonym silniku ?

Czy duster ma canbusa i info o spalonej żarówce itp ?
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-05-23, 18:42   

Dacie nie mają CAN-busa.
Po co montować Xenony, skoro orginalne oświetlenie jest w pełni zadowalające ?
To chyba nie jest tania przeróbka, jeśli ma być faktycznie professional ?
_________________

 
skaktus 


Marka: VW
Model: Golf
Silnik: 1,3
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-05-23, 18:46   

Dlatego was pytam o zdanie - jeździcie to możecie z własnej autopsji opisać co i jak.

Przeróbka tania nie jest. System poziomowania + centralka + żyroskopy to koszt około 450 - 500 zł. Do tego spryskiwacze, pompka wysokociśnieniowa +większy zbiornik na płyn to kolejne około 200 zł. Soczewki, palniki, przetwornice i robi się przynajmniej 1000 zł bez robocizny.

Gorzej w tym wypadku z homologacją... Szkoda że żadna wersja dustera czy to z PL czy z RU nie posiada choćby jednej wersji reflektorów soczewkowych.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-23, 19:14   

skaktus napisał/a:
jak z jakością przeciwmgielnych ? Miał ktoś okazję z was nimi śmigać w porządnej mgle ?

W bardzo porządnej: "białe mleko, że nie widać końca maski" (((:

Daćkowe p-m świecą wporzo, zupełnie normalnie - jest to zresztą model montowany w bodajże kilkunastu modelach różnych producentów: Valeo Fogstar.

(I dlatego się odzywam, mimo że nie mam dustera...).
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-23, 19:17   

skaktus napisał/a:
Szkoda że żadna wersja dustera czy to z PL czy z RU nie posiada choćby jednej wersji reflektorów soczewkowych

Widziałem kiedyś zestaw podobno uniwersalny, podobno homologowany jako taki - sam reflektor był stosunkowo nieduży i do kilku modeli były przygotowane mocowania, żeby wypełnić miejsce po oryginalnych reflektorach. Do innych trzeba było natomiast porzeźbić niby coś samemu...
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-23, 22:19   

Jedziłem Dusterem i wydaje mi sie, ze moze dzieki wyzszemu zamocowaniu reflektorow, zarowce h7 oraz innej krzywiznie zwierciadla lampy calosc swieci lepiej - szerzej, dalej niz w Sandero.
 
skaktus 


Marka: VW
Model: Golf
Silnik: 1,3
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-05-23, 23:34   

Myślę że tutaj bardziej całość rozbija się o jakość lustra i wszystkie jego sfery i ich ułożenie niż zastosowanie żarówki H7. Fakt, konstrukcja nowa (np, w porównaniu do H4) ale np. Porównująć H7 w Corsie C z H4 w B to na własne oczy widziałem że H4 w B jest dużo lepsza, ba, całkowicie inna klasa.

Jak by ktoś z was zmierzył napięcie i je podał, był bym wdzięczny - ale z żarówką, nie bez ;)

Laisar - ja jeszcze w życiu nie widziałem "uniwersalnego" reflektora. Prędzej zestawy typu wmontuj uniwersalną soczewkę - stoją na allegro po 300 zł. Jednak ta najtańsza wersja ma ringi, do tego nieekranowane przewody palnika i już mamy problemy.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-24, 01:27   

Znalazłem (:

Na fotce jest komplet Helli, do jakiegoś golfa czy czegoś podobnego.

I w lewym górnym rogu widać zestaw zrobiony z dostępnych pojedynczo, homologowanych, uniwersalnych modułów z katalogu Helli, a poniżej - "wypełniacz" dopasowany do oryginalnego miejsca montażu lamp przednich w danym modelu...

Jedyna niepewność jest taka, że nie mogę nic znaleźć na temat ewentualnej homologacji tego wypełniacza - być może dlatego że, na logikę, wydaje się po prostu niepotrzebna. To w końcu tylko kawałek plastiku, nie podlegający chyba żadnym specyficznym wymaganiom...(?)

hella_xenon.jpg
Plik ściągnięto 14119 raz(y) 22,11 KB

 
skaktus 


Marka: VW
Model: Golf
Silnik: 1,3
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-05-24, 16:51   

Trochę się pomyliłeś.

To co pokazałeś to tzw. "projectory" do golfa 4. Lampa składa się z ramki na której są zawieszone / zmocowane odpowiednie światła oraz okularu osłaniającego (nadającego kształt) który nie wymaga homologacji

Lampy które są "zawieszone" na ramce są wykorzystywane do innych konstrukcji jak np. reflektory w autobusach, nie znaczy to jednak że są uniwersalne. Przeciwmgielne z Dustera są wykorzystywane też w innych autach. Aby lampa była uznana za legalną, musi być stworzona przez producenta, więc jeśli taki element zamontujesz w innej lampie, to niestety homologacji to już nie ma.

PS-Czy regulując światła mijania w dusterze z kabiny, zmieniamy ustawienia tylko lustra mijania czy mijania i długich jednocześnie ?
Ostatnio zmieniony przez skaktus 2012-05-24, 16:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
kisu 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110 4x4
Rocznik: była 2011 - jest 2018
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 124
Skąd: Dolnośląskie
Wysłany: 2012-05-24, 18:57   

akofreda napisał/a:
Oryginalnie był to niemiecki philips.

Potwierdzam u mnie też - dzisiaj po 15 miesiącach spaliła mi się świetlówka (w fabi wymieniałem co 3-5 m-cy) - więc jestem zadowolony że pierwsza padła po taki długim czasie - wymiana trwała 3 min - wystarczy poczytać forum i mieć dobre szczypce - lampy świecą dobrze - z super hiper mocnymi żarówkami w niskim aucie pole widzenia to 70% tego co w Dusterze ze zwykłymi - a często jeżdżę w nocy w terenie - wtedy dodaje halogeny i mam wszystko co mi trzeba - i daleko i blisko - więc lampy działają dobrze - a jak coś jest dobre to po co przepłacać i zmieniać ;-)
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-05-24, 21:15   

kisu napisał/a:
wtedy dodaje halogeny i mam wszystko co mi trzeba

możesz coś więcej o tych halogenach...? co masz na myśli, jakie i gdzie zamontowałeś?
 
skaktus 


Marka: VW
Model: Golf
Silnik: 1,3
Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 120
Skąd: Nysa
Wysłany: 2012-05-24, 23:14   

Pewnie chodzi o przeciwmgielne, popularnie zwane halogenami.

Ja jesli już coś, na pierwszy rzut planuję zakupić Tungsramy +90%. Da to zapewne dużo lepszy skutek niż fabryczne żarówki. Oczywiście ich trwałość jest niższa, ale mam zamiar również zamontować dzienne, więc :D
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-24, 23:23   

skaktus napisał/a:
Trochę się pomyliłeś. [...]

nie znaczy to jednak że są uniwersalne.

Nie pomyliłem, tylko napisałem to, co twierdzi Hella.


Cytat:
Przeciwmgielne z Dustera są wykorzystywane też w innych autach. Aby lampa była uznana za legalną, musi być stworzona przez producenta, więc jeśli taki element zamontujesz w innej lampie, to niestety homologacji to już nie ma.

P-m w dusterze to są właśnie całe światła, nie ich "elementy".

(Wg prawa chyba w ogóle nie ma czegoś takiego jak "lampy").

I wygląda na to, że dokładnie tak samo jest z tymi wynalazkami od Helli - można ich używać pojedynczo, albo wykorzystać do skonstruowania świateł zespolonych.

Tak przynajmniej wynika z opisów samej firmy, a ja nie widzę żadnych argumentów podważających je czy powodów żeby nie wierzyć w nie...


Cytat:
PS-Czy regulując światła mijania w dusterze z kabiny, zmieniamy ustawienia tylko lustra mijania czy mijania i długich jednocześnie ?

Odp. nr 2.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne