Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
sandero stepway czy duster
Autor Wiadomość
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-06-23, 21:05   

można dorzucić jeszcze suzuki swift i miśka colta - ceny też oscylują w granicach 40 tys.
jest tylko jeden szkopuł - to wszystko małe autka klasy A
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-23, 21:24   

bebe napisał/a:
I jeszcze nowa A-klasse, czemu nikt nie wrzucił nowej A-klasy? :)


tylko 89 900zł :mrgreen:
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-06-23, 21:41   

bebe napisał/a:
I jeszcze nowa A-klasse, czemu nikt nie wrzucił nowej A-klasy? :)

Na specjalne życzenie - w salonie Mercedesa w Świerklanach miły sprzedawca oferował z fajnym wypasem za jedyne 68600zł.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-23, 21:51   

benny86 napisał/a:
bebe napisał/a:
I jeszcze nowa A-klasse, czemu nikt nie wrzucił nowej A-klasy? :)

Na specjalne życzenie - w salonie Mercedesa w Świerklanach miły sprzedawca oferował z fajnym wypasem za jedyne 68600zł.


mówisz o starej A-klasie ;-) ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-06-23, 21:57   

Nie wiem, nie interesowało mnie to bliżej. Dla mnie mercedes to co najmniej eklasa sedan z niewysilonym turbodieslem.
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-06-23, 22:26   

e-klasa to zło :-P rdza ją wpierdziela, elektronika świruje
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-06-23, 22:30   

Dar1962 napisał/a:
e-klasa to zło rdza ją wpierdziela, elektronika świruje

1)to nie jest temat o e-klasie
2)ha ha ha - no to się uśmiałem...
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-06-26, 12:14   

Kratylos, nic dodać nic ująć, mam podobne odczucia choć na miejscu kupującego odwiedziłbym również salony innych marek (żeby niczego nie żałować, bo to jednak decyzja na dobrych parę lat)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-26, 12:34   

Kratylos napisał/a:
bezpieczenstwo tez z 3 na 5 gwiazdek skacze

To by trza jeszcze porównać ile z tych * w każdym przypadku zależy od "punktów za brzęczki" - bo jeżeli ktoś bierze dustera np w nieprzetestowanej zderzeniowo wersji z ESP, to teoretycznie on jest wart 4*... itd itp

(A jeszcze można się zagłębiać w szczegóły "ile * w każdej kategorii).


Kratylos napisał/a:
duster jest za drogi jak na to co oferuje

Jak najbardziej można tak powiedzieć - ale dokładnie tak samo można powiedzieć coś zupełnie przeciwnego, bo to nie jest coś, co można określić obiektywnie. Wszystko zależy od tego, jakie cechy są dla kogoś ważne.

(Przypomnę własny przykład: z marszu, to teoretycznie każdy człowiek powiedziałby, że np audi a4 kombi jest lepszy od mcv-5os - prawda? Tyle że jak wziąć pod uwagę, że do audi po prostu nie da się zapakować 3 fotelików dla dzieci, to co komu z tej lepszości...?).


Czyli ocena: "duster jest za drogi" właściwie nie daje żadnej informacji o tym modelu - a daje raczej o kimś, to ją wygłasza. Dopiero więc porównanie własnej sytuacji z tą osobą umożliwia wyciągnięcie jakichś wniosków - co wydaje mi się drogą strasznie dookoła...
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-06-26, 13:14   

Kratylos napisał/a:
duster bez napedu 4x4 to zwykly kompakt - nic wiecej za 50k bo tyle trzeba wydac na sesnowna wersje (laureat + pare dodatkow jak np metalik) jak dla mnie mam juz wybor w kompaktowych autach innych marek gdzie dilerzy daja promocje na auta od cenika
dacia to marka dla ludzi myslacych praktycznie i trzezwo - ja do takich chce sie nadal zaliczac
nie chce kupowac auta za ponad 50.000 ktore wyglada jak terenowka i kupowac zludzenia

- z tą częścią wypowiedzi też się identyfikuję...
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-06-26, 14:23   

proponuję aby takim "zwykłym kompaktem" pojeździć trochę po wiejsko-gminnych drogach, krawężnikach i innych niespodziankach - również zimą po nieodśnieżonych parkingach osiedlowych i uliczkach. A potem wyczyn ten powtórzyć rzeczonym bravo lub c4. I wtedy dopiero podyskutujemy o jego "zwykłości" lub raczej niezwykłości :-P
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2012-06-26, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-06-26, 14:28   

Tak się można do końca życia i jeden dzień dłużej licytować - a to pojeździć po wertepach, a to na autostradach, a to brać pod uwagę wypas, a może komfort, może koszty serwisowania, a może priorytetem będzie dostępność uturbionego benzyniaka 8-)
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-06-26, 17:38   

Kolega Kratylos napisał:

2. duster bez napedu 4x4 to zwykly kompakt - nic wiecej za 50k bo tyle trzeba wydac na sesnowna wersje (laureat + pare dodatkow jak np metalik) jak dla mnie mam juz wybor w kompaktowych autach innych marek gdzie dilerzy daja promocje na auta od cenika
dacia to marka dla ludzi myslacych praktycznie i trzezwo jak stara nas przekonać centrala marki - ja do takich chce sie tez nadal zaliczac
nie chce kupowac auta za ponad 50.000 ktore wyglada jak terenowka i kupowac zludzenia wolał bym zaoszczedzic na dobre wakacje i kupic ladne sandero
lub wydac ta kwote na np kompakta innej marki jesli potrzebuje wieksze auto (bravo, c4 itp)... albo dustera 4x4 jesli ilosc czasu jakie spedzam poza asfaltem to uzasadnia...[/quote]

Tak się składa, że miałem przed dusterem zwykłego kompakta, który kosztował podobne pieniądze parę lat temu i mogę szczerze powiedzieć, że twierdzenie kolegi Kratylosa jest pozbawione racjonalności i większego sensu.
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2012-06-26, 17:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-06-26, 17:46   

tomala72 napisał/a:
... twierdzenie kolegi Kratylosa jest pozbawione racjonalności i większego sensu.
Toż to świętokradztwo - patrz regulamin forum:
1. Admin lub mod ma zawsze rację.
2. Jeżeli admin lub mod nie ma racji - patrz pkt.1 ;-) :lol:
 
48piotr 


Marka: Dacia
Model: DUSTER 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Duster
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 733
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-06-26, 19:54   

Kratylos napisał/a:
bardzo nie popadać w skrajności...

Jak się ma swoje lata,a brak testosteronu to samochód się kocha za "duże koła"
Wczoraj wracałem z W-wy 801 i na tej trasie bez 16" włos się jeży. :mrgreen:
_________________
48piotr
 
marszelest 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V / LR-IV
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 553
Skąd: ŻORY
Wysłany: 2012-06-26, 19:56   Re: sandero stepway czy duster

Vo napisał/a:
Cześć wszystkim :-) ,

Jestem nowy, ....
...przychodzi Daćka. Bardzo podobają mi się zarówno stepway jak i duster. Chciałbym mieć wersję lpg + benzyna, ...

Teraz lista pytań :-) :

-lpg to dobre rozwiązanie?
-warto uciupłać 10k więcej na dustera? Czy duster znacznie więcej pali?
-czy instalacja lpg w sandero nie zajmuje połowy bagaznika?
-wstyd pytac na takim forum, ale może znając moje wymagania, macie inne propozycje co do auta :)

Dzięki za pomoc!


AD:
->TAK
->jeśli chcesz wyjechać w teren 4x4 tak- >jeśli nie -wystarczy sandero
->nie wiem
->clio grandtour lub thalia
_________________
(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-06-27, 09:03   

Duster to na pewno nie jest zwykły kompakt tylko crossover-midisuv hehe, cena jest niska w porównaniu do tego co oferuje ale niestety wykonanie i montaż dustera przez Rumunów jest słabe. Jaka cena takie auto cudów nie ma. Koleos kosztuje prawie 2 razy więcej i z czegoś ta cena wynika.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-27, 11:52   

vulcanor napisał/a:
Koleos kosztuje prawie 2 razy więcej i z czegoś ta cena wynika.

Pewnie, że z czegoś - ale też na pewno nie z 2x lepszej jakości...
 
Zbychu504 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 180
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2012-06-27, 12:49   

""-czy instalacja lpg w sandero nie zajmuje połowy bagaznika? ""
Jeśli chodzi o instalacje Fabryczne LPG to butla mieści się w otworze na koło zapasowe które jest zastąpione zestawem naprawczym-wersja z LPG nie ma mniejszego bagażnika. Wlew do LPG znajduje się pod fabryczną klapką do tankowania.
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2012-06-27, 15:16   

TD Pedro napisał/a:
Kratylos napisał/a:
duster bez napedu 4x4 to zwykly kompakt - nic wiecej za 50k bo tyle trzeba wydac na sesnowna wersje (laureat + pare dodatkow jak np metalik) jak dla mnie mam juz wybor w kompaktowych autach innych marek gdzie dilerzy daja promocje na auta od cenika
dacia to marka dla ludzi myslacych praktycznie i trzezwo - ja do takich chce sie nadal zaliczac
nie chce kupowac auta za ponad 50.000 ktore wyglada jak terenowka i kupowac zludzenia

- z tą częścią wypowiedzi też się identyfikuję...


A ja się nie mogę zgodzić, a przynajmniej nie do końca, chodzi mi dokładnie o ten "zwykły kompakt".
Jeżdżę (jako kibic-kilka razy w roku) na rajdy samochodowe i ażeby dotrzeć w "fajne" miejsce często trzeba korzystać duktów leśnych, nie rzadko także pól i łąki oraz innych delikatnych bezdroży. Jeździliśmy z ekipą różnymi autami i poza Dusterem, czasem tylko UNO z naszego zestawu dawało radę (były golfy, astry, focusy i kilka innych niekoniecznie kompaktów). Jeżeli DD 4x2 jest "zwykłym " kompaktem, to spróbujcie "zwykłym" kompaktem przejechać po kartoflisku, albo przez płytki nawet suchy rów itd, itd-oczywiście 4x4 to już jest zupełnie coś innego...... A no i czy ludziska na ulicy też się tak oglądają za focusami, astrami itd, nie żeby to były zła auta, ale to jest chyba jednak trochę coś innego-Nie piszę, że lepsze czy gorsze ale inne autko.
Każdemu wedle potrzeb. Ja znowu w aż tak ciężkim terenie nie jeżdżę plus pojemność bagażnika i spalanie i dlatego mam 4x2.
A wracając do autora wątku, to pomimo, że jeżdżę sam Dusterem, to Tobie polecam Sandero:
1-koszty przy samym zakupie jednak jest trochę tańszy
2-koszty eksploatacji (ubezpieczenie i spalanie)
3-w Wawie łatwiej zaparkować, choć tragedii nie ma i to kwestia obycia się z gabarytami (przesiadłem się z Uno i nie jest aż tak źle :-P ), koledzyy z forum przecież śmigają tytmi małymi autobusami (MCV) :mrgreen:
4- z tego co piszesz, to aż tak duże auto Ci nie jest potrzebne...jeszcze nie ;-)
5-przy Twoich przebiegach odradzam LPG (słuchaj się Taty;-))
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
Ostatnio zmieniony przez Domel2250 2012-06-27, 15:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-06-27, 17:23   

Domel2250 napisał/a:
TD Pedro napisał/a:
Kratylos napisał/a:
duster bez napedu 4x4 to zwykly kompakt - nic wiecej za 50k bo tyle trzeba wydac na sesnowna wersje (laureat + pare dodatkow jak np metalik) jak dla mnie mam juz wybor w kompaktowych autach innych marek gdzie dilerzy daja promocje na auta od cenika
dacia to marka dla ludzi myslacych praktycznie i trzezwo - ja do takich chce sie nadal zaliczac
nie chce kupowac auta za ponad 50.000 ktore wyglada jak terenowka i kupowac zludzenia

- z tą częścią wypowiedzi też się identyfikuję...


A ja się nie mogę zgodzić, a przynajmniej nie do końca, chodzi mi dokładnie o ten "zwykły kompakt".
Jeżdżę (jako kibic-kilka razy w roku) na rajdy samochodowe i ażeby dotrzeć w "fajne" miejsce często trzeba korzystać duktów leśnych, nie rzadko także pól i łąki oraz innych delikatnych bezdroży. Jeździliśmy z ekipą różnymi autami i poza Dusterem, czasem tylko UNO z naszego zestawu dawało radę (były golfy, astry, focusy i kilka innych niekoniecznie kompaktów). Jeżeli DD 4x2 jest "zwykłym " kompaktem, to spróbujcie "zwykłym" kompaktem przejechać po kartoflisku, albo przez płytki nawet suchy rów itd, itd-oczywiście 4x4 to już jest zupełnie coś innego...... A no i czy ludziska na ulicy też się tak oglądają za focusami, astrami itd, nie żeby to były zła auta, ale to jest chyba jednak trochę coś innego-Nie piszę, że lepsze czy gorsze ale inne autko.
Każdemu wedle potrzeb. Ja znowu w aż tak ciężkim terenie nie jeżdżę plus pojemność bagażnika i spalanie i dlatego mam 4x2.
A wracając do autora wątku, to pomimo, że jeżdżę sam Dusterem, to Tobie polecam Sandero:
1-koszty przy samym zakupie jednak jest trochę tańszy
2-koszty eksploatacji (ubezpieczenie i spalanie)
3-w Wawie łatwiej zaparkować, choć tragedii nie ma i to kwestia obycia się z gabarytami (przesiadłem się z Uno i nie jest aż tak źle :-P ), koledzyy z forum przecież śmigają tytmi małymi autobusami (MCV) :mrgreen:
4- z tego co piszesz, to aż tak duże auto Ci nie jest potrzebne...jeszcze nie ;-)
5-przy Twoich przebiegach odradzam LPG (słuchaj się Taty;-))


I właśnie mi o to mniej więcej chodziło, tylko pisać mi się tyle nie chciało:)
Jak ktoś chce mniejsze i tańsze auto do miasta i na bliskie trasy to se kupi Sandero a większe do zjechania od czasu do czasu z asfaltu, weźmie dustera.
Kwestia tego czy duster 4x2 coś udaje czy nie to nie jest temat do dyskusji bo każdy ma swój gust i potrzeby. Jak ktoś ubierze wojskowa kurtkę bo lubi i mu się podoba, nie znaczy od razu że jedzie do Afganistanu.
Dyskusja na temat wyższości sandero nad dusterem czy odwrotnie, przypomina rozmyślania typu: mam założyć stringi czy szorty:) A to zależy od posiadania jaj lub ich braku:)
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-06-27, 19:08   

jeśli jest ktoś studentem to Carrara w Lublinie ma promocje na Fordy Fiesty, można chyba nawet dostać z 10 tys rabatu, ale trzeba się tego dowiadywać osobiście i się spieszyć bo promocja tra do końca czerwca ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne