Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2010-08-30, 11:57
Montaż klimatyzacji
Autor Wiadomość
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2010-07-27, 09:37   

No to wątpię że to się w ogóle opłaca, nowe części do klimatyzacji już ktoś podawał cenę 8-9 tysięcy a gdzie montaż? Razem spokojnie ponad 10 tys wyjdzie. Przy odsprzedaży nikt specjalnie ci nie dopłaci za to że montowałeś osobno klimę :roll: . Dziwię się że jak brałeś nowe auto nie wziąłeś z klimą od razu , dopłata rzędu 2-3 tysięcy.
Z dokładaniem do auta części po zakupie jest tak: jak się pytałem w salonie ile kosztuje kanapa 3 osobowa w 3 rzędzie do citroena c8-peugeota 807 , cena zwala z nóg od 9 do 12 tysięcy. A dopłata do nowego auta to tylko 3 tysiące za tą samą kanapę.
_________________
KANAŁ MOTORYZACYJNY
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-07-27, 10:40   

TAXI AIRPORT napisał/a:
Dziwię się że jak brałeś nowe auto nie wziąłeś z klimą od razu , dopłata rzędu 2-3 tysięcy.

Nie raz jest tak, że do niektórych wersji wyposażenia nie ma klimy nawet w opcji (nie wiem jak laureate'2007).
_________________
 
Marcin P. 


Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV 7os
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-07-27, 14:48   

Akurat w moim przypadku była możliwość kupienia auta z klimą, dopłata wynosiła wtedy 4000 złotych, których wtedy akurat nie było. A teraz żeby kupić Dacię z klimą w wersji takiej jak moja trzeba by było dorzucić ok. 33000 złotych. W porównaniu do 6000 złotych, jest to kupa pieniędzy.
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-07-27, 19:43   

[quote="Marcin P."]
zdzisiu27 napisał/a:
W moim przypadku auto ma 3 lata; po pierwsze: chcę pojeździć nim jeszcze ~7lat, po drugie: chcąc sprzedać to auto nie wezmę za niego teraz dużych pieniędzy z uwagi na duży spadek wartości po 3 latach. Auto świetnie się sprawuje więc wolę do niego dorzucić klimę niż kupować nowe, i tak wyjdzie mi to taniej, a będzie łatwiej mi go sprzedać później. W używane części bądź auta nie zamierzam się bawić. Kupuję auto nowe, jeżdżę nim ~10lat, i sprzedaję.


Ja bym i tak szedł w sprzedaż i kupno nowego, jeśli naprawdę musisz mieć tą klimę. Po prostu dokładanie klimy jest dość trudne i wymaga sporych przeróbek.
Jedyna szansa to kupno rozbitka, np. mocno uderzonego w tył i wtedy przekładka, ale to i tak wychodzi parę dobrych złotych.
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
DAREK 


Marka: OPEL
Model: ZAFIRA
Silnik: 1.8
Rocznik: 2012
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 119
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2010-07-27, 20:57   

Dołożenie klimy jest możliwe. Musisz znaleźć taki sam samochód na części. Przekładasz cały zespół nagrzewnicy, rurki, panel sterowania, łapę akcesoriów wraz ze sprężarką, paskiem klinowym. Trzeba też przełożyć zespół chłodnic z wentylatorem. W dobrym warsztacie potrafią odtworzyć instalację elektryczną do klimatyzacji. Jeżeli uda ci się kupic względnie tanio części (np. 2000 zł) i zapłacisz za montaż np 1000 zł. to można się zastanowić.
 
jjmalin 



Marka: Dacia
Model: Sandero + Duster
Silnik: 1.5 dCi + 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2010 + 2021
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 729
Skąd: Pszczyna
Wysłany: 2010-08-09, 16:13   

podpowiem. w Chevrolecie Sparku ciocia chciala dołożyć klimę. W serwisie 5000 zł chcieli.
_________________


Były: Hyundai Atos Prime ( rocznik 2000 ), Fiat 126p ( rocznik 1990 ), Fiat Seicento ( rocznik 2008 ), Renault Clio ( rocznik 1998 ), Citroen C4 ( rocznik 2008 )
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 66 razy
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-08-09, 16:50   

DAREK napisał/a:
Dołożenie klimy jest możliwe. Musisz znaleźć taki sam samochód na części. Przekładasz cały zespół nagrzewnicy, rurki, panel sterowania, łapę akcesoriów wraz ze sprężarką, paskiem klinowym. Trzeba też przełożyć zespół chłodnic z wentylatorem. W dobrym warsztacie potrafią odtworzyć instalację elektryczną do klimatyzacji. Jeżeli uda ci się kupic względnie tanio części (np. 2000 zł) i zapłacisz za montaż np 1000 zł. to można się zastanowić.


Trzeba jeszcze przełożyć komputer wtrysku, gdyż komputer wtrysku auta w którym nie było klimy, nie ma aktywnej opcji posiadania klimatyzacji.
A w naszych Daćkach klimą steruje komputer wtrysku(ten który znajduje się za akumulatorem)
Dodatkowo kable - czy to odtworzyć czy przełożyć z rozbitka.
Także pracy sporo.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-08-09, 16:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
Marcin P. 


Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV 7os
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-08-20, 14:08   

Częstochowa to dziwne miasto; po wypowiedziach na forum sądząc jest to jakaś obiegowa opinia dot. montażu klimy w aucie....Obszedłem parę zakładów oraz serwisów trudniących się zakładaniem/serwisem klimatyzacji, czyli żyjących z klimatyzacji. Wszędzie wszedłem i rzucam ten sam problem: chciałbym założyć w mojej Dacii Klimę. Pierwsze co słyszę to: proszę pana to się nie opłaca. Moja odpowiedź: No dobrze komu się nie opłaca, Wam? przecież żyjecie z tego; czy mnie, bo nie znam jeszcze waszej ceny? Rozumiem że dla jednych 6000 złotych, bo taka cena w końcu pada w tych serwisach nie licząc serwisu dacii (który założy klimę za 10000 złotych ale też mu się nie opłaca), jest kupą szmalu ale dla drugiego jest ceną do przyjęcia. Dlatego mam prośbę do ludzi, którzy będą czytali ten wątek: proszę o podanie kontaktu do serwisu/zakładu trudniącego się klimatyzacjami, któremu opłacałoby się założyć w moim samochodzie klimę. W ramach żartu chciałbym dodać na zakończenie mojej wypowiedzi, że na plecach mam napisane jeleń. :mrgreen:
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-20, 17:26   

Może nikt nie chce zakładać klimy bo... rzeczywiście się nie opłaca. I może nie chodzi o sam montaż ale o naprawianie usterek w ramach gwarancji. Albo nie są w stanie zagwarantować prawidłowego działania klimy.
_________________
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-08-20, 20:23   

A może Ci się opłaci sprzedać , dołożyć i kupić z klimą? pozdr
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-20, 20:50   

Marcin P. napisał/a:
6000 złotych, bo taka cena w końcu pada w tych serwisach

Nie bardzo rozumiem - podają taką cenę, a potem jednak nie chcą przyjąć zlecenia???
 
Marcin P. 


Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV 7os
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-08-21, 09:11   

Pewnie rozważę opcję kupna nowego auta za 3 może 4 lata, kiedy nie będzie mi potrzebna wersja na 7 osób, a wożę obecnie 6. Natomiast wracając do mojego "konika": jeżeli montaż klimy jest "nieopłacalny" z jakiegoś innego powodu, to wydaje mi się że odpowiedź w serwisie montującym na co dzień klimę do różnych aut, powinna brzmieć inaczej i zawierać uzasadnienie. A nie tak jak słyszę: dołożenie klimy kosztuje np. 6000 złotych ale to się nie opłaca. To tak jakby któryś z użytkowników dacii przyszedł do salonu celem kupienia nowego auta np. dacii i usłyszał: panie ale to się nie opłaca :shock: :mrgreen: Kup sobie pan np. samochód używany, to lepiej pan na tym wyjdzie, bo tym się jeździć nie da. To chyba jakaś paranoja. :?: :evil:
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-21, 17:39   

Rozumiem ciebie. Kiedyś chciałem w sklepie kupić opony klasy premium, jak gość zobaczył moje auto to powiedział, że one są drogie. Tak się wkurzyłem i powiedziałem mu, że dla niego to może są one drogie bo dla mnie są tanie i jutro mają być w sklepie. Sprowadził je :mrgreen: To było w czasach jak internet był w powijakach teraz już kupuję opony w internecie bo nie chcę słuchać takich pierdół od pseudo sprzedawców.
Nie trać nadziej w końcu trawisz na warsztat któremu się to opłaci :mrgreen:
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-08-22, 09:46   

oj tak jest, wszelkie warsztaty tuningowe również lekceważą, przez dwa miesiące szukałem warsztatu który doładowałby moją Dacię, albo wymienił k7j na k4m (1.6 16v) i mimo że podawane koszta mi pasowały również otrzymywałem odpowiedź "ale to się nie opłaca, niech pan zmieni sobie samochód", tak długo nasłuchałem się tego typu komentarzy, że w międzyczasie rozeszły mi się pieniądze które chciałem przeznaczyć na ten cel.
Może poprostu Dacia to trochę strach przed nieznanym, albo coś...
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2010-08-22, 11:44   

Tu nie chodzi o Dacię, tylko o umiejętności. Dolożenie klimy jest upierdliwe i czasochłonne, no i trzeba jeszcze dać gwarancję . Dlatego się nie opłaca. A nabić klimę i skasować 2 stówy to pryszcz. pozdr
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2010-08-22, 12:14   

no ok, ale nikt nie zakłada klimy za darmo, wydaje mi się że nie jest aż tak bardzo upierdliwe, 1. przytną na materiale, 2. robocizna, 3. wyrabiają obrót w hurtowni

Jakoś żaden warsztat LPG nie odważył mi się powiedzieć "ale to się nie opłaca", a kwota 2x mniejsza za dobry sprzęt, a też trzeba rozebrać tunel środkowy (bo wskaźnik ilości LPG), trzeba przykręcić zbiornik pod samochodem (a co za tym idzie ściągnąć wykładzinę z bagażnika), trzeba zamontować wtryski, trzeba zrobić i przymocować rurkę od wlewu przez reduktora do wtrysków, trzeba wywiercić dziurę w blasze pod wlew, trzeba przymocować gdzieś komputer gazowy, a dalej trzeba zrobić mapy wtrysków (no niestety warsztat bez komputera teraz się już nie obędzie) i pewnie mnóstwo innych pierdół o których nawet nie pomyślałem.

I co w związku z gwarancją? Cały sprzęt jest na gwarancji producenta, a reszta jeśli jest zrobiona solidnie... to nic nie odpadnie. Nie przesadzajmy że dołożenie klimy to aż tak skomplikowana sprawa. PS ile kosztują elementy? obstawiam, że zakład w tym specjalizujący się wykona to w jeden dzień.
A przy braku konkurencji to marża+robocizna to kwestia zdrowego rozsądku serwisanta.

Ludzie oczekują cudów od gwarancji. Przynajmniej jak mnie pytają o gwarancję i odpowiadam "24 miesiące" to się cieszą jakbym nie wiem co im zaoferował, a w przypadku awarii a) musi mi dostarczyć sprzęt, b) odesłanie do producenta, c) naprawa, d) powrót do mnie, e) wysyłka do klienta... Razem ok 3tygodni. Do czego zmierzam, wolę solidnie bez gwarancji, niż coś co widzę że odpadnie z 20letnią gwarancją.

Wracając - chodzi o Dacię, prosty przykład - u mnie uturbienie za kilkanaście tysięcy "się nie opłacało", a kolega pojechał ośmiozaworowym clio 1.6 i już się opłacało...

Niebawem zacznie się opłacać montować klimę, bo nie będzie można sprzedawać nowych samochodów z nią. Także najlepszy biznes na dzisiaj to warsztat zakładający wyłączniki do ESP i montujący klimę. Koniec wywodu ;p
Ostatnio zmieniony przez czaju 2010-08-22, 12:17, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-22, 15:06   

A ja dalej nie rozumiem - jeśli robota jest faktycznie upierdliwa, to oczywiście przywalenie ceną z "grubej rury" jest dość zrozumiałą metodą odstraszającą (sam ją czasem stosuję d; ). Ale jeśli klient mimo wszystko zgadza się na owe koszta, to wycofanie się jest po prostu... niepoważne i świadczy o kompletnym braku fachowości /:
 
Marcin P. 


Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV 7os
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-08-22, 18:36   

Widzę, że nie tylko ja mam problemy z dołożeniem bądź kupieniem pewnych "dziwnych" rzeczy do auta celem uprzyjemnienia w przyszłości podróży np. na wakacje bo w tym roku mnie przypaliło w drodze do Bułgarii (córce odparzyło się co nie co w foteliku). Co do zrozumienia zachowania serwisów to też ma problemy, chyba machnę na to ręką. Mam parę adresów poza Częstochową, spróbuję jutro obdzwonić i zorientować się czy w ogóle ktoś zakłada na śląsku czy w łódzkim a może małopolskim chociaż nie wiem czy starczy mi determinacji żeby jechać na drugi koniec Polski. Jak mnie wyślą do Pitesti to chyba faktycznie zrezygnuję z zakładania klimy i nie dam nikomu zarobić.
 
Marcin P. 


Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV 7os
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-08-24, 12:25   

Wykonałem te parę telefonów. Okazuje się że cena montażu nowej klimatyzacji jest możliwa :mrgreen: i waha się na poziomie ok. 6500 złotych :-P . Jest tylko jedno, ale.... :roll: Nikt nie produkuje zestawu klimatyzacji do Dacii :idea: i po prostu jest on nieosiągalny :mrgreen: :shock: :evil: nawet od producenta. Tylko ciekawe co ci Rumunii w Pitestii wkładają w miejsce klimatyzacji? :oops: :lol: No to tyle; podsumowując: pieniądze to nie wszystko, chcąc kupić/dołożyć klimę, muszę kupić całe auto :lol: :-? Mam jednak jeszcze jednego pomysła: mam znajomego, który jeździ na zachód po auta; muszę go podpytać, czy tam jest również taka sama sytuacja co u nas, jeżeli chodzi o montaż klimy do Dacii?
 
Matthias[Wlkp] 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Skórzewo k/Poznania
Wysłany: 2010-08-24, 12:34   

To chyba nie pozostaje nic innego, jak tylko szukać na szrocie, albo jakiś rozbitków...

To, że nie ma w sprzedaży nie oznacza, że taki zestaw nie istnieje ;-) . Po prostu nie zostało uznane za opłacalne stworzenie takiego zestawu... Nie znam się na tym, ale może można dopasować zestaw do Clio, albo Thalii z takim samym silnikiem? Co wchodzi w skład takiej klimatyzacji do auta? Kondenser, sprężarka, pare rurek... Musisz znaleźć taki warsztat, co lubi wyzwania...
_________________
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-08-24, 19:12   

A może rzeczywiście lepiej kupić walonego od tyłu z tym samym silnikiem MCVa z klimą. Numery silnika są już nie potrzebne to sobie przełożysz wszystko?
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-24, 20:47   

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=57087#57087
_________________
 
Marcin P. 


Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV 7os
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 65
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-08-25, 07:50   

Beckie, idąc tym tropem można śmiało powiedzieć (jest to moja opinia), że nie opłaca się montować również instalacji gazowej do auta, bo jest za dużo zabawy przy montażu, jest ingerencja w komputer itd. a jednak ludzie montują; nie wiem dokładnie, ale koszt założenia gazu to od 3 do 7 tys złotych w zależności od modelu.
 
Matthias[Wlkp] 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 125
Skąd: Skórzewo k/Poznania
Wysłany: 2010-08-25, 08:10   

MSZ jeśli już masz auto bez klimy, to taniej założyć do niego klimę, niż kupować nowe z klimą. Zwłaszcza, jeśli masz auto zadbane i wypieszczone spokojną jazdą.
_________________
 
Beckie 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 2064
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-08-25, 09:02   

Marcin P. napisał/a:
Beckie, idąc tym tropem można śmiało powiedzieć (jest to moja opinia), że nie opłaca się montować również instalacji gazowej do auta, bo jest za dużo zabawy przy montażu, jest ingerencja w komputer itd. a jednak ludzie montują; nie wiem dokładnie, ale koszt założenia gazu to od 3 do 7 tys złotych w zależności od modelu.

Tylko, jeśli się nie mylę, instalacje LPG to są zestawy elementów, które ze sobą współpracują. A klima jako komplet jest dostępna na rynku po za ASO? Czy może są jakieś uniwersalne komplety w warsztatach montujących klimę? Przekładanie LPG z rozbitka też chyba nie jest dobrym pomysłem.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne