Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsze ceny lodgy w Polsce
Autor Wiadomość
docktor 


Marka: ford
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Skała
Wysłany: 2012-08-16, 05:54   

laisar napisał/a:
Nie ma co szukać - na stronie EuroNCAP nie ma, ergo: testu nie było.

(Czytać mogłeś o wewnętrznych testach Reno, albo dziennikarskie mniemanologie pt "należy oczekiwać, że...").


Masz niestety racje - musialo mi sie popierniczyc z Loganem. Tak to jest, jak czlowiek sie napali i chce szybko zgromadzic wszystkie informacje :)

Co do przeswitu, to trzeba bedzie po prostu zmierzyc. W kazdym razie Lodzia stoi fabrycznie na felgach 15", ale szesnastki sa w opcji - jak komus zalezy, to pewnie na 16" z odpowiednim profilem zyska ten centymetr-dwa :)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-16, 09:14   

docktor napisał/a:
Co do przeswitu, to trzeba bedzie po prostu zmierzyc. W kazdym razie Lodzia stoi fabrycznie na felgach 15", ale szesnastki sa w opcji - jak komus zalezy, to pewnie na 16" z odpowiednim profilem zyska ten centymetr-dwa :)

Nie zyska. Rozmiar felg nie oznacza rozmiaru kół. :) Rozmiar kół pozostaje niezmienny (z pewną tolerancją, ale raczej rzędu milimetrów), jest określony przez producenta w homologacji pojazdu. Większe felgi po prostu przekładają się na niższy profil opony.
 
docktor 


Marka: ford
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Skała
Wysłany: 2012-08-16, 10:21   

Oj tam oj tam :) Ja w swoim Mondeo zamiast 14" zakladalem 15" z zimowkami o wyzszym profilu (80 zamiast 65) i jezdzilo sie normalnie, tylko licznik troche klamal. Dopoki nic nie przyciera ani nie uderza, to mozna zwiekszac rozmiar.
 
_Big_Mac_ 



Marka: Ford
Model: Focus III
Silnik: 1.6 EB 150KM
Rocznik: 2013
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Paź 2010
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-16, 13:24   

Sam profil też nie określa wysokości opony :mrgreen:
 
docktor 


Marka: ford
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Skała
Wysłany: 2012-08-16, 17:59   

Sam na pewno nie, ale jesli felga jest wieksza, a opona wezsza?
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1145
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2012-08-16, 21:07   Re: Lodgy juz w salonach

docktor napisał/a:
Siedzialem, macalem, ogladalem, jeszcze nie jezdzilem. W krakowskim salonie Dacia/Renault stoi juz kilka egzemplarzy Lodgy. WSZYSTKIE SPRZEDANE. Jak swieze buleczki... Wyjechac nimi nie mozna, bo oficjalna premiera jest 15 wrzesnia.

Musze powiedziec, ze mam niezla zagwozdke. Chcialem Logana MCV, ale Logdy wydaje sie... lepsze.

Wykonczenie na wyzszym poziomie - tu nie ma dwoch zdan. W 2. rzedzie wiecej miejsca. Kabina chyba minimalnie szersze, fotele takie same albo prawie takie same. Bagaznik to studnia.

Cenowo wypada jak MCV.

Jedyne, czego sie obawiam, to ze auto bedzie bardziej skomplikowane konstrukcyjnie niz Logan MCV i przez to moze sie bardziej psuc. Macie jakies informacje "w tem temacie"?

Aha - Logan podobno wychodzi z produkcji :/

Byłem i ja dziś pooglądać
w realu dużo lepiej wygląda niż na fotach
mój salon twierdzi ze MCV ma iść dalej równolegle a od listpada silnik tce 6,5 tys wiecej niz 1,6
schowek na anasa w mojej ocenie mega poracha sprawia wrazenie jak by siue miał do roku rozpaść
nawia niby oki ale aktualizaje płatne wszystkie :cry:
wsiadłem sobie również do trzeciego rzedu w 7 osobowej i niestety jakos mi było ciasniej niz w mcv i kolana juz haczyły o drugi rząd
maja 3 sztuki żadna nie sprzedana ale moga spokojnie sprzedawać tylko na testówki jeszcze czekają
poczekamy do 15 a może komus sie uda lodzie do zrebic wyrwać od dilera na wekend
 
docktor 


Marka: ford
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Skała
Wysłany: 2012-08-17, 05:09   

Ha, calkiem mozliwe, ze z tym wycofaniem Logana MCV to byla proba podpuchy ze strony dilera... :) Poczekamy, zobaczymy.

Ile masz wzrostu, wat? Ja z moim 1,82 z tylu nie zawadzalem ani glowa, ani kolanami.
 
wat 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dCi 110
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1145
Skąd: Zabrze/Hindenburg
Wysłany: 2012-08-17, 06:14   

ja mam 1,88 wzrostu a nad głową miejsce było z kolanami gorzej ale na dłuższy dystans byłaby masakra
Ostatnio zmieniony przez wat 2012-08-17, 06:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
Zbychu504 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 180
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2012-08-17, 14:32   Lodgy

Zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia/kupienia dacii Lodgy do salonów Dacia W:
Gdańsku ul. Miałki Szlak
Gdańsku ul. Abrahama
Gdyni ul. Morska
Auta są już na salonie... jazdy próbne od 15 Września.
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-17, 16:18   

Zbychu504 napisał/a:
Auta są już na salonie

Chyba w salonie... :roll:
_________________
Tu - zęby mamy wilcze, a czapki na bakier,
tu u nas się nie płacze w powstańczej Warszawie:
tu się Prusakom siada na karkach okrakiem,
tu wrogów gołą garścią za gardło się dławi!...
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-18, 00:33   

Martens napisał/a:
Zbychu504 napisał/a:
Auta są już na salonie

Chyba w salonie... :roll:

Są na salonie, ale za to w dizlu. ;)
 
esdziewiaty 



Marka: Mercedes-Benz
Model: GLK
Silnik: 220 CDI 4Matic
Rocznik: 2009
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 619
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-18, 00:49   

U Zdunka też już jest Lodgy:) Srebrna na 16 calowych kołach.
_________________
Duster u szczęśliwego nowego nabywcy :)
 
okey32 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 DCI 90kM
Rocznik: 2012
Wersja: Stepway
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 210
Skąd: Lublin okolice
Wysłany: 2012-08-19, 23:51   

TD Pedro napisał/a:
byłem dzisiaj w salonie w Lublinie - ani widu ani słychu...


Już jest u Nazaruka można obejrzeć :mrgreen:
 
SpikeMike 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5dCi 4x4
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 79
Skąd: Gdansk
Wysłany: 2012-08-20, 11:38   

esdziewiaty napisał/a:
U Zdunka też już jest Lodgy:) Srebrna na 16 calowych kołach.


Na Abahama w punkcie Zdunka stoi stalowoszara. No i podjechałem w sobotę pooglądać...

Dla przypomnienia, jeżdżę DD. W Lodzi niby ładniej, ale te beże to takie udawanie lepszej jakości, a z tym jest źle- jak w każdej Dacii- więc paradoksalnie tandeta bardziej gryzie w oczy (i palce). Schowek na górze deski rozdzielczej fajny ale fatalnie wykonany. Brak podłokietnika w samochodzie pretendującym do MPV jest już chyba przesadą. Z tyłu nie ma trzech niezależnych foteli, tylko kanapa, i to za wąska jak na mój gust, są za to trzy isofixy więc na wcisk trzy foteliki wejdą). Bagażnik jest przepastny to fakt, ale ta ławka z tyłu zajmuje trochę za dużo miejsca- no i przy sześciu fotelach bagażnik w zasadzie znika, rozwiązanie mało elastyczne gdy chce podróżować tych osób sześć. Za to miejsca w trzecim rzędzie więcej niż w Grand Scenicu. Auto jest poza tym lekko dysproporcjonalne, za długie w stosunku do szerokości. Chyba jednak mi się nie podoba.

Dacia powoli przestaje być marką produkującą proste auta, które niczego nie udają. Lodgy to powiew zmian, które kierują Dacię wyraźnie na tory, po których wcześniej podążała Skoda wraz z koncernem VW.
Ostatnio zmieniony przez SpikeMike 2012-08-20, 11:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
docktor 


Marka: ford
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 22
Skąd: Skała
Wysłany: 2012-08-21, 09:29   

Tylna kanapa za waska i foteliki na wcisk?

To ja juz nic nie rozumiem - z czym porownujesz? Duster ma wezsza, a ponizej zdjecie, moze niezbyt dobre, ale dajace poglad na ilosc miejsca w Mondeo dwojce. Miesci sie para maluchow i dziecko w wieku szkolnym. Mondeo zas, wedle wszelkich znakow na niebie, ziemi i w danych producentow ma kanape ok. 20 cm wezsza niz lodzia czy MCV.

mond_kanapa.jpg
Plik ściągnięto 240 raz(y) 178,26 KB

Ostatnio zmieniony przez docktor 2012-08-21, 09:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-21, 10:01   

SpikeMike napisał/a:
Dacia powoli przestaje być marką produkującą proste auta, które niczego nie udają. Lodgy to powiew zmian
Ja się nie zgodzę. Nie za śliczne, proste auto z wielkim bagażnikiem, które niczego nie udaje. Technologia jak w innych Daciach, te same lekkie i miękkie blachy. Światła Dustero-disagnersko-podobne. Na takie auto zdecyduje się tylko klient, który zdecydowałby się na inną Dacię. Jedyne co wpływa na "nieprostotę" auta to chyba nawigacja :lol:
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-22, 22:34   

Film z lodgy 1.6 mpi. Dokładnie widać komorę silnika i miejsce na Klubowa Uszczelke ;-) od 4 minuty. Nie dopatrzyłem się podobno lepszego wygłuszenia komory silnika. W zasadzie nic nie ma od strony grodzi z przedzialem pasazerskim. Blacha ! Moze w DCI jest lepiej ?


Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2012-08-22, 22:42, w całości zmieniany 3 razy  
 
ian 



Marka: Dacia
Model: Logan Ambiance
Silnik: 1390 cm, 75 KM
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 548
Skąd: Katowice
Wysłany: 2012-08-23, 11:38   

Cytat:
Dacia powoli przestaje być marką produkującą proste auta, które niczego nie udają. Lodgy to powiew zmian, które kierują Dacię wyraźnie na tory, po których wcześniej podążała Skoda wraz z koncernem VW.

Najważniejsza jest cena. Jeśli utrzymają niską cenę wersji podstawowych (7500-9500 euro), to ta marka ma sens. Jeśli wraz z coraz lepszym wyposażeniem, stylistyką i wykonaniem coraz bardziej podobnymi do innych marek ceny wszystkich wersji będą rosnąć, to Dacii grozi bankructwo. W sumie rozumiem, że dla wielu obecnie kupujących samochód na wyposażeniu musi być klimatyzacja, Bluetooth, ekran dotykowy, nawigacja, AUX/MP3/USB, sterowanie z kierownicy itp., ale chciałbym żeby w ofercie znajdowała się także wersja bez tych dobrodziejstw.
_________________
Skoda 105 S (1982-1989), Polonez 1500 SLE (1989-2000), 3×Fiat 126p (19??-2002), czasami pożyczane Daewoo Tico, Skoda Felicia
Ostatnio zmieniony przez ian 2012-08-23, 11:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
miskowski 



Marka: Dacia/Renault
Model: Duster 4x2/Fluence Intens
Silnik: 1,6/1,6
Rocznik: 2012/2016
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 197
Skąd: Śląsk. Ten niższy ;)
Wysłany: 2012-08-23, 13:40   

Zgadzam się z przedmówcą. Zauważcie, że dopóki Skoda nie została wchłonięta przez VW, była raczej traktowana per nogam. A teraz? Niektórzy własną krew gotowi są przelewać. :mrgreen: Dacii chyba to nie grozi, bo nie dość że pochodzi z Rumunii, to jeszcze romansuje z Japończykiem, ale nie odmawia też Francuzowi. A ten ostatni na przykład w naszym pięknym kraju poważaniem specjalnym się nie cieszy. Mówię oczywiście o stereotypach typu "francuzy to szmelc". Niemniej jednak myslę, że użytkownicy tej marki mogą stać się jej ambasadorami i zrobić bardzo dużo dla jej wizerunku. Może nie uda się wynieść jej na piedestał, ale można sprawić by była traktowana co najmniej serio. Przypomnijcie sobie pierwsze pojazdy marek Hyundai albo Kia. Na początku budziły powszechną wesołość, ale dzięki konsekwencji producentów i coraz większemu zaufaniu użytkowników dziś są powaznymi graczami na rynku.

Dacia jest na początku bardzo dobrej drogi i jeśli z niej przesadnie nie zboczy - może odnieść sukces. Osobiście bez klimatyzacji nie umiem się obejść, ale wszelkie wynalazki typu nawigacje, bultuty i im podobne wiszą mi w okolicach moszny. Nie znaczy to oczywiście, że producent powinien olać grupę klientów - gadżeciarzy. Moim zdaniem, idealnie zagrano z Lodgy: jest wersja tania jak barszcz, ale jest i wersja wypasiona. Niestety chyba troszkę za późno, bo na przykład nowa Kia Ceed SW oferuje nie tylko straszny wypas w okolicach 50 tysięcy złotych ale i 7 lat gwarancji. Pocieszające jednak jest to, że wojenki producentów zazwyczaj kończą się wymierną korzyścią dla klientów. :mrgreen:
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-23, 13:51   

miskowski napisał/a:
na przykład nowa Kia Ceed SW oferuje nie tylko straszny wypas w okolicach 50 tysięcy złotych ale
Ja bym małego vana, który ma dwa razy większy bagażnik i możliwość przewożenia 7 osób z mini-kombi nie porównywał. Do mikro-kombi Reanult Clio też można porównywać, albo do Sparka, też ma 5 drzwi, tylko nic z tego nie wynika :-> W swojej klasie Lodgy jest cenowo/wypasowo bezkonkurencyjna. Co innego, jak ktoś ma 50 tysi i chce sobie kupić JAKIŚ samochód..
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2012-08-23, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-23, 14:03   

Prezes napisał/a:
ktoś ma 50 tysi i chce sobie kupić JAKIŚ samochód

jakiś ?
to na pewno by nie kupił rumuńskiego minivana ;-) - jakbym nie miał żadnych wymagań i 50kPLN do wydania, to bym kupił coś małego i fajnego ;-)

miskowski napisał/a:
Kia Ceed SW oferuje nie tylko straszny wypas w okolicach 50 tysięcy złotych ale i 7 lat gwarancji
te 7lat gwarancji to też nie taka super okazja - trzeba sprawdzić jej warunki i co jest nią objęte ;-)
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-23, 14:31   

Jestem po przejażdżce z Panią Joanną z Mor :)
Tak na szybko : dziś i jutro jest 7 osobowa wersja Prestige 110KM , tylna kanapa nadal mieści dwa foteliki plus małżonkę :) wnętrze i jakość materiałów trochę lepsze niż we wcześniejszych modelach (no a z pewnością niż w loganie ph1) , fotele nieco twarde ale może przez to że są nowe.
Resorowanie i przejazdy po dziurach bez zarzutu , bardzo podobnie zachowuje się Logan.
Komfort podróżowania zdecydowanie na plus , przy 120 km/h po S8 jest tak jak w Loganie przy 80 , na 6 biegu mamy wtedy około 2000 rpm. Turbodziura słabo ale wyczuwalna.Pogoniłem go do 150 km/h , zaczyna wtedy trochę być głośniej plus zaczyna się myszkowanie przodu i podmuchy wiatru dają się we znaki.
System parkowania to typowy brzęczyk ale bardzo się przydaje, klimatyzacja żeby dobrze schłodzić 2 i 3 rząd musi być podkręcona na co najmniej 3 bieg i trochę wtedy hałasuje.
Gdyby ktoś chciał dziś zamówić do produkcji to odbiór na przełomie października/listopada.
Po 15 września będą do odbioru Laureate 1.6 ale bez ESP :(
_________________

 
miskowski 



Marka: Dacia/Renault
Model: Duster 4x2/Fluence Intens
Silnik: 1,6/1,6
Rocznik: 2012/2016
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 197
Skąd: Śląsk. Ten niższy ;)
Wysłany: 2012-08-23, 15:01   

Masz dużo racji Prezes, a moje porównannie może faktycznie nie było zbyt szczęśliwe. Zauważ jednak pewną przypadłość klienta detalicznego: do salonu wabi go nie tyle marka, co kwota jaką dysponuje. Później jest chwytliwy slogan reklamowy, a trzeba przyznać, że ten o 7 latach gwarancji ma niezły potencjał.

Dacia do tego wyścigu startuje z alei serwisowej, a argumenty przedstawiłem wcześniej. Myślę, że gdyby udało się przełamać rumuński stereotyp i wypromować japońsko - francuski romans to byłoby dużo lepiej. I tu właśnie otwiera się brama dla ambasadorów marki. Właściciele Dacii mimo wszystko wciąż są postrzegani jako krzyżówka żebraka z kamikaze. Jeśli jednak uda się uświadomić przynajmniej paru osobom, że Dacia ma z Rumunią tyle samo współnego, co Amber Gold z uczciwością, to warto było.

Nawiasem mówiąc, nie dalej jak trzy godziny temu rozmawiałem z dobrym znajomym. Gdy usłyszał o podpisaniu cyrografu na Dacię - prawie dostał wylewu. Fanatyczny wyznawca wszystkiego co niemieckie i japońskie... ;-) Posadziłem delikwenta przed monitorem, zaaplikowałem stronę dacia.pl, w kilku słowach opowiedziałem o romansie koncernów i w tym momencie zobaczyłem, jak zaszkliły mu się oczy. Niecałe cztery tygodnie temu odebrał z salonu Suzuki Grand Vitarę... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez miskowski 2012-08-23, 15:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
Seal 


Marka: Dacia
Model: Duster 4X2
Silnik: 1,5 dCI 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 01 Mar 2009
Posty: 846
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-23, 23:09   

miskowski napisał/a:
Nawiasem mówiąc, nie dalej jak trzy godziny temu rozmawiałem z dobrym znajomym. Gdy usłyszał o podpisaniu cyrografu na Dacię - prawie dostał wylewu. Fanatyczny wyznawca wszystkiego co niemieckie i japońskie... ;-) Posadziłem delikwenta przed monitorem, zaaplikowałem stronę dacia.pl, w kilku słowach opowiedziałem o romansie koncernów i w tym momencie zobaczyłem, jak zaszkliły mu się oczy. Niecałe cztery tygodnie temu odebrał z salonu Suzuki Grand Vitarę... :mrgreen:

No to faktycznie po tej prezentacji "biedak" mógł się zmartwić. Jakby wziął Dustera 4X4 to by sporo kasy przyoszczędził :mrgreen:
 
miskowski 



Marka: Dacia/Renault
Model: Duster 4x2/Fluence Intens
Silnik: 1,6/1,6
Rocznik: 2012/2016
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 21 Sie 2012
Posty: 197
Skąd: Śląsk. Ten niższy ;)
Wysłany: 2012-08-23, 23:46   

Myślę, że to właśnie zrozumiał. :mrgreen: Grał jednak twardziela do samego końca i stwierdził, że wrócimy do tematu za jakieś pięć lat. Mimo wszystko wciąż jest święcie przekonany, że Dacia rozsypie się do tego czasu, a Suzuki będzie błyszczało jak nówka i przejeździ ten okres bez żadnej wizyty w warsztacie. :mrgreen:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne