Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsze ceny lodgy w Polsce
Autor Wiadomość
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-24, 22:13   

Gwarancja moze byc na 7 lat ale moze czym pozniej to wiecej wylaczaja z niej elementow ;-(. Na przyklad w formule non stop obicia tapicerskie w Daci ;-(

Ogladałem Lodgy na Puławskiej. Na żywo prezentuje sie lepiej niz na zdjeciach. Faktycznie duzy samochod ale nie powalił mnie ;-(. Po trosze rozczarował.

Kilka minusow:

- delikatne zamykanie schowka na podszybiu, sam schowek przez dziwnie gruba klapke zamykajaca jest malutki ;-(

- plastiki delikatniejsze niz w Sandero/Dusterze, szczegolnie na podszybiu. Jak skorupka jajka, czy grubsza tekturka.

- tylny pas bezpieczenstwa wchodzi w kolizje z mechanizmem zamykania kanapy/ ryglowania

- tylko czesciowo osloniete plastikiem tylne drzwi

- strasznie cienkie boczki drzwi

- plastik w odczuciu tez bardzo delikatny

- drzwi lekkie jak piorko ( w porownaniu z nimi drzwi Kangoo z salonu obok przypominaja drzwi NORAD ;-) )

- blacha ugina sie pod lekkim naciskiem w oklicy tylnego slupka

- bardzo delikatna dzwignia blokady regulacji wysokosci kierownicy

- nieestetyczne spasowanie tapicerki - wykladziny w okolicy tylnych siedzen

- wydaje mi sie trudniejsze wsiadanie na trzeci rzad i jakby mniej miejsca w stosunku do MCV ( subiektywnie )

- brak solidnego punktu uchwytu tylnych drzwi do ich uniesienia. Jest niby czarna ramka nad tablica ale obawiam sie czy nie urwie sie . W sandero nie ma nic ale łatwiej chwycic za rant blachy pomiedzy klapa a bagaznikiem

- ciezk działajace sprzegło 1.5 dci 110 KM

Oczywiscie sa i plusy:

- pojemnosc bagaznika

- miejsce na nogi na tylnej kanapie

- dodatkowe uszczelki przy drzwiach, ciszej sie zamykaja

- silownik hydrauliczny klapy silnika jak w dusterze

- przyjemniejsza wizualnie deska

- chwilowe spalanie w komputerze

- lepszej jakosci obicia tapicerskie - ładniejsze ;-)

- dodatkowe gniazdo 12 V obok ręcznego

Nie mialem okazji sie przejechac, stad na szybko to co zauwazylem. Troszke spojrzalem krytycznie na samochod. Oczekiwałem skoku jakosciowego ale widze mała ewolucje choc czesc elementow wydaje mi sie mniej "pancerne" niz w Dusterze/Sandero. Skoda w stosunku do VW to mlodszy kochany brat zas dacia do renault to jaby sierotka Marysia, kopciuszek.

Dlatego na dzis z gamy daci bym kupił Dustera Delsey 4x4 - jest na prawde fajnie wizualnie skonfigurowany. Obok w czesci renault obejrzalem wystawionego kangoo 1.5 dci 90 KM za 61 tys zl. Duzo lepiej wykonczone auto, choc np. nie ma łamanych/skladanych ramion wycieraczek.

2012-08-24_09-39-19_128.jpg
paskudnie "spasowane" powinny byc jakies uszczelki czy listwy.
Plik ściągnięto 365 raz(y) 212,55 KB

2012-08-24_09-40-09_580.jpg
pas wchodzi w punkt ryglowania tylnej kanapy
Plik ściągnięto 319 raz(y) 148,22 KB

2012-08-24_09-41-35_429.jpg
dodatkowe uszczelki wyciszajace
Plik ściągnięto 304 raz(y) 116,83 KB

2012-08-24_09-42-38_882.jpg
delikanty uchwyt blokady reg. wys. kierownicy
Plik ściągnięto 310 raz(y) 147,33 KB

Ostatnio zmieniony przez mekintosz 2012-08-24, 22:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-25, 01:11   

mekintosz napisał/a:
- tylny pas bezpieczenstwa wchodzi w kolizje z mechanizmem zamykania kanapy/ ryglowania

Dziwne. Cały mechanizm blokowania oparć jest identyczny jak w MCVce. Również plastiki są tylko dopasowane do nowej karoserii, ale od środka wyglądają tak samo - mocowanie rolety bagażnika, trzymadełko na pasy w trzecim rzędzie. W MCVce jest również trzymadełko na słupku C do pasów drugiego rzędu, po włożeniu pasa w trzymadełko mechanizm blokowania oparcia nie wkręca się w pas.

I nagle by zlikwidowali to trzymadełko w Logdy? Po co? Powaliło ich tam do reszty? :O
 
omar 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 7 os.
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 29
Skąd: Pomorskie
Wysłany: 2012-08-26, 13:02   

Ja też byłem już w salonie i macałem i oglądałem.

Jestem pozytywnie i miło zaskoczony: wygląd lepszy niż na zdjęciach (szczególnie szary comete), pojemność niesamowita w stosunku do konkurencji, w 3 rzędzie nie ma w ogóle porównania z np. grand scenicem, wizualność i jakość wnętrza to przynajmniej epoka dalej od logana, madianav to bardzo poręczne i czytelne rozwiązanie.

Szczerze mówiąc macaliśmy, siadaliśmy, składaliśmy, otwieraliśmy całą naszą piątką przez dobre kilkadziesiąt minut i jesteśmy bardzo na tak. Obok stał grand scenic, w wersji "średniej" z nawigacją kosztuje z tym samym silnikiem 20 kilka tysięcy więcej, oferując w zamian jedynie miękkości i odrobinę więcej finezji w wykonaniu, dając o wiele mniej jeśli chodzi o przestrzeń.

Poczekamy jeszcze na jazdy próbne oraz wejście TCe, zamówimy pewnie już w nowym roku (chyba, że nowy Logan znów nas zaskoczy...)

Logdy naprawdę jest czymś na co czekaliśmy - przestrzeń i utylitarność za rozsądne pieniądze. Jestem na tak :)
_________________
Był przez 6 lat: LOGAN sedan; 1.4; marzec 2007

Jest: Lodgy 1.2 TCe; czerwiec 2013
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-26, 20:11   

obejrzałem dzisiaj Lodgy tylko z zewnątrz, mi się podoba, proporcje są OK. Nazaruk wystawił go w Olimpie, obok stało i30sw. Lodgy ładniejsze ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-08-26, 21:09   

Ja pierwszy raz zobaczyłem Lodgy 2 dni temu w Biogradzie (Chorwacja) - stała sobie pod Lidlem; autko było na niemieckich tablicach.
 
Damiansdz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 14
Skąd: Sdz
Wysłany: 2012-08-28, 19:47   

Oglądałem auto wczoraj w Kaliszu w salonie całkiem ładne ale na dzień dzisiejszy na Dustera nie zamienię.
_________________
Hodowla królików
 
matucha 



Marka: Skoda / VW
Model: Rapid / Up!
Silnik: 1,0 TSI / 1,0 MPI
Rocznik: 2019/2017
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 813
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-28, 19:49   

Z ciekawostek - w konfiguratorze benzynka to tylko 1,6 84KM natomiast w zakładce silniki widnieje TCE115
_________________
Było Sandero Stepway 1,6MPI + LPG 2010 i Logan MCV 1,6MPI + LPG 2012
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-08-29, 11:46   

i nie przetestowali Lodgy w EURONCAP
http://euroncap.com/Conte...-higher-ve.aspx
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2012-08-30, 16:36   

Dzisiaj oglądałem Lodzię w salonie w Lublinie, wrażenia jak najbardziej pozytywne, chociaż miałem ledwie chwilkę i na dokładne oglądanie przyjdzie czas kiedy indziej.

Jedyna rzecz która mnie bardzo zdziwiła, to przetłoczenie podsufitki na wysokości słupka B. Nawet jeśli szerokość Lodzi i MCV byłaby podobna, to takie rozwiązanie bardzo utrudnia zamontowanie półki, a już na pewno wygodne z niej korzystanie.

Silnikiki 1,2 Tce mają być dostępne dopiero w przyszłym roku, ale sprzedawca powiedział mi, że ma już jedno zamówienie na samochód z taką jednostką.
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-01, 13:31   

mam zła wiadomość, Lodgy samo będzie wiedziało kiedy do serwisu będzie musiało pojechać na zmianę Oleju
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 921
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-09-01, 15:49   

maciek napisał/a:
mam zła wiadomość, Lodgy samo będzie wiedziało kiedy do serwisu będzie musiało pojechać na zmianę Oleju

W sumie to nieduży problem, jeśli okresy gwarancyjne będą równie długie, tzn. po 20tys km - z mojego punktu widzenia... I tak lepiej zmieniać częściej...
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-09-01, 16:23   

Marmach napisał/a:
maciek napisał/a:
mam zła wiadomość, Lodgy samo będzie wiedziało kiedy do serwisu będzie musiało pojechać na zmianę Oleju

W sumie to nieduży problem, jeśli okresy gwarancyjne będą równie długie, tzn. po 20tys km - z mojego punktu widzenia... I tak lepiej zmieniać częściej...


na pocieszenie można samemu kasować informacje w komputerze :)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-01, 17:09   

Czy zwróciliście może uwagę jak ciężko chodzą pedały w Lodgy? Wciskaąc sprzęgło się załamałam, tak jest we wszystkich daciach? Czy to kwestia modelu albo nawet konkretnego auta?
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-09-01, 18:08   

w Dusterze jest raczej miękko i dość lekko
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-01, 21:08   

Axia napisał/a:
Wciskaąc sprzęgło się załamałam, tak jest we wszystkich daciach? Czy to kwestia modelu albo nawet konkretnego auta?

Tak jest we wszystkich nowoczesnych dieslach (o dużym momencie obrotowym). No chyba, że tak ciężko chodziło w benzynowym, to faktycznie - jakiś kanał. Swoją drogą ciekawe, czy udało się w benzynowej Lodgy jakoś zapanować nad wysokim łapaniem sprzęgła...
 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-01, 21:38   

bebe dzięki właśnie to był Diesel. Kurde, mąż mi zaproponował żeby Dusterek był jego wg jego upodobań kupiony (czyli biały), a mi w zamian kupi Lodgy (z czego się w sumie ucieszyłam) bo jako matka jego dziecka powinnam mieć duże auto. Auto super, fajnie się siedzi, miejsca masa, schowki może faktycznie małe ale jest ich sporo. Wszystko super.. tylko to sprzęgło sprawiło, że wróciwszy do domu powiedziałam do męża - kotek, zobacz w tej samej cenie jest C4 może by tak.... Nie? To może poczekajmy na tego creuza kombi...
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-09-01, 21:45   

Axia napisał/a:
To może poczekajmy na tego creuza kombi...

Nic nie mówię w kwestii wyboru bo podobno jestem nieobiektywny, ale jeśli chcesz obejrzeć life to za 2-3 tyg powinny być demówki do jazd próbnych.

Owszem, w cenie wypasionej Lodgy można kupić inne vany typu c4 picasso,scenic,orlando itp ale nie będą to samochody tak przestronne jak Dacia.
 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-01, 21:54   

Te które wymieniasz są ok 10k droższe od wypasionej wersji, ja znalazłam C4 1.6 HDI SELECTION a on jest malutki, dlatego mąż mnie pognał precz.
Wybraliśmy Lodgy prestige dCi. I kurde pytamy, co zyskamy na tym ze kupimy u nich dwa auta, a facet mi mówi no wie Pani to jest prestige tu już nic za bardzo nie ma co dołożyć... za to w drugim salonie facet dołożył - 6punktów procentowych do leasingu w porównaniu do tego co mi mówił w poprzednim tygodniu jego kolega :P
Tak więc prawdopodobnie zakupimy tylko dusterka, w żadnym z wymienianych przeze mnie miejsc zakupu ;P
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-01, 22:06   

bebe napisał/a:
nagle by zlikwidowali to trzymadełko w Logdy?

Nie zlikwidowali, tylko zmienili - na takie jak jest w sandero.

(Czyli wtyka się klamrę pasa w dziurkę obok uszczelki drzwi).
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-09-01, 22:10   

Axia, no tak, ja mówiłem o benzyniakach, zapomniałem ze Lodgy Cię interesuje z dieslem. Cudów nie ma, jeśli fura ma być mega-przestronna z dieslem pod maską i nówka sztuka to Dacia nie ma konkurencji cenowej - zarówno Duster jak i Lodgy 8-)
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-01, 22:18   

Axia napisał/a:
Czy zwróciliście może uwagę jak ciężko chodzą pedały w Lodgy? Wciskaąc sprzęgło się załamałam, tak jest we wszystkich daciach? Czy to kwestia modelu albo nawet konkretnego auta?


Ja mam sandero dci i sprzeglo chodzi lzej niz w benzynie oraz w lodgy z salonu.
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-09-01, 22:23   

Axia napisał/a:
Te które wymieniasz są ok 10k droższe od wypasionej wersji, ja znalazłam C4 1.6 HDI SELECTION a on jest malutki, dlatego mąż mnie pognał precz.
Wybraliśmy Lodgy prestige dCi....
Tak więc prawdopodobnie zakupimy tylko dusterka, w żadnym z wymienianych przeze mnie miejsc zakupu ;P


Za te 10 K wiecej moze nie dostajemy wiecej miejsca ale zdecydowanie lepsza jakosc wykonania, wiecej "bajerow" lepsze bezpieczenstwo czynne i bierne . Oczywiscie dla osob nie oczekujacych wiele wiecej od samochodu niz przewiezienie z punktu A do B w przystepnej jak na nowy pojazd wydaje sie Lodgy czy Duster rozsadnym wyborem.
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 921
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2012-09-01, 23:41   

Cytat:
Ja mam sandero dci i sprzeglo chodzi lzej niz w benzynie oraz w lodgy z salonu.

Dokładnie. U mnie chodzi leciutko, to kwestia mechanizmu i ew. wspomagania - w końcu co to jest te 200-250Nm momentu?
W niektórych samochodach tradycją jest ciężko chodzące sprzęgło (np o ile pamiętam, Lancer albo Impreza, albo obydwa), ale nie widzę racjonalnych przyczyn dla których byłoby koniecznością.

Może to jakaś niedoróba w egzemplarzu salonowym?
 
tomkules 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-09-02, 00:31   

Marmach napisał/a:

Może to jakaś niedoróba w egzemplarzu salonowym?


Czy uważacie, że jest szansa, aby Lodgy uniknęła "chorób wieku dziecięcego", skoro jest produkowana na bazie MCV? Czy może jednak nowa fabryka odbije się na jakości i lepiej poczekać z zakupem Lodgy kilka miesięcy?
Pytanie do właścicieli Duster'ów, którzy zakupili swoje autka od razu po premierze - czy były jakieś niedoróbki i problemy z Waszymi samochodami?
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-09-02, 07:26   

w zasadzie trudno mówić wieku dziecięcym. Lodgy poskładana jest ze sprawdzonych klocków. Jedyny nowy element to karoseria. Pewnie mogą się pojawiać na początku jakieś niedoróbki związane z samym montażem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne