Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
[dacia sandero] prosba o pomoc
Autor Wiadomość
alutka1985 
Zielony listek


Marka: rover
Model: 416
Silnik: 1.6
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: poznań
  Wysłany: 2012-08-03, 10:04   [dacia sandero] prosba o pomoc

Witam serdecznie wszystkich :mrgreen:
Jestem świeżynką i na forum i w kwestii zakupu Dacii :-D
Zastanawiam się konkretnie nad modelem Sandero.
Trochę opinii i ocen już znalazłam w necie, ale TU będzie najlepiej i najpewniej z ekspercką wiedzą :-)
Dziś doszukałam się oferty, która wydaję się być interesująca, a jak się domyślacie super wiedzy nie mam to chciałam poprosić Was o rady i opinie.

Dacia Sandero 2008 1.4

Bardzo DZIĘKUJĘ ;-)

sandero.JPG
Plik ściągnięto 333 raz(y) 62,33 KB

 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-03, 10:28   

Szamotulska fabryka samochodów osobowych :)
Z tego co przejrzałem na szybko to podobny model w Niemczech kosztuje około 3500 EURO.
Więc żeby opłacało się go tu sprowadzić opłacić itd. to zapewne handlarz musiał kupić go sporo taniej - a dlaczego to na to pytanie może odpowie solidny przegląd.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-08-03, 11:34   

W Niemczech takie auto kosztuje w granicach 4200-4500 euro, co daje około 18 000zł. Dochodzą koszty sprowadzenia, opłaty (pisze "do rejestracji" czyli po opłatach? czy aby wszystkich?) co daje minimum 20 000zł+ marża pośrednika. Czyli ktoś oferuje samochód co najmniej o 1/3 poniżej wartości - pytanie z jakiego powodu?
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-03, 11:42   

gniezno, szamotuły, strzelce krajeńskie, drezdenko
na auta z tamtych okolic nawet nie ma po co patrzeć

tablicę rejestracyjną FSD (strzelecko-drezdenecki) rozszyfrowujemy jako
Fabryka Samochodów Drezdenko ;-)
Ostatnio zmieniony przez kapelusznik 2012-08-03, 11:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
alutka1985 
Zielony listek


Marka: rover
Model: 416
Silnik: 1.6
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 2012-08-03, 11:44   

co do rejestracji...to trzeba pokryć wszystkie koszty...akcyza, vat, tłumaczenia, itd.

czyli cena za niska... :-/

srednia za ten rok to 16.000, szybko idą w dół...
do tej kwoty jakby doliczyc rej. to wychodzi prawie 16, wiec w sumie nie odbiega od sredniej...

ok, a w takim układzie najwazniejsze silnik i jechac na przeglad :!:
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-03, 11:45   

benny86 napisał/a:
W Niemczech takie auto kosztuje w granicach 4200-4500 euro

Przesadziłeś trochę - to jest w sumie golas kupowany zapewne podczas akcji dopłat do złomowanych samochodów.
Ale niebity egzemplarz w dobrym stanie to te 3500 kosztuje.
Ja bym nie kupił samochodu z Szamotuł, Jarocina , Gniezna czy Środy Wielkopolskiej.
Dlaczego ? Wygooglujcie sobie reportaże o tamtejszym zagłębiu szpachlowniczym.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-08-03, 12:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
alutka1985 
Zielony listek


Marka: rover
Model: 416
Silnik: 1.6
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 2012-08-03, 11:50   

DrOzda,
ja akurat kupiłam w Gnieźnie, Szwagier też i auta, zdrowe nie szpachlowane, użytkowane codziennie, bez większych awarii...zależy jak się trafi.
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-03, 11:50   

Silnik to akurat najmniejsze zmartwienie , to tak prosta konstrukcja że w zasadzie bezusterkowa na wet dla użytkownika idioty. Natomiast pytanie co i jak mocno było w tym wozie uszkodzone w nadwoziu - oraz jak i na jakich częściach naprawione.
Alutka - to Twoja kasa i zrobisz z nią co chcesz. My natomiast zwracamy uwagę że "There is no free lunch" - nikt nie sprowadzi z Niemiec samochodu żeby sprzedać go za mniej niż tam trzeba za niego zapłacić. O czym zapomina 90% poszukiwaczy tzw. okazji.
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2012-08-03, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-08-03, 11:52   

DrOzda napisał/a:
Przesadziłeś trochę - to jest w sumie golas kupowany zapewne podczas akcji dopłat do złomowanych samochodów.

Faktycznie, podane ceny dotyczyły wersji arctica lub laureate, ale cudów nie ma, nikt nie dopłaca do interesu. W sąsiedztwie firmy gdzie pracuję jest sporo komisów, kilku pracowników/właścicieli tych komisów znam (ich metodologia pracy niestety też nie jest mi obca :cry: )

alutka1985 napisał/a:
srednia za ten rok to 16.000, szybko idą w dół...

Ale o jakiej średniej mówisz? Średniej ceny importowanych egzemplarzy oferowanych w sieci czy średniej cenie egzemplarzy z polskich salonów (niestety, tych jest jak na lekarstwo...). Białego "golasa" nówkę widziałem za 28600zł, jeśli rozsądny 4 latek kosztowałby w granicach 20-21 tys. zł może będzie to jakaś alternatywa?
 
alutka1985 
Zielony listek


Marka: rover
Model: 416
Silnik: 1.6
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 2012-08-03, 12:11   

oceny i rady warte uwagi :-)
dlatego też Was prosiłam o pomoc :lol: za co DZIĘKUJĘ ;-)

nie chcę wyrzucać kasy w błoto...wiadomo jak każdy...
jeżeli się zdecydować to faktycznie auto całe do generalnego obejrzenia...i to bardzo szczegółowego.
sandero mi się podoba i drugą będę oglądać jutro z 2009 roku, przebieg mniejszy, cena 18400- wiadomo musza zarobić handlarze, a tutaj jednak osoba prywatna sprzedaje...
sama nie wiem...

co do średniej ceny...szukałam w necie i kilka stron mi takich wyskoczyło gdzie była podana granica 15-18t.
 
project2010 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: 2012-08-03, 13:19   

alutka1985, daj sobie spokój z handlarzami. Dla własnego bezpieczeństwa. Nie tylko i nie przede wszystkim finansowego. Od kilku lat w moim środowisku nikt już z tymi ludźmi nie rozmawia, i to wcale nie dlatego, że jesteśmy tacy bogaci! Zaznacz przy wyszukiwaniu opcje "kupiony w PL", zawsze będziesz mogła wtedy zweryfikować historię, a przynajmniej zmniejszasz w ten sposób ryzyko utraty życia lub zdrowia.

Tu masz "normalną" ofertę. Nie twierdzę że tu akurat wszystko OK i pewniak, ale warto się zastanowć - 2008 - 14ooo, 2010 - 28.ooo. Czy 50% w dwa lata nieco Cie nie dziwi? Za ile handlarzyna kupił, ze mu się jeszcze opłaca?
Wiesz, dlaczego tak jest? Bo samochodów bezwypadkowych, z pewną historią, kupiony w PL, praktycznie na rynku nie ma. Wiesz, ile na otomoto jest takich sandero? Dwa. Sprawdź sama.

Przerobiłem temat bardzo dokładnie, w życiu razy kilkanaście, kilka razy ostatnio, (auto dla mnie, dla znajomego, dla dalszego znajomego...) Uwierz - KAŻDE, praktycznie KAŻDE auto od handlarza to jakaś mina. Mniejsza lub większa, ale zawsze.

Jeez, jak ja ich nie lubię! (nie, mi nic nie zrobili, ale ta ich bezkarność w oszukiwaniu porządnych ludzi doprowadza mnie do szewskiej pasji).
Ostatnio zmieniony przez project2010 2012-08-03, 13:35, w całości zmieniany 4 razy  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3610
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-03, 14:07   

Co do utraty wartości to różnie bywa , ja kupiłem 2,5 letni samochód za 50 % ceny z faktury. Po prostu sprzedawca chciał się go pozbyć. Mina to nie jest (miał zajeżdżone sprzęgło ale to wiedziałem już po jeździe próbnej).
Tym niemniej przy kupnie od handlarza nie liczyłbym na zbyt wiele.
 
alutka1985 
Zielony listek


Marka: rover
Model: 416
Silnik: 1.6
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 2012-08-03, 14:35   

DrOzda, project2010, owszem jest racja.
Co do wartości różnie bywa tak samo jak fakt, że na dobry egzemplarz też trzeba trafić.
Niestety z opinii wiem, że nawet auta kupione w Polsce mają swoje wady ukrywane przez sprzedających(nie handlarzy), którzy chcą się ich po prostu pozbyć i wcale przy tym nie zaniżają ceny, żeby się kupujący nie zorientował.
Także zakup na obecną chwilę auta to nic jak DUŻO SZCZĘŚCIA.
Osobiście znam handlarza z Gniezna, który sprowadza auta i są naprawdę w takim stanie jak przy jego zakupie, a do tego jeszcze nie cofnął jeszcze żadnego licznika...
 
alutka1985 
Zielony listek


Marka: rover
Model: 416
Silnik: 1.6
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 2012-08-03, 15:00   

Nie chcę Nikogo przekonywać do swojego zdania napisałam tylko co wiem i z własnego doświadczenia...bo wiem, że nie we wszystkim mam racje...jak już napisałam kwestia szczęścia.
Co do samochodu, który dałam do oceny też nie chcę przekonywać...w końcu po to go wystawiłam, żeby Osoby, które się znają dały swoją ocenę...dla mnie też cena była za niska... ale pytanie co jest przyczyną...tego się raczej nie dowiemy...a i nawet prawdy nie usłyszymy...może tak jak (wyżej opisane) niższa cena bo się chce go pozbyć...a może po prostu jest dobrze "poskładany" :-D
Zakup auta w naszych czasach to nic prostego...od miesiąca szukam, mam upatrzone modele i powiem szczerze- po obejrzanych do tej, chyba szybko nie kupię...
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 912
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-08-03, 15:03   

sam pewnie nie cofa, robi to w warsztacie zaraz za granicą ;-)

jest tak fajny reportaż na onet vod o komisach nadgranicznych, pokazane dość szerokie spektrum biznesu i wniosek tylko jeden - w tym biznesie (handlowanie autami) nie ma "dziewic" - są tylko przedsiębiorcy na początku drogi, którzy jeszcze nie wiedzą jak ten interes funkcjonuje
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-08-03, 15:11   

Jeżeli jesteś zainteresowana, to zawsze możesz zadzwonić do handlarza i dogadać się z nim na temat sprawdzenia auta w ASO lub jakimś dobrym warsztacie. Jak auto będzie zgodne z opisem, nie bite, licznik nie przekręcony, to go kupujesz i pokrywasz koszty sprawdzenia, a jak będzie jakiś przekręt i matactwo to wtedy handlarz płaci. Oczywiście możesz zaproponować spisanie umowy przed kupna, aby handlarz poczuł że jesteś naprawdę zainteresowana.

A tak na marginesie.
Czy Renault niema przypadkiem centralnej bazy europejskiej, w której można sprawdzić auta z całej europy :?: Tak jest na pewno w niektórych markach np: grupa VW.
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-08-03, 15:13   

kapelusznik napisał/a:
sam pewnie nie cofa, robi to w warsztacie zaraz za granicą

Nie popadajmy w fanatyzm kupowanie tylko i wyłącznie nowcyh lub salonowych aut od 1 właściciela, bo żądna skrajność nie jest zdrowa ;-)
alutka1985, rozważałaś w ogóle możliwość sprowadzenia samochodu we własnym zakresie? Co kilka miesięcy bywam w Dolnej Saksonii i można tam kupić normalny, używany samochód w stanie adekwatnym do wieku/przebiegu - po opłatach i bez marży pośrednika wychodzi to od 10 do 20% drożej niż oferty polskich handlarzy, ale wobec mizernej podaży aut od 1 właściciela, z polskiego salonu jest to jakieś rozwiązanie. Nie wiem jak sytuacja wygląda w innych landach, ale podejrzewam że bardzo podobnie.
 
grzech 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.5 dci
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 131
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-08-05, 10:11   

monopios napisał/a:


A tak na marginesie.
Czy Renault niema przypadkiem centralnej bazy europejskiej, w której można sprawdzić auta z całej europy :?: Tak jest na pewno w niektórych markach np: grupa VW.

Każdy serwis Renault (przynajmniej w europie) posiada wgląd w historię serwisową samochodu. Jeśli samochód nie był naprawiany czy remontowany po wypadku w serwisie to nie będzie o tym informacji w bazie danych Renaulta.
Niskie ceny sprowadzonych samochodów mogą pochodzić z wyprzedaży postłuczkowych lub powypadkowych egzemplarzy wyprzedawanych przez firmy ubezpieczeniowe.
 
alutka1985 
Zielony listek


Marka: rover
Model: 416
Silnik: 1.6
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 7
Skąd: poznań
Wysłany: 2012-08-05, 12:36   

benny86, tak by było najlepiej...sprowadzić i wiedzieć co i jak...niestety nie udało mi się jak do tej pory nawiązać odpowiedniego kontaktu...ale widzę, że Jesteś chętny :lol:
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-08-05, 12:55   

alutka1985 napisał/a:
ale widzę, że Jesteś chętny

Co to, to nie. Nie jestem mechanikiem ani diagnostą samochodowym, więc samochody używane mogę kupić tylko i wyłącznie dla siebie - jak coś będzie nie tak, sam poniosę konsekwencje złej decyzji.
Generalnie nie trzeba być orłem, wystarczy znajomość języka i wygooglowanie adresów ichniejszych SKP w celu sprawdzenia auta czy też kontakt z właścicielem (jeśli szukamy przez ogłoszenia, z prywatnych rąk)
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-08-05, 13:42   

grzech napisał/a:
Jeśli samochód nie był naprawiany czy remontowany po wypadku w serwisie to nie będzie o tym informacji w bazie danych Renaulta.

Tak, tylko że wtedy dowiemy się do kiedy samochód był serwisowany i w jakim zakresie, no i jaki był stan licznika przy ostatniej wizycie w ASO, a to też może nam dużo powiedzieć o aucie.
_________________
 
Stepway 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2011
Wersja: Stepway
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2011
Posty: 605
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2012-08-05, 16:36   

Gdy poszukiwałem auta, wszyscy stukali się w głowę że szastam pieniędzmi na serwis, diagnostę czy ASO dla nieswoich aut. Stanęło na tym, że wolałem negocjować (na ile można, przy takich kwotach) i zbierać oferty porównawcze banków by zaciągnąć kredyt na NOWY samochód. http://www.daciaklub.pl/f...ghlight=#137155

Z roku na rok, "handlarze" staja się co raz bardziej przebiegli. Ci ludzie nie mają skropułów, sprzedają trumny na kółkach, śmiejąc się w oczy.
_________________
---
Stepway
 
Piotr37 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: ---
Wersja: Arctica
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: Słupsk
  Wysłany: 2012-09-25, 22:58   Zakup sandero Arctica

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Dacia klub Polska.
Ponieważ planuję zakup Daci Sandero chciałbym skorzystać z doświadczeń użytkowników forum.
Zastanawiam się nad modelem wyposażenia Arctica z 2011 roku który jak poinformował mnie sprzedawca komisu ma się u niego w najbliższych dniach pojawić. Chciałbym się upewnić czy wersja Arctica oprócz klimatyzacji i radia w standardzie posiada elektryczne przednie szyby, centralny zamek sterowany pilotem oraz komputer pokładowy który posiada np. średnie spalanie. Na stronie Daci nie ma już katalogu takiej opcji wyposażenia, a przeglądając forum spotykałem się z wieloma sprzecznymi opiniami stąd moja prośba o wyjaśnienie tej kwestii. z Góry dziękuję za odpowiedz.

Pozdrawiam
Piotr
 
opos 



Marka: Dacia
Model: SANDERO/Logan MCV
Silnik: 1.4 + LPG/1,5 Dci
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 396
Skąd: S-E
Wysłany: 2012-09-26, 06:27   

Arctica z tego co pamiętam w standardzie nie miała elektrycznych szyb i centralnego zamka sterowanego pilotem .To było dodatkowo w pakiecie. a komputera nie posiada w żadnej opcji. Standardowo Arctica nie posiada również koła zapasowego. Tak naprawdę arctica to wersja ambience z klimą.
 
Piotr37 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.2
Rocznik: ---
Wersja: Arctica
Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 5
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-09-26, 07:13   

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedz.
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne