Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
DD- opinie użytkowników n/t pakietu LOOK
Autor Wiadomość
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-08-09, 21:32   DD- opinie użytkowników n/t pakietu LOOK

Witam Dusterowców,
zanosi się, ze będę finalizował zamówienie na DD w piątek/ sobotę w następnym tygodniu i waham się co do pakietu LOOK. Wątpliwości co do przyciemnianych szyb i współpracy z kamerą cofania umieściłem w tym wątku.
Mam również pytanie jak się wam "sprawdza" w codziennym użytkowaniu pakiecik:
- czy nie rysują się listwy przyprogowe (np. od butów osób wchodzących do samochodu i obijających te listwy),
- czy znacząco łatwiej nie uszkadzają się srebrne nakładki na lusterka (strzały od kamyków etc. ale pomijam obcierki- tu każdy lakier zlezie),
- czy jeszcze raz kupilibyście ten pakiet czy też uważacie po kilku-kilkunastomiesięcznym użytkowaniu DD jest to zbędny dodatek? Oczywiście dochodzi tu również aspekt wizualny (i dlatego chciałbym zamówić ten pakiet) ale to osobna sprawa.

Z góry dzięki za info :mrgreen:
_________________
 
project2010 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 269
Skąd: spod Warszawy
Wysłany: 2012-08-09, 21:40   

Witaj.
Mogę podzielić się wrażeniami dotyczącymi zestawienia brąz cajou + look. Moim zdaniem zdecydowanie warto! Auto zyskuje duuuzo na wyglądzie, szyb nie przyciemnisz później samodzielnie tak, jak to zrobią fabrycznie, nic mi się nie porysowało, nie odpadło, same alufelgi są warte tyle, co cały pakiet, a ten wygląd - bezcenny. Taka sama wersja bez look-a - jakoś tak jak biedniejszy krewny wygląda... Czy kupiłbym jeszcze raz? Z tym kolorem zdecydowanie tak. Z czarnym lub białym zastanawiałbym się, w przypadku białego chyba nawet odbiera uroku, poprzez brak kontrastu i niepotrzebny w takim zestawieniu, trzeci kolor. Ale jakościowo - bez zastrzeżeń, żadnych uwag.
Ostatnio zmieniony przez project2010 2012-08-09, 21:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
bossboss 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-08-09, 22:03   

co do pakietu look to sądzę że to kwestia gustu. Ja osobiście go nie mam i mnie się nie podoba--wygląda odpustowo(bez obrazy ale to moje zdanie). Mam auto w czarnej tonacji i nie uważam żę gorzej wygląda zwłaszcza że felgi mam. Z tego co czytam na forum to plastiki progów i zderzaków mocno się rysują(mówimu o srebrnych elementach i jazda w terenie). Jak dla mnie fajnie z niego wyglądają tylko srebrne relingi i ciemne szyby. Takie jest moje zdanie i nie chciałem nikogo obrazić
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-09, 22:40   

Dla mnie z pakietu Look najcenniejsze sa felgi oraz piecowo fabrycznie przyciemniane szyby. Same felgi mozna dokupic zas szyb niestety nie ;-(
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-08-09, 23:03   

Może doprecyzuję: nie będę śmigał po bezdrożach (wersja 4x2 w planach) i chodzi mi o info, jak te elementy się zużywają podczas normalnego, codziennego użytkowania. Off-road'owe "szaleństwa" mnie nie bawią ale oczywiście może się zdarzyć, że trzeba będzie zjechać w teren i wtedy wiele rzeczy można sobie porysować na bryce. :-(
Alufele były w planach od razu natomiast do Look'a przekonałem się od kilku dni (jeśli chodzi o wygląd) a na DD mam chętkę od zeszłego roku (tylko bez podtekstów! :mrgreen: )
_________________
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2012-08-10, 07:30   

Bierz wersję delsey w czarnym lakierze, wygląda super, jak brałem swojego to nie było:)

Wtedy bym dołożył kaski bo look mnie nie przekonał :)

Mówię Ci, będziesz zadowolony, czarny delsey wygląda o niebo lepiej niż z lookiem, biorąc pod uwagę również wnętrze.

Widziałem, wiem co mówię:)

Ja mam białego i zrezygnowałem z looka bo nie było by widać srebrnych wstawek, które są i tak polakierowanym plastikiem, wzór felg jest dla mnie za delikatny i stalówki wyglądają bardziej "rasowo"

Delsey ma ciemniejsze felgi i lusterka, które w rzeczywistości naprawdę dużo dają:)

Tu se można popatrzeć na autko Kolegi:)

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7496
Ostatnio zmieniony przez tomala72 2012-08-10, 07:41, w całości zmieniany 4 razy  
 
tomszafa 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 4x2 + LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 343
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-08-10, 07:54   

No to i ja sie udziele po pokazane zostalo moje autko :mrgreen:
Oczywiscie dla mnie pakiet look (chociaz w wersji delsey jest to standard i nie mozna z tego zrezygnowac) ma po prostu tylko i wylacznie aspekt wizualny. Dla mnie to auto w czarnym kolorze i z tymi dodatkami wyglada naprawde fajnie. Miale okazje porownywac wersje laurete tez czarna i z pakietem look i dla mnie Delsey wyglada duzo duzo lepiej, nawet wnetrze jest wizualnie lepsze.
Co do tego czy się rysuja czy nie to za bardzo nie moge się wypowiedziec, bo mam autko dopiero od dwoch tygodniu ale wydaje mi się, że tragedii nie ma.
Szybki ciemne tez fajnie wygladaja przy czarnym lakierze, chociaz ja mam przyciemnione tylko boczne, tylniej szyby nie mam przyciemnionej (w zasadzie to nie wiem jak jest w pakiecie look).
Ja od siebie mogę to polecić. Dziś na pewno wybrałbym to samo ponownie, Jak patrze na moją drakulkę to aż mi się miska cieszy, że taki ładny :-D
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-10, 08:40   

Mój były Duster ma w tej chwili ponad dwa lata, grubo ponad 40 tys. km i plastiki z Look'a się nie porysowały. Jak ewentualnie drugi raz Dustera bym kupował (choć bliżej mi teraz do Lodgy, ale na żywo jeszcze nie widziałem) to jeśli kasa by pozwoliła brałbym z Lookiem. Tyle tylko, że szyby bym i tak jeszcze przyciemnił, bo fabryczne są za jasne.
Tak jak poprzednicy pisali, do białego bym nie brał, a bez Looka dobrze czarny i granatowy wyglądają. Zmienić felgi, przyciemnić szyby i efekt ulepszający gotowy.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-08-10, 08:57   

- podzielam opinię kol. project2010 ponieważ odzwierciedla ona moje odczucia...
- Duster w takim zastawieniu (brąz cajou + pakiet Look) wg mnie prezentuje się bardzo fajnie, w innch kolorach już niekoniecznie...
- jedynie przestrzegam przed stawaniem na nakładkach progowych (progi są szersze niż w innych samochodach i "prowokują" do stawania na nich przy wsiadaniu/wysiadaniu) bo niestety pozostają trwałe ślady...
- co do pozostałych elementów pakietu uwag nie mam (Duster użytkowany już od dwudziestu m-cy)...
 
PiotrWie 



Marka: Opel
Model: Zafira Family
Silnik: 1,8
Rocznik: 2014
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 15 Lip 2010
Posty: 1591
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2012-08-10, 09:05   

Były poczatkowo liczne głosy, "że to zaraz zejdzie", ja mam prawie dwa lata, jeżdżę często po drogach polnych, łąkach ( nawet udało mi sie uszkodzic osłonę silnika po uderzeniu w przeciwny brzeg strumyczka) i ani nie sa porysowane, ani nie zeszła z nich farba jak przewidywali malkontenci. Wygląd - kwestia gustu, ale trwałość - ok. Na temat czarnego nikt mnie nie przekona - może wygląda super, ale tylko pół godziny po umyciu. Wszystkie ciemne klory są dla tych, którzy chca myć samochód co najmniej dwa razy w tygodniu ( a potem sie dziwią że po kilku latach maja uszkodzony lakier. Ja mój szary bazalt myję jakieś 8-10 razy w roku i wygląda całkim dobrze. :-D
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-08-10, 10:09   

@tomala72:
Wersji Delsey nie ma z LPG, a koszty dojazdów do pracy i z powrotem by dały po kieszeni. Do diesela nie mam zaufania z powodu bardzo zaawansowanej technologii i późniejszych kosztów- takie moje skrzywienie (poza tym fajnie było wychodzić z chaty przy 18 stopniowych mrozach i odpalać starą nubire widząc, jak się właściciele dieselków poddają).
ALE można do DD Laureate (i tylko do Laureate) zażyczyć sobie Look jak w Delsey'u- łącznie z tapicerą i elementami zewnętrznymi z matowego chromu (cena "normalnego Looka to 2450 a Delsey'owego 200PLN więcej i dochodzi chromowana końcówa wydechu- to mogę przeboleć).

@tomszafa:
wielka prośba pod Twoim adresem: jesteś w stanie "opstrykać" swoją brykę z boków i przesłać mi foty na priv? Kilka minut temu rozmawiałem z dealerem i nie ma niestety na placu takich wersji (czarny Delsey; w ogóle nie będzie już Delsey'a) a z nowa opcją Look jeszcze nikt nie zamawiał...

Pozostałym kolegom dziękuję za szybkie odpowiedzi dot. pakietu Look i jego "zachowania" w czasie użytkowania :-D
_________________
 
tomszafa 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 4x2 + LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 343
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-08-10, 11:53   

Cytat:


@tomszafa:
wielka prośba pod Twoim adresem: jesteś w stanie "opstrykać" swoją brykę z boków i przesłać mi foty na priv? Kilka minut temu rozmawiałem z dealerem i nie ma niestety na placu takich wersji (czarny Delsey; w ogóle nie będzie już Delsey'a) a z nowa opcją Look jeszcze nikt nie zamawiał...

Pozostałym kolegom dziękuję za szybkie odpowiedzi dot. pakietu Look i jego "zachowania" w czasie użytkowania :-D


Moge w sumie zrobic, ale dopiero moze w niedziele. Po prostu pracuje weekendami jako wlasnie fotograf i nie mam zbytnio czasu a Dusterek jest brudny wiec musze go najpierw umyc :mrgreen:
Ale postaram sie poprobic.
Co dokladnie cie interesuje, jakie elementy?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-08-10, 12:25   

Aaaale czemu na PW? Do "Galerii" z nimi! Może inni też chętnie obejrzą [:
 
aksel 


Marka: Renault
Model: Captur
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2017
Dołączył: 20 Wrz 2011
Posty: 171
Skąd: Tychy
Wysłany: 2012-08-10, 12:34   

widziałem niemal 2 letniego DD w Looku i niestety na progach lusterkach i ramionach na dachu mocno pościerane i obdzierane, może to zależy od daty wyjścia z fabryki? nie wiem, ale bardzo brzydko autko z bliska wyglądało
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-08-10, 13:04   

Cytat:
tomszafa:
Co dokladnie cie interesuje, jakie elementy?


Chodzi mi o wygląd ogólny z boków, z przodu i z tyłu. Zdjęcia wnętrza raczej jest do zdobycia w necie ale te wykonywane na zewnątrz to tragedia i niewiele widać...
Dzięki za chęci :-D
_________________
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-08-10, 13:08   

aksel napisał/a:
widziałem niemal 2 letniego DD w Looku i niestety na progach lusterkach i ramionach na dachu mocno pościerane i obdzierane, może to zależy od daty wyjścia z fabryki?


Raczej sądzę, że bardziej jest to kwestia użytkownika i tego, co robi z samochodem :mrgreen: Oczywiście wypadki się zdarzają i każdy może sobie niechcący zafundować porysowania. Mi chodzi o kwestię normalnego użytkowania ;-)
_________________
 
tomszafa 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 4x2 + LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 343
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-08-10, 15:09   

laisar napisał/a:
Aaaale czemu na PW? Do "Galerii" z nimi! Może inni też chętnie obejrzą [:


Ok jak tylko zrobie będą zamieszczone w Galerii ;-)
_________________
www.smfoto.pl

www.dusterklub.pl - KLUB DUSTERA
 
esdziewiaty 



Marka: Mercedes-Benz
Model: GLK
Silnik: 220 CDI 4Matic
Rocznik: 2009
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 619
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-08-11, 00:43   

Mojej Dacji stuknęło 20 miesięcy, i zbliża się do 60 000km przebiegu.
Elementy pakietu Look trzymają się zaskakująco dobrze. Szczególnie duże obawy miałem w stosunku do nakładek na progi. Mają kilka zarysowań, ale to nic poważnego. Oczywiście nie można na nich stawac, ani traktowac obcasami. Po zastosowaniu się do tych zaleceń nakładki będą się miały dobrze. Co ciekawe przednia osłona na zderzaku jest wykonana z dobrej jakości plastiku, który jest elastyczny, również ona wygląda dobrze, chcoiaż nie ma łatwego życia, to samo moge powiedziec o tylnej nakładce na zderzak. Lusterka wyglądają jak nowe.
Fajne jest to, że srebrne belki relingów są z prawdziwego metalu.
Czy w samochodach bez pakietu Look tez wykonane są z metalu?
Podsumowując - WARTO.
Poprawiają one zdecydowanie wygląd zewnętrzny, dodają szlachetności(?!), a przyciemniane szyby cieszą.
Cena, która obejmuje felgi w moim odczuciu nie jest wygórowana.
_________________
Duster u szczęśliwego nowego nabywcy :)
 
Piotrek721015 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,5 dci 90 KM
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Wrz 2010
Posty: 443
Skąd: ZGY
Wysłany: 2012-08-11, 06:37   

esdziewiaty napisał/a:
Fajne jest to, że srebrne belki relingów są z prawdziwego metalu.
Czy w samochodach bez pakietu Look tez wykonane są z metalu?


Tak, u mnie bez pakietu look relingi są metalowe, malowane na czarno.
 
pioor 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 127
Skąd: maz
Wysłany: 2012-08-11, 08:17   

piotr. z napisał/a:
Chodzi mi o wygląd ogólny z boków, z przodu i z tyłu.

Jeśli tylko tyle to poszukaj w galerii, sporo tam zdjęć Dusterów z pakietem i bez. Przy okazji będziesz mieć możliwość porównania wyglądu różnych kolorów z i bez pakietu. Sam też zanim podjąłem decyzję przeglądałem fotki na forum :mrgreen:
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-08-11, 08:24   

@pioor:
Galerię, Googlacze oraz różne otomoto i autoscout24 już mam po kilka razy oblatane ;-) Problem w tym, że od jakiegoś tygodnia wziąłem Looka na poważnie pod uwagę i zdążyłem już pooglądać foty bryczek z Lookiem. Problematyczne jest jednak znalezienie dobrej jakości fot (kąt i oświetlenie...) czarnego Delseya. :-/
_________________
 
Pat13 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 116
Skąd: Pszów
Wysłany: 2012-08-11, 08:37   

Do białego zdecydowanie nie
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2012-08-11, 09:18   

ale do szarego bazaltu już zdecydowanie tak :-P - brałem ten pakiet głównie ze względu na fabrycznie przyciemniane szyby i alufelgi, których wzór bardzo mi się spodobał, ale i pozostałe elementy dobrze pasują do bazaltowej karoserii - są innego koloru niż lakier. Zapewne zupełnie niewidoczne byłby z lakierem srebrnym.Zapraszam do linku poniżej - można zerknąć jak się komponuje z całością przy tym lakierze
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2012-08-11, 09:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
marszelest 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V / LR-IV
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 553
Skąd: ŻORY
Wysłany: 2012-08-11, 14:17   

objetnie czy masz look czy nie relingi są stalowe:

- z pakietem lakierowane na pseudo aluminium z daleka fajnie wygląda z bliska już nie - ta farba to jakieś nieporozumienie

-bez look stalowe malowane na czarno

ja mam czarne auto i bez "looka" mi się bardziej podobało
(w salonie stało demo czarna perła + look i wyglądało beznadziejnie-jak po agrotuningu)
co innego gdyby relingi były chromowane+ chromowane stalowe felgi to rozumie :mrgreen:

wszytko zależy od koloru auta i gustu właściciela
_________________
(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
 
pioor 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 127
Skąd: maz
Wysłany: 2012-08-11, 14:53   

piotr. z napisał/a:
Problematyczne jest jednak znalezienie dobrej jakości fot (kąt i oświetlenie...) czarnego Delseya. :-/

Jeśli więc o to chodzi to może też być problem. Jakość zdjęć, oświetlwnie itp. to bardzo indywidualna ocena. Może się okazać, że mimo chęci nikt nie dostarczy Ci zdjęć jakie chciałbyś zobaczyć :lol:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne