Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Dacia Duster Black Pearl Dominus'a ;D
Autor Wiadomość
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2012-09-30, 18:33   

Ładna robota z tą siatką jak orginał.
_________________
 
dragon 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 144
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-20, 07:07   

Kratka fajny pomysł. co do tuningu optycznego to widzę, że niezależnie wpadamy na podobne pomysły ;-) (grill, blacha na zderzaku tylnym)
http://www.daciaklub.pl/f...er=asc&start=30
Widzę też brzegi drzwi zabezpieczone, czy mi się zdaje?
Ostatnio zmieniony przez dragon 2012-10-20, 07:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-20, 18:19   

dragon, ładny masz grill ;D nawet nie widziałem do dnia dzisiejszego na forum tej modyfikacji u kogoś.

Co do kratki, chciałbym się jeszcze uporać z dolną cześcią tylko jakby się tu zabrać. Chyba cały grill pasuje ściągnąć lecz nie mogę wykąbinować jak aby nie uszkodzić zderzaka.

Zgadza się brzegi drzwi zabezpieczone czarnym gumowym rantem, od góry do dołu
 
dodek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 66
Skąd: Wa-wa / Łomianki
Wysłany: 2012-10-20, 18:56   

Dominus,
Świetna robota. Obserwując zwiększoną sprzedaż siatki u polecanego allegrowicza sądzę, że kilku naszych grupowiczów czeka z niecierpliwością na dalsze opisy montażu dolnej części.
Dodatkowo proszę o kilka słów na temat gumowego zabezpieczenia krawędzi drzwi.
Jaki typ uszczelki, orientacyjna cena, ile mb wychodzi na zabezpieczenie ....... itd.
Zdjęcia mile widziane :)
_________________
Kanony piękna: kobieta w tańcu, rumak w galopie , żaglowiec pod pełnymi żaglami i Duster na bezdrożach.
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-20, 19:59   

Rant drzwi zabezpieczonu gumowym czarnym rantem.

http://allegro.pl/listwa-...2630676436.html

3zł za 1metr. Ja kupiłem 8m ale na wszystkie drzwi wystarcza 6m (pozostałe 2 wykorzystałem na drobną modyfkację naszej kultowej dusterkowskiej płachty w bagażniku)

Rant na przednich drzwiach od góry do dołu poprowadzony, natomiast w drzwiach tylnych od góry do dołu zakręcając aż po srebrny element pod drzwiami (foto nr 1 z owiewek), według mnie jedyne najsensowniejsze zakończenie rantu w drzwiach tylnych.

Teraz nie mam obawy że w garażu zachaczę drzwiami i przytrę je przypadkowo o drugi samochód lub o ścianę.

Jak znajdę czas to możę zabiorę się za dolną kratkę.

Najprawdopodobniej po demontażu grilla dam radę zamontować kratkę lecz ciężko jest go ściągnąć.




na czerwono zaznaczyłem elementy zderzaka którę trzymają grill, nie wiem jak je odczepić a nie chcę aby coś pękło.
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2012-10-20, 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
dragon 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 LPG
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sie 2011
Posty: 144
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-21, 13:25   

U mnie na drzwiach taki chrom jak kolega na grill założył. Do srebrnego ładnie pasuje, ale ja tylko do linii okien założyłem. Głównie o sąsiednie auta mi chodziło. Garażu nie posiadam, dopiero się WZ-tka uprawomocniła. ;-)
Ostatnio zmieniony przez dragon 2012-10-21, 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-04, 17:25   

Udało się :-D

Zamontowałem kratkę ochronną pod dolną cześcią chłodnicy

Zdjęcia zrobione 'na szybkości' . Przy ładniejszej pogodzie zrobię dokładne foto.
Niestety podczas montażu nie miałem aparatu.
Oczywiście montaż w dolnej części bez ściąganie zderzaka. Należy jedynie zdemontować grill i wtedy mamy dostęp do dolnej części.
Siatka jednak nie jest w jednym kawałku lecz w dwóch bo się nie mieściła i nie dało się wykręcić ale ładnie udało mi się je spiąć że śladu nie ma.

Ostatnio zmieniony przez Dominus 2012-11-04, 17:29, w całości zmieniany 4 razy  
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-04, 18:04   

Elagancko, wyglada jak fabryczny montaz ;-)
 
dodek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 66
Skąd: Wa-wa / Łomianki
Wysłany: 2012-11-04, 18:49   

Wygląda świetnie. Opisz krótko na jakie problemy można natrafić przy demontażu grila.
Ostatnio chodzi mi po głowie czy nie zamontować takiej kratki w dolnej części zderzaka ale
mocując ją na strapsach od strony zewnętrznej. Może wizualnie nie będzie źle ?
_________________
Kanony piękna: kobieta w tańcu, rumak w galopie , żaglowiec pod pełnymi żaglami i Duster na bezdrożach.
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-04, 19:10   

dodek napisał/a:

mocując ją na strapsach od strony zewnętrznej. Może wizualnie nie będzie źle ?


u mnie by to nie przeszło, bo lubię jak coś jest zrobione ładnie a kratka zamontowana od zewnątrz no nie wiem, jak dla mnie nie bardzo.

Tak jak w pierwszej części z montażem kratki w górnej części odkręcamy śruby od góry, tą za znaczkiem Dacia a potem się trzeba trochę pomocować.


(posiłkuje się foto z pewnej aukcji)

W miejscach zaznaczonych na czerwono trzeba odkręcić śruby i pomocować się z tym żeby odbiąć od grilla, trochę się z tym męczyłem a po odchyleniu grilla i żeby odkręcić same śruby z tych miejsc jest dość ciasno. Trzeba uważać aby tych ''nóżek'' nie urwać

Jak już zdołamy odpiąć grill z tych mocować to potem z górki ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2012-11-04, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-11-04, 19:10   

Nie jest źle- zamontowałem jakiś tydzień temu. Należy się wyposażyć w nożyce do cięcia blachy, jakieś cążki do późniejszego dokładniejszego docięcia, drut, z którego wykonamy haczyk do wyciągania końcówki opaski i czarne opaski zaciskowe. Na początku z kartonu odrysowujemy kształt dolnego grila, wycinamy nożyczkami i przymierzamy. Korygujemy w razie potrzeby. Poszedłem na (powiedzmy...) łatwiznę, bo nie miałem drugiej pary rąk, i dolną część grila odrysowałem jako linię prostą. Po wycięciu siatki zgodnie z kształtem z szablonu dokonałem bardziej dokładnego cięcia. Następnie zaczynając od góry zacząłem mocować siatkę opaskami łapiąc ją za najwyższe poprzeczki (wydaje mi się, że za najwyższe, ale mogłem też chwycić za niższą poprzeczkę). Aby pozostawić sobie możliwość manipulowania siatką każdą opaskę zaciskałem tylko na kilka ząbków. Następnie wkładałem kolejną opaskę w oczko siatki, odsuwałem siatkę i przewlekałem opaskę przez niższe oczko siatki po opasaniu poprzeczki z grila. Na tym etapie zacisnąłem mocniej dwie skrajne opaski i powtórzyłem operację na dole z tą różnicą, że nie było tyle miejsca na operowanie paluszkami i przewlekanie końcówki opaski i musiałem użyć haczyka wykonanego z drutu. Znowu opaski złapane były na kilka pierwszych ząbków i po założeniu wszystkich docisnąłem siatę do grila i docisnąłem opaski do końca. Obciąłem końcówy i dociąłem dolną część siaty aby dopasować się do dolnej części grila. Z zewnątrz wygląda OK, będę miał czas to pyknę fotki.
_________________
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-04, 19:14   

piotr. z, masz zamontowaną kratkę od zewnątrz?? jak będziesz miał te fotki to podziel się nimi, jestem bardzo ciekaw efektu
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2012-11-04, 19:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
dodek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 66
Skąd: Wa-wa / Łomianki
Wysłany: 2012-11-04, 20:12   

No właśnie myślę o tym co zrobił Piotr. Wedle mojej koncepcji całą dolną siatkę zabezpieczyłbym czarną lub srebrną rantówką. Myślę, że po dokładnym docięciu siatki efekt
wizualny byłby nie najgorszy a skuteczność zabezpieczenia przed kamykami bardzo dobra.

Piotr, wrzuć swoje zdjęcia.
_________________
Kanony piękna: kobieta w tańcu, rumak w galopie , żaglowiec pod pełnymi żaglami i Duster na bezdrożach.
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-11-04, 22:08   

Dominus,
zgadza się, mam kratkę od zewnątrz i z racji kąta dolnego grilla nie jest ona nawet za bardzo widoczna- nie wspominając o opaskach zaciskowych. Oczywiście jak warunki pogodowe pozwolą to opstrykam siatex i podzielę się na forum.
Ale wydaje mi się, że ktoś z forumowiczów również montował siatkę od zewnątrz i dawał foty, tylko ta skleroza... :-?

Ale górne wloty załatwię "od środka"- tam już siata na zewnątrz nie przejdzie.

PS. po przeszukaniu forum okazało się, że siatex został założony do DD kolegi Maxa ale od wewnątrz , tym bardziej czuję się zobligowany do wykonania fotek :lol:
_________________
Ostatnio zmieniony przez piotr. z 2012-11-04, 22:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
Marcinho 



Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1.2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 150
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2012-11-06, 17:30   

Super Duster, zdjęcia dobrej jakości.
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-08, 15:46   

Zainspirowany filmikiem bebe "Tydzień z Dusterem - the Movie" postanowiłem zmajstrować sobie przełączniki szyb impulsowe.

Udało mi się zakupić przełącznik do Renault 21 za 30zł :-D a do tego godzinka starannego dopasowania i gotowe :lol:

Taka mała rzecz a cieszy.




Teraz poluje na drugi przełącznik mniej wiecej w takiej samej kwocie
 
tomszafa 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 4x2 + LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 343
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-11-09, 09:39   

Dominus napisał/a:

Udało mi się zakupić przełącznik do Renault 21 za 30zł :-D a do tego godzinka starannego dopasowania i gotowe :lol:

Taka mała rzecz a cieszy.


Dużo było z tym roboty?
_________________
www.smfoto.pl

www.dusterklub.pl - KLUB DUSTERA
 
McRap 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.3 TCe 150 FAP
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 144
Skąd: Wołomin
Wysłany: 2012-11-13, 13:59   

Wrzuć fotki wnętrza z nowymi przełącznikami :-)
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-13, 15:28   

tomszafa napisał/a:

Dużo było z tym roboty?

No trochę bawienia się było, żeby nie za dużo przyciąć plastiku i nie okazało się że zostanę bez przełącznika ;-) ale udało się.


McRap napisał/a:

Wrzuć fotki wnętrza z nowymi przełącznikami


Żadnej zmiany wizualnej nie ma, tylko przełącznik impulsowy ma mniejszy 'skok' kołyski niż zwykły. Jak na razie mam tylko od kierowcy impulsowy.

Drugie zdjęcie to już wyłącznik impulsowy (mechanizm) z plastikiem zewnętrznym z naszego przełącznika.
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2012-11-13, 16:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
dodek 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Sie 2011
Posty: 66
Skąd: Wa-wa / Łomianki
Wysłany: 2012-11-20, 15:08   

Piotrze.Z

Pogoda już lepsza nie będzie :)
Daj się skusić na zrobienie fotek swojej kratki.
_________________
Kanony piękna: kobieta w tańcu, rumak w galopie , żaglowiec pod pełnymi żaglami i Duster na bezdrożach.
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-11-20, 21:30   

dodek,
nie zapomniałem. Jak było trochę wolniejszej chwili na weekend to mgła była i światło do d... rzyci. A teraz mam troszkę ciśnienia w robocie od zeszłego tygodnia i jak wyłażę z firmy to nie dość, że ciemno to nawet zamrożone szybki się już trafiają... (polecam 2 litrową butelkę z letnią wodą :mrgreen: )
Obiecałem- foty będą :-> Dajcie mi jeszcze trochę czasu :cry:

21.11.2012

OK, Pyknąłem zdjęcia- aż dwa. Jedno en face ale niestety, jest CDD (całkiem do d...), więc nie umieszczam linku, a drugie z kucaka od lewej strony jakieś pół metra od samochodu. Widoczne jasne miejsca na siatce to odsłonięte aluminium ale ze względu na kąt pochylenia dolnego wlotu powietrza są one zupełnie niewidoczne dla obserwatora.
Poniżej lineczka do zdjątka. Uwaga: na focie jest pięć trytytek :)

LINKA
_________________
Ostatnio zmieniony przez piotr. z 2012-11-21, 19:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-29, 15:18   

McRap napisał/a:
Wrzuć fotki wnętrza z nowymi przełącznikami :-)


Foto konsoli z przełącznikami impulsowymi i dodatkowo zamiast zaślepki przy przełączniku szyby kierowcy włożyłem przełącznik ogrzewania szyby tylnej i lusterek, na razie nie działający, jak na razie nie miałem czasu aby ogarnąć podłączanie aby dwa działały.



Oraz obiecane dokładne zdjęcia kratki ochronnej zamontowanej w zderzaku przy dolnej chłodnicy.









Oraz prezentacja dywaników od Rezaw-Plast w moim DD.
Dywaniki przód, tył, ochronny na 'tunel' przy przełącznikach szyb tylnych oraz mata w bagażniku. Dobrze dopasowane z rantem.



























:-P
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2012-11-29, 15:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
tomszafa 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 4x2 + LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 343
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-11-30, 08:43   

Fajnie, że dywaniki mają kawałek gumy na lewą stopę kierowcy. Dobre rozwiązanie ;-)
_________________
www.smfoto.pl

www.dusterklub.pl - KLUB DUSTERA
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-11-30, 08:52   

Przy starych dywanikach nie miałem takiego zabezpieczenia i co jakiś czas trzeba było odkurzać, a niestety welur w DD z połączeniem z odkurzaczem szybko się mechaci.
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-12-12, 22:10   

Dominus,
a możesz zdradzić czy ten dywanik ochronny na tunel kupowałeś w zestawie czy osobno? Możesz puścić info na priv u kogo kupowałeś (domyślam się ze Alle...)?
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne