Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-10-11, 01:32
Kontrakty serwisowe Moje przeglądy / Easy Service
Autor Wiadomość
marwojc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2020
Wersja: Celebration 7 os.
Dołączył: 21 Gru 2019
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-22, 22:45   

telecaster1951 napisał/a:
Wlewasz olej zgodny z instrukcją, wkręcasz oryginalny filtr paliwa, wymieniasz korek na nowy, oryginalny i tyle.


Korek spustowy? Trzeba wymieniać na nowy? W ASO przy wymianie oleju wymieniają też korek spustowy?
 
Hiszpan_JS 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Tarnów... okolice :)
Wysłany: 2020-03-22, 23:48   

marwojc napisał/a:
W ASO przy wymianie oleju wymieniają też korek spustowy?
Jasne że nie :mrgreen: . Wymieniają tylko uszczelkę.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-23, 00:20   

marwojc napisał/a:
Korek spustowy? Trzeba wymieniać na nowy? W ASO przy wymianie oleju wymieniają też korek spustowy?

Nie, tylko jego uszczelkę.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-03-23, 12:51   

marwojc napisał/a:
W ASO przy wymianie oleju wymieniają też korek spustowy?
Wymieniają tylko uszczelkę. Korek natomiast kosztuje 5zł. Wolę mieć nowy korek, bo mam doświadczenia ze zrywaniem gwintów w używanych korkach.
 
Remi 



Marka: DACIA
Model: LOGAN
Silnik: TCE 100
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Dołączył: 21 Kwi 2020
Posty: 17
Skąd: Polska / Francja
Wysłany: 2020-04-21, 21:32   

Witam :)

Mam pytanie, kupiłem Logan TCE 100 (czekam samochod) i nie wiem Easy Service lub Formula Non Stop (5 lat - 100 000km)..

Easy service jest tylko :

"po 1 roku wymieniają filtr kabinowy
po 2 roku olej
po 3 roku kabinowy + płyn hamulcowy
po 4 roku olej + filtr powietrza + świece
po 5 roku kabinowy + płyn chłodniczy"

Tak ?

Jak jest program przeglądow pojazdu do Logan TCE 100 ?

Dzieki :)
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2020-05-05, 12:28   

W tym wątku tylko trochę wyżej znajdziesz wyliczenia.
Jedni mówią, że się opłaca brać z Easy Service, inni, że warto tylko Formułę Non Stop przy takich interwałach przeglądów jak są teraz (olej co 2 lata).

Osobiście uznałem, że 3800 za easy Service to przegięcie i wybrałem tylko FNS za 1800 zł na 5 lat, tj. zostało mi w kieszeni 2000 zł na przeglądy.


Oczywiście też dużo zależy od Cen w ASO, bo jak czytam forum to "co kraj to obyczaj".
Tam gdzie ja robię już od lat - koszt przeglądu (robocizna) to między 200 a 300 zł (materiały zawsze mam swoje), więc przegląd z wymianą oleju i filtrami to ok. 500 zł (a olej zawsze wymieniam co roku niezależnie od przebiegu i harmonogramu).

Tak więc nawet z Easy Service - jeśli chcesz trzymać silnik w dobrej formie (zwłaszcza jeśli masz turbinę) to i tak będziesz dopłacał koszt oleju i filtra na 1 i 3 przeglądzie dodatkowo - pomimo posiadania easy service.
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...=7001&start=100

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18768
 
dacia 


Marka: dacia
Model: dacia
Silnik: 1,5
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-09-29, 19:39   Easy - service

Cześć. Chcę do nowego nabytku zakupić pakiet easy servis na 5 lat. Wszystko fajnie pięknie brzmi,ale olej chcą zmieniać co 30 tys, filtry gazowe też. Roczny przebieg będzie na poziomie może max 15 tys (może). Co obejmuje ta gwarancja? bo w salonie mówią,że wszystko ,ale co będzie jak lpg padnie? powiedzą,że od złego gazu i co?? Warto to brać,czy może serwisować tak jak przystało czyli olej co 15tys+ kpl filtrów?
 
gallusik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: ---
Wersja: Prestige
Dołączył: 28 Wrz 2020
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-09-29, 19:48   

Witam.
Dziś dowiedziałem się że w kredycie 50/50 mogę wsiąść w promocyjnej cenie easy service 5lat/80tys km.
Jednak nie chce brać kredytu a zapłacić wszystko gotówka.
Jednak cena easy service wynosi wtedy dwa razy tyle czyli 4500zł.
Czy to się opłaca?
_________________
----------------------------
Pozdrawiam
Maciej
 
Killer King 



Marka: Fiat
Model: TIPO SW
Silnik: 1.4
Rocznik: 2020
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 07 Kwi 2019
Posty: 297
Skąd: Bielsko Biała
Wysłany: 2020-09-29, 19:55   

Policz jakie będą koszty 50/50 bo na to nie musisz brać kredytu - wpłacasz drugą połowę po określonym czasie.
Jeżeli koszty będą mniejsze niż dopłata do formuły to warto brać.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-29, 20:15   

dacia napisał/a:
Co obejmuje ta gwarancja?

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=7822

https://www.dacia.pl/oferty-serwisowe.html

dacia napisał/a:
Warto to brać

Ocena sensowności jest subiektywna - skąd więc my mamy wiedzieć, czy akurat dla Ciebie warto?
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-29, 21:26   

gallusik napisał/a:
Witam.
Dziś dowiedziałem się że w kredycie 50/50 mogę wsiąść w promocyjnej cenie easy service 5lat/80tys km.
Jednak nie chce brać kredytu a zapłacić wszystko gotówka.
Jednak cena easy service wynosi wtedy dwa razy tyle czyli 4500zł.
Czy to się opłaca?

Skoro możesz zapłacić całość gotówką to kup na raty np na 12 rat. Zapłać gotówką powiedzmy 80% a resztę np na 12rat. Zapłać prowizje kup Easy service w promocji a następnie zgłoś nadpłatę przeznaczoną na skrucenie okresu kredytowania i w pierwszej racie zapłać resztę. Po tym zgłoś się po zwrot prowizji proporcjonalny do skróconego okresu kredytowania. Ewentualnie wymów ubezpieczenie kredytobiorcy jeśli kupiłeś. Wyjdzie Cię taniej niż 50/50 i będziesz miał easy service z promocji. Zgodnie z prawem jak spłacasz przed czasem kredyt to muszą Ci zwrócić proporcjonalnie wszystkie koszty kredytu tj. prowizję banku za udzielenie kredytu, odsetki a po rezygnacji z wykupionego ubezpieczenia pozostały koszt ubezpieczenia idzie na spłatę kredytu.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2020-09-29, 21:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-09-29, 22:11   

W pierwszej racie nie radzę.
Jak się bierze kredyt, to pakiet ubezpieczeniowy za 1,5% wartości auta też. I tu jest problem. Po zbyt szybkiej spłacie, bank czasem potrafi się upomnieć o dopłatę do ubezpieczenia samochodu.
Taki kredyt lepiej spłacić po 3 ratach. Wtedy już nic nam nie zrobią.
 
gallusik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: ---
Wersja: Prestige
Dołączył: 28 Wrz 2020
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-09-30, 06:50   

1. Część finansów to wkład własny, a część pożyczam od rodziców więc nie chciałem brać kredytu.

2. Jeżeli jednak zdecyduję się na zakup w opcji 50/50
Cena auta Duster Prestige + 5 lat gw/80.000 + serwisy to koszt 70899zł
Rozumiem że muszę to podzielić na 2.
I od tego co mi wyjdzie (35449,50) obliczyć 5.01% ?
Wtedy wyjdzie mi koszt prowizji? Czy każdy jest indywidualnie naliczany?
Pozdrawiam
Maciej
Ostatnio zmieniony przez gallusik 2020-09-30, 07:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
gallusik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: ---
Wersja: Prestige
Dołączył: 28 Wrz 2020
Posty: 12
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-09-30, 07:29   

Zadzwoniłem do dilera i wychodzi na to że koszt kredytu to 2558,02zł
Jedynie co może mnie przekonać do tej opcji to niższe oc/ac/nw + serwisy (około 1200zł w kieszeni)
_________________
----------------------------
Pozdrawiam
Maciej
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-30, 10:23   

telecaster1951 napisał/a:
W pierwszej racie nie radzę.
Jak się bierze kredyt, to pakiet ubezpieczeniowy za 1,5% wartości auta też. I tu jest problem. Po zbyt szybkiej spłacie, bank czasem potrafi się upomnieć o dopłatę do ubezpieczenia samochodu.
Taki kredyt lepiej spłacić po 3 ratach. Wtedy już nic nam nie zrobią.

A skąd wziąłeś te 3 miesiące. W warunkach promocji nie ma takich ograniczeń. W kredytach konsumenckich RCi Banque nie ma opłat za wcześniejszą spłatę kredytu. Czasami w różnych bankach taka opłata jest i wtedy pojawia się taki termin 3 miesięcy po których taka spłata jest już darmowa. Jakkolwiek by nie było wszystko da się tak poukładać żeby było OK. W tym przypadku bierzemy kredyt Standardowy na 25 miesięcy z wpłatą własną np. 80%. Przed pierwszą ratą zgłaszamy nadpłatę i wpłacamy powiedzmy brakujące 15% deklarując że nadpłatę przeznaczamy na zmniejszenie raty a nie na skrócenie okresu kredytowania. Za miesiąc ponownie wykonujemy nadpłaty tak obniżonych rat płacąc za jednym razem kolejne np. 20 rat ponownie przeznaczając nadpłatę tym razem na zmniejszenie okresu kredytowania. Po kolejnym miesiącu (czyli to już 3 rata) spłacamy pozostała należność z przeznaczeniem na skrócenie okresu kredytowania. Po tym tak jak poprzednio zwracamy się o zwrot proporcjonalnie zapłaconych prowizji, opłat przygotowawczych, likwidujemy ubezpieczenie na życie itd.
Płacąc duży udział własny na dzień dobry ograniczasz zadłużenie, później szybko spłacając ograniczasz koszty kredytu. Zawsze jest tak że skrócenie okresu kredytowania jest bardziej opłacalne niż zmniejszenie rat, ale tu zawsze trzeba pamiętać żeby wyjść poza ten okres kiedy wcześniejsza spłata jest obarczona dodatkową opłatą. Opłata ta jednak często wynosi np. 100 zł po całkowitej spłacie kredytu a nie przy każdej przedwcześnie spłaconej racie. W RCI Banque wcześniejsza spłata i tworzenie nowego harmonogramu spłat nie jest obarczone żadna opłatą.
W informacjach RCI banque w tym punkcie odsyła do tabeli opłat a tam jak byk jest to napisane że kredyty konsumenckie takiej opłaty nie maja. Polecam odwiedzić https://daciafinansowanie.pl/praktyczne-informacje/najczesciej-zadawane-pytania
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-09-30, 11:27   

Nie chodzi o kredyt. Ten będzie po prostu spłacony. Chodzi o promocyjne ubezpieczenie. A to potrafi wzrosnąć w razie zbyt szybkiej spłaty.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-30, 13:36   

Mnie właśnie chodziło o tę promocyjną ofertę na ubezpieczenie OC\AC kiedy napisałem:
Łukasz_M napisał/a:
A skąd wziąłeś te 3 miesiące. W warunkach promocji nie ma takich ograniczeń.


Ja takich warunków nigdzie nie znajduję. Nie ma warunków nie ma podstaw do żądania czegokolwiek. Dacia zobowiązuje się sprzedać ubezpieczenie kiedy wezmę kredyt. Prowizję od kredytu płacę, odsetki płacę i korzystam z prawa do wcześniejszej spłaty wraz z przysługującym mi prawem do zwrotu niesłusznie naliczonych kosztów bowiem bank dostaje swoje pieniądze i może nimi dysponować a więc nie ma prawa żądać żebym płacił. Prowizja jest uzależniona od faktycznego okresu kredytowania i tak jest liczona. Zresztą napisałem jak to można obejść gdyby taki warunek istniał. Każdy konsument ma prawo do wcześniejszej spłaty kredytu w każdej chwili tak samo jego nadpłaty. Nigdzie nie widzę punktu że jak spłacę za wcześnie kredyt to stracę zniżkę na zakup ubezpieczenia.
Warto również nadmienić że jakiegoś osobnego punktu dotyczącego tego ubezpieczenia nie znajduję ani w umowie kredytu ani w umowie sprzedaży poza tym ile ja płace i ile bank dokłada.
RCI to finansowe ramie Grupy Renault i spokojnie możesz potraktować to jako dodatkowy bonus do zakupu samochodu z którym Renault się liczy w końcu nie wszyscy spłacają kredyt bardzo szybko.
W mojej umowie kredytu zapisu o dopłacie do OC AC w razie wcześniejszej spłaty\ nadpłaty nic niema w każdym razie, a wiąże mnie tylko to co jest spisane przed moim podpisem pod kredytem.
Oczywiście bank może próbować Cie skłonić do takiej dobrowolnej zapłaty ale w sądzie polegnie na dzień dobry.
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2020-09-30, 13:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-09-30, 15:46   

Były przypadki podniesienia składki. Chłop kupił Megankę i spłacił kredyt po pierwszej racie. Bank wysłał mu nakaz zapłaty różnicy pomiędzy składką promocyjną a normalną ze względu na "celowe doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzania mieniem. Facet próbował to wyjaśniać w ASO kiedy ja odbierałem auto.
Łukasz_M napisał/a:
Oczywiście bank może próbować Cie skłonić do takiej dobrowolnej zapłaty ale w sądzie polegnie na dzień dobry.
Wiesz, sprawa trafi do sądu, różnie może być...
Serio chciałoby Ci się łazić po sądach o te kilka groszy? Użerać się przed minimum dwie instancje? To raz. Dwa, dobry prawnik może to podciągnąć pod Art. 286. § 1 i 3 KK. Za co grozi grzywna albo ograniczenie wolności. Czemu? Bo skoro ktoś spłacił po pierwszej racie, to jasno oznacza że zrobił to celem uzyskania promocyjnego ubezpieczenia. A skoro tak, to w momencie wzięcia kredytu wiedział że spłaci go jak najszybciej. Zatem można powiedzieć że istniał zamiar kierunkowy uzyskania korzyści majątkowej.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-30, 19:08   

Powtarzam jeszcze raz ale już ostatni. Z bankiem wiąże Cię umowa Kredytowa. Jeśli coś tam nie jest zabronione a jest w zgodzie z prawem to masz prawo to zrobić. Bank ma szereg możliwości zabezpieczenia się przez opłaty, regulaminy i zastrzeżenia tam zawarte. Nikt mu nie broni tak zrobić. Skoro nie uprzedza że przedwczesna spłata wiąże się z dodatkową opłatą to liczy się z tym że ktoś to zrobi. Gdyby Bank Lub Renault to wyraźnie zaznaczał w regulaminach oraz podczas zawierania umowy to pewnie by mniej samochodów sprzedawali a nie oto im chodzi. Chcąc udowadniać klientowi że skorzystał ze swoich praw zgodnie z regulaminem który sami stworzyli byłoby cokolwiek strzałem w stopę. Tym bardziej że jak piszesz takie przypadki upominania się o kasę już były.skoro im nie pasuje to mieli wolną rękę do zmiany regulaminu. Niezrobili tego. Czyli co świadomi problemu nie naprawili go w najoczywistszy sposób - czyżby celowo zastawiali pułapkę na klienta żeby skorzystał z promocji a oni i tak mu te kasę zabiorą. To mi podpada pod paragrafy KK o których napisałeś. Masz prawo skorzystać z prawa do nadpłat i wcześniejszej spłaty tak samo jak bank ma prawo w regulaminie promocji zastrzec określone warunki. Tego w umowie kredytowej niema w przeciwieństwie do punktów umowy opisujących sytuację wcześniejszej spłaty i nadpłaty. Nie ma również w regulaminie promocji. Gdzie w ogóle można znaleźć ten regulamin? Jedyne odniesienie na umowie kredytowej mówi o tym kto jaką część płaci i jaka jest całkowita wartość ubezpieczenia. Każdy może zrobić co uważa za stosowne. Ja bez wachania wykorzystał bym zapisy umowy którą bank zgodził się podpisać. Skończmy temat w tym punkcie.
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2020-09-30, 19:59   

Ja tylko napisałem co zrobić żeby uniknąć problemów, Ty opisujesz co robić aby je mieć. Zaręczam że 99% ludzi nie chce użerać się z sądami, bankami i TU. Chcą kupić i ubezpieczyć auto. Chcąc mieć spokój, lepiej poczekać te 3 miesiące.
 
Łukasz_M 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: Blue dCi 95
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Lis 2019
Posty: 363
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2020-09-30, 20:40   

Przez nieznajomość swoich praw duża cześć tych 99% płaci więcej niż powinni. Wystarczy żeby goście w marynarkach ich postraszyli i już sypią dudkami żeby nie plątać się po sądach niewiedząc że udzielona z głową pisemna odpowiedź zamyka sprawę jak tylko druga strona zorientuje się że nie pójdzie łatwo. Duża część takich wezwań do zapłaty czegokolwiek to próba interpretacji jakiś przepisów na swoją stronę i natrafia to na klin jak obie strony przedstawiają swoje interpretacje a raczej braki w interpretacji strony przeciwnej. To jest biznes i wtedy sąd przede wszystkim Zagląda do zapisów umowy na które powołuje się w tym przypadku kredytobiorca. Mało to przypafków gdy ktoś podpisał niekorzystną umowę i sąd kazał płacic pomimo tego że było to na zdrowy rozsądek za dużo. Bank to wie i jak zobaczy na co się powołujesz to do sądu nie pójdą bo musieliby być matołkami ryzykując.
Zauważ że jakoś specjalnie nie neguje twojego rozwiązania z czekaniem jednak za taką opcję zapłaci się więcej.
Można poczytać https://www.google.com/am...mozliwe,1,1.amp
Ostatnio zmieniony przez Łukasz_M 2020-09-30, 20:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
mkamon 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 25 Paź 2020
Posty: 27
Skąd: KRK
Wysłany: 2020-10-26, 22:25   

ja akurat nie jeżdze dużo i łapałbym się na opcje 5lat/80k km, to wtedy:
ES - wychodzi za 2300zł .
FNS - wychodzi za 1300zł

1. Różnica miedzy pakietami czyli 1000zł, za przeglądy i materiały to chyba niezła cena?
2. Dodatkowo jak się posiada FNS to przy ubezpieczeniu już chyba nie trzeba brać Assistance?
3. Co się stanie jak przekroczę 80k km w 5 lat?
_________________
MKamon
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-26, 22:38   

mkamon napisał/a:
Co się stanie jak przekroczę 80k km w 5 lat?

Oczywiście to samo co wtedy, jak minie 5 lat, a nie przekroczysz 80 tys. km. - w obu przypadkach ES się kończy.
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1695
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-10-27, 09:53   

Cytat:
ja akurat nie jeżdze dużo i łapałbym się na opcje 5lat/80k km, to wtedy:
ES - wychodzi za 2300zł .
FNS - wychodzi za 1300zł

Jeżdżąc ok. 19 000 km rocznie wziąłem tą opcję i mam święty spokój. Uważam, że to dobra oferta i subiektywnie ją polecam
 
HWfreak 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 100TCe + LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 15 Lip 2020
Posty: 88
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-10-27, 12:40   

Prezes napisał/a:
Jeżdżąc ok. 19 000 km rocznie
ja przewiduję 15-17kkm i planuję dokupić ES na 100kkm.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne