Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 01:10
BLIZNE ŁASZCZYŃSKIEGO (k. Warszawy) - Reno Max
Autor Wiadomość
Kristoff 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-12, 11:54   BLIZNE ŁASZCZYŃSKIEGO (k. Warszawy) - Reno Max

Witam,

Po dwóch wizytach w specjalistycznym serwisie samochodów francuskich (Renault, Dacia, Peugeot, Citroen) postanowiłem podzielić się wrażeniami. Zleciłem tam dwie usługi: w mojej Dacii MCV wymiana kompletu rozrządu, zaś w Clio (1,2 16V) używanym przez małżonkę wykonano duży przegląd + wymiana tarcz i klocków oraz końcówek drążków kierowniczych.

Warsztat posiada 2 stanowiska oraz wszelkie potrzebne urządzenia do prowadzenia diagnostyki komputerowej oraz współpracuje z magikiem-elektronikiem naprawiającym rzeczy nienaprawialne przez ASO.

Sam właściciel sprawia wrażenie znającego się na francuskiej motoryzacji, zawieszone w kantorku dyplomy świadczą o jego przeszłości w ASO, ogólnie ma całkiem niezłą kolekcję wyróżnień i dyplomów :). Człowiek ów jest rzeczowy i kontaktowy, więc dość łatwo przyswaja to, co klient mu wyłuszcza, nawet, jeśli właściciel auto jest laikiem i opisuje niedomoagania w sposób mało precyzyjny.

Serwis posiada dość rozbudowaną stronę internetową (jak na tego typu warsztaty), dużym plusem jest zamieszczony tam kalkulator, w którym zaznaczamy, jakie czynności naprawcze nas interesują i po chwili dostajemy szczegółową wycenę. Warto zajrzeć i samemu się przekonać, ile byśmy zapłacili.

Ja zapłaciłem za wymianę rozrządu w silniku 1.5 dCi 1000 zł. W tej cenie, poza robocizną, uwzględniony jest zestaw sprzedawany przez SKF (pasek rozrządu, rolki, napinacz), pompa wody, pasek osprzętu, płyn chłodniczy. Można było to zrobić taniej, ale jakoś zdecydowałem się na SKF. Generalnie przy każdej naprawie/wymianie właściciel proponuje kilka rozwiązań, od budżetowych, poprzez wyższą półkę (ja wziąłem SKF) lub na życzenie klienta części oryginalne ze znaczkiem producenta. Oczywiście można przywieźć części własne (2 rzuty beretem przy Lazurowej mamy Intercars).

Po dwóch wizytach nie mam powodów do narzekań, jedyne, do czego mógłbym się przyczepić, to że trochę drogawo, nie jest to pułap cenowy ASO, ale też nie jakoś dużo mniej.


http://www.renomax.waw.pl/

Telefon:
509-960-242

Adres:
ul. Długa 39
05-082 Blizne Łaszczyńskiego

Godziny pracy:
Pon. - Pt. 8:00-17:00
Sobota 9:00- 14:00


Dojazd od Warszawy: Można dojechać od ulicy Górczewskiej, jadąc dalej Warszawską, które jest przedłużeniem Górczewskiej, po przejechaniu nad trasą S8 skręcamy w prawo na pierwszych światłach w ul. Przejaz, a potem w lewo w Długą, jednak najwygodniej jechać trasą S8, warsztat jest prawie przy węźle S8. Jedna uwaga, bo tego nie widać na mapach Google: należy zjechać z S8 węzeł wcześniej czyli przy Lazurowej i pojechać górą, a następnię drogą równoległą do głównego ciągu S8 (kierować się na Sochaczew według tablic drogowych na drogę 580 czyli ul Warszawską)
Ostatnio zmieniony przez laisar 2012-10-12, 12:01, w całości zmieniany 4 razy  
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-03, 12:31   

http://dobrymechanik.net/...reno-max-2.html

Opinie mają kiepskie, zastanawiałem się czy nie wymienić u nich zawieszenia, ale chyba poszukam innego zakładu. :roll:
Ostatnio zmieniony przez corrado 2013-10-03, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
Kristoff 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-03, 13:57   

Korzystałem jeszcze kilka razy od czasu ostatniego wpisu (mam jeszcze Clio w rodzinie) i nie miałem problemów.

Co do podlinkowanego wpsiu, to nie wiem, ale... samochód zawsze wydaje tam szef, więc mówienie, że ktoś tam poszuka szefa i bez tego nie da faktury, jest dziwne. Facet dzwonił do mnie czasem i kilka razy w ciągu dnia, żeby skonsultować zakres i wymianę części, bo miał kilka opcji do zaproponowania lub znalazł jakiś drobiazg to poprawienia, który ja przeoczyłem. Rachunek z kasy fiskalnej zawsze dostawałem i to bez proszenia, ceny nigdy nie były wyższe, niż uzgodnione. Obydwa serwisowane i naprawiane tam auta jeżdżą bez problemów.

Nie chcę jakoś specjalnie zachwalać tego warsztatu, bo żadna to rewelacja, bardzo tanio nie jest, a jeżdżę tam głównie z wygody, bo mam blisko z pracy, ale nie są też tacy źli, jak o nich napisano. Ot w miarę solidny warsztat, a szef sie nieźle zna na francuzach i za tę wiedzę sobie liczy odpowiednio.
 
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2015-12-20, 13:27   

Witam. Oddałem tam ostatnio Logana, właściciel od razu wydał mi się konkretny i widać że ma duże doświadczenie z francuzami. W porównaniu do poprzedniego warsztatu gdzie koleś wymieniał co chciał i informował mnie dopiero przy zaplacie że tego co chciałem to się niedalo zrobić ale co innego znalazł tutaj zrobili co chciałem nic więcej. Cena akceptowalny.
 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3668
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-20, 14:44   

Może wiecej konkretów co wymienił / ile zapłaciłeś ?

Ja byłem tam 2 lata temu i wiecej nie pojade, wymieniałem u nich przednie łożysko zwotnicy z bo huczało i zaplacilem jak za zboze - na pewno 400pln (czesc + robocizna ) a moze 450pln - juz dokladnie nie pamietam...
 
robertp1983 



Marka: FSO / Dacia
Model: 125p / Logan
Silnik: 1,5 / 1,4 MPI
Rocznik: 1990 / 2009
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 416
Skąd: WARSZAWA
Wysłany: 2015-12-20, 16:30   

Wymieniony Sworzeń wahacza, termostat, regulacja zaworów części i robocizna 600zł.
 
kelevra 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dCi 86KM
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączyła: 01 Mar 2008
Posty: 47
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-11-18, 10:19   

Nowy adres warsztatu:
ul. Bukowa 14,
05-850 Szeligi
_________________
12 lat i ponad 230 000 km za nami
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne