Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Apel o pomoc (zaginiony) koleżanki z klubu renault
Autor Wiadomość
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2012-10-23, 11:50   Apel o pomoc (zaginiony) koleżanki z klubu renault

http://www.klubrenault.pl...php?f=1&t=12361

Witam wszystkich kierowców i rodziny, znajomych kierowców, którzy posiadają w swoich autach CB radia. Mam nadzieję, że Administratorzy strony okażą się wyrozumiali w kwestii poruszanego przeze mnie tematu... Ponad miesiąc temu zaginął ktoś z moich bliskich. Do tej pory udało się jedynie ustalić, że trop urywa się jakieś 100-200m od głównej drogi. Teren przeszukano- niczego nie znaleziono. W związku z tym, że TVP odmawia pomocy, podobnie jest z redakcjami, postanowiłam zwrócić się do Was z prośbą o pomoc. Jeżeli macie wśród swoich bliskich, czy to rodziny, czy znajomych osoby, które są z województwa warmińsko-mazurskiego (i nie tylko, bo teraz może to być już cała Polska, a nawet i inny kraj), i dodatkowo mają CB radio w samochodzie lub są kierowcami zawodowymi, jeżdżą tirami, zwróćcie się w moim imieniu do nich z prośbą o pomoc. Chodzi o kilkakrotne podanie komunikatu przez CB radio o zaginięciu Adama. Zaginął w nocy z 14/15 września w warmińsko-mazurskim, okolice Piast Wielkich i Gruszyn, okoliczne gminy i miejscowości. Mógł złapać kogoś na stopa, zabrać się z kimś bądź teraz podróżuje okazyjnie z osobą, która nie jest tego świadoma. Adam ma 191cm wzrostu, niebieskie oczy, włosy koloru ciemny blond, waży ok. 83kg, jest leworęczny, nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. W dniu zaginięcia ubrany był w ciemne dżinsowe spodnie, granatową koszulę i szary sweter w czarne paski. Na nogach miał obuwie sportowe typu adidas. Wszelkie informacje, podejrzenia proszę kierować na numer 997, dodając, że chodzi o zaginionego Adama Hołody.

Bardzo proszę, przekażcie to wszystkim, którzy mogą pomóc. Skoro media odmawiają, pokażmy, że sami potrafimy się zjednoczyć i coś zdziałać! Minął już miesiąc, a wciąż nie ma żadnych śladów...
Jeżeli możecie- podajcie dalej. Wklejcie na inne fora, powiedzcie znajomym. Liczy się każda informacja.

Z góry serdecznie dziękuję.
Patrycja- dziewczyna zaginionego.

23 lata, mieszkaniec Kandyt (warmińsko-mazurskie), ostatni raz widziany około 23:30 w gospodarstwie agroturystycznym w Gruszynach. Opuścił je i od tamtej pory nikt już go nie widział. Jeżeli chodzi o znaki szczególne- cienka blizna nad prawą brwią, ponadto nad prawym biodrem blizna po operacji wycięcia wyrostka. Ze sobą miał jedynie telefon Nokia N98 i słuchawki.

z12657004Q,Adam-Holody--.jpg
Plik ściągnięto 449 raz(y) 59,4 KB

Ostatnio zmieniony przez Marek1603 2012-10-23, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-10-23, 20:56   

pewnie nie odkryję Ameryki jak podpowiem by również zwrócić się do fundacji ITAKA (o ile tego nie uczyniono), zawsze to zwiększa szanse odnalezienia a przynajmniej szerszego rozpropagowania ogłoszenia...
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2012-10-23, 21:24   

Sprawdziłbym też:
1. czy jego telefon ma roaming, bo jeśli nie to może być za granicą, mieć okazyjną dobrą pracę i brak możliwości kontaktu
2. w Nadleśnictwie bo od jakiegoś czasu w miejscach np. leśnych nielegalnych wysypisk śmieci, czy też dróg wyjazdowych z miejsc wyrębów są montowane ukryte kamery rejestrujące każdy ruch (z powiadamianiem na SMS)
3. popytałbym okolicznych "zawodowych" wiejskich grzybiarzy czy czegoś nie znaleźli
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2012-10-24, 05:03   

Do ITAKI zgłoszone. Aktualne info na stronie klubu renault.
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2012-10-24, 20:21   

Do sprawdzenia jeszcze moim zdaniem:
Czy były po terminie zaginięcia operacje na koncie bankowym, ale jak to sprawdzić to nie wiem, chyba że ma z kimś wspólne konto lub decyzją sądu.
Czy odebrał swoje emaile, tu chyba tylko haker, który złamie hasło i sprawdzi czy wiadomości zostały oznaczone jako przeczytane.
Można też wysłać na jego emaila wiadomość z żądaniem potwierdzenia przeczytania, ale jeśli odbierze to nie musi tego automatycznie potwierdzać.
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-10-24, 20:31   

za "pośrednictwem" Policji sprawdzić kiedy ostatni raz i gdzie logował się po raz ostatni jego telefon komórkowy (zakładam, że posiadał) - chociaż pewnie Policja już to sprawdziła ale warto o to dopytać, (z całym szacunkiem dla Policji ale tam też pracują różni ludzie)...
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2012-12-01, 20:52   

@Marek1603 minął ponad miesiąc od pierwszego postu w tej sprawie, czy masz jakieś wieści dot. efektu poszukiwań?
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2012-12-01, 20:57   

Niestety nic.

Na forum renault też cisza.
 
whtdrk1
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-19, 21:47   

Witam. Niestety w dalszym ciągu nic nie wiemy. Nadal działamy, głównie przez media i portale społecznościowe, z nadzieją, że Adam się odnajdzie. Jak tylko coś się wyjaśni, na pewno dam znać.

Dziewczyna Adama.
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2013-02-06, 08:30   

Adam ma jakieś konkretne hobby? Udziela się na jakimś forum? Jeśli tak poprosić admina o informację o czasie ostatniego logowania. Na pokrewnych forach sprawdzić czy pojawili się do miesiąca po zniknięciu nowi użytkownicy, mający podobne loginy lub deklarowane daty urodzenia. Jak zna dobrze angielski to również na zagranicznych stronach hobbystycznych. Pracy na kilka godzin, ale warto spróbować.
Spróbować poprosić policję, aby u operatora sieci, w której Adam ma telefon namierzali nr IMEI jego komórki. Jeśli go nie wykasował to gdzieś powinien się logować do sieci.
_________________
Im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor...
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-06, 12:29   

Dalej nic?

_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
whtdrk1
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-06, 20:34   

Dziękuję za sugestie, wszystko sprawdzaliśmy. Loginy, które miał, te podobne również, daty logowań. Nic to nie dało. Dotarłam też do znajomych z forum, na którym kiedyś grał, ale ci, których udało mi się odnaleźć, nic nie wiedzą. Z namierzeniem telefonu historia też niestety nie jest prosta, ostatnie logowanie było w noc, w którą zaginął właśnie w okolicach gospodarstwa. Od tamtej pory telefon jest wyłączony, podobno nie da się namierzyć, bo są zakłócenia, jakby karta SIM została wyrzucona lub np. był zakopany.
Co jakiś czas pojawiamy się z informacjami w mediach, ale po takim czasie trudno oczekiwać od ludzi, by rozpoznali Adama. Może wyglądać zupełnie inaczej. Nie wiem, co jeszcze można zrobić...
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2013-02-08, 08:14   

Zapodać informację na portalach eksplorerów:
1. odkrywca.pl
2. www.poszukiwanieskarbow.com
Podać dokładny rejon zaginięcia, najlepiej z fotką satelitarną miejsca.
W zasadzie każdy normalny wykrywacz metalu odkryje porzuconą kartę sim, nawet do 20cm pod ziemią, o całym telefonie nie wspominając. Poszukiwacze łażą wszędzie, również w miejsca gdzie nikt inny nie zajrzy, krzaki, bagna, a jest ich w Polsce prawdopodobnie około 80 tys. Teraz jest najlepszy czas na takie poszukiwania, niskie, połamane trawy pozwalają prowadzić sondę tuż przy ziemi, można bez problemu wejść w kępy krzaków.
Na 100% macie wśród znajomych kogoś kto ma takie hobby, a ta osoba zna innych. Umówić się na sobotę na wyjazd 10-15 osób i przeczesać teren.
_________________
Im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor...
 
whtdrk1
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-11, 09:44   

Nie wiem, czy to rozwiązanie by się sprawdziło, bo teren jest dość trudny i bardzo rozległy. Najbliższa okolica została sprawdzona kilka razy, bagna, akweny wodne również sprawdzono. Jeżeli nie brać pod uwagę tropu, jaki podjęły psy, Adam mógł się udać w każdą stronę. Nie wiadomo, jak daleko zaszedł. O ile taka sytuacja miała miejsce.
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2013-02-11, 13:06   

Nie mówię o przeszukiwaniu całego terenu, raczej chodzi o miejsca w lesie, gdzie można dojechać busem, odległe od głównych tras o kilkadziesiąt-kilkaset metrów, ale z głównej drogi niewidoczne, typowe punkty przeładunku kontrabandy. Będzie ich zapewne zaledwie kilka. Nie daj Bóg zaskoczyć kogoś na takiej działalności.
Poza tym sprawdzał ktoś u okolicznego leśniczego książkę wpisów myśliwych na ten dzień?
Jest taki obowiązek, że myśliwy podaje czas i miejsce, gdzie będzie polował. Dotrzeć do nich i popytać, czy nie widzieli jakiegoś ruchu w temacie jak na początku, może jakaś marka auta lub nawet rejestracja.
_________________
Im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor...
 
whtdrk1
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-11, 14:18   

Problem jest też taki, że tamten teren jest raczej rzadko uczęszczany. W jednym reportażu pokazali okolicę, kilka domów na krzyż, a jedyne auta, jakie jeździły wtedy to te spod gospodarstwa, w którym odbywała się impreza. Co do nadleśnictwa- kontaktowałam się z nimi, brali też udział w poszukiwaniach na terenie lasu. To jedyny sposób, w jaki mogli pomóc.
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2013-02-11, 17:53   

Podobno pies policyjny podjął trop, dokąd zaprowadził?
_________________
Im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor...
 
whtdrk1
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-11, 18:58   

Od gospodarstwa kawałek w stronę głównej drogi. Trop urwał się jakieś 100-200m przed nią.
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2013-02-11, 20:13   

Lista gości pensjonatu? Jakiś monitoring odwiedzających? Sprawdzone, spisane?
_________________
Im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor...
 
whtdrk1
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-11, 20:34   

Monitoringu brak, o gościach, którzy akurat wtedy wynajmowali pokoje również nic nie wiadomo. Tutaj niestety są spore braki...
 
Marek1603 


Marka: Dacia,
Model: 1300, Lodgy, Duster
Silnik: 1.3 8V, 1.6MPI, 1.6Sce 4x4 AT
Rocznik: 1981, 2014, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 7403
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2013-02-11, 20:41   

Nie chcę się wymądrzać ale próbowaliście u jakiegoś radiestety albo wróżki?
Mój wujek radiesteta śp. by pomógł.
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2013-02-12, 08:34   

W 90% jak się jedzie na agroturystykę to wpłaca się uprzednio zaliczkę prawie zawsze przelewem bankowym. Podgląd wpłat, czyli danych gości możliwy do 5 lat wstecz. Widzę brak dobrej woli właścicieli pensjonatu. Sorry za insynuację, ale prawdopodobnie wśród ówczesnych gości mogła się znaleźć młoda, ładna, samotna, z dobrym bajerem, wracająca akurat gdzieś daleko do domu, mająca w aucie wolne miejsce...

Poza tym biling telefoniczny tego agroturystycznego telefonu. Przyjazd zawsze się potwierdza przed przyjechaniem. Wyciąg do -16 dni przed zdarzeniem (przyjeżdża się w zasadzie na tydzień lub dwa), pojedyncze połączenia będą od gości. Mój kolega dostał kiedyś w pociągu nr komórki od fajnej dziewczyny. Dwa dni później miał już miasto i ulicę, zlokalizował poprzez internet, ale nie wiem jak. Pojechał do niej 600km i pokręciwszy się po ulicy namierzył konkretny nr domu i dziewczynę. Są razem do dzisiaj.

Co do radiestety, różdżkarza to kiedyś nie wierzyłem w ich zdolności, ale pewien starszy gość, poszukiwacz, bardzo skutecznie mnie z tego braku wiary wyleczył.


Pytanie kto może zdobyć powyższe dane?
wyciągi z kont bankowych chyba tylko sąd, biling telefoniczny chyba policja.
Dodam tylko, że "dobrą wolę" odpowiedzialnych za takie sprawy urzędników bardzo
podnoszą oficjalne pisma opatrzone na samym końcu magicznym dopiskiem:
"kopia do wiadomości" i tu wymienia się pokrewne urzędy i pomocne instytucje.
Wszystko na zasadzie, że każdy ma szefa i ten szef po paru pismach od upierdliwego petenta pogoni odpowiedzialnego podwładnego do działania bo jego samego o to samo
molestuje szef innej instytucji.
_________________
Im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor...
 
whtdrk1
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-12, 13:31   

Był jasnowidz, była wróżka, sprawdzanie wyznaczonych miejsc po kilka razy- nic nie dało. Żadnego śladu. Helikopter z kamerą termowizyjną też był, również bez efektu.

Jeżeli chodzi o gości, połączenia z telefonu w gospodarstwie, myślałam o tym i gdyby to ode mnie zależało, wszystko byłoby już dawno posprawdzane. Niestety, ktoś kto nigdy nie miał do czynienia z prowadzeniem poszukiwań osoby zaginionej, nie wie, jak to wszystko się odbywa. Zgroza patrzeć! Sprawa utknęła w miejscu, a my niewiele możemy zrobić.
 
wiciu_r 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6Mpi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 30 Sie 2012
Posty: 201
Skąd: Szamotuły
Wysłany: 2013-02-12, 14:11   

Faktycznie nigdy nie poszukiwałem aż tak zaginionej osoby, ale wydaje mi się, że przyjęty tok rozumowania mam słuszny. Metoda "przymuszania" urzędów i organów za pomocą pism jest naprawdę skuteczna, kilkakrotnie sprawdziłem jej działanie. Jak będziecie pisać nie zaczynajcie tylko od "Prosimy o sprawdzenie itp.....", tylko raczej "Wnoszę o rozpatrzenie sprawy i podjęcia działań mających na celu identyfikację osób .... Decyzję swoja proszę uzasadnić pisemnie... itp.
Jak się uda odnaleźć to super, a jak nie to będziecie mieć świadomość, że niewiele więcej można było zrobić.
_________________
Im lepsza terenówka, tym dalej trzeba iść po traktor...
 
whtdrk1
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-17, 13:27   

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie sugestie. Wkrótce podejmiemy kolejne kroki. Jeżeli ktoś ma inne pomysły co do poszukiwań, coś zwróciło jego uwagę, proszę pisać. Osobom patrzącym z boku na całą sytuację, łatwiej jest coś zauważyć czy podsunąć jakieś rozwiązanie. Wszystko weźmiemy pod uwagę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne