Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Apel o pomoc (zaginiony) koleżanki z klubu renault
Autor Wiadomość
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2013-02-17, 14:06   

Po tak długim czasie to nie wiem czy ma sens, ale ja bym sprawdził w korporacjach taksówkarskich czy ktokolwiek od nich przejeżdżał w okolicy. Podobnie u przewoźników obsługujących komunikację miejską - niektórzy mają rejestratory jazdy i/lub monitoring wnętrza autobusu, nagranie przechowywane są dość długo.

Mam kontakt z takimi firmami i wiem że jak chodzi o cel nie-marketingowy (poszukiwania zaginionych,akcje społeczne itp) chętnie pozwalają powiesić plakat, popytają w środowisku itp.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-02-17, 14:48   

Kiedyś słyszałem, że telefon można namierzyć po numerze IP czy jak to się zwie, nawet jak karta SIM jest już wymieniona. Jak by tak się dało, może by było łatwiej coś ustalić np: kupca telefonu jeżeli został sprzedany. Podobno w ten sposób namierzają anonimowych żartownisiów, którzy dzwonią z wybuchową informacją.

Warto się zapytać o taką możliwość policji.
_________________
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-02-17, 19:05   

monopios, nasz na mysli IMEI, czyli ID telefonu
 
whtdrk1
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-17, 19:34   

Próby namierzania telefonu już były, bez efektu niestety.
Z taksówkarzami rozmawialiśmy, z tym że w Olsztynie. Tam naprawdę ciężko w dzień o autobus, już nie wspominając o taksówce. Co dopiero w środku nocy... To znacznie utrudnia poszukiwania. Zero monitoringu, żadnego punktu zaczepienia. Gdyby ktoś chciał zobaczyć, jak wygląda okolica, zamieszczam reportaż z Telekuriera. Materiał zarówno o Adamie, jak i o Michale zaczyna się od 10:50.

Reportaż
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-02-17, 20:59   

Dyziek napisał/a:
monopios, nasz na mysli IMEI, czyli ID telefonu

Dokładnie to.
whtdrk1 napisał/a:
Próby namierzania telefonu już były, bez efektu niestety.

Czytałem, że to było po karcie SIM. A to jest całkiem co innego, bo przy wyjęciu karty telefon nie odpowie ale dalej można go namierzyć poprzez IMEI. Pod warunkiem, że nie został zmieniony soft telefonu.
_________________
 
whtdrk1
[Usunięty]

Wysłany: 2013-02-17, 22:02   

Próbowano po numerze IMEI. Pojawiły się jakieś zakłócenia, które utrudniały zlokalizowanie telefonu. Nie wiem, jak to dokładnie wygląda, ale mówiono, że telefon może być gdzieś pod wodą, zakopany lub zwyczajnie bez karty.
 
Gasnik 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Wersja: Confort
Dołączył: 25 Maj 2012
Posty: 257
Skąd: PL
Wysłany: 2013-02-23, 13:26   

Gdyby był pod wodą to by nie działał już po paru chwilach. Pod ziemią też długo by nie pociągnął. Nie do końca wiem jak zachowuje się telefon bez karty, bo przecież można za jego pomocą zadzwonić na 112.

Może zakłócenia były dlatego, że w otoczeniu jest np. pełno wysokich drzew - w lesie o zasięg ciężko. Tak samo jak w głębokich piwnicach czy parkingach.

Życzę szczęścia.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne