Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-08, 14:53
Prośba o poradę miałem wypadek
Autor Wiadomość
PAPIRUS 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV AMBIENCE
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 91
Skąd: Warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-05-03, 19:30   Prośba o poradę miałem wypadek

Witam 10 04 2008 r w Elblągu ktoś mnie staranował gdy jechałem do pracy bez obaw do pracy jezdzilem daewoo tico-tico po kolizji dachowało i niestety pojechało na złomowiec (gosc się zagadał i nie ustapil mi pierwszeństwa) i teraz pytanko co szanowne forum uzytkownikółw by mi doradziło abym zakupił na dojazdy do pracy(50 km dziennie) kwota 4500 zł preferuje autko z LPG bo jakoś Daewoo Tico mnie przerazilo (mi nic nie bylo ale to dlatego ze zostałem uderzony z tyłu od strony pasażera),Tico na złom a 2 auto ford focus kombii ino zderzak połamało-prosze o porady bo wybór spory czekam na odszkodowanie i szybko musze kupic drugie auto(jak wiadomo moja Dacia Logan MCV służy do dowozu córki niepełnosprawnej na rehabilitacje przez żone i nie mogę ja jezdzić)
_________________
DACIA LOGAN MCV 1.4M 65000 km :)


 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-03, 21:42   

W tej cenie powinieneś dostać dobre UNO - znacznie większy niż Tico i budżetu nie zrujnuje.Jeżdziłem 45 tj, 999 cm3 spalanie w mieście około 7 l/100km, w miarę żwawy silniczek, niskie koszty serwisu i napraw. Minusy - ruda, słabe ogrzewanie, małe lusterka i jedna wycieraczka, szwankująca elektryka. Ale w sumie fajne autko - polecam
_________________
GeRRaD
 
El Logano 



Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.5 DCi K9K 68KM
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 23 Wrz 2007
Posty: 213
Skąd: Okolice Trójmiasta
Wysłany: 2008-05-04, 22:46   

Za 4500 nie kupisz nic idealnego. Ale poszukaj Suzuki Swifta, większe - Toyota Starlet, Nissan Micra, możesz poszukać dobrze utrzymanej Sierry 1.6 lub 1.8. Fajnym autem było by Suzuki Jimmy na LPG, ale czy dostaniesz je za 4500?
_________________
102 000km zadowolenia za kierownicą Dacii.
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-05-05, 23:10   

GeRRaD napisał/a:
i jedna wycieraczka

Pierwsze wersje miały jedną, później były z dwiema
 
Piotr_B
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-06, 20:38   

Mamert napisał/a:
GeRRaD napisał/a:
i jedna wycieraczka

Pierwsze wersje miały jedną, później były z dwiema

Chyba jedynie w Italii :cry:
Miałem rocznik 2001 made in Poland i miał jedną. Z gumką Boscha coś było widać :roll:
Ale Uno do turlania sie po mieście i niewielkich trasach jest OK, ma duzo miejsca i niezły bagażnik. Nie należy się obawiać silnika 899(taki miałem), wymaga czasem dociśnięcia, a przytrzymany na obrotach z dobrą zmianą biegów potrafi zaskoczyć. Spalanie do max. 8,0L/100km w warszawskich korkach z dmuchawą i ogrzewaniem szyby. Jeśli wypatrzysz na oponach 135/... to możesz je natychmiast wymienić- są katastrofalne.
Piotr.
 
GeRRaD 



Marka: DACIA
Model: LOGAN BlackLine ;)
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 918
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-06, 21:16   

W PL nie ma i nie było wersji dwuwycieraczkowych. Co do opon 135 - wygląd śmieszny - ale jak idą w zimie i w lato litrowy silniczek nie ma problemów z oporami toczenia :-D
_________________
GeRRaD
 
PAPIRUS 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV AMBIENCE
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 91
Skąd: Warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-05-07, 18:55   

A ktokolwiek cos wie na temat; Daewo Espero,lub Nissan -Sunny lub Primera bo z LPG i atrakcyjnie wyglądają :->
_________________
DACIA LOGAN MCV 1.4M 65000 km :)


 
Kristoff 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 86
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-08, 13:28   

PAPIRUS napisał/a:
A ktokolwiek cos wie na temat; Daewo Espero,lub Nissan -Sunny lub Primera bo z LPG i atrakcyjnie wyglądają :->


Ja bym polecał Lanosa (miałem w swojej karierze) lub Espero, bo Nubira chyba bedzie drozsza niz zakladasz. Prawie wszystkie auta na rynku kupione w Polsce w salonie (bardzo rzadko sprowadzano Lanosy z zachodu). Wiele Lanosów ma LPG, a ten silnik b. dobrze znosi gaz. Czesci sa tanie, jest sporo zamiennikow. Dobrze sie trzyma blacha i jest to w ogóle trwały samochóc. Polecam silnik 1,5. Wady: czesto trzeba zmieniac elementy metalowo-gumowe zawieszenia (ale sa dostepne za śmiesznie pieniądze) oraz bezwglednie trzeba zmieniac pasek rozrządu co 60 tys. km.

Uno tez jest ok jako tani dojazd do pracy.

Pozdrawiam,
Kristoff
 
waski 


Marka: Dacia
Model: Logan - Laureate
Silnik: 1.4
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 486
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2008-05-10, 18:57   

Kup sobie za to nexię, jak poszukasz to trafisz w dobrym stanie i zagazaowaną, więc cię nie zniszczy,a auto nie do zdarcia.

Może to głupio zabrzmi, bo ty chcesz kupić auto i masz problem, a ja chcę sprzedać swoje kangoo za 6500zł i boję się że jak wystawię na allegro to nie będzie szybko chętnych.
No ale może nie będzie tak źle, w końcu wystawiam za kwotę za którą nie da się kupić nie bitego auta na allegro. :-P
 
Paf 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV Arctica 7os.
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 7 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 91
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-11, 13:18   

Też polecam Nexię. Co prawda przesiadłem się z niej do lepszego samochodu (znaczy Logana), ale fakt że jest to auto wyjątkowo nie do zdarcia. Przy tym tanie, części za bezcen. Jedynie moc nieco mała a spalanie duże. Ale zagazowane powinno być OK.
 
ekrzysztof 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1,4
Rocznik: 2008
Wersja: Ambiance 5 os.
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-11, 18:32   

Ogólnie godne polecenia są autka Daewoo za wyjątkiem Tico, które nie posiada żadnych zabezpieczeń na wypadek kolizji. Auta tanie, mnóstwo używanych i fabrycznie nowych części na rynku. Kilka lat jeżdżę Matizem i jest to idealne auto na miasto - można zaparkować w miejscach niedostępnych dla innych marek. Pomimo, że kupiłem Logana, to nie sprzedaję Matiza, bo w niektórych sytuacjach jest niezastąpiony.
 
wox 


Marka: Renault/Suzuki
Model: Espace/Jimny
Silnik: 1,6 TCe/1,3
Rocznik: 2016/2012
Pomógł: 16 razy
Dołączył: 29 Gru 2007
Posty: 1411
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2008-05-11, 20:24   

Ja też polecam Matiza - sam "zrobiłem" nim w 4 lata 120 tys km - zero awarii (1 czy 2 drobnostki). Widuję go czasami - ma ok 180 tys km (nowy właściciel jeździ dużo mniej), ale po 8 latach zero korozji.
 
PAPIRUS 



Marka: DACIA
Model: LOGAN MCV AMBIENCE
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Ambiance
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 91
Skąd: Warmińsko-mazurskie
Wysłany: 2008-05-11, 20:56   

No i kupilem Nissan sunny 1.4 z nową(półroczną ) instalacją za 2300 trochę do regulacji,odpowiedż czemu nie kupiłem Daewoo Nexia lub Espero bo autko kupiłem na dojazdy do pracy a daewo były ciut za duże dojezdzam z wioski -wiem poprosiłem o pomoc a postapiłęm inaczej czas pokaże czy dobrz wybrałem dziękuję wszystkim biorącym udział w tym temacie :-)
_________________
DACIA LOGAN MCV 1.4M 65000 km :)


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne