Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Tajemnicza lampka
Autor Wiadomość
greg 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster 2/4
Silnik: 1,5dci 90
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 6
Skąd: Świdnica
Wysłany: 2012-12-01, 22:03   Tajemnicza lampka

Proszę o pomoc w ustaleniu od czego jest czerwona dioda znajdująca się po lewej stronie na desce rozdzielczej mojej Dacii Duster. Wyjaśniam, że dopiero w początkach października zainteresowałem się nią, gdy zaczęła ona co jakiś czas mrugać, szczególnie często podczas wilgotnych dni, nawet przy bardzo spokojnej jeździe. Niestety w serwisie Dacii w Świdnicy ani też w Wałbrzychu nie potrafili sprawy tej wyjaśnić. Po podłączeniu do komputera w serwisie w Wałbrzychu powiedzieli, że niczemu to nie zagraża, lecz co to jest będzie można dopiero stwierdzić po zdemontowaniu deski i dostaniu się od spodu do przewodów tej lampki. Wymaga to kilku godzin i najlepiej to zrobić podczas styczniowego, pierwszego przeglądu Dustera. Jestem zaniepokojony tą propozycją, gdyż nie chciał bym niepotrzebnie rozbierać i grzebać przy nowym aucie. Dustera odbierałem w styczniu 2012r w Wałbrzychu i nie zlecałem żadnej innej instalacji oprócz blokady skrzyni biegów i czujników cofania, do których zamontowano inny sygnalizator świetlno dźwiękowy. Zastanawiam się, czy może jest to jakaś dioda od ESP, który był zamawiany dodatkowo jeszcze podczas produkcji auta. Nie chcę wyrazić zgody na niepotrzebne rozkręcanie auta, gdyż przecież nie jest to pojazd używany, zakupiony gdzieś z niewiadomego pochodzenia tylko nowy, nabyty w salonie w Wałbrzychu, wg konkretnego zamówienia i powinno być wiadoma co i dlaczego zostało w nim montowane.

Tajemnicza lampka 003.jpg
Plik ściągnięto 96 raz(y) 86,09 KB

_________________
greg
 
bossboss 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Lis 2011
Posty: 192
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-12-01, 22:13   

kupiles nowe auto?fabrycznie nie ma tam takiego czegos?moze od alarmu?
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2012-12-01, 22:14   

Taka dioda u mnie jest od alarmu.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-01, 22:15   Re: Tajemnicza lampka

greg napisał/a:
Wymaga to kilku godzin i najlepiej to zrobić podczas styczniowego, pierwszego przeglądu Dustera.

Ta osłona, w której siedzi dioda, jest na zatrzaski. Jej zdjęcie wymaga kilku sekund i jednego płaskiego śrubokręta. Nie twierdzę, że od razu będzie wiadomo, od czego to dioda, ale bez przesady. :>

Jeśli siedzi w Tobie duch przygody, możesz bez zdejmowania tej osłony zajrzeć Dusterowi pod spódnicę. :] W tym celu trzeba otworzyć drzwi kierowcy, położyć się na podłodze Dustera i wsadzić głowę obok pedałów i (najlepiej z latarką) zajrzeć pod materiałową część tapicerki między plastikiem deski rozdzielczej a pustą przestrzenią nad pedałami. Pod deską jest po prostu pusta przestrzeń i jest spora szansa, że w ten przestrzeni będą sobie wisieć inkryminowane kabelki. :] Można też zdjąć ten materiałowy fartuch (jest przymocowany spinkami), ale chyba nie trzeba.

Jeśli nie siedzi w Tobie duch przygody, umil sobie oczekiwanie na przegląd lekturą tej przypowieści. :]
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-01, 23:36   

Mam identyczna od alarmu ale kolumnie kierownicy, jej oslonie.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-12-02, 01:50   

greg napisał/a:
od czego jest czerwona dioda

Od niczego fabrycznego.
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2012-12-02, 06:32   

To jest miejsce, gdzie montują alarm (tak jest u mnie). Jeżeli kol.greg, nie ma pilota a ma blokadę. To może się pomylili i zaczeli montować alarm a w konsekwencji ktoś sprawdził w specyfikacji zakupu i zamontowali blokadę. Jak już wmontowali diodę, ciężko było oddać auto z dziurą w obudowie i pewnie diodę zostawili.
Jeżeli ta dioda mruga to całkiem możliwe, że jest podłączona w co trochę wątpię (a może refleksy świetlne). Najlepiej sprawdzić w nocy czy mruga i jak intensywnie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne