Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie sposoby na oślepiające światła w lusterkach?
Autor Wiadomość
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-07-09, 20:39   

Faktycznie oślepianie przez innych kierowców to duży problem, szczególnie podczas jazdy nocą. Mój sposób na to - kupiłem sobie okulary dla kierowców z żółtymi szkłami (w nocy widać przez nie tak samo, jak bez nich - ale skutecznie zapobiegają oślepianiu - nawet jak ktoś z przeciwka jedzie na światłach drogowych, to mnie nie oślepia).
 
Domel2250 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2012
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Gru 2011
Posty: 752
Skąd: internet
Wysłany: 2013-07-29, 14:32   

Też mam takie i to jest rewelacja na oślepiających, ale wadą przynajmniej u mnie jest to , że szybciej mi się oczy meczą przy jeździe w nocy. ostatnio po 2h jeździe musiałem je zdjąć żeby móc jechać dalej
_________________
Były: Polonez Atu plus 1,6 gsi, Skoda Felicja HB 1,3 glx, fiat uno 0,9....
 
keikan 



Marka: Dacia
Model: Duster II 4x4 / Sandero II
Silnik: 1,3 150KM / 1,2 16V
Rocznik: 2020 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 1196
Skąd: Krak-OFF
Wysłany: 2013-11-19, 09:33   

Piotr_K napisał/a:
Zima to krótkie dni i długie noce, drażnią mnie kierowcy jadący za mną i oślepiający mnie - światła mają poustawiane tak paskudnie, że świecą we wsteczne lusterko pełną mocą - zmuszony jestem je odchylać. Skąd taka beztroska??? pomijam stress w sytuacjach jazdy naprzeciw takich bezmyślnych. Jakie macie sposoby na oślepianie?


Ja mam sposób na tych, co w nocy jadą na przeciwmgielnych (oczywiście przednich).
Wtedy zwykle na chwilę włączam swoje tylne przeciwmgielne. Zwykle to wystarcza i ludzie za mną wiedzą o co chodzi. A jak nie wiedzą, to ich przepuszczam i potem włączam długie.

Wiem - może to niekulturalne, ale zwykle to jedyny sposób, żeby nauczyć innych jak powinno się jeździć (a raczej jak nie powinno).

A już najbardziej wkurzają mnie kierowcy aut, którzy w miejsce tylnych mijania zamiast żarówek 5 W wkładają 21 W i oślepiają jak cholera (wrrrrrrr!!!!)

W sumie to pomyślałem o dodatkowym halogenie roboczym z tyłu auta włącznym przyciskiem "na żądanie". Zadanie pierwszorzędne - pomoc podczas cofania. Zadanie drugorzędne - "pouczanie" kierowców z tyłu.
_________________
http://www.daciaklub.pl/f...=7001&start=100

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=18768
Ostatnio zmieniony przez keikan 2013-11-19, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
krakry1 



Marka: Renault / VW
Model: Captur / Up
Silnik: 1,3 TCe 130KM/60 KM
Rocznik: 2019 / 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 12 razy
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 1889
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2013-11-19, 18:20   

keikan napisał/a:
.... W sumie to pomyślałem o dodatkowym halogenie roboczym z tyłu auta włącznym przyciskiem "na żądanie". Zadanie pierwszorzędne - pomoc podczas cofania. Zadanie drugorzędne - "pouczanie" kierowców z tyłu.
Lepsze byłby działko elektromagnetyczne. 8-)
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-05, 00:08   

BogdanK napisał/a:
Faktycznie oślepianie przez innych kierowców to duży problem, szczególnie podczas jazdy nocą. Mój sposób na to - kupiłem sobie okulary dla kierowców z żółtymi szkłami (w nocy widać przez nie tak samo, jak bez nich - ale skutecznie zapobiegają oślepianiu - nawet jak ktoś z przeciwka jedzie na światłach drogowych, to mnie nie oślepia).


Jakiej firmy okulary stosujesz? Może jakiś link? Też myślałem o takich, do słonecznej mam przyciemniane i polaryzacyjne, spisują się znakomicie.

Te żółte znalazłem np. tu
http://www.feniz.pl/pol_m...y-noca-106.html
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
Ostatnio zmieniony przez Piotr_K 2013-12-05, 00:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
trybik 


Marka: dacia
Model: dokker
Silnik: 1,6 MPI
Rocznik: 2013
Wersja: Ambiance 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lis 2013
Posty: 362
Skąd: Bialystok
Wysłany: 2013-12-07, 22:12   

a ja po prostu zwalniam i daje się idiocie wyprzedzić i po sprawie no ale na dłuższa metę to sprawy nie załatwia
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2013-12-08, 09:06   

To nie musi być od razu idiota. Czasem przyczepi ci się na jakiejś lokalnej drodze kapelusz, który chce, żeby go poprowadził ktoś znający trasę, i nie wyprzedzi cię, bo wie, że jako prowadzący pojedzie wolniej. Jak zwolnisz, to jeszcze się przybliży. :lol:
No to wtedy zostaje mruganie światłami hamowania albo przeciwmgielnymi aż zrozumie. Jadąc 60 metrów za poprzedzającym przecież się nie zgubi, a nawet będzie miał lepszy ogląd sytuacji, niż przy odstępie 20 metrów, gdy przeważnie nie zdąży ominąć dziury czy rozjechanego psa w ślad za prowadzącym.
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2013-12-08, 09:16   

keikan napisał/a:
kierowcy aut, którzy w miejsce tylnych mijania zamiast żarówek 5W...

Na szczęścia ja w żadnym samochodzie jeszcze nie miałem z tyłu świateł mijania. :idea: :idea: 8-) :shock:
 
iparts 



Marka: Dacia
Model: SANDERO
Silnik: 1.4 75KM
Rocznik: 2008
Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-18, 15:08   

Ja nie stosuje jakiegoś genialnego wynalazku, po prostu daję delikwentowi znać, żeby zwiększył dystans za mną za pomocą świateł awaryjnych czy hamowania lub po prostu zwalniam i daje mu się wyprzedzić.
_________________
http://www.iparts.pl/auto/dacia,139.html
 
Piotr_K 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 esp+asr
Silnik: 1,6 MPI 16V + LPG BRC
Rocznik: 2011
Wersja: Ambiance
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 999
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-18, 18:55   

iparts napisał/a:
Ja nie stosuje jakiegoś genialnego wynalazku, po prostu daję delikwentowi znać, żeby zwiększył dystans za mną za pomocą świateł awaryjnych czy hamowania lub po prostu zwalniam i daje mu się wyprzedzić.


I co, skutkuje to? Wszystkie te manewry opisane tutaj w sumie nie są "dopuszczone" ale trzeba sobie jakoś radzić ;)
_________________
Dacia Duster 1,6+LPG BRC Ambiance 4x4, brąz cajou
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne