Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2013-01-07, 16:21
kredyt dacia 50/50
Autor Wiadomość
kris konin 



Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 119
Skąd: Konin
Wysłany: 2014-04-07, 19:46   kredyt 50/50 zasady

czy ktoś korzystał przy zakupie z opcji kredytu 50/50?

chodzi mi o to jakie zabezpieczenia stosuje bank, czy jest wpisany jako współwłaściciel pojazdu w dowodzie rejestracyjnym? jest zapis przewłaszczenie na zabezpieczenie. sprzedawca mi mówił w salonie że przejmą cesję na ubezpieczeniu pojazdu ale coś mi tu sie nie zgadza.

jak rozumiem po roku trzeba spłacić połowę wartości auta i opłatę za udzielenie kredytu - razem jakies 27 tys zł - nie ma jakiś dodatkowych kosztów i opłat ?
 
waldek72 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 279
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-04-07, 21:57   

ja korzystałem z tej opcji. przedstawiasz tylko zaświadczenie o zarobkach z pracy, dealer wypełnia wniosek elektronicznie a ty podpisujesz po wszystkim wniosek i umowę. nie ma żadnych ukrytych kosztów oprócz opłaty przygotowawczej, w moim przypadku było to 1300 złotych i taki jest koszt kredytu
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-07, 22:09   

Oferta którą ja otrzymałem dla kwoty zakupu 73 700 zł była następująca:
Opłata przygotowawcza : 1 842,50
1 wpłata 36 850
+ Ubezpieczenie kredytodawcy + 653,52

Po roku
2. wpłata 36850
+ Ubezpieczenie kredytodawcy + 653,52
Policzyłem i wyliczyłem że w chwili obecnej mimo obniżenia kosztu ubezpieczania ( zamiast 2,9%) ubezpieczanie roczne wyniesie tylko 1,9 % czyli ok. 1400 zł to ta oferta dla mnie nie jest zbyt interesująca.
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2014-04-08, 11:28   

Owo u"ubezpieczenie kredytodawcy" - to czego dotyczy?
_________________

 
waldek72 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 279
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-04-08, 12:35   

jakieś chyba dodatkowe ubezpieczenie kredytobiorcy
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-08, 16:17   

Rzeczywiście ubezpieczenie kredytobiorcy - BK-RCI - cokolwiek by to miało znaczyć.
Gdyby nie ta opłata x2 ( dlaczego po roku znów płacę to ubezpieczenie skoro spłacam całość po roku?)
Gdyby nie było tego ubezpieczania to rzeczywiście zakup w tym modelu finansowym byłby naprawdę ciekawe finansowo ( bo po właceniu drugiej częsci ceny na dobrą roczną lokatę można uzyskać 4% odsetek w większości banków)
 
waldek72 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 279
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-04-08, 20:11   

czy zostałeś zmuszony do takiej opłaty? ja brałem ten kredyt i nie mam go.
 
jas_pik 



Marka: Mitsubishi
Model: Outlander PHEV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2014
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 75 razy
Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 4055
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-08, 20:41   

Takie własnie wyliczenie uzyskałem u sprzedawcy. A przyznam się że kręciła mnie ta płatność 50/50 bo że samochód przybył o ponad miesiąc wcześniej niż miałem w umowie to aby go odebrać zmuszony zostałem do zerwania bardzo dobrej lokaty bankowej
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-04-09, 07:26   

jas_pik napisał/a:
samochód przybył o ponad miesiąc wcześniej niż miałem w umowie to aby go odebrać zmuszony zostałem do zerwania bardzo dobrej lokaty bankowej


jeżeli nie zależało Ci na wcześniejszym odbiorze samochodu to nie musiałeś go odbierać tylko odczekać do zakończenia lokaty... (wiem, nowy samochód kusił :lol: ale to kwestia wyboru)
 
johnson 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCI 4x4 Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 726
Skąd: Wro
Wysłany: 2014-04-09, 12:30   

TD Pedro napisał/a:
jas_pik napisał/a:
samochód przybył o ponad miesiąc wcześniej niż miałem w umowie to aby go odebrać zmuszony zostałem do zerwania bardzo dobrej lokaty bankowej


jeżeli nie zależało Ci na wcześniejszym odbiorze samochodu to nie musiałeś go odbierać tylko odczekać do zakończenia lokaty... (wiem, nowy samochód kusił :lol: ale to kwestia wyboru)

w zamówieniu są terminy odbioru pod rygorem utraty zadatku...
 
Meikyo 


Marka: Dacia
Model: Duster ph2
Silnik: 1,6 16V
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 13
Skąd: Grójec
Wysłany: 2014-04-09, 18:54   

U mnie była taka sama sytuacja jak u kolegi waldek72. Nawet opłata taka sama :)
W połączeniu z dealerskim pakietem ubezpieczeniowym, to moim zdaniem bardzo korzystna oferta, praktycznie nie do pobicia
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-04-09, 19:27   

johnson napisał/a:
w zamówieniu są terminy odbioru pod rygorem utraty zadatku...

- nie wiem jak jest teraz ale u mnie (rok 2010) takiego zapisu w zawartej UMOWIE SPRZEDAŻY (umowa ta była zarazem zamówieniem) nie było,
- była natomiast precyzyjnie uwzględniona sytuacja odwrotna tzn. trybu postępowania (i konsekwencji) na wypadek opóźnienia termin dostarczenia samochodu w stosunku do terminu umownego...
- MSZ sprzedawca nie może egzekwować wykonania umowy (w tym przypadku wpłaty określonej umową kwoty) w terminie wcześniejszym niż to z tej umowy wynika... a utrata zadatku ma miejsce gdy nabywca nie wywiązuje się z warunków umowy po upływie umownego terminu (chyba, że treść umowy taką okoliczność dopuszcza) ...
 
johnson 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCI 4x4 Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 726
Skąd: Wro
Wysłany: 2014-04-09, 20:58   

TD Pedro napisał/a:
johnson napisał/a:
w zamówieniu są terminy odbioru pod rygorem utraty zadatku...

- nie wiem jak jest teraz ale u mnie (rok 2010) takiego zapisu w zawartej UMOWIE SPRZEDAŻY (umowa ta była zarazem zamówieniem) nie było,
- była natomiast precyzyjnie uwzględniona sytuacja odwrotna tzn. trybu postępowania (i konsekwencji) na wypadek opóźnienia termin dostarczenia samochodu w stosunku do terminu umownego...
- MSZ sprzedawca nie może egzekwować wykonania umowy (w tym przypadku wpłaty określonej umową kwoty) w terminie wcześniejszym niż to z tej umowy wynika... a utrata zadatku ma miejsce gdy nabywca nie wywiązuje się z warunków umowy po upływie umownego terminu (chyba, że treść umowy taką okoliczność dopuszcza) ...

w zamówieniu(przynajmniej moim) jest napisane że akceptujesz ogólne warunki sprzedaży, w tych warunkach są określone wyłączenia, faktycznie jest tam mowa o terminie dostarczenia pojazdu z umowu ale jest też zapis o terminie określonym przez sprzedającego,
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2014-04-09, 22:16   

johnson napisał/a:
jest też zapis o terminie określonym przez sprzedającego

jest to określenie bardzo "nieostre" podczas gdy termin (ten właściwy) jest precyzyjnie określony w samej umowie i Ty jako strona umowy taki akceptujesz... ja miałem w umowie zawarty termin na 2 lutego 2011 r. a dealer ZAPROPONOWAŁ odbiór pod koniec grudnia 2010 r. bo mój samochód już do niego dojechał, gdybym np. nie był finansowo przygotowany na odbiór i nie odebrał samochodu w tym terminie to nie skutkowało by to żadnymi konsekwencjami... przyznam, że miałem taką pokusę bo samochód byłby "młodszy" o rok ale niecierpliwość :oops: wzięła górę i nie chciałem czekać dłużej... :lol:
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2014-05-30, 20:07   

Czy nadal wymagane jest zaświadczenie o zarobkach ? Bo mój sprzedawca zapewniał, że tylko dowód osobisty, a ostatnio nie mogę go złapać i nie oddzwania- chyba się obraził ;-)
 
Gość

Wysłany: 2014-09-12, 13:03   

osobiście bym nie polecał lepiej korzystać z normalnego kredytu
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2014-09-14, 08:24   

Osobiście bym nie polecał korzystać z "normalnego" kredytu.
Dlaczego ? Z powodu RRSO, czyli Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania.
Przy "normalnym" kredycie RRSO jest w okolicach 11-13%. Dla kredytu 50/50 to około 5,5%.
Polecam uzbierać kwotę do tej połowy auta (np. razem z zostawieniem poprzedniego auta w rozliczeniu), kupić nowy samochód w kredycie 50/50, przez rok dozbierać troszkę pieniędzy i dopiero po roku (jeśli nie mamy wystarczającej ilości $$$ na druga ratę) wziąć tzw. normalny kredyt na raty miesięczne.
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-09-14, 09:11   

ZbujMadej, Dobrze to wykombinowałeś.

Od siebie dodam, że wszelkie ubezpieczenia w kredytach są obowiązkowe ale tylko przy zawieraniu umowy.
Po podpisaniu można zrezygnować z ubezpieczenia. Składkę zwracają wtedy.

Robiłem tak w np w EURO.COM.pl Niby raty 0% ale wymagane ubezpieczenie.
Kupiłem telewizor, podpisałem umowę kredytową i na ubezpieczenie bo pani w sklepie nie chciała dać bez.
Wracając do domu, jeszcze z telewizorem w bagażniku podjechałem do firmy ubezpieczeniowej i wypowiedziałem umowę. Na zwrot składki czekałem kilka dni.

Dopiero potem zorientowałem się, że otrzymałem w ten sposób nieoprocentowaną pożyczkę w wysokości kwoty ubezpieczenia, bo składka była wliczona w raty, więc ją spłacałem przez jakiś tam czas a składka za ubezpieczenia w pełnej kwocie była na koncie za kilka dni.


To oczywiście wariant dla tych, którzy nie chcą ubezpieczenia.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2014-09-14, 12:04   

Ja dodam od siebie, że brałem kredyt 4x25 i wszystkich kosztów wyszło mi 1600 zł, co przeliczając na wartość kredytu to około 4%. W zwykłym kredycie wychodziło mi to o wiele więcej bo się rozpytywałem w bankach przed zakupem.
 
andzrej02 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCE
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 20
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2014-11-14, 18:04   ubezpieczenie na życie w kredycie 50/50

Witajcie.
Jestem już po fakcie zakupu ale ciągle mnie to dręczy.
O tym że muszę wykupić ubezpieczenie na życie do kredytu tak naprawdę dowiedziałem się podczas odbioru samochodu (sprzedawca zarzekał się że mówił, ale ja i żona tego nie odnotowaliśmy więc według nas nie mówił - koszt ponad 500 złotych na pewno by nam nie umknął). Zgodziłem się podpisać deklarację przystąpienia bo sprzedawca twierdzi że bez tego nie może udzielić kredytu, a więc byłem pod ścianą.

Minął tydzień, trochę ochłonąłem, trochę poczytałem ale nie znalazłem kategorycznej odpowiedzi na moje pytanie czy musiałem to brać? a może można się z tego wycofać?

Czy możecie napisać jak było z Wami i waszymi zakupami, czy również musieliście brać obowiązkowe ubezpieczenie na życie?

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi lub podpowiedzi
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2014-11-14, 19:25   

Kupiłem swojego Dustera w kredycie 50/50.
Absolutnie ŻADNEGO dodatkowego kosztu nie mam wpisanego do umowy (tylko prowizja, o której jest napisane na stronie www). Mój sprzedawca zaoferował mi dodatkowe produkty finansowe, ale po pierwszym wytłumaczeniu mu mojego punktu widzenia (tzn. nie chcę i nie zamierzam niczego dodatkowego kupować) więcej do tematu nie wracał.
Według mnie zostałeś wrobiony w dodatkowe ubezpieczenie - jeśli brałeś to u Ossowskiego w Elblągu (wnioskuje po Twoim profilu), to jestem zdziwiony - ze mną takich numerów nie próbowali.
Nie ma obowiązku brania ubezpieczenia, żeby kredyt był udzielony.
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 22 razy
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3487
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2014-11-14, 20:27   

Popatrz do lustra - może sprzedawca obawiał się, że nie dożyjesz spłaty ostatniej raty :?: ;-) :->

EDIT: Pisałem do nikogo konkretnie. :lol: :lol: :lol: :-D
Ostatnio zmieniony przez eplus 2014-11-15, 15:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-14, 21:29   

andzrej02 napisał/a:
można się z tego wycofać?

Tak.
 
ZbujMadej 


Marka: Duster II
Model: 4x2
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 261
Skąd: Warm-Maz
Wysłany: 2014-11-15, 09:39   

Eplus, no to ładnie mi przygadałeś teraz, bo jeszcze czterdziestki nie mam :-/

edit : Chyba, że pisałeś do Andzreja :)
Ostatnio zmieniony przez ZbujMadej 2014-11-15, 09:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 717
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2014-11-16, 13:52   

ZbujMadej napisał/a:
....Mój sprzedawca zaoferował mi dodatkowe produkty finansowe, ale po pierwszym wytłumaczeniu mu mojego punktu widzenia (tzn. nie chcę i nie zamierzam niczego dodatkowego kupować) więcej do tematu nie wracał...

Podobnie u mnie, powiedziałem co chcę a czym mam mi gitary nie zawracać.
Chcieli zaliczke, ja owszem mogę i 5k pln wpłacić ale jako zadatek.
Jakoś nie zawracali mi za bardzo dupy dodatkami które mogłem mieć taniej niż u nich.
Przy kredycie pani też coś chciała powiedzieć, dodałem że jak nie pasuje to mam podobną ofertę w banku gdzie mam konto gospodarcze a autko wezmę u innego dealera - odpuściła i kredyt nawet wyszedł taniej niż w moim banku. Oby tylko klient im nie uciekł.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne