Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Nt dusterklub.pl
Autor Wiadomość
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-18, 09:53   

kapelusznik hmmm... nie kopiuje poradników bo u na DKP praktycznie ich nie ma..
zbieram informację z ponad 10stron (a to jest pracochłonne) dopiero w jednym poście je umieszczam więc o łamaniu praw autorskich nie ma mowy, czyż nie?

a jak na razie na moich 5 tematów to tylko jeden jest z wykorzystaniem informacji z naszego DKP...
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2013-01-18, 09:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-18, 10:58   

kapelusznik napisał/a:
trochę nie fair, nie uważacie

Nie, ja nie uważam - po to jest forum, żeby korzystać z zawartych w nim informacji. Nie widzę niczego nagannego w wykorzystaniu ich gdzie indziej.

(Sami to zresztą czasami czynimy, z for zagranicznych).

Cytat:
już nie mówię o prawach autorskich

Jeżeli źródła będą podpisane, to nie ma żadnego problemu.


Natomiast byłoby oczywiście szkoda, gdyby mimo przebrnięcia przez jakiś temat, ktoś nie napisał takiego podsumowania-poradnika u nas - ale to już jego prawo i wola.
 
tomszafa 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 4x2 + LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 343
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-01-18, 11:05   

laisar napisał/a:
Nie, ja nie uważam - po to jest forum, żeby korzystać z zawartych w nim informacji. Nie widzę niczego nagannego w wykorzystaniu ich gdzie indziej.

(Sami to zresztą czasami czynimy, z for zagranicznych).


No widzisz ty podchodzisz do tego inaczej. I dobrze

laisar napisał/a:
Natomiast byłoby oczywiście szkoda, gdyby mimo przebrnięcia przez jakiś temat, ktoś nie napisał takiego podsumowania-poradnika u nas - ale to już jego prawo i wola.


Nie sądze, że jak Dominus zrobi coś takiego to nie zamieści tego tutaj, nawet chyba zrobi to w pierwszej kolejności.

Chciałbym zauważyć, że fora nie mają ze sobą konkurować, to mają być miejsca spotkań fajnych ludzi i kopalnia wiedzy o samochodach.
Tutaj jest fajna atmosfera i mam nadzieje, ze przeniesie sie ona takze na forum Dustera.
Lepiej współpracowac niż rozpoczynać jakieś bezsensowne starcia. ;-)

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Dacii :mrgreen:
_________________
www.smfoto.pl

www.dusterklub.pl - KLUB DUSTERA
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-18, 11:09   

W ogóle bardzo proszę o wstrzemięźliwość w wypowiedziach - można rozmaicie oceniać różnie działania, ale nawet krytykując ich sens czy potrzebę należy jednak zachować kurtuazję w rozmowie.

Z góry dziękuję [:
Ostatnio zmieniony przez laisar 2013-01-18, 11:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
tomszafa 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V 4x2 + LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 343
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-01-18, 11:17   

laisar napisał/a:
W ogóle bardzo proszę o wstrzemięźliwość w wypowiedziach - można rozmaicie oceniać różnie działania, ale nawet krytykując ich sens czy potrzebę należy jednak zachować kurtuazję w rozmowie.

Z góry dziękuję [:


Z mojej strony zawsze :mrgreen:
_________________
www.smfoto.pl

www.dusterklub.pl - KLUB DUSTERA
 
Damiansdz 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 14
Skąd: Sdz
Wysłany: 2013-01-18, 11:54   

Witam sprawcą całego zamieszania i powstania forum www.dusterklub.pl jestem ja:)
Nie mam zamiaru z nikim konkurować ani walczyć o użytkowników zabierać ich z tego forum.
Ktoś napisał że mamy darmową reklamę na tym forum hmm ja o nią nie zabiegałem, potrafię sam sobie forum wy pozycjonować:)


A i nie chce aby były kopiowane poradniki z tego forum na moje bez zgody właściciela poradnika i administratora tego forum.

Jestem też otwarty na propozycje oraz współpracę.

Pozdrawiam
_________________
Hodowla królików
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-18, 13:58   

Damiansdz napisał/a:
potrafię sam sobie forum wy pozycjonować

Ano właśnie - nie chcę rzucać nieuzasadnionymi oskarżeniami, bo w tym przypadku naprawdę nie mam ku temu żadnych podstaw, ale akurat wobec samego pozycjonowania jestem wyjątkowo cięty /:

Z jednej strony, przez te kilka lat na niniejszym forum, jestem bowiem zmuszony do walki z oszustami (przykład - zostawiony dla ostrzeżenia, ale było ich niestety znacznie więcej).

Z drugiej, już jako zwykłego użytkownika Internetu, wyjątkowo mnie drażni większość tego procederu. Jeżeli ogranicza się on do zwyczajnego umieszczenie informacji, zauważenia przez wyszukiwarki, katalogi itp listy promowanego miejsca - to w porządku. Jednak kłamstwa jak z powyższego przykładu oraz wykorzystywanie luk w algorytmach i mechanizmach indeksowania i pozycjonowania informacji jest dla mnie ordynarną nieuczciwością. Ponieważ nie interesuje mnie przekonanie takich osób, że jej "produkt" jest świetny - jeżeli jest mało popularny, to umieszczenie go jakimiś sztuczkami na szczycie listy popularności jest fałszerstwem.

I dlatego właśnie, mimo zasadniczo dużej życzliwości wobec bliźnich, bardzo podejrzliwie patrzę na miejsca, gdzie pojawia się ten termin. Jeszcze raz napiszę: w przypadku dusterklub.pl nie mam żadnych powodów do nieufności. Jako osoba od dawna działająca w różnych klubach i stowarzyszeniach (poza motoryzacją) także popieram taką aktywność. Ale gdzieś na obrzeżu myśli zawsze pojawia się, choćby na chwilę, niepewność: czy to na pewno jest szczere, czy może służy jedynie rozkręceniu "biznesu" i popchnięciu go dalej?

(A były już takie przypadki - dacia-logan.pl i dacia24.pl).

Mimo tego nieszczęsnego "pozycjonowania" ja nic takiego nie dostrzegam - ale niech Twórcy nowego forum też się nie dziwią, że ktoś inny, mniej czy bardziej świadomie, może mieć podobne zastrzeżenia...

Natomiast krytyków ponownie proszę o ważenie słów - nie trzeba oczywiście ślepo ufać, ale bezzasadne oskarżenia wcale nie są lepsze.
 
Ajgor 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6 /LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 802
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2014-10-19, 19:48   dacia klub vs duster klub

Witam.
Jak piszę w moim profilu czekam na odbiór Dustera,i z ciekawości czytam wszystko o Daci na tym forum i na ,,Duster Klub Polska''.(prawdopodobnie powinienem to zrobić przed zamówieniem auta, a nie po lecz po przypadkowych odwiedzinach w salonie z miejsca ,,zakochałem się w Dusterze)Pytanie czy obydwie strony są dla siebie konkurencją czy uzupełnieniem bo nie chciałbym np. dostać bana lub spotkać się z niechęcią za zapisanie się do Duster Klub Polska?
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-19, 19:54   

Witaj Ajgor,
Duster Klub nie jest żadną konkurencją dla Dacia Klub.
Udzielam się na obywdu forach i Duster Klub jest forum sprezycowanym tylko dla tego modelu i wiele informacji zaczerpnąłem z tego forum i pomagam osobom na Duster Klubie gdy jest taka potrzeba.

A tak po za tym to każdy ma swój wybór na jakim forum się udziela i wątpie abyś od Daćkowców spotkał się z jakąś niechęcią odnośnie przynależenia do danego forum a nie innego
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2014-10-19, 19:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-19, 20:16   

Ja nie widziałem nigdy sensu istnienia tego forum (duster klub) są tam omawiane dokładnie takie same tematy jak tutaj . A często tutaj są ich rozwiązania .
Druga sprawa że ilość modelów oraz odmian daci można policzyć na palcach .
Siłą dacia klubu jest właśnie ta jedność . Niejednokrotnie właścicielom dusterów pomagają posiadacze loganów mcv.
Sami posiadacze dusterów są może pomysłodawcami 10 % tego forum a stanowią jego większość.

Najprostsze :
Kuk - logany
Siatka na chłodnicy - sandero
Wygłuszenie - duster
Automatyczna klima - logany
cuda z zegarami - logany
dodatkowe oświetlenie tylnej kanapy - logany

O ile różnych modyfikacji bylibyśmy ubożsi gdyby każdy się podzielił na oddzielne fora
Akurat dacia to marka gdzie wszystkie auta mechanicznie niczym się nie różnią to nie jest bmw gdzie jest X modeli potem są różnice w rocznikach różne wersje wyposażenia silnikowe itp
_________________
Moje auto
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-19, 21:09   

Różnorodność jest potrzebna.
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-20, 06:26   

Karenzo napisał/a:

Sami posiadacze dusterów są może pomysłodawcami 10 % tego forum a stanowią jego większość.
Najprostsze :
Kuk - logany
Siatka na chłodnicy - sandero
Wygłuszenie - duster
Automatyczna klima - logany
cuda z zegarami - logany
dodatkowe oświetlenie tylnej kanapy - logany


Choć ostatnim czasie zauważyłem większą tendęcję Dusterowców do wprowadzania nowych pomysłów do Dacii.

Co do siatki chłodnicy to pomysł został zainspirowany przez kolege BossBoss z Dustera który pokazał zamontowaną siatkę w Qashqai, a potem ja ją zamontowałem i jak się zaczął montaż u innych

Karenzo napisał/a:

O ile różnych modyfikacji bylibyśmy ubożsi gdyby każdy się podzielił na oddzielne fora

Ależ można aktywnie brać udział na obydwu forach.
Jak tylko coś jak wykonam w moim samochodzie to infromuje co i jak i tu i na DusterKlub :->
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-20, 07:53   

Ja to samo widziałem na seat klubie kiedyś był jeden duży club seata .Była tam masa ludzi
Potem pootwierały się wydmuszki na modele a wczoraj drugie największe z rodziny seata o cordobie zostało sprzedane/zamknięte ....

Cała wiedza tam zawarta została zwyczajnie skasowana , teraz większość posiadaczy seatów siedzi na ibiza klubie bo to modele bliźniacze
A reszta wydmuszek np o toledo jest w takiej samej sytuacji .

Wiem że jest "wolność " ale samo rozbicie szkodzi nam jako społeczności .
Co by było gdyby ktoś pootwierał fora do każdego modelu ?
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2014-10-20, 07:57, w całości zmieniany 4 razy  
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-20, 08:05   

Karenzo napisał/a:

Co by było gdyby ktoś pootwierał fora do każdego modelu ?


Masa postów o tej samej tematyce w różnych miejscach, ale poprzez sprecyzowanie na dany model może łatwiej wychwycić informację dla siebie niż zastanawiać się czy aby na pewno tak jest w naszym danym modelu jak w bliźniaczym. Nikt nie jest alfą i omega i lepiej dowiedzieć się czegoś od osoby która ma dokładnie taki sam model, takie moje zdanie.
Ostatnio zmieniony przez Dominus 2014-10-20, 08:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
piotr. z 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6 LPG fabryczny (tfu!)
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Lip 2011
Posty: 805
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-10-20, 09:21   

Karenzo,
jedno duże forum też może zostać zamknięte/ sprzedane i wtedy również cała wiedza idzie w diabły... Dywersyfikacja tutaj też się może przydać (oby nie).
_________________
 
grapess 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6 + LPG
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 736
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 2014-10-20, 09:24   

Proponuję aby na tym forum założyć oddzielne podfora dotyczące poszczególnych modeli.
Coś czego jeszcze nie ma a chyba by się już przydało.

Mamy wtedy możliwość ograniczenia szukania do informacji o poszczególnych modelach.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-20, 10:21   

grapess napisał/a:
oddzielne podfora dotyczące poszczególnych modeli

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3466
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1133
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-20, 12:35   

grapess napisał/a:
Proponuję aby na tym forum założyć oddzielne podfora dotyczące poszczególnych modeli.
...
Mamy wtedy możliwość ograniczenia szukania do informacji o poszczególnych modelach.


Popieram i współczuję moderatorowi, któremu przypadłaby robota porządkowania wszystkich postów :mrgreen:

laisar - od tamtego postu upłynęło trochę czasu i auta też się zmieniły.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-20, 12:50   

Lajkonik napisał/a:
upłynęło trochę czasu i auta też się zmieniły

W mechanice nie zmieniło się zbyt wiele i tak naprawdę jedynie lodgy/dokker trochę bardziej odstają od reszty.
 
DD 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 16V
Silnik: K4M (105KM)
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 651
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-11-07, 12:58   

Karenzo napisał/a:
Ja to samo widziałem na seat klubie kiedyś był jeden duży club seata .Była tam masa ludzi
Potem pootwierały się wydmuszki na modele a wczoraj drugie największe z rodziny seata o cordobie zostało sprzedane/zamknięte ....

A propos, wczoraj DDKP został sprzedany/zamknięty ;-) ;-) .
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-08, 09:39   

DD napisał/a:
Karenzo napisał/a:
Ja to samo widziałem na seat klubie kiedyś był jeden duży club seata .Była tam masa ludzi
Potem pootwierały się wydmuszki na modele a wczoraj drugie największe z rodziny seata o cordobie zostało sprzedane/zamknięte ....

A propos, wczoraj DDKP został sprzedany/zamknięty ;-) ;-) .


Otóż nie, tylko problemy techniczne . Forum działa
 
DD 


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 16V
Silnik: K4M (105KM)
Rocznik: 2015
Wersja: Duster
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 11 Lip 2011
Posty: 651
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2014-11-08, 10:41   

Mam nadzieję, że kolega nie wziął mojego poprzedniego postu na powaznie :-) .
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-08, 11:16   

Nie, tylko poinformowałem że forum działa i ma się dobrze
 
mojo 



Marka: Opel
Model: Corsa E
Silnik: 1.4 90KM lpg
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 787
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-03, 18:00   

Powinien być podział na modele bo to jest główne, największe forum o Daciach. Nie ma to sensu na forach małych dublujących marki gdzie jest niewiele osób zarejestrowanych i w sumie to często towarzystwa wzajemnej adoracji.
Piszę to z perspektywy osoby, która dopiero tu przyszła i która nie wie że część podzespołów jest wspólnych, szuka natomiast informacji o aucie, które go interesuje.
Jak wpisałem „Dokker” to wywaliło masę postów tak naprawdę nie związanych z tym modelem bo ktoś to słowo wpisał, jakbym szukał po tematach to bym pewnie też sporo stracił.
Znam trochę markowych for i wszędzie gdzie forum aspiruje do miana głównego taki podział jest i dlatego byłem mocno zdziwiony, że w DKP jest inaczej.

Nie rozumiem tworzenia for równoległych chyba, ze to fora specjalistyczne np. „DusterOffRoad” tworzone przez zapaleńców tuningu do tych celów.

Forum marki powinno być kompendium wiedzy o niej i szkoda to rozdrabniać bo korzysta z niego cała masa osób nawet tych niezalogowanych. Jest to swego rodzaju „dobro społeczne” :-D

DKP jest także wymienione na stronach Dacii nie próbowaliście podjąć jakieś współpracy z producentem? Mogłoby być to chyba owocne dla obu stron.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-03, 18:11   

mojo napisał/a:
Powinien być podział na modele [...]
Piszę to z perspektywy osoby, która dopiero tu przyszła i która nie wie że część podzespołów jest wspólnych

"Zróbmy coś, bo chociaż nie ma sensu, to wszyscy tak robią" <;

MSZ wystarczy właśnie wyeksponować informację, że podzespoły są identyczne - niestety, to jedna z rzeczy, które już długo czekają na realizację.

Nikt też nie zaproponował jak rozwiązać pewne kwestie, które będą efektem podziału na modele - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=3466


mojo napisał/a:
Nie rozumiem tworzenia for równoległych

Mołojecka duma i chwała. Zabronić się nie da, iść na udry nie ma sensu - pozostaje życzliwie przekonywać, ale bez gwarancji efektów.

Czy użytkownicy widzą jakieś zyski z istnienia tytułowego forum - nie wiem. Większość chyba i tak zagląda tu i tam...


mojo napisał/a:
nie próbowaliście podjąć jakieś współpracy z producentem?

Nie chcieliśmy tego, żeby zachować obiektywność - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=558

Sam zresztą ostatnio widziałeś czym się kończy zbyt małe zaangażowanie w krytykowanie producenta... d;
Ostatnio zmieniony przez laisar 2015-02-03, 18:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne