Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Maksymalna kwota świadczenia Assistance
Autor Wiadomość
bobo100 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 25 Sty 2013
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-25, 22:33   Maksymalna kwota świadczenia Assistance

Mam takie oto pytanie chcę ubezpieczyć mojego Logana
zastanawiam się nad wykupem Assistance i zastanawiam się co oznacza ta zakładka maksymalna kwota świadczenia jakbyście mogli mi to wytłumaczyć byłbym wdzięczny.
Na swoją obronę dodam że prawko posiadam od 04-01-2013 i to jest pierwsze ubezpieczenie jakie będę podpisywał.


Za odpowiedź dziękuję
 
ZeneC 



Marka: Renault
Model: Twingo I
Silnik: 1.2
Rocznik: 1997
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 370
Skąd: Celestynów/Warszawa
Wysłany: 2013-01-28, 10:21   

Najlepiej odnieść się do konkretnych ogólnych warunków danego ubezpieczenia - nazwa produktu , wariant, ubezpieczyciel.

Domyślam się, że chodzi o regulację następującą:

Holowanie uszkodzonego pojazdu - limit maksymalny np. 1000,00 zł.

Załóżmy, że koszt niezbędnego holowania wynosi 400,00 zł. Chodzi o koszt holowania zrealizowany przez partnera assistancowego danego towarzystwa. Pozostaje na czas późniejszy do wykorzystania kwota 600,00 zł, o ile warunki przewidują kolejne holowanie - najczęściej usługa tego typu przewidywana jest trzykrotnie w okresie ubezpieczenia, zwykle przy założeniu, że nie jest to ten sam typ awarii, nie usunięty po pierwotnym udzieleniu pomocy.

Jeżeli koszt holowania wyniesie 1000,00 zł , to nic nie zostanie i pomimo że warunki przewidują trzykrotnie daną usługę - nie będzie możliwa do zrealizowania, bo limit wyczerpie się.

Z usługami assistancowymi bywa rozmaicie - warto sprawdzić, w jakich warunkach dana pomoc przysługuje. bywa, że tańsze warianty uzależniają udzielenie pomocy od odległości miejsca zdarzenia od domu, np. 25 czy 50 km.

Można dyskutować o różnych limitach, dlaczego są małe lub warunkowe, ale pamiętać warto, że ubezpieczenie assistancowe ma być pomocą w sytuacji wyjątkowej. Jeżeli ktoś np. w zimie chce zaoszczędzić na wymianie akumalatora na nowy, to kupowanie ubezpieczenia assitancowego - mimo, że znacznie tańsze - jest kiepskim pomysłem.... :-D
_________________

Ostatnio zmieniony przez ZeneC 2013-01-28, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne