Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
czy alarm jest konieczny do ubezpieczenia AC?
Autor Wiadomość
pikodat 


Marka: dacia
Model: sandero techroad
Silnik: TCe 0.9 LPG
Rocznik: 2019
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 20 Lut 2019
Posty: 774
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-03-03, 16:07   

Jedno auto na osiedlu regularnie wyło wieczorami. w końcu sąsiedzi się zdenerwowali (w niektórych budynkach istnieją więzi sąsiedzkie, rzadko ale da sie takie miejsca znaleźć). I zaczęli patrzeć, który to q..s ma takie auto. I jednego wieczora - JEST. Auto ryczy i jakis q..s przy nim stoi. Zadzwonili po policję (zakłócanie ciszy notoryczne), pobiegli go zatrzymać... A tu dynks... to nie właściciel - tylko złodziej, który oczywiście dźwiękiem syreny się nie przejmował, zakładając, że nikt nie zareaguje....
_________________
Spritmonitor.de
 
nowy 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: TCe90
Rocznik: 2019
Wersja: Techroad
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 429
Skąd: DTR
Wysłany: 2020-03-03, 18:10   

Ja też znam przypadek z mojego podwórka. pod oknami stały samochody mój i kolegi i inne. Wtedy alarmu nie miałem, ale byłe przekonany, że mam. 21.00 nagle wyje alarm, myślałem, że u mnie, więc wyglądam przez okno i widzę, że nie mój, tylko kolegi. Piszę mu esa, bo już późno na dzwonienie i co się okazało. Pierwsze oględziny nie wykazały nic, ale jak już oddzwonił do mnie to powiedziałem, że za nim zaczął wyć to usłyszałem jakieś puknięcie i wyszło, że go ktoś jednak puknął przy drzwiach, załączył się przechyłowy i zaczął wyć. Ot taka ciekawostka z alarmem.
Teraz nasuwa się pytanie, czy to było przypadkiem, czy celowe działanie złodzieja? Sprawdzenie czy jest alarm? A jak jest to, czy ktoś zareaguje?
Ostatnio zmieniony przez nowy 2020-03-03, 18:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
marwojc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2020
Wersja: Celebration 7 os.
Dołączył: 21 Gru 2019
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-14, 16:29   

Jako że zbliża się pierwsza rocznica użytkowania Dacii Lodgy, chcę ubezpieczyć auto (OC/AC). Agent pyta jakie mam zabezpieczenia antykradzieżowe, a wymagane jest co najmniej jedno.

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Czy nowa, salonowa Dacia Lodgy ma immobilizer? Nigdzie w instrukcji obsługi o tym nie piszą. W żadnych dokumentach, które dostałem od dilera również nic o tym nie ma. Ale pewnie ma immobilizer, inaczej nie ubezpieczyli by mi auta w pierwszym roku.

Być może obecnie pisanie, że auto jest wyposażone w immobilizer, to tak jakby pisać, że auto jest wyposażone w koła i pedał gazu.

A alarm to już jest w akcesoriach dodatkowych wyposażenia. Nie zamawiałem, więc nie mam.
Ostatnio zmieniony przez marwojc 2021-04-14, 16:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-14, 17:44   

marwojc napisał/a:
Czy nowa, salonowa Dacia Lodgy ma immobilizer?

Tak.
 
marwojc 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 115
Rocznik: 2020
Wersja: Celebration 7 os.
Dołączył: 21 Gru 2019
Posty: 85
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-04-18, 19:55   

Dziękuję za potwierdzenie. Zadzwoniłem do dilera, również zapewnia, że jest immobilizer.
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-05-23, 09:29   

marwojc napisał/a:
Dziękuję za potwierdzenie. Zadzwoniłem do dilera, również zapewnia, że jest immobilizer.


Z drugiej strony są jeszcze auta z tych kilkuletnich, które nie mają immobilizera?
Moja babcia miała jakiś czas temu Peugeota 206 z 99 roku i nawet tam miała takie udogodnienie, a to była podstawowa wersja.
_________________
DACIA - fun to drive
 
miela 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 SCe
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 05 Lis 2018
Posty: 237
Skąd: DKL
Wysłany: 2021-05-24, 12:14   

syn marnotrawny napisał/a:
marwojc napisał/a:
Dziękuję za potwierdzenie. Zadzwoniłem do dilera, również zapewnia, że jest immobilizer.


Z drugiej strony są jeszcze auta z tych kilkuletnich, które nie mają immobilizera?
Moja babcia miała jakiś czas temu Peugeota 206 z 99 roku i nawet tam miała takie udogodnienie, a to była podstawowa wersja.


W daciach znalazłoby się parę rzeczy, których brakuje nawet w 20-letnich autach, więc pytanie jak najbardziej na miejscu :->

Ale fakt, że nawet w fabii z 2000r. był immobiliser.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
Atlanta
[Usunięty]

Wysłany: 2021-05-28, 12:12   

też jestem ciekawa, jak to wygląda w starszych modelach.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne