Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2017-06-09, 17:22
Uszczelka rantowa na drzwi
Autor Wiadomość
Max 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 20
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2013-01-28, 11:56   Uszczelka rantowa na drzwi

Mam zamiar zamontować uszczelką rantową na drzwi.Zastanawia mnie to czy nie będzie się pod nią gromadzić woda,a jak woda to i rdza.Po założeniu od góry do dołu na cały bok.Od góry mam zamiar delikatnie przejechać silikonem żeby nie przeciekała woda.Widziałem u kolegi jak w mercedesie ściągnął listwy plastikowe z drzwi to pod listwami był brud i smród a woda miał postać galarety.Na forum ktoś już zakładał ta uszczelkę rantową żeby nie obrysować drzwi i fajnie to wygląda.Z jednej strony myślę że chyba pod uszczelką nic się nie będzie działo,jest ona wąska ma 8mm a z drugiej się waham bo to nowe drzwi.Uniknę otarcia a zafunduje ukrytą rdze.To samo dotyczy nakładek na nadkola z jednej strony drogie ale fajne a z drugiej czy się nie będą gromadziły pod nimi różne rzeczy:woda,piasek itp.
 
Dominus 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2012
Wersja: Delsey
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 01 Cze 2012
Posty: 1607
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-28, 14:04   

Ja mam czarnego Dustera i założyłem czarny gumowy rant na drzwi, miał on w środku klej więc się ładnie przykleił do rantu drzwi i woda nie wcieka, ostatnio nawet uratował mnie bo tak to bym miał już orysowane drzwi od ściany w garażu...uff
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-01-28, 15:29   

Do środka uszczelki możnaby wcisnąć na całej długości przezroczystego silikonu i dopiero wtedy nałożyć na rant. Myślę, że to zabezpieczy przed wodą i syfem wszelkiej masci. pozdr
 
Max 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16v
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 20
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2013-01-28, 22:38   

Dzieki też myślałem o silikonie pewnie woda nie dojdzie
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2013-01-29, 18:25   

Ja osobiście odradzam zakładanie takich gadżetów ze względu na brud i wodę. Ja mam samochód 5 lat i w jednym miejscu na rancie drzwi miałem delikatne obtarcie. Odtłuściłem to miesce, zapraweczka i nic nie widać
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne