Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z przełączeniem się na gaz piszczenie Dacia Duster
Autor Wiadomość
lokuip 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 13 Kwi 2024
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-04-13, 21:33   Problem z przełączeniem się na gaz piszczenie Dacia Duster

Witam, posiadam Dacie Duster 1.6 Comfort rocznik 2019.
Chciałem zapytać czy ktoś ma lub miał podobny problem, ewentualnie dokonywał jakiś modyfikacji o ile to możliwe u gazownika.

SPrawa dotyczy przełączneie sie na gaza, piszczenie od Samego początku czyli od 2019 roku wymieniam co kilka miesięcy elektrozawór, tak zaleca producent ( zwalają winę na brudny gaz, ale robiłem już tyle eksperymentów na różnych stacjach, że jestem pewny, że to nie to) do tej pory była gwarancja ale niestety w kwietniu 2024 się kończy. Koszt wymiany około 500 zł ( lub więcej ) nie uśmiecha mi się jeździć i wymieniać. Dodam, że ten elektrozawór wymieniali mi już chyba 12 raz.

Moje pytanie brzmi czy ktoś miał podobny problem? Jeden serwisant powiedział mi, ze podobno można to przerobić ale to było 2021 już nie pracuje w ASO.

Czy gazownik jest w stanie coś z tym zrobić?

Gaz fabryczny Landi Renzo
 
P_Floyd 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 0,9 TCE LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate
Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 27
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2024-04-14, 07:45   

Ja miałem z tym problem raz po około 3 latach od kupna. Podobno zmienili umiejscowienie elektrozaworu (tak niby zalecał producent). Na razie (odpukać) nie mam z tym problemu.
 
mark711 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Rocznik: 2013
Dołączył: 06 Kwi 2024
Posty: 2
Skąd: Toruń
Wysłany: 2024-04-21, 18:38   

A jak podłączą pod kompa instalację to jaką temperaturę gazu i ciśnienie pokazuje? Pytam bo w instalacji LR i piszczeniu od przełączenia poradziłem sobie sam w Octavii. Problem był z wtyczką czujnika temp i ciśnienia na listwie wtrysku LPG.
 
tomek73 



Marka: Dacia/Renault
Model: Duster/Scenic
Silnik: 1,6 SCe LPG/ 1,6 16V LPG
Rocznik: 2019 / 2003
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Maj 2019
Posty: 44
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 2024-04-21, 20:09   

Instalacja LR jest podobno zablokowana. Nie można zmieniać żadnych ustawień - temperatury, czasu itp. U mnie od jakiegoś czasu znowu mam problem z przełączaniem na LPG. Zauważyłem, że jak się za szybko doda za dużo gazu to wtedy właśnie nie przełącza na LPG i piszczy alarm. Ja na razie opracowałem swoją "procedurę startową" i działa. Przy starcie, przekręcam kluczyk w pierwszą pozycję (świecą się tylko kontrolki) i przełączam na benzynę. Jadę na benzynie aż mi nie zgaśnie niebieska kontrolka temperatury. Odczekuję jeszcze kilka chwil i sytuacji gdy nie muszę dodawać dużo gazu przełączam na LPG. Najczęściej na światłach , na skrzyżowaniu albo po prostu na drodze ale delikatnie rozpędzając auto. Na razie działa. Ale w tym tygodniu jadę i tak wymienić filtry gazu i zabaczę co sie będzie działo
 
lokuip 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 13 Kwi 2024
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-04-22, 00:25   

Niestety nie mówili nic o ciśnieniu, cały czas ta sama śpiewka. Brudny gaz producent wymaga wymiany elektrozaworu. Co do twojej metody @tomek73, też tak robiłem, ale czasem człowiek zapomina szybko rusza i zapomina o tym. Absurd jest taki: Uruchamiam auto włączę benzynę jadę kilka km przełączę na gaz zaparkuję np. na 10 min uruchomię auto i potrafi piszczeć. Nawet jak znów zmienie na benżynę i potem na gaz to to samo. Jestem na mieście w kilku sklepach no to nie będę za każdym razem pamiętać, żeby to zrobić. Ogólnie podejrzewam wadę fabryczną, ale też słyszałem, że LR jest zablokowane i będzie ciężko, dlatego będzie trzeba poszukać sprawnego gazownika jeśli jakiś już miał z tym doczynienia. Tak jak wspomniałem, jeden z serwisantów wspomniał kiedyś coś o przerobieniu i chyba będzie z tym trzeba spróbować. Kolega w tym nowym Duster po lifitingu miał to samo ale na razie 1 raz się to trafiło. Żauważyłem, ze problem z tym LPG pojawia się często.
 
lokuip 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6
Dołączył: 13 Kwi 2024
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2024-04-22, 00:31   

Tydzień temu, jeszcze udało się skorzystać z gwarancji( dobrze, że mnie podusiło, zęby wydłużyć do 5 lat.)
i podejrzewam, ze starczy to na 3-4 miesiące i na latao trzeba szukać gazownika. ( Wartość samego elektrozaworu wtedy w kosztorysie Gwarancyjnym to 500 zł ( to teraz moze i 700 albo więcej) bo to było 3 lata temu teraz jak byłem to nie pytałem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne