Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Uwaga na oszustwa na forum
Autor Wiadomość
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2013-01-31, 16:31   Uwaga na oszustwa na forum

Niestety, znowu pojawiły się na naszym forum oszukańcze posty wirtualnych użyszkodników - zatem niniejszym konta "kajtek" oraz "warecki" zostają zablokowane.

Jedno korzysta z adresu ubil@o2.pl, a drugie ubil5@o2.pl i reklamują się w taki sposób:


http://oferia.pl/zlecenie...-pisanie-postow
buzzy24 napisał/a:
Z wykształcenia i zawodu jestem dziennikarką. Od ponad roku pracuję w marketingu szeptanym. Na koncie 10 zrealizowanych kampanii (tematyka: fotografia, zdrowie, motoryzacja, negocjacje, webmastering, itp.) W pisaniu postów na forach mam więc doświadczenie i nie jest dla mnie problemem przyjęcie tożsamości grup docelowych, tak aby skutecznie zdobyć zaufanie użytkowników danych serwisów i móc wiarygodnie poświadczyć o atrakcyjności danego produktu bądź usługi. Miesięcznie jestem w stanie napisać kilkadziesiąt postów z różnych IP, które nie będą uznane za spam, co łączy się m.in. ze stworzeniem historii konta, w tym z napisaniem przed dodaniem linku min. 3 innych innych postów. Więcej informacji, CV i portfolio po kontakcie mailowym: ubil@o2.pl


* * *

A przy okazji, skoro już firmie Gołembiewscy, korzystającej z tej oszukańczej kampanii reklamowej, tak zależało na rozgłosie, to bardzo proszę, pomogę jej... <: Jak widać, posty z podanych wyżej kont dotyczyły następujących serwisów:

- solidny-blacharz

- sztukawyciszania

- sztukalakierowania


W tym samym miejscu - Warszawa, ul. Liwska 2 - znajdują się także reklamowane na naszym forum:

- perfectclima

- puller

oraz nie wspomniane: salon i ASO Mazdy.


Nie korzystałem z żadnych ich usług i nie wiem jaki jest poziom - ale po takim "występie" na pewno też już nigdy tego nie zrobię, bo MSZ hasło "relacje oparte na zaufaniu" to w tym przypadku po prostu szczyt bezczelności. Skoro bowiem zgadzają się na tak ordynarne kłamstwa w reklamie, to nie jestem w stanie oczekiwać też niczego dobrego od samej ich pracy.[/color]
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3593
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-31, 16:55   

Ten "marketing szeptany" jest szyty tak grubą dratwą, że przedszkolak nie dał by się nabrać.
Cóż za finezja: "m.in. ze stworzeniem historii konta, w tym z napisaniem przed dodaniem linku min. 3 innych innych postów." - ciekawe czy to rzeczywiście działa w naszym pszenno-buraczanym kraju.
 
Auto Krytyk 


Marka: .
Model: .
Silnik: .
Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Cze 2010
Posty: 819
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-01-31, 17:46   

Jako że zajmuje się SEO od ponad 5 lat coś napiszę. To nic nowego od jakiegoś roku dwóch powstają firmy rekrutujące szeptanych marketingowców na forach zajmujących się pisaniem zachwalających usługi produkty postów za kasę. Nie będę podawał nazwy firmy i stron ale jest to już na powszechną skalę. Sam reklamuje swoje strony ale nie na forach branżowych tylko ogólnych rozrywkowych bo bardzo łatwo takie coś wychwycić.
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2013-01-31, 17:58   

Brawo Laisar.
Jesteś takim naszym strażnikiem forum ;-) :-D
_________________

 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-01-31, 18:05   

Każdemu z nas zdarza się czasami mniej lub bardziej nieświadomie być takim "szeptaczem" wrzucając link do sklepu, zakładu usługowego, transakcji allegro itd. ale takie działanie ma na celu pomoc innym członkom forum a nie uprawianie nachalnego marketingu. Ważne,żeby robić to z głową, umiarem i w sytuacjach naprawdę niezbędnych - zaznaczając,że nie uprawia się krypto-reklamy
 
Szajfus 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 16v Hi Flex
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate BlackLine 5 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 54
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-01-31, 19:57   

Brawa dla Admina za wykrycie takiego oszustwa. Zdecydowanie działania w takim "marketingu szemranym" nie służą forum.
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2013-01-31, 20:48   

Dobrego marketera od ruchu w sieci nie poznasz, dlatego właśnie kosztują troszkę więcej niż 60 groszy za jeden post ;-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-31, 21:18   

Mikele napisał/a:
Dobrego marketera

Nie bawmy się w niuanse - żaden "marketer", tylko oszust, kłamca i złodziej czasu.

Mikele napisał/a:
kosztują troszkę więcej

Tym gorzej, tym gorzej...

Dar1962 napisał/a:
Każdemu z nas zdarza się czasami mniej lub bardziej nieświadomie być takim "szeptaczem"

Nie - jeżeli faktycznie skorzystałeś z usługi jako zwykły klient, a w profilu podajesz swoje prawdziwe dane, to nie jest to żadne "szeptanie" ani "marketing", tylko uczciwa opinia konsumencka.

Mariusz napisał/a:
Jesteś takim naszym strażnikiem forum

No dzięki, ale tu nie chodzi o bycie jak Norris d; - po prostu nienawidzę takiego krętactwa. Zasadniczo ufam ludziom, wierzę w nich, w życzliwość - więc tym bardziej zalewa mnie zimna wściekłość w takich przypadkach. Tracę czas na oszustów i mimo spokojnego charakteru denerwuję się, zamiast miło dyskutować na przyjemne tematy...

vulcanor napisał/a:
To nic nowego

Kłamstwo i oszustwo? Oczywiście, że nie - teraz są tylko nowe narzędzia i miejsca, gdzie się pojawiają. Ale to nie znaczy, że mamy się z tym zgadzać |:

DrOzda napisał/a:
szyty tak grubą dratwą, że przedszkolak nie dał by się nabrać

Tym razem - tak, ale nie zawsze tak jest.

Np tu jest następny: http://www.daciaklub.pl/f..._author=marchel

8 postów, 6 nie związanych z dacią, 2 reklamy - i tylko moje silne przekonanie, że to kolejny przypadek oszustwa, bo dowodów nie mam...
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2013-02-01, 00:43   

Laisar, moim zdaniem używanie słów takich "oszustwo" jest lekko przesadzone, Twoim - nie, ok. Masz prawo do własnego zdania.

Chcesz zabezpieczyć forum przez tego typu marketingiem ?
Ustaw tak, by nowi userzy nie mogli zamieszczać linków przed napisaniem określonej ilości postów w określonym czasie. Da się, serio. I problemu nie ma, bo większość tych piszących widząc "schody" nie traci czasu, tylko leci na inne fora, gdzie takich zabezpieczeń nie ma.

To jak z blokadą skrzyni biegów, czy kierownicy. Ma sprawić, że złodziej pomyśli sobie "cholera, za dużo będzie mnie to kosztowało czasu" i że da sobie spokój. W przypadku forów działa znacznie lepiej, niż w przypadku samochodów.
Ostatnio zmieniony przez Mikele 2013-02-01, 00:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-01, 01:28   

@Mikele:
Cytat:
przyjęcie tożsamości grup docelowych, tak aby skutecznie zdobyć zaufanie użytkowników danych serwisów i móc wiarygodnie poświadczyć

Jeśli to nie jest oszustwo, to nie wiem co nim jest...

Czasem jakieś działanie można tłumaczyć - np głodem dzieci - ale nawet wtedy złodziej pozostaje złodziejem.


Co do "zabezpieczeń", to niemal wszystkie sprowadzają się do tego samego co np regionalizacja DVD - to są drobne codzienne kopy w dupę zwykłego, uczciwego człowieka, który zamiast po prostu używać jakiejś rzeczy musi robić jakieś cuda-wianki-wu-du z powodu kilku ćwoków. I czasami faktycznie nie ma niestety innego wyjścia - ale tu i teraz nie widzę takiej konieczności.

(Inna rzecz, że także możliwości technicznej - nie znalazłem takiej opcji w konfiguracji).
Ostatnio zmieniony przez laisar 2013-02-01, 01:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2013-02-01, 04:00   

Nasze Forum już na wstępie stwarza takie możliwości oszustwa. Podaję przykład tzw. użytkownika "ukrytego". Zawsze taki "cichociemny", który nie ma odwagi występować pod swoim własnym nazwiskiem, będzie miał możliwość zamieszcza nie zawsze uczciwych postów. Dla mnie ukrywanie niektórych danych osobowych już na wstępie zaplala czerwone światełko. Na naszym Forum najlepiej to widać w podanych w Profilu informacji o lokalizacji.
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-02-01, 07:22   

chriskb napisał/a:
Dla mnie ukrywanie niektórych danych osobowych już na wstępie zaplala czerwone światełko.

NIP, PESEL, pełny adres zamieszkania i nr. karty kredytowej, czy jeszcze coś było by potrzebne?
chriskb napisał/a:
Podaję przykład tzw. użytkownika "ukrytego". Zawsze taki "cichociemny", który nie ma odwagi występować pod swoim własnym nazwiskiem, będzie miał możliwość zamieszcza nie zawsze uczciwych postów.

99,99% jest bez nazwiska i jakoś to nie jest forum oszustów.
chriskb napisał/a:
Na naszym Forum najlepiej to widać w podanych w Profilu informacji o lokalizacji.

Niekoniecznie, w tych wyróżnionych przypadkach 3/4 profile są ok.
Mikele napisał/a:
Chcesz zabezpieczyć forum przez tego typu marketingiem ?
Ustaw tak, by nowi userzy nie mogli zamieszczać linków przed napisaniem określonej ilości postów w określonym czasie. Da się, serio. I problemu nie ma, bo większość tych piszących widząc "schody" nie traci czasu, tylko leci na inne fora, gdzie takich zabezpieczeń nie ma.

A jak trafi się, ktoś porządny i będzie chciał naprawdę pomóc w jakimś problemie, a jedną z łatwych i skutecznych metod jest właśnie link, który może zastąpić tysiąc słów opisu.


- Problem oczywiście jest. Ważne aby być czujnym i z rozsądkiem patrzeć na nowych polecających, zachwalających towar n/n i mówiących to po prostu jest boskie.
_________________
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2013-02-01, 20:29   

Kol. monopios, chyba kolega nie zrozumiał mojego zapisu i przytacza swoje własne poglądy na temat wypełnianie profilu podczas rejestracji. Ja z ciekawości sprawdziłem pozycję "skąd" i w profilach są cudne miejscowości.
Osobiścię nie cenię za bardzo ludzi, którzy wstydzą się swojego nazwiska.
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-02-01, 21:06   

chriskb napisał/a:
Osobiścię nie cenię za bardzo ludzi, którzy wstydzą się swojego nazwiska.


Nie mam i nie mialem konta na FB ani NK. Mam na 2 najpopularniejszych forach zawodowych (nazwy wiekoszci zapewne znane).
Dlaczego uwazasz, ze wstydze sie nazwiska? Moze cenie swoja prywatnosc? Im mniej o mnie w sieci w sposob PROSTY do identyfikacji, tym mniej osob zna moja prywatna strone. Z zawodowa sie nie kryje, ale 'my home is my castle'. Nie chce, by klient / partner w biznesie sie pozniej pogniewal, bo 'go nie dodalem do znajomych na FB'. Nie chce, by mnie przeswietlal przed spotkaniem biznesowym analizujac moje hobby itp.

Nie traktuj takich jak ja prosze w ten sposob. Takie uproszczenia sa przykre.

Laisar: wpiernicz kazdemu, kto wciska ciemnote. Oszustwo pozostanie oszustwem. Pewne reguly musza byc. Podpisuje sie pod Twoimi dzialaniami oboma rekoma.

Dyziek
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-01, 21:08   

chriskb napisał/a:
Forum już na wstępie stwarza takie możliwości oszustwa

Nie ma obowiązku podawania żadnych danych, wymaganie ich nie zagwarantuje prawdziwości, a nawet prawdziwe nie uniemożliwią naciągactwa.
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2013-02-02, 01:43   

Kol. laisar, jak mam zrozumieć komentarz na wyrwany z kontekstu kawalek zdania. Podczas rejestracji wypełnia się swój Profil. Nie ma tam rubryk, które naruszają prywatność, dlatego nie mogę zrozumieć co znaczy "ukryty".

Kol. Dyziek, chyba nie bardzo się rozumiemy. Nasze Forum nie wymaga podania nazwiska i nie ma pozycji w Profilu które naruszają prywatność. Co do FB i NK się nie wypowiadam, bo w nich nie uczestniczę. Nie chodzi o podanie nazwiska tylko o poprawne wypełnienie pozycji w Profilu. W kol. przypadku pozycja "Skąd - Wawa" jest takim małym kamyczkiem. MSZ napisanie Warszawa chyba nie jest trudne.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-02, 02:44   

chriskb napisał/a:
nie mogę zrozumieć co znaczy "ukryty"

http://www.daciaklub.pl/forum/faq.php#3 - zalogowana osoba nie wyświetla się w rubryce "Kto jest na Forum" na stronie głównej forum lub http://www.daciaklub.pl/forum/viewonline.php


(Nie ma możliwości "ukryć" na liście Użytkowników, jeśli tego się obawiałeś).


chriskb napisał/a:
jak mam zrozumieć komentarz na wyrwany z kontekstu kawalek zdania

Czytając go? (; Ale OK, pokazuje i objaśniam:

Nie jest prawdą, że "Forum już na wstępie stwarza takie możliwości oszustwa" - bo funkcja "użytkownik ukryty" nie oznacza tego, o co ją chyba podejrzewasz, a "ukrywanie niektórych danych osobowych" nie ma wpływu na możliwość dokonania oszustwa.
 
chriskb 



Marka: Dacia
Model: Duster 4X4
Silnik: 1.5 dCi 110 KM
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 11 Lut 2011
Posty: 1679
Skąd: Rotmanka
Wysłany: 2013-02-02, 10:14   

laisar,

Dzięki za wyjaśnienia. Temat oszustw jest zbyt rozległy by go kontynuować poszczególnymi postami. Bardzo dobra akcja w pełni popieram, aczkolwiek przy dość precyzyjnym regulaminie Forum wiele niespodzianek można uniknąć.
Na pewno nie chodzi o to aby swobodę użytkowników ograniczać a w przypadkach przekroczenia granic ostro zareagować.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-02, 11:29   

chriskb napisał/a:
przy dość precyzyjnym regulaminie Forum wiele niespodzianek można uniknąć

Jak każde prawo, ewentualny regulamin zapewnia jedyne podstawę do dalszych działań - a oszustwo trzeba najpierw wykryć, w czym ów zbiór zasad nic a nic nie pomoże...
 
Nie zadziała także odstraszanie surowymi sankcjami, ze względu na małą wagę możliwych do wyegzekwowania kar.

Dlatego MSZ jedynym wyjściem - poza zakazem publikacji jakichkolwiek recenzji usług i towarów, uderzającym jednak w nasze możliwości dzielenie się informacjami - jest ostrożność wobec wpisów zawierających takie opinie, zwłaszcza kiedy pochodzą od osób z bardzo małą liczbą postów. I stąd powyższe smutne ogłoszenie...


(Natomiast sam regulamin przydałby się, ale jako wytyczne pomagające utrzymać porządek w postach i tematach - to już jednak inna bajka).
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-02-02, 15:53   

chriskb napisał/a:
Osobiścię nie cenię za bardzo ludzi, którzy wstydzą się swojego nazwiska.

Ciekawe spostrzeżenie, osoby oznaczonej pseudonimem.
_________________
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-02-03, 11:44   

chriskb napisał/a:
Kol. Dyziek, chyba nie bardzo się rozumiemy. Nasze Forum nie wymaga podania nazwiska i nie ma pozycji w Profilu które naruszają prywatność. Co do FB i NK się nie wypowiadam, bo w nich nie uczestniczę. Nie chodzi o podanie nazwiska tylko o poprawne wypełnienie pozycji w Profilu. W kol. przypadku pozycja "Skąd - Wawa" jest takim małym kamyczkiem. MSZ napisanie Warszawa chyba nie jest trudne.


Kolego, wyraznie odnosisz sie do nazwiska jako identyfikacji, wiec do lokalizacji sie nie odwoluj. Skroty myslowe pozostaw prosze innym. Trzymajmy sie konkretow. Poza tym Twoje 'MSZ' jest takim samym sieciowym skrotem, jak moja "Wawa".
Tak wiec trzymaj swoje kamyczki w swoim ogrodku. Ok?

Przy okazji: uwaga Monopiosa jest jak najbardziej sluszna.
 
marszelest 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V / LR-IV
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Mar 2012
Posty: 553
Skąd: ŻORY
Wysłany: 2013-02-03, 17:15   

laisar, dobra robota-popieram
_________________
(•_•)
( •_•)>⌐■-■
(⌐■_■)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-23, 11:41   

Bardzo proszę nie traktować wszystkich nowych użytkowników jako potencjalnych spamerów! Rzeczywiście jest ich dość dużo, ale tym bardziej należy dbać o niewinnych, a nie zniechęcać zaraz na wejściu... Takie niszczenie zaufania to najgorszy efekt działania oszustów - starajmy się z tym walczyć.
 
waldek72 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate2
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 279
Skąd: Białystok
  Wysłany: 2014-10-23, 15:37   

firmę Gołębiewski znam, to dość duży duży dealer mazdy oraz zakład blacharsko lakierniczy w białymstoku a teraz również i w warszawie i ełku. dobrej opinii to oni niestety nie mają. poza tym jeśli blacharz szuka klientów na rynku, to ja nie chcę takiego blacharza. :-P
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-24, 18:00   

laisar, dobra robota
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne