Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
RCI BANK
Autor Wiadomość
MarkD 


Marka: Skoda
Model: Fabia Kombi
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 279
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-10-07, 07:53   

Nikita_Bennet napisał/a:

Tak na chłopski rozum mógłby mi któryś z szanownych użytkowników tego forum wyjaśnić co mi daje ten kredyt w stosunku do kredytu w banku w którym mam konto od lat?


No daje Ci to, że masz ubezpieczenie na rok + 5 lat "gwarancji". Jak nie chcesz brać dodatkowej gwarancji i masz dobra ofertę w PZU, to może się okazać , że kredyt w Twoim banku wypada korzystniej.
Ale może być też taka sytuacja, że Twój kredyt w banku ma gorsze warunki (%), wtedy masz tańszy kredyt w Reno + ubezpieczenie i przedłużona "gwarancje" gratis. Z tej gwarancji nie musisz korzystać a po roku możesz wrócić do PZU.
Wszystko trzeba przeliczyć i tyle.
p.s. miałem zbadać temat kredytu ale diler sprzedał Sandero demo ... Na szczęście za miesiąc ma być nowe.
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-10-07, 08:10   

Trzeba wszystko policzyć.
Ja się na początku nastawiłem na kredyt Relaks, bo dodatkowa gwarancja, bo ubezpieczenie gratis . Pełny pakiet OC/AC według wczorajszych wyliczeń kosztowałby mnie przy pełnych zniżkach 1100zł (Dacia jest tanią marką do ubezpieczenia).
Koszt rocznego kredytu przy 10000tyś. to prawie 2700zł - gwarancja na silnik i osprzęt nie jest mi potrzebna - zresztą ciekawe czy po 4 latach wymienią mi np. alternator czy pompę paliwa jak siądzie bez marudzenia, że to normalne zużycie podczas eksploatacji.
Chyba dam sobie spokój z tymi kredytami o wezmę auto za żywy cash bez nadmiernych kombinacji.
Ten kredyt 70/30 jest ciekawy - chyba kosztuje 700zł więc oferta niezła.
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
MarkD 


Marka: Skoda
Model: Fabia Kombi
Silnik: 1.2 TSI
Rocznik: 2011
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 279
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-10-07, 08:17   

Też biorę za gotówkę, dlatego muszę zaczekać do lutego/marca.
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-07, 08:32   

Nikita_Bennet napisał/a:
aby mieć do 5 lat gwarancji nie trzeba brać auta w kredycie relaks?

Z tego co wiem, to nie - przedłużoną gwarancję można sobie zwyczajnie dokupić, kosztuje to bodajże 1200 zł.

W ramach kredytu jest na pewno darmowe ubezpieczenie na pierwszy rok, o przedłużonej gwarancji pierwsze słyszę, ale może nie doczytałem.
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-10-07, 08:35   

bebe, Jest jest :-)
http://dacia.pl/finansowanie/promocje/index.jsp
_________________
Teoria nie zrobi z nikogo praktyka :)
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 715
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-10-18, 18:42   

Zacząłem liczyć i chyba wybiorę RCI a nie BS. Po prostu mniej papierkologi, przynajmniej na razie (bo dopiero zamawiałem autko). Do RCI i kredytu relax mam dostarczyć tylko 4 dokumenty (piąty opcjonalnie). Wadą jest niestety to że wpłacam ok 6-9tys wkładu i do DR bank jest wbity jako współwłaściciel (przy zakupie w kredycie z BS jedynym właścicielem jestem ja).
Odsetek w BS mam chyba 800PLN więcej + prowizja 650PLN a w RCI prowizję mam wliczoną w koszt kredytu.
Ubezpieczenie gratis się przyda choć dziś wyliczono mi w PZU za pakiet OC+AC+NNWz autoszybą nawet 1200PLN (gdybym kredytował autko w BS).
W RCI jest ubezpieczenie przez pierwszy rok gratis ale przeglądałem porównanie ubezpieczeń różnych firm w gazetce AutoŚwiat i to darmowe ubezpieczenie ma dużo więcej wykluczeń niż te z PZU w razie konieczności skorzystania z niego.

Z ciekawostek - strona daci mówi że jest "Ubezpieczenie na życie kredytobiorcy" - przedstawiciel Renault/Dacia mówi że jest to ubezpieczenie kredytu.
Ostatnio zmieniony przez Nikita_Bennet 2010-10-18, 18:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-18, 18:54   

Nikita_Bennet napisał/a:
Z ciekawostek - strona daci mówi że jest "Ubezpieczenie na życie kredytobiorcy" - przedstawiciel Renault/Dacia mówi że jest to ubezpieczenie kredytu.

Chodzi o to, że w przypadku śmierci kredytobiorcy jego spadkobiorcy nie muszą spłacać pozostałej części kredytu - ale i to ubezpieczenie ma pewne wyjątki (główny polega na tym, iż jeśli kredytobiorca popełni samobójstwo to spadkobiercy muszą spłacać dalszą część kredytu)
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 715
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-10-18, 18:58   

Czyli jest to ubezpieczenie kredytu tak naprawdę ;)
Taki chłyt matetindowy i nic więcej.
PS: Ubezpieczenie na życie to ja już płacę w PZU ;)
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-18, 19:27   

Nikita_Bennet napisał/a:
PS: Ubezpieczenie na życie to ja już płacę w PZU ;)

No tak, podobnie jak większość aktywnych zawodowo polaków podejrzewam, szkopuł w tym iż jeśli jest się zainteresowanym kredytem u nich mogą go nie udzielić bez ów ubezpieczenia...
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 715
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-10-24, 14:31   

Inne pytanie - przeglądam rodzaje zabezpieczeń dostępne w loganie pick-up i jest tam tylko blokada zapłonu (i chwała bogu).
Jak byłem u dealera to wspomniał ewentualnie o autoalarmie ale powiedziałem że nie chcę widzieć tego ustrojstwa bo tylko wyje i drażni ludzi a nie ma żadnego pozytwnego działania (zabezpieczenie przed kradzieżą).

I teraz do rzeczy - jak jest z ubezpieczeniem na rok gratis jeśli jest tylko blokada zapłonu - część ubezpieczycieli chce dwóch rodzajów zabezpieczenia (kupmlowi przez to sprzedawca założył alarm bo bez tego nie chcieli mu ubezpieczyć auta a sam alarm ostatnio robił mu problemy przez pół roku aż został całkowicie odcięty i autko normalnie jeździ). Jak podchodzi do tego Renault-Allianz??

Nie chciałbym się obudzić w dniu odbioru z kretyńskim alarmem którego nie chcę a sprzedawca będzie mi wciskał że to dla mojego dobra i konieczne do ubezpieczenia
 
benny86 


Marka: Chevy
Model: Aveo
Silnik: 1.2
Rocznik: 2009
Pomógł: 31 razy
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2944
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-10-24, 14:41   

dwa zabezpieczenia są wymagane jeżeli wartość samochodu przekracza 50tys. zł a w przypadku pick-upa to raczej niemożliwe. Jeżeli twój kolega kupował samochód o wspomnianej wartości to rzeczywiście ubezpieczyciel mógł wymagać drugiego zabezpieczenia (a dealer idąc na łatwiznę wciska wtedy alarm - dużo droższy niż dostępne na rynku a wcale nie lepszy).
Jeśli chcesz jakiekolwiek zabezpieczenie to polecam blokadę skrzyni biegów mechaniczną (montowaną w podłodze) - skuteczne i niedrogie, neistety nie każdy producent to oferuje
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 715
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-10-24, 15:50   

Uff - autko poniżej 50 tys brutto ;)
Właśnie nie chcę zabezpieczeń - mieszkam na wsi, autko w garażu itp. A jak pojadę to na długo nie opuszczam auta a jeśli tak to parking strzeżony lub jakiejś firmy.
Nauczyłem sie też że dokładanie czegoś poza fabryczną elektrykę jest kiepskim pomysłem (no może poza radiem i głośnikami). Dlatego pocieszyłeś mnie. Blokady na skrzynie nie chcę - utrudnia tylko życie (wiem po znajomych).
THX
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-10-24, 16:40   

Żeby uściślić - w zeszłym tygodniu dzwoniłem w tej dokładnie sprawie i próg, od którego wymagane są dwa zabezpieczenia, zmienił się - obecnie jest to 60 000 zł.
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 715
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-11-17, 17:13   

Pytanko - auto w kredycie, chce odliczyć VAT, dostarczam nakaz płatniczy podatku rolnego (bo wpisu do ewidencji rolnik indywidualny nie ma przecież), zaświadczenie z US o tym że jestem VATowcem, zaświadczenie o REGONie a pani mi mówi że mogę się starać tylko o kredyt dla osób indywidualnych i fakturka z PESELem a nie NIPem.

Czy pani ma rację? Bo jeśli tak to ten RCI to jakiś dziwny bank a dopiero dostarczyłem dokumenty. Niby autko to tylko logan pick-up który do gospodarstwa mi się akurat przyda ale że bank tak nieprzygotowany pod kredytowanie dla nietypowej branży jaką jest rolnictwo (gdzie dacia upratruje m.in swój zbyt dla pick-upa).

W lutym kupowałem nowka traktor i wystarczyły dokumenty powyżej dla banku i bez problemu kredycik, odliczenie VATu a rejestracja oczywiście na imię i nazwisko, adres, PESEL choć na fakturze był NIP ale rolnikom tak się ponoć rejestruje sprzęt (interpretacja ze starostwa z Wydz. Komunikacji).
 
Domel 


Marka: Dacia
Model: LoganMCV
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 187
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-11-17, 22:09   

wrzuć na TPC .) Pozdr
 
Nikita_Bennet 


Marka: Dacia
Model: LOGAN pick-up+Duster 2
Silnik: oba 1.5 dCi
Rocznik: 2011 i 2018
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Wrz 2010
Posty: 715
Skąd: warmia i mazury
Wysłany: 2010-11-18, 22:04   

sprawa rozwiązana - dziś dostałem info że będzie fakturka z NIPem ;)
 
pietrass 
Zielony listek


Marka: SEAT
Model: IBIZA
Silnik: 1,2i system porsche
Rocznik: 1991
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 8
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-07-12, 18:37   

Witam

nie chcę zakładać innego tematu, więc piszę tutaj.
Czy ktoś może mi wyjaśnić jak wygląda obecnie kredyt relaks w Daci,
bo niestety nie mogłem uzyskać żadnych sensownych informacji prócz odradzania tego kredytu przez dilera.

Na ulotkach pisze:

1. Ubezpieczenie 1% (chodzi o pakiet AC i OC +NW Asistance);
2. 5 lat gwarancji i asisstance (chodzi o dopłatę ile np. do Sandero);
3. Finansowane ubezpieczenie kredytobiorcy (to znaczy, że nie mam tego wliczonego do kredytu - dają gratis, czy jak?)
4.2% prowizji (wliczona w kredyt czy płatna od razu).
5. 0% pierwszej wpłaty okres do 96 miesięcy.

Tak widnieje na reklamach i ulotkach,
a jak jest rzeczywiście skoro diler unika tematu i nie chce wyliczyć
dla porównania rat na ten kredyt i poleca Santander, gdzie dopłacam
57% wartości auta i muszę ubezpieczyć auto osobno - proponowane ubezpieczenie ok. 3000 zł. Jakiś joke. Inni dla nowych aut oferują ubezpieczenie za ok. 1200 - 1600 zł pakietowe.
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-07-12, 20:41   

jeśli diler unika tematu to na początek zmieniłbym dilera, co to za tajemnice skoro jest to w ofercie :?:
 
pietrass 
Zielony listek


Marka: SEAT
Model: IBIZA
Silnik: 1,2i system porsche
Rocznik: 1991
Dołączył: 12 Lip 2011
Posty: 8
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-07-13, 07:00   

ogólnie to miałem wrażenie jakby nie zalezało mu wcale na sprzedaży samochodu, a może mają przykaz odsyłać klientów bo reno słabo się sprzedaje i robi zniżki aby mieć podobną propozycję cenową clio z klimą za 38500.
 
limo 


Marka: -----------
Model: ----------
Silnik: ----------
Rocznik: ---------
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 460
Skąd: Krosno
Wysłany: 2011-07-13, 09:52   

poszukaj informacji na temat leasingu konsumenckiego, może się opłaci?


http://leasingkonsumencki.org/
Ostatnio zmieniony przez limo 2011-07-13, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2017-07-25, 20:18   bank RCi opinia

Witam, Jakie sa wasze opinie na temat banku RCI?
Przy zakupie nowego auta procedura uruchomienia kredytu ( po mimo wpłaty połowy wartości auta) musiałem udowodnić że nie jestem wielbłądem.
Moja żona musiała podpisać umowę kredytową że nie wnosi przeciw wskazań mimo tego że kredyt był na śmieszną kwotę.

Przy szkodzie całkowitej auta bank również nie chciał sie dogadać. Pokazał elastycznośc CEGŁY. Masz płacić i koniec. Jestem bardzo rozczarowany zachowaniem banku i też przestałem już być jego klientem.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-07-25, 20:46   

Jak korzystałem z usług tego banku 3 lata temu przy zakupie Dacii to kredyt właściwie dostałem "na gębę". Brałem kredyt 4x25. Sprzedający mnie tylko pytał ile zarabiam, nawet nie musiałem udowadniać, że nie kłamię. Przy usuwaniu szkody też nie było żadnych problemów, ja tylko podpisywałem papierki w ASO, resztę załatwiali oni. Być może coś zmieniło się w ciągu 3 lat, ale wtedy aż byłem zdziwiony, że właściwie tak łatwo mi dali kredyt (oraz parasolkę i plecak turystyczny z wyposażeniem :) ).
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-07-25, 20:53   

kochelet1 napisał/a:
żona musiała podpisać umowę kredytową że nie wnosi przeciw wskazań mimo tego że kredyt był na śmieszną kwotę

Zdaje się, że to obecnie ustawowe zobowiązanie, a nie wymaganie banku.
 
kochelet1 


Marka: mazda
Model: 6
Silnik: 2,0
Dołączył: 15 Lip 2017
Posty: 173
Skąd: polska
Wysłany: 2017-07-25, 21:22   

Obecny bank w tórym biorę 2 kredyt nie wymaga tego od mojej skromnej osoby.
 
benyo 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 691
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 2017-07-25, 21:37   

Nie masz zaufania do żony ?? :)
Ja akurat podawałem kwotę dochodu na osobę, a że małżonka też coś wnosi do budżetu, więc budżet składał się też z jej dochodu.
Nie ma obowiązku brać w RCI, zawsze najlepiej wybrać taką ofertę, która najbardziej odpowiada potrzebom.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne