Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2015-11-18, 02:19
radio z usb - obsługa MP3
Autor Wiadomość
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-04-20, 20:46   

Cytat:
Ja tak to rozumiem, bo w innym przypadku to mógłby sobie głośność komunikatów pogłośnić w samym telefonie. Jak trafię na moment czasu i pełną baterie w telefonie to po testuję.


Hehhh - nie próbowałem i myślałem że jak się coś łączy i wydaje dźwięki poprzez bluetootha w tym radiu a nie jest to rozmowa telefoniczna przychodząca/wychodząca to także sprzęt rozłącza radio by mógł pracować bluetooth i przekaz danych za jego pośrednictwem.

Jak będziesz testował to może wpierw ustaw głośność rozmowy telefonicznej poprzez zestaw bluetooth w radyjku. I daj znać.
 
skylar 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.5 dCi 90km
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 163
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-04-21, 08:50   

Mam dokładnie tak samo jak gladki83 a nawet gorzej bo on chyba jakieś komunikaty miał tylko bardzo ciche :-( . Przy połączeniu telefonu z radiem przez bluetooth i jednoczesnym korzystaniu z telefonu jako nawigacji w ogóle nie słychać komunikatów ani z telefonu ani z głośników radia, odłączając bluetooth komunikaty od razu są słyszalne.

Poczytałem tu i tam i mam jeden trop co może być problemem, wezmę sprawdzę i dam znać.

d3mol3k napisał/a:
ak będziesz testował to może wpierw ustaw głośność rozmowy telefonicznej poprzez zestaw bluetooth w radyjku. I daj znać.

Nie jest to problem głośności zestawu głośnomówiącego przez bluetooth, tym się już bawiłem wcześniej i na pewno jest dobrze ustawione. Tu jeden plus dla radia Daćkowego a mianowicie możliwość niezależnego (od głośności muzyki) ustawienia głośności zestawu głośnomówiącego.
Ostatnio zmieniony przez skylar 2015-04-21, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
gladki83 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 150
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-04-21, 11:39   

skylar napisał/a:
Mam dokładnie tak samo jak gladki83 a nawet gorzej bo on chyba jakieś komunikaty miał tylko bardzo ciche :-( . Przy połączeniu telefonu z radiem przez bluetooth i jednoczesnym korzystaniu z telefonu jako nawigacji w ogóle nie słychać komunikatów ani z telefonu ani z głośników radia, odłączając bluetooth komunikaty od razu są słyszalne.


Ja już zgłupiałem trochę... Muszę jeszcze raz u mnie przetestować to wszystko.

Jak sparujesz telefon z radiem, to naciśnij przycisk Media i wybierz (nie pamiętam teraz dokładnie) bodajże BT Audio. Wtedy powinieneś słyszeć wszystkie dźwięki z telefonu.
Ale wtedy nie będziesz słyszał muzyki radia np. RMF FM.
 
skylar 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.5 dCi 90km
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 163
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-04-21, 13:14   

Rozwiązanie jest następujące. Wchodzisz w ustawienia bluetooth -> włączasz przełącznikiem bluetooth -> powinny się wyświetlić sparowane urzadzenia -> wchodzisz w opcje (ikona trybika) dla Daćkowego radia i tam odznaczasz opcję "Media audio", "Dźwięki telefonu" pozostawiasz zaznaczone.

Efekt jest następujący. Muzyka (radio, płyta, usb) oraz przy wykonywaniu połączenia rozmowy (po połączeniu bluetooth) idą przez głośniki radia. W tym samym czasie komunikaty nawigacji idą z głośnika telefonu - przyciskiem głośności (lub ewentualnie jeszcze w samej aplikacji nawigacji) telefonu możesz sobie ustawić jak głośne mają być. Wilk syty i owca cała :mrgreen: .

Podane rozwiązanie jest dla androida 4.4.2, ale w innych może być podobnie.
Ostatnio zmieniony przez skylar 2015-04-21, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
gladki83 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 150
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-04-21, 14:49   

Muszę zatem sprawdzić Twoje rozwiązanie.
Dzisiaj przetestowałem moje komunikaty z nawigacji po połączeniu telefonu z radiem.

Pomyliłem się.
Komunikaty słyszę tylko w wybranym trybie BT Audio.

Jak słucham muzyki z telefonu i mam włączoną na telefonie nawigację, za cicho są podawane komunikaty w stosunku do muzyki.
Na razie bawiłem się regulacją głośności w telefonie, ale ściszając muzykę, ściszało mi również nawigacyjne komunikaty.

Zerknę na Twoją propozycję :) i dam znać jak u mnie to działa.
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-04-21, 20:01   

Czyli jest to srajfon podejrzewam. To w sumie powinieneś ustawić głośność podczas słuchania muzyki na włączonej aplikacji, lub (albo) ustawienie głośności komunikatów ale z poziomu aplikacji (palcyma ;-) ) w menu lub paskiem poziomu głośności aplikacji a nie klawiszem z boku (czy gdzie tam masz) ciszej/głośniej.
 
gladki83 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 150
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-04-27, 09:51   

skylar napisał/a:
Rozwiązanie jest następujące. Wchodzisz w ustawienia bluetooth -> włączasz przełącznikiem bluetooth -> powinny się wyświetlić sparowane urzadzenia -> wchodzisz w opcje (ikona trybika) dla Daćkowego radia i tam odznaczasz opcję "Media audio", "Dźwięki telefonu" pozostawiasz zaznaczone..


Sprawdziłem u siebie w Lodgy. Działa tak jak mówisz.

Początkowo szukałem tych opcji w radiu samochodowym. Mój błąd.
Wszystkie opcje robimy z poziomu telefonu.
Działa na Sony Xperia SP. Android 4.3
 
skylar 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.5 dCi 90km
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 163
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-04-27, 11:48   

No tak nie napisałem rzeczywiście, że chodzi o ustawienia w telefonie. Na szczęście w radiu nie ma dużo opcji i doszedłeś do tego, że chodzi o ustawienia telefonu ;-) .

Ważne, że działa bo bez tego byłoby kiepsko.
 
skylar 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.5 dCi 90km
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 163
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-15, 20:09   

Niestety moje Daćkowe radio Plug&Play w przeciwieństwie do dostępnych na rynku tanich radioodtwarzaczy do 300zł nie potrafi prawidłowo zapamiętać ostatniego utworu :evil: . Odkryłem że problem pojawia się gdy zostanie przekroczona magiczna liczba utworów na paluchu usb. W przypadku GOODRAM Picollo 8GB jest to np. 999 utworów - dwa foldery, root oraz jeden folder w którym były plik (sprawdzałem też Kingston DTMCK/16GB, na nim też jest ten problem choć nie sprawdzałem przy jakiej dokładnej ilości plików radio przestaje pamiętać ostatni utwór). Jest to mocno wkurzające bo zostaje dużo niewykorzystanego miejsca :-( . Co ciekawe wkładając do radia też 8GB pendrive w wersji nie micro radio już spokojnie zapamiętywało ostatni utwór dla przynajmniej 1200 plików (więcej na razie nie sprawdzałem) o ile w ogóle występuje na nim jakieś ograniczenie.

Mam prośbę napiszcie jakie macie pendrivy 8GB/16GB w wersji micro/fit/picollo czy jak to sobie nazywają producenci, które nie sprawiają problemu z zapamiętywanie ostatniego utworu. Bardzo możliwe, że w zależności od elektroniki Daćkowe radio nie ma problemu z innymi paluchami USB.
Ostatnio zmieniony przez skylar 2015-06-16, 06:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
gladki83 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 150
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-06-16, 12:20   

Ja mam 8GB GOODRAM PICCOLO.
Zapamiętuje ostatnio grany utwór. Ale nie mam aż tylu piosenek. Co najwyżej ok. 200 piosenek.

pen.JPG
Plik ściągnięto 15773 raz(y) 13,48 KB

 
skylar 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.5 dCi 90km
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 163
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-16, 12:34   

Mam dokładnie ten sam. Mam prośbę jakbyś spróbował wrzucić na niego więcej niż 1000 mp3 to zobaczylibyśmy czy u Ciebie też nie zapamiętuje. Jak nie masz tylu utworów to najprościej możesz zrobić 6 katalogów i do każdego wrzucić to samo, wtedy przekroczysz 1000.
 
gladki83 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 04 Gru 2013
Posty: 150
Skąd: Kielce
Wysłany: 2015-06-16, 12:36   

OK. Sprawdzę.
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-17, 15:31   

A ja bardzo bym prosił o info czy macie dostęp do utworów schowanych w katalogach (albumach)? Z treści postów wynika, że nie jest to żaden problem. U mnie niestety to nie działa. Byłem zmuszony wszystkie piosenki umieścić w głównym (root) i tylko wtedy mam do nich dostęp. Albumy schowane w katalogach są "niewybieralne" i nie wyświetlają się w ogóle tytuły. Chyba ze jest jakiś sposób, którego nie znam aby wchodzić do katalogów. Instrukcja obsługi radia jest w tej kwestii nieprzydatna. Informacyjnie: używam Kingstona DT Micro 16GB i odtwarzanie działa od zapamiętanej ostatniej piosenki - zrobiony format FAT32 pod Windows. Utworów ok. 500.
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2015-06-17, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
skylar 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.5 dCi 90km
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 163
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-17, 18:17   

sobol1976 napisał/a:
czy macie dostęp do utworów schowanych w katalogach

U mnie z tym nie ma problemu. Naciskając pokrętło wyskakuje zawartość katalogu w którym aktualnie jest radio. Kręcąc pokrętłem można przeglądać pliki i katalogi, gdy najedzie się na katalog i wciśnie się pokrętło to wchodzi do tego katalogu. Ewentualnie po naciśnięciu pokrętła można wyjść katalog wyżej naciskając przycisk back (zawijana strzałka).
sobol1976 napisał/a:
Kingstona DT Micro 16GB

Też takiego sprawdzałem. Też przy większej ilości utworów radio przestawało zapamiętywać ostatni utwór. Nie wiem czy powyżej 999 bo dokładnie tego nie sprawdzałem.

Jak dla mnie radio ma do bani zrobiony system zapamiętywania ostatniego utworu. Wygląda na to, że próbuje zapisać te dane w miejscu (złe miejsce w MBR?) gdzie micro pendrive mają go za mało. Dlatego pamięta ostatni utwór na zwykłym pendrive a na micro już tylko do 999 utworów. A że nie problem coś takiego dobrze zrobić to można się przekonać wsadzając tego samego micro pendrive (na 16GB pena może wejść więcej niż 4000 mp3) do pierwszego lepszego markowego radia w cenie do 300zł.
Ostatnio zmieniony przez skylar 2015-06-17, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-19, 08:37   

Dzięki za info. Muszę sprawdzić inne peny. Na tym od początku widoczna tylko lista utworów w głównym katalogu. Nie widać w ogóle katalogów z dodatkowymi albumami. Może kwestia długości nazwy katalogu albo jakichś znaków typu SPACE albo myślnik?
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-19, 17:41   

Na innym pendrive (chiński pełnowymiarowy "noname" 4GB) wrzuciłem katalogi i radio je widzi poprawnie. Można wejść do środka i wybrać dowolny utwór. Jakieś wariactwo z tymi pendrive'ami.
Ostatnio zmieniony przez sobol1976 2015-06-19, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
d3mol3k 



Marka: dacia/dacia
Model: dokker/duster
Silnik: 1.5 dci 90/1.6 SCe
Rocznik: 2012/2018
Wersja: Prestige
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 1093
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-06-19, 18:50   

sobol1976 napisał/a:
Dzięki za info. Muszę sprawdzić inne peny. Na tym od początku widoczna tylko lista utworów w głównym katalogu. Nie widać w ogóle katalogów z dodatkowymi albumami. Może kwestia długości nazwy katalogu albo jakichś znaków typu SPACE albo myślnik?


ostatnio miałem problem z pewnym nagraniem/plikiem mp3 - najpierw usunąłem spacje ale radio go nie widziało więc skróciłem mu nazwę zadziałało.
Czyżby radio nie potrafi odtwarzać plików z nazwami dłuższymi od jakiejś zadanej liczby znaków?
 
skylar 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.5 dCi 90km
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 163
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-20, 07:14   

sobol1976 napisał/a:
Jakieś wariactwo z tymi pendrive'ami.

I głównie jak sam zauważyłeś z wersjami mini, które siłą rzeczy maja okrojoną elektronikę. Ja osobiście z żadnym dużym nie miałem problemu. No ale używanie dużego pena to jest proszenie się o zniszczenie pena (mniejszy problem) lub wyłamanie całego gniazda. Gdzieś widziałem radio, które miało wyjście usb z tyłu. Można było sobie kabelkiem wyprowadzić złącze USB gdzieś za konsolę, gdzie ani nie był za bardzo widoczny, ani urwać się niczego nie dało.

Ja rozumiem, że radio może mieć problem z jakimś penem. Zresztą zdarzało mi się żeby markowe radio miało problem z konkretnym penem. Ale radio było "uczulone" na jeden konkretny model.

sobol1976 napisał/a:
Może kwestia długości nazwy katalogu albo jakichś znaków typu SPACE albo myślnik?
d3mol3k napisał/a:
Czyżby radio nie potrafi odtwarzać plików z nazwami dłuższymi od jakiejś zadanej liczby znaków?

Spacje radio przechodzi. Co do długości pliku to bym się nie zdziwił, że może mieć problem bo przy dużej ilości plików można "zapomnieć" że był jeden z długa nazwą.

Przydałaby się jakaś lista poprawnie i niepoprawnie obsługiwanych pendrive przez to radio, bo może jest jakiś 16GB pendrive mini, którego to radio (do pełna załadowanego) trawi :mrgreen: . Szkoda, że producent się o coś takiego nie postarał. Ja rozumiem, że pendrive jest multum i co chwilę są nowe, ale jak już są takie problemy to mogli dać w formie załącznika listę sprawdzonych pendrive wtedy człowiek nie kupowałbym na chybił trafił w sklepie.
 
skylar 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.5 dCi 90km
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 163
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-27, 08:53   

Jakby ktoś potrzebował to pomimo, że nie ma nic o tym w instrukcji, ani radio Plug&Play nie ma nigdzie na panelu przycisku mute to podobnie jak w Media NAV można włączyć MUTE naciskając jednocześnie na pilocie pod kierownicą Volume + i - . Jak ktoś jest obyty ze sterowanie pilotem pod kierownicą to pewnie o tym wie, ale zielonym ludzikom pewnie się to przyda bo jak już wspominałem instrukcja jest do bani ;-) .
 
sobol1976 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: TCe100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Cze 2013
Posty: 742
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-27, 13:40   

Problem rozwiązany z DataTraveler Micro 16GB - radio nareszcie widzi wszystkie katalogi i utwory. Odtwarza także bezbłędnie od ostatnio zapamiętanego miejsca i nie gubi go przy 9 GB danych (pow. 500 utworów). Co zrobiłem:
1. Sformatowałem USB przy pomocy narzędzia dostępnego na stronie Kingstona, a nie narzędzia Windows.
2. Uporządkowałem utwory przy pomocy programu Mp3Tag - dodałem brakujące tagi, usunąłem znaki specjalne, skopiowałem tagi w nazwy plików. Przyznam szczerze, że w tagach był straszny śmietnik (np. jakieś długie opisy w "comments") ale nie zakładałem, że może mieć to wpływ na radio Dacii. Utwory kodowane różnie - od 320kbs do 128kbs.

Teraz wszystko jest widoczne i działa. Mam nadzieję, że pomogłem.
 
skylar 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV II
Silnik: 1.5 dCi 90km
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 163
Skąd: Kraków
Wysłany: 2015-06-29, 06:40   

sobol1976 napisał/a:
Problem rozwiązany z DataTraveler Micro 16GB

Tylko problem nieczytania u Ciebie katalogów.
sobol1976 napisał/a:
Odtwarza także bezbłędnie od ostatnio zapamiętanego miejsca i nie gubi go przy 9 GB danych (pow. 500 utworów)

Działa bezbłędnie bo nie przekroczyłeś 999 utworów. Wykorzystujesz dużo pojemności pendrive bo masz duże (w dobrej jakości lub długie) mp3. Jak dla mnie to dla radiowego systemu zapamiętywania nie ma większego znaczenia wielkość pliku. Prawdopodobnie radio tworzy sobie "obraz"/tabelę wszystkich utworów i zapisuje go gdzieś w MBR (mój domysł) gdzie ta tabela po przekroczeniu 999 utworów nie mieści się.
sobol1976 napisał/a:
1. Sformatowałem USB przy pomocy narzędzia dostępnego na stronie Kingstona, a nie narzędzia Windows.
2. Uporządkowałem utwory przy pomocy programu Mp3Tag - dodałem brakujące tagi, usunąłem znaki specjalne, skopiowałem tagi w nazwy plików. Przyznam szczerze, że w tagach był straszny śmietnik (np. jakieś długie opisy w "comments") ale nie zakładałem, że może mieć to wpływ na radio Dacii. Utwory kodowane różnie - od 320kbs do 128kbs.

Przyznam się szczerze, że sam mam w tagach wielki bajzel bo ich po prostu organicznie nie lubię i nie używam i nie ma problemu z wchodzeniem w foldery ;-) . Rozumiem ideę używania tagów na komputerze, ale w podstawowym radiu samochodowym mi się one do niczego nie przydają. Zawsze korzystam z nazw plików a nie tagów, bo żeby nie było bajzlu (przykładowo część ma pełne tagi, część ma tylko niektóre części tagów wypełnione, a część nie ma w ogóle) to musiałbym tak jak Ty wszystkie poustawiać tak samo.

W każdym razie ważne, że u Ciebie foldery zaczęły chodzić. Pewnie ten sam efekt znacznie szybciej byś uzyskał korzystając z jakiegoś mp3 tag removera.
Ostatnio zmieniony przez skylar 2015-06-29, 06:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
Magpaw 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 14 Cze 2019
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-06-14, 16:48   

Witam. Radio plug Play zwykłe bez navi.
Czy orientuje się ktoś czy z pendrive przez usb można zmieniać katalogi (foldery). Nie chodzi mi o przesuwanie po kolei po utworach tylko przejście do kolejnej płyty (folderu, katalogu) od razu. W instrukcji napisane jest że pliki i foldery można zmieniać pokrętłem w radiu lub tym pod kierownicą ale kiedy to robię zmieniają się tylko pliki. Czy ktoś z Was wie czy można te foldery zmieniać? I jak to ewentualnie zrobić?
_________________
Magpaw
 
Mamert 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 SCe 110 LPG
Rocznik: 2018
Wersja: Laureate Plus 7 os.
Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 1104
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-06-14, 16:57   

Można przejść do dowolnego katalogu i pliku muzycznego w tym katalogu. Jak to dokładnie zrobić nie pamiętam, ale przy pomocy pokrętła na radiu było najwygodniej. Można też pilotem pod kierownicą, ale i tak całą uwagę trzeba skupić na radiu wyszukując katalogów.
 
steiner 



Marka: Dacia
Model: Duster II / Duster II / Dokker Van SCe
Silnik: 1.5 dCi / 1.3 Tce / 1.6 Sce
Rocznik: 2018/2019/2018
Wersja: Essential
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2018
Posty: 199
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-06-14, 17:54   

Magpaw napisał/a:
Witam. Radio plug Play zwykłe bez navi.
Czy orientuje się ktoś czy z pendrive przez usb można zmieniać katalogi (foldery). Nie chodzi mi o przesuwanie po kolei po utworach tylko przejście do kolejnej płyty (folderu, katalogu) od razu. W instrukcji napisane jest że pliki i foldery można zmieniać pokrętłem w radiu lub tym pod kierownicą ale kiedy to robię zmieniają się tylko pliki. Czy ktoś z Was wie czy można te foldery zmieniać? I jak to ewentualnie zrobić?


jeśli maszt pilota pod kierownica takiego jak ten
to z tylu pilota jest pokrętło - którym skaczesz po utworach
normalnie pewnie odtwarzany utwór wyświetla się w ten sposób

jeśli naciśniesz raz przycisk OK od spodu pilota - wchodzisz w tryb w którym wyświetla się lista otworów z aktualnie używanego katalogu (ikonka nutki przed nazwa - oznacza plik muzyczny)

i jeśli teraz ponownie naciśniesz przycisk OK i przytrzymasz go chwile - przejdziesz do trybu wyświetlania katalogów (inna ikonka przed nazwa) - i pokrętłem pilota możesz wybrać katalog - potwierdzasz wybór naciskając OK.
 
Magpaw 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 0.9 tce
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway Laureate
Dołączył: 14 Cze 2019
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-06-15, 12:25   

U mnie tak nie działa. Po pierwszym wciśnięciu faktycznie jest lista utworów z danego katalogu ale po kolejnym wciśnięciu i przytrzymaniu nic się nie dzieje. Moje radio i pilot wyglądają ciut inaczej. Ale funkcje widzę że są takie same jak na Twoich zdjęciach .
_________________
Magpaw
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne