Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Foteliki dla dzieci
Autor Wiadomość
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-05, 19:26   

emka napisał/a:
A w trasę nie zamierzam sandero jeździć, mam od tego lepszy i bardziej bezpieczny samochód pełny poduszek i innych elektronicznych wspomagaczy.

Czy trasa czy miasto nie ma reguły, o wypadek nie trudno w każdym terenie - niestety.

Buzz 3 - spacerówka z dwoma siedziskami + gondola + śpiworek + kosz na zakupy + fotelik Maxi Cosi Cabrio kosztował nas właśnie tyle.
Ostatnio zmieniony przez marektbg 2010-12-05, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-05, 19:29   

emka napisał/a:
Oczywiście panowie wszechwiedzący muszą swoje ja okazać , nie piszę głupot i próba zawinięcia kota ogonem Wam się nie uda, opuszczam to kółko wzajemnej adoracji


Znaczy - foch? ;-)
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-05, 19:51   

marektbg napisał/a:
emka napisał/a:
A w trasę nie zamierzam sandero jeździć, mam od tego lepszy i bardziej bezpieczny samochód pełny poduszek i innych elektronicznych wspomagaczy.

Czy trasa czy miasto nie ma reguły, o wypadek nie trudno w każdym terenie - niestety.

Buzz 3 - spacerówka z dwoma siedziskami + gondola + śpiworek + kosz na zakupy + fotelik Maxi Cosi Cabrio kosztował nas właśnie tyle.


nie będę się spierać ile kosztuje komplet,bo mam , zresztą nie o wózku tu mowa a o bezpieczeństwie .

Odnośnie odpowiedzi- nie foch tylko szkoda mi słów na krótkowzroczność niektórych osób.

W mieście dochodzi przede wszystkim do stłuczek , wypadki śmiertelne są sporadyczne i najczęsciej są to piesi. Dlatego też mam bezpieczny fotelik i jeżdżę rozsądnie z wyobraźnią, Sandi wystarczy na przemieszczanie się po mieście i wątpię abym miała tak ciężki wypadek drogowy w mieście gdzie średnia prędkość to 30km/h!Niestety mam rację i niestety Wam się to nie podoba,bo baba nie może mieć racji .... żenada.
_________________
Ostatnio zmieniony przez emka 2010-12-05, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-05, 19:54   

To jest właśnie męski szowinizm ;-)
Ostatnio zmieniony przez marektbg 2010-12-05, 19:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-05, 20:16   

emka napisał/a:
nie piszę głupot i próba zawinięcia kota ogonem Wam się nie uda,

No to już chyba ustaliliśmy, że jednak piszesz głupoty z tą maksymalną prędkością Sandi.

emka napisał/a:
oby nigdy nie przydarzył się Wam wypadek i oby nigdy przez głupotę oraz ograniczenia umysłowe rodziców nie ucierpiało w tym dziecko..


I tu przestajesz być już miła, a stajesz się wredna.


emka napisał/a:
A w trasę nie zamierzam sandero jeździć, mam od tego lepszy i bardziej bezpieczny samochód pełny poduszek i innych elektronicznych wspomagaczy.


Wooow, Niech zgadnę, duży wielki SUV a w nim blondynka ?
No proszę, po prostu wymarzony komplet.


emka napisał/a:
tylko szkoda mi słów na krótkowzroczność niektórych osób.

Ale pomyślałaś też o sobie , prawda ?

emka napisał/a:
W mieście dochodzi przede wszystkim do stłuczek , wypadki śmiertelne są sporadyczne i najczęsciej są to piesi. Dlatego też mam bezpieczny fotelik i jeżdżę rozsądnie z wyobraźnią, Sandi wystarczy na przemieszczanie się po mieście i wątpię abym miała tak ciężki wypadek drogowy w mieście gdzie średnia prędkość to 30km/h


Zapomniałem, bo poza miastem jeździsz pewnie dużym bezpiecznym SUV-em.
I kto tu wywija kota ogonem ?

emka napisał/a:
Niestety mam rację i niestety Wam się to nie podoba,bo baba nie może mieć racji... żenada


A ja sądziłem że można podyskutować z tobą, ale oczywiście kobiety każdą rozmowę traktują jako solidarność plemników.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-12-05, 20:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wierzchucki 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: mech.okrętowy
Wysłany: 2010-12-05, 20:21   

No to klops :cry:
A słyszał ktoś o fotelikach, aby małolata nie mogła siadać za kierownicą!!!!!!! :evil:
Jeszcze nie tak dawno oddałem foteliki,ledwo podstawówkę skończyła, a teraz...
stary wypad zza kierownicy...
Bo JA się będę uczyć :shock: JAZDY.....
Pora chyba kupić dla siebie fotelik :idea: bujany ... i do bagażnika WON!!!!!
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-05, 20:32   

Jackthenight

bywam wredna nie bardziej niz mężczyźni, nie jestem prawdziwą blondynką a drugie auto to zaskoczę Ciebie! nie suv ojej tylko mazda6.... :!:
_________________
Ostatnio zmieniony przez emka 2010-12-05, 20:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-05, 20:42   

Dobrze emka, i na tym zakończmy ten wątek. Każdy już sobie odpowiednie wnioski sam wyciągnie.
_________________

 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-05, 20:49   

Jasne, szkoda tylko ,że oceniasz ludzi poprzez wygląd i czym jeżdżą ( blondynka w suvie), to naprawdę nie jest miłe tak ludzi klasyfikować. Uwierz mi,że kobiety też wiele wiedzą i potrafią nawet jeżeli mają blond włosy. Miłego wieczoru, ja mam na dobranoc JD z lodem mniam!
_________________
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-05, 20:54   

Cytat:
Jasne, szkoda tylko ,że oceniasz ludzi poprzez wygląd i czym jeżdżą ( blondynka w suvie), to naprawdę nie jest miłe tak ludzi klasyfikować. Uwierz mi,że kobiety też wiele wiedzą i potrafią nawet jeżeli mają blond włosy.


Wcale nie oceniam po wyglądzie, tylko po tym co napisałaś.
I naprawdę nie chcesz już dalej ciągnąc tego tematu :)

I naprawdę wierzę że dużo wiesz i dużo potrafisz, w końcu niewiele kobiet jest fankami motoryzacyjnymi, a te które są no z rzeczy samej muszą mieć duża wiedzę.

emka napisał/a:
Miłego wieczoru, ja mam na dobranoc JD z lodem mniam!


Również miłego, ja mam na dobranoc JW z colą - pycha :)

PS. JW z colą i lodem oczywiście.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-12-05, 21:09, w całości zmieniany 7 razy  
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
  Wysłany: 2010-12-05, 22:27   

EMKA mam cos wspolnego oprocz drakulki lubimy razem JD :)
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 10:57   

emka napisał/a:


W mieście dochodzi przede wszystkim do stłuczek , wypadki śmiertelne są sporadyczne i najczęsciej są to piesi. Dlatego też mam bezpieczny fotelik i jeżdżę rozsądnie z wyobraźnią, Sandi wystarczy na przemieszczanie się po mieście i wątpię abym miała tak ciężki wypadek drogowy w mieście gdzie średnia prędkość to 30km/h!Niestety mam rację i niestety Wam się to nie podoba,bo baba nie może mieć racji .... żenada.


Tia emka myśl tak dalej (środek miasta 2 km od pajaca kultury)-
http://www.se.pl/wydarzen...a-n_142828.html
Bo moja mojszość jest najmojsza.

P.S. W tym wypadku żaden fotelik dziecku by nie pomógł. Zderzenie było przy ~ponad 50 km/h.
Może ktoś znajdzie ile to miało gwiazdek:
http://www.se.pl/s/pics/t...MSM_580x467.jpg
Chyba Maxi Cosi.
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2010-12-06, 11:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 11:10   

Drozda przeczytałeś dokładnie co było napisane we wcześniejszej rozmowie? gdybyś przeczytał wiedziałbyś ,że ja nie jeżdżę z NADMIERNĄ PRĘDKOŚĆIĄ jak to w tym artykule jest określone. Czytaj ze zrozumieniem i wtedy możesz mi zwrócić uwagę .
nie jest napisane z jaką predkością jechały auta a ze zdjęć można wnioskować ,że dużą, cytat z artykułu:
"Dramat na skrzyżowaniu rozegrał się tuż przed godz. 6 rano. Policjanci dopiero ustalają, który z kierowców był sprawcą nieszczęścia. Na razie podejrzewają tylko, że do masakry doszło z powodu awarii sygnalizacji świetlnej i nadmiernej prędkości obydwu pojazdów."
więc mi tu nie wyjeżdżaj z jakimiś ok.50km/h
_________________
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 11:15   

Przy zderzeniu bocznym wystarczy nawet te 50 km/h. A mało to osób w mieście przejeżdża na czerwonym świetle ? I żadna awaria sygnalizacji, tylko normalnie o 6 rano pala się pomarańczowe światła i obowiązują znaki drogowe.
Ty możesz jeździć nawet 20 km/h ale to nie pomoże w takim jak ten wypadku.
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 11:19   

Fotelik, który zakupiłam ma dodatkowe wzmocnienia właśnie na wypadek bocznego zdarzenia. Nie ma tego Maxi Cosi.
informacje ogólnodostępne na str.:
http://fotelik.info/

polecam lekturę i pozdrawiam
_________________
Ostatnio zmieniony przez emka 2010-12-06, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 11:25   

I katapultę zapewne .... szkoda gadać.
Zapewne zamontowałaś go w najbezpieczniejszym miejscu czyli środek tylnej kanapy ?
Uppps zapomniałem , że w większości samochodów nie jest to możliwe (podpórka nie współpracuje z tunelem płyty podłogowej).
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 11:37   

Dobrze, woźcie dzieci w bagażniku, bo w przypadku wypadku przy 150 km/h i tak żaden fotelik im nie pomoże. :]

Przepraszam, ale co dokładnie szanowni panowie próbują udowodnić? Że gorszy fotelik jest lepszy niż lepszy? :) "Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb." :>

Wyprodukowanie dobrego fotelika kosztuje, i to sporo więcej, niż sama suma użytych materiałów - bo trzeba go wymyślić, zaprojektować, przetestować, itp. Oczywiście, od pewnego momentu płaci się już za dodatkowe bajery, ale bajery bywają przydatne i jeśli kogoś stać, to czemu nie. Ale próbując udowodnić, że fotelik, który przy zderzeniu fruwa po samochodzie jest tak samo dobry jak ten, który nie fruwa, powodujecie tylko, że tracę szacunek do waszej wiedzy, na innych polach wszakże sporej. :]
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2010-12-06, 11:39   

Chłopaki, a wy oszczędzacie na bezpieczeństwie swoich dzieciaków ?

Bo jak tak, to ciekawi mnie, czy do swojego bezpieczeństwa też tak podchodzicie - czy uważacie że np. boczne poduchy są do kitu, bo "przy większych prędkościach" i tak dalej...

Obawiam się czy z kogoś przypadkiem nie wychodzi takie coś co ma mój ojciec, który uważa że fotelik może wozić w bagażniku, a moje dziecko może jechać na kolanach u nieprzypiętej z tyłu babci... Tyle że sam jeździ w pasach i po swojej stronie ma 4 poduszki (front, boczna, kurtyna i kolanowa)... żeby było bezpiecznie...

Nie piję broń Boże do nikogo konkretnie, po prostu nie rozumiem ludzi, którzy nie rozumieją rodziców chcących maksymalnie zabezpieczyć dzieci.
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 11:47   

DrOzda napisał/a:
I katapultę zapewne .... szkoda gadać.
Zapewne zamontowałaś go w najbezpieczniejszym miejscu czyli środek tylnej kanapy ?
Uppps zapomniałem , że w większości samochodów nie jest to możliwe (podpórka nie współpracuje z tunelem płyty podłogowej).


Cóż za brak ogłady i poszanowania drugiej osoby...nie będę się zniżać do Pańskiego poziomu wypowiedzi.
_________________
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 11:53   

Nic nie udowadniam , śmieszą mnie tylko dobre samopoczucie p.t. jeżdżę 40 km/h nic mi nie grozi, kupiłem fotelik za xxx i nawet TIR któremu na skrzyżowaniu wysiądą hamulce i przywali w bok samochodu nie jest groźny.
Mondeo jest dosyć solidne ale jak widać przy bocznym zderzeniu niewiele to pomogło.
A ofiary mogły nawet stać na środku skrzyżowania i nic by to nie pomogło.
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-06, 11:58   

Cytat:
Przepraszam, ale co dokładnie szanowni panowie próbują udowodnić? Że gorszy fotelik jest lepszy niż lepszy? :)


A czytałeś ten temat ? Że takie pytanie zadajesz ?
Kto napisał że gorszy ?
Tańszy niż 1800 zł nie znaczy zawsze gorszy.

bebe napisał/a:
Ale próbując udowodnić, że fotelik, który przy zderzeniu fruwa po samochodzie jest tak samo dobry jak ten, który nie fruwa


A kto gdzie napisał o foteliku, który fruwa po samochodzie, że jest tak samo dobry ?


Mikele napisał/a:
wy oszczędzacie na bezpieczeństwie swoich dzieciaków ?


Nie, po prostu nie lubimy przepłacać, skoro wysoka cena wcale nie jest już adekwatna do poprawy bezpieczeństwa.
Równie dobrze można by było kupić fotelik za 5000 zł , ale po co >?

Temat sprzeczki powstał tylko z powodu tego, że twierdzę iż fotelik za 500 zł czy za 800 zł jest również bezpieczny jak ten za 2000 zł, gdyż spełnia te same normy bezpieczeństwa.
A to czy fotelik za 2000 zł ma dodatki złota, czy ma wbudowany telewizor jest mi całkowicie obojętne.

A wysokie koszty fotelika to tylko wyciąganie pieniędzy z kieszeni zatroskanych rodziców, bo wiadomo że jak rodzic stanie na wyborem fotelika za 2000 zł a tańszego za np. 800 zł to wybierze ten droższy (jeśli go na to stać oczywiście), bo sumienie mu tak podpowie - droższy to pewnie lepszy a przecież oszczędzać na bezpieczeństwie malucha nie będę.
Chodzi mi tylko o to, co marketing robi z głowami ludzi, którzy są chłonni na niego jak papier na wodę.
I zakończmy tą kłótnie - każdy kupi fotelik taki na jaki pozwala mu portfel.
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-12-06, 12:06, w całości zmieniany 5 razy  
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 12:05   

Jack temat powstał z mojej wypowiedzi przy temacie opon zimowych, przy okazji dodałam info,że tak samo jak z wyborem opon miałam dylemat z wyborem odpowiedniego fotelika i niestety stety kosztował tyle i kosztował. I nagle zebrał się tłum facetów, którzy zapewne nie zakupili by za taką kwotę fotelika i muszą narzucić swój tok rozumowania, bo to głupota kupowanie takiego drogiego itd., itp. A mój fotelik nie ma marketingowych chwytów typu- zabawka, tacka na picie itp. za to ma dodatkowe wzmocnienia boczne, osłony boczne główki i jeszcze inne elementy...za to zapłaciłam a nie za gadzety.
_________________
Ostatnio zmieniony przez emka 2010-12-06, 12:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-06, 12:11   

jackthenight napisał/a:
Nie, po prostu nie lubimy przepłacać, skoro wysoka cena wcale nie jest już adekwatna do poprawy bezpieczeństwa.
Równie dobrze można by było kupić fotelik za 5000 zł , ale po co >?

Amen.
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-06, 12:15   

emka napisał/a:
Jack temat powstał z mojej wypowiedzi przy temacie opon zimowych, przy okazji dodałam info,że tak samo jak z wyborem opon miałam dylemat z wyborem odpowiedniego fotelika i niestety stety kosztował tyle i kosztował.

Droga Koleżanko, dlatego proponuje Ci się zdystansować do tego tematu. Każdy pisze jakieś swoje widzi mi się i nie ma się czym przejmować. Każdy wybiera taki produkt jaki mu pasuje i jest to tylko i wyłącznie jego sprawa ;-)
Ostatnio zmieniony przez marektbg 2010-12-06, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 12:18   

Tak, jestem wyrodnym ojcem bo zamiast kupić Recaro Young Sport za 800-900 PLN w 2007 roku kupiłem za 450 PLN Storchenmuhle Starlight SP który od Recaro różni się tylko gorszej jakości tapicerką. Zaoszczędzoną kasę wydałem na wódkę .
AMEN.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne