Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2008-12-21, 01:07
Foteliki dla dzieci
Autor Wiadomość
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 12:18   

Ale to Wy Panowie rozpętaliście burzę nie ja! ja nie rozwodziłam się ten temat tylko dodałam to dla porównania, wy te larum podnieśliście a ja tylko się broniłam podpierając teorią i nauką.

Mój fotelik to izikid x3 combi isofix :
http://fotelik.info/pl/ne...5%82em,130.html
_________________
Ostatnio zmieniony przez emka 2010-12-06, 12:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-06, 12:21   

DrOzda napisał/a:
Tak, jestem wyrodnym ojcem bo zamiast kupić Recaro Young Sport za 800-900 PLN w 2007 roku kupiłem za 450 PLN Storchenmuhle Starlight SP który od Recaro różni się tylko gorszej jakości tapicerką. Zaoszczędzoną kasę wydałem na wódkę .
AMEN.

Oplułem monitor :mrgreen:
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 12:29   

DrOzda napisał/a:
Tak, jestem wyrodnym ojcem bo zamiast kupić Recaro Young Sport za 800-900 PLN w 2007 roku kupiłem za 450 PLN Storchenmuhle Starlight SP który od Recaro różni się tylko gorszej jakości tapicerką. Zaoszczędzoną kasę wydałem na wódkę .
AMEN.


Percepcja mojej mentalności nie obliguje w dalszy aspekt tej sprawy. Nie będę z Tobą polemizować ponieważ wegetujesz na niskim poziomie intelektualnym kolidującym z moją osobowością.
_________________
 
marektbg 


Marka: Skoda
Model: Octavia Tour II
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2010
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 399
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2010-12-06, 12:31   

emka napisał/a:
Percepcja mojej mentalności nie obliguje w dalszy aspekt tej sprawy. Nie będę z Tobą polemizować ponieważ wegetujesz na niskim poziomie intelektualnym kolidującym z moją osobowością.

Znowu oplułem monitor :mrgreen:
Powiedzonko trochę wyświechtane ale dobre, żeby podnieść sobie ego.
Ostatnio zmieniony przez marektbg 2010-12-06, 12:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 12:37   

jackthenight napisał/a:
Temat sprzeczki powstał tylko z powodu tego, że twierdzę iż fotelik za 500 zł czy za 800 zł jest również bezpieczny jak ten za 2000 zł, gdyż spełnia te same normy bezpieczeństwa.

Ten, co fruwał po samochodzie (Chicco Proxima albo Emmaljunga First Class, nie pamiętam), też spełniał wszystkie normy bezpieczeństwa. Problem w tym, że urzędowe normy nie określają wytrzymałości czy zachowania fotelika przy zderzeniu. One zazwyczaj określają, że fotelik nie ma płonąć żywym ogniem, a jak dziecię fotelik zeżre, to nie może dziecięciu zaszkodzić za bardzo.

Nie chodzi o to, żeby zapłacić pierdyliard złotych luidorów, bo tak. Chodzi o to, żeby kupić dobry, bezpieczny fotelik. Póki co, najlepszym dostępnym wyznacznikiem bezpieczeństwa są niezależne testy. Z testów ADAC na przykład wynika, że fotelik drogi wcale nie oznacza bezpieczny (zdarzały się turbo-drogie foteliki z naszywką Recaro i jedynką w teście zderzeniowym), ale fotelik tani praktycznie zawsze oznacza niskie oceny bezpieczeństwa.

Po prostu - fotelik wybierajcie z głową, a nie z ręką w portfelu. Można spokojnie kupić fotelik dobrze oceniany w testach i w rozsądnej cenie (500-800 zł), tylko trzeba trochę poszukać i poczytać. Kupowanie pierwszego z brzegu badziewia i dorabianie potem ideologii uważam zarówno za mało poważne, jak i mało odpowiedzialne. Ale ja truskawki cukrem... :)
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 12:40   

emka napisał/a:

Mój fotelik to izikid x3 combi isofix :
http://fotelik.info/pl/ne...5%82em,130.html


Wracając do merytoryki , niestety Sandero nie posiada ISOFIX na środku kanapy. A to znacznie lepiej by chroniło niż "wzmocnienia boczne fotelika" które to notabene nie odbiegają na plus od każdego innego przeciętnego fotelika.
Podpórka wygląda na kompatybilną ze środkowym tunelem płyty podłogowej:
http://www.hts.no/downloa...idISOfix_GB.pdf
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 12:54   

W samochodach 5osobowych nie ma mocowań isofix po środku tylnej kanapy.
http://envo.nazwa.pl/alle/lista_aut.html
_________________
Ostatnio zmieniony przez emka 2010-12-06, 12:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 13:21   

No niestety w większości nie ma ale np. Renault Scenic czy Peugeot 308 SW mają.
I w takich wypadkach ISOFIX wcale nei jest lepszy niż przypięcie trzypunktowym pasem pośrodku.
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 13:35   

jakimi badaniami czy testami podpierasz swoją wypowiedz, bo ekspertem ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego nie jesteś.
_________________
Ostatnio zmieniony przez emka 2010-12-06, 13:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 13:44   

DrOzda napisał/a:
No niestety w większości nie ma ale np. Renault Scenic czy Peugeot 308 SW mają.
I w takich wypadkach ISOFIX wcale nei jest lepszy niż przypięcie trzypunktowym pasem pośrodku.


System Isofix, składa się z godnie z normą z dwóch pierścieni mocujących umieszczonych pomiędzy oparciem a siedzeniem. Umożliwia pewniejsze zamocowanie fotelika w samochodzie. Konstruktorzy Renault dodali jeszcze trzeci punkt mocowania, łączący oparcie fotelika dziecka z pojazdem, eliminując ryzyko jego przesunięcia się w przypadku zderzenia. Specjaliści są zgodni co do tego, że upowszechnienie systemu Isofix powinno zmniejszyć o 22% ilość poważnych obrażeń (głównie szyi) u dzieci w wieku 0-4 lat. - to ze strony o innowacjach z zakresu bezpieczeństwa biernego w renault.
_________________
Ostatnio zmieniony przez emka 2010-12-06, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 13:53   

bebe napisał/a:
od pewnego momentu płaci się już za dodatkowe bajery

No i to jedynie toczy się ten cały flejm <:

Kol. emka wydaje się uważać, że nic poniżej tego co kupiła nie jest wystarczająco dobre - co czego ma pełne prawo, nawet gdyby były obiektywnie lepsze a tańsze foteliki. Tymczasem niektórzy koledzy próbują jej "otworzyć oczy" - tylko nie wiadomo w sumie po co robią to na siłę, brnąc dalej po pierwszej nieudanej próbie, kiedy widać, że to nic nie da... No i przecież nie musi - od droższego fotelika emki im nie ubędzie d:


Pax, powiadam, pax... [:
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 13:57   

Szanowny Panie Juniorze Adminie nie chodzi o cenę a o jakość i bezpieczeństwo.
_________________
 
gregory1976 


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.2 TCe
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 31 Sty 2010
Posty: 86
Skąd: Bytom
Wysłany: 2010-12-06, 14:32   

Hmm, przyznaję, że czytając tą dyskusję, zainteresowałem się fotelikami montowanymi tyłem do kierunku jazdy i przyjrzę się im dokładniej, ale nie rozumiem skąd tyle w tej dyskusji jadu. Rozumiem, że emka chciała zapewnić jak największe bezpieczeństwo swojemu dziecku, kupiła bezpieczny drogi fotelik i to jej wybór. Z drugiej jednak strony uznawanie, że taki fotelik to jedynie słuszny wybór zapewniający to bezpieczeństwo, to trochę zbytna pewność siebie. Bo jeśli nie liczy się a jakość i bezpieczeństwo, to dlaczego Dacia, która sama w sobie stanowi pewien kompromis pomiędzy tymi czynnikami a ceną. Są przecież znacznie droższe auta miejskie, znacznie lepiej wyposażone w systemy różnorakie mająca te bezpieczeństwo zapewnić.
Ostatnio zmieniony przez gregory1976 2010-12-06, 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 14:35   

emka napisał/a:
jakimi badaniami czy testami podpierasz swoją wypowiedz, bo ekspertem ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego nie jesteś.


Środkowe miejsce tylnej kanapy jest najbezpieczniejszym miejscem przy zderzeniach bocznych. Nawet mimo braku isofix lepiej tam zapinać fotelik. Zwłaszcza w przypadku fotelików 0-9 kg.
Prawidłowe zapięcie fotelika w trzypunktowych pasach (czyli z odpowiednim wybraniem luzów i zaciśnięciem taśmy w mocowaniu ) jest równie dobre jak wpięcie do uchwytów isofix.
System isofix powstał głównie dlatego że w badaniach wykazano złe mocowanie fotelików na fotelach mimo odpowiednich pasów głównie ze względu na lenistwo/niewiedzę rodziców.
http://fotelik.info/pl/ne...montaz,164.html
http://fotelik.info/pl/ne...elikow,162.html
Ostatnio zmieniony przez DrOzda 2010-12-06, 14:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 15:44   

Gregory nigdy i nigdzie nie napisałam,że tylko ten fotelik jest jedynym słusznym wyborem, napisałam,że mam taki a wybór podparłam badaniami i testami.
Dzięki nowej technologi, wieloletnim badaniom możemy zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i ja mając wybór wybrałam i uważam,że najlepiej jak mogłam.
Kupno Dacii miało kilka elementów-jest nowa, mogłam ją kupić na kartę kredytową, była na tyle wysoka,że wygodnie mogę wkładać i wyjmować dziecko z fotelika. Rozważałam inne małe miejskie auta z takim samym wyposażeniem - cena do jakości jest odpowiednia stąd u mnie do miasta sandero. W trasę mam inne auto, mam nadzieję,że bezpieczniejsze.
_________________
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-06, 15:51   

emka napisał/a:

Kupno Dacii miało kilka elementów-jest nowa, mogłam ją kupić na kartę kredytową,

Hmmm naprawdę salon się na to zgodził ?
Gratuluję w takim razie, naprawdę szczerze :)
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 15:57   

Zgodził się, odpowiednie podejście do sprawy i umiejętność dyplomacji. Nie tylko udało mi się zapłacić kartą to dostałam większą zniżkę niż normalnie dawały salony.
PS. ostatnio kupiłam stalowe felgi , na których notabene jeżdziłam od dnia odbioru auta, cena za szt..80zł., co też uważam za niezły wyczyn u salonowego.
_________________
Ostatnio zmieniony przez emka 2010-12-06, 16:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2010-12-06, 19:05   

Safety first!!!!! Podzielam zdanie koleżanki. Na bezpieczeństwie dzieci nie ma co oszczędzać. Dla mnie wydaje się dziwne jak facet kupuje ekstra felgi za 2tysie, a dla dziecka kupi fotelik za 200zł made in china. jedno jest pewne cena idzie w parze z jakością.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Mariusz 2010-12-06, 19:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
Pawlo 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV, Dokker
Silnik: 1,5dci, 1,5dci
Rocznik: 2007, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 333
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-12-06, 19:26   

Tylko że Chico też robią już w chinach
_________________
Pawlo
 
Wierzchucki 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: mech.okrętowy
Wysłany: 2010-12-06, 19:40   

A są może fotele bujane z isofixem? :mrgreen:
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-06, 19:47   

Mariusz napisał/a:
a dla dziecka kupi fotelik za 200zł made in china. jedno jest pewne cena idzie w parze z jakością.





Wierzchucki napisał/a:
A są może fotele bujane z isofixem? :mrgreen:


Są i z isofixem i dodatkowym zabezpieczeniem bocznym. Mają również system mocowania w tył jak i w bok, a nawet do góry nogami, a jak dopłacisz 1000 zł to nawet dostaniesz do bujanego fotelika moskitierę i parasolkę :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez jackthenight 2010-12-06, 19:51, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wierzchucki 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 44
Skąd: mech.okrętowy
Wysłany: 2010-12-06, 20:09   

To ja poproszę :lol: ,może być bez parasolki (dach jeszcze nie przecieka w bagażniku) i moskitiery(tylno-boczne szyby nie uchylne). ALE LODÓWA I DVD MUSI BYĆ :-x
 
jackthenight 



Marka: Dacia, Fiat
Model: Sandero, Tipo
Silnik: 1.4 MPI, 1.4 16V
Rocznik: 2008, 2016
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 3233
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-12-06, 20:58   

Wierzchucki napisał/a:
ALE LODÓWA I DVD MUSI BYĆ


To nie ma najmniejszego problemu. Dorzucają jeszcze ciepłe papucie i drewnianą laskę.
_________________

 
RnR 


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.5 dCi 110
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 19 Paź 2010
Posty: 667
Skąd: POL/ŚL
Wysłany: 2010-12-06, 21:33   

Ja na koniec rowniez jedno chcialbym podniesc co juz jeden kolega napisal - glownie do Jacka chyba - to, ze dwie rzeczy spelniaja te same normy bezpieczenstwa NIE znaczy, ze zapewniaja ten sam poziom bezpieczenstwa - WSZYSTKIE auta spelniaja jakies tam minimalne normy i sa dopuszczone do ruchu a jednak w crash testach wypadaja roznie - w fotelikach niby mialo by byc inaczej? Jak chcesz polemizowac to moze w ramach cwiczenia sprawdzisz dokladnie CO zapewnia fakt, ze fotelik spelnia norme CE np i wszelkie inne wymagane prawem? Mysle, ze byl by to ciekawy temat do jakiejs analizy dalszej - bez tego tylko sobie strzepimy jezyki :)

Z tego co ja czytalem jest ewidentne, ze fotelik powinien byc montowany tylem i to wydaje sie chyba najwazniejsze - reszta to juz jakis kompromis (isofix - wygodnie i pewnie ale do mniejszej wagi czy pasy mniej wygodnie i wymagajace wiekszej dokladnosci ale do wiekszej masy) i kwestie marketingowe, wygoda uzytkowania itp itd
 
emka 


Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.4
Rocznik: 2010
Wersja: BlackLine 5 os.
Dołączyła: 05 Lip 2010
Posty: 86
Skąd: trójmiasto
Wysłany: 2010-12-06, 22:26   

Oj Jackie zebyś nigdy nie żałował,że wozisz dziecko byle gdzie i w byle czym! może wtedy otworzysz oczy i przestaniesz drwić z opinii innych osób, powinieneś dostać ostrą reprymendę za te drwiny.

jackthenight napisał/a:
Mariusz napisał/a:
a dla dziecka kupi fotelik za 200zł made in china. jedno jest pewne cena idzie w parze z jakością.


Obrazek Obrazek


Wierzchucki napisał/a:
A są może fotele bujane z isofixem? :mrgreen:


Są i z isofixem i dodatkowym zabezpieczeniem bocznym. Mają również system mocowania w tył jak i w bok, a nawet do góry nogami, a jak dopłacisz 1000 zł to nawet dostaniesz do bujanego fotelika moskitierę i parasolkę :) Obrazek Obrazek

kretynizm to mało powiedziane!
_________________
Ostatnio zmieniony przez laisar 2010-12-07, 00:30, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne