Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Renault CAPTUR
Autor Wiadomość
Marcinho 



Marka: Renault
Model: Clio
Silnik: 1.2
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 150
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-09-20, 20:31   

^ Dobre złego początki :-) podsumowanie zrobimy po pewnym czasie, na razie to nowy samochód to ma powodzenie ale poczekajmy.
 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2013-09-26, 16:31   

Widziałem Captura w końcu na żywo, w ruchu; w kolorze czarnym przód wygląda potężnie, ale jak spojrzałem na bok i tył - hmmmm wydawał się większy na fotkach :) Cena w cenniku to jedno, a myślę, że trochę można zejść, zwłaszcza po nowym roku. Nie macałem jeszcze w środku, ale wydaję mi się, że to dużo ciekawszy wybór niż np. Fiat Sedici, w którym jakość plastików zatrzymała się na dobrych latach 90-tych.
_________________
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-09-26, 16:40   

zapomnij o Fiat Sedici masz za to 500L i jej "terenową" wersję, jakość wykonania i użytych materiałów bardzo fajna
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
Rysiob 



Marka: Dacia
Model: Sandero III Stepway
Silnik: 1.0 TCe LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 339
Skąd: Częstochowa, Polska
Wysłany: 2013-09-26, 17:35   

500L jest fajna. Zwłaszcza Lavazza świeżo podana wprost z auta ;D
_________________
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-27, 21:03   

http://francuskie.pl/rena...sandero-stepway
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
Gimbo 


Marka: Mitsubishi
Model: Carisma
Silnik: 1.9 DID
Rocznik: 2002
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-10-19, 20:01   

maciek napisał/a:
zapomnij o Fiat Sedici masz za to 500L i jej "terenową" wersję, jakość wykonania i użytych materiałów bardzo fajna

Wczoraj oglądałem zwykłą wersję Fiata 500L i musżę powiedzieć, że auto zaczyna mi się podobać. Pierwsze wrażenie robiło bardzo złe, później gdzieś widziałem je na ulicy, ale kiedy się mu przyjrzałem, to zaczęło wzbudzać pozytywne odczucia. Wygląd nawiązuje do modelu 500 i jest "jakiś". Trudno nie zuważyć tego auta na ulicy.

Wewnątrz jest całkiem przyjemnie. Miejsca jest sporo i fajne wrażenie robi mocno pochylona przednia szyba oraz dodatkowe trójkątne szyby z przodu. Ma się wrażenie, że auto jest większe niż w rzeczywistości jest.

Miejsca jest sporo, ale chyba w mojej Cari jest go więcej.

Myślę, że jeśli Fiat zacznie w końcu prowadzić sensowną politykę cenową, to ten model ma szansę zamieszać na rynku. Jak na razie wydaje mi się, że jest trochę za drogo. Tzn. wersja podstawowa nie wypada najgorzej na tle rynku, ale dodatkowe wyposażenie jest strasznie drogie. np. czujniki parkowania tylne: 1200zł. Auto w standardzie jest dość dobrze wyposażone ale jeśli dorzucić kilka opcji, to cena robi się mało ciekawa.

Jak dla mnie to auto jest propozycją wartą rozważenia (jesli ktoś poszukuje auta dla rodziny w tej cenie) i jest znacznie lepsze niż Renault Captur.
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-19, 20:23   

Gimbo napisał/a:
jeśli Fiat zacznie w końcu prowadzić sensowną politykę cenową

Nie zacznie - dyrektorstwo wypowiedziało się ostatnio, że FIAT ma być "premium"... <:
 
mekintosz 



Marka: DACIA
Model: SANDERO
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4264
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-19, 20:27   

Zawsze Fiat klasy premium nazywany był Lancią ;-)
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18015
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-19, 20:35   

mekintosz napisał/a:
Lancią

...świętej pamięci...

(Zombie się nie liczą d: ).
 
eplus 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 15 Wrz 2010
Posty: 3482
Skąd: podkarpackie
Wysłany: 2013-10-20, 07:12   

Co do 500 i nawiązywania do tradycji, to niech sobie koncerny robią takie żarty (to samo Beetle), ale niech za te dziwolągi płacą podstarzali zesnobowani hippisi, którzy kiedyś mieli Chrabąszcza V1.0 albo "ogórka". Co do kontynuacji tradycji to popieram Skodę: Octavia, Felicia, Fabia, ale w całkiem nowej budzie. 8-) :-P
_________________
K4M - NOT tested on animals :!: :!: :!:
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: 2013-10-20, 07:21   

a moim zdaniem niezła nadal furore robi KIa, a teraz pegeot i cytrynka tez maja fajna linie
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-10-20, 15:04   

laisar napisał/a:
Gimbo napisał/a:
jeśli Fiat zacznie w końcu prowadzić sensowną politykę cenową

Nie zacznie - dyrektorstwo wypowiedziało się ostatnio, że FIAT ma być "premium"... <:


yyyyyy, a co jest normalnym samochodem w Grupie Fiata :?:


500L jest fajny ale w hamerykańskiej specyfikacji z 1.4-Liter I4 MultiAir Ÿ Turbo Engine ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-10-20, 17:27   

maciek napisał/a:
a co jest normalnym samochodem w Grupie Fiata

Multipla? :oops: :-P :mrgreen:
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-10-20, 18:06   

mówimy o Marce ;-)
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-10-20, 21:42   

marka Fiat, model Multipla...
 
Gimbo 


Marka: Mitsubishi
Model: Carisma
Silnik: 1.9 DID
Rocznik: 2002
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-10-21, 09:05   

maciek napisał/a:
yyyyyyy, a co jest normalnym samochodem w Grupie Fiata :?:


500L jest fajny ale w hamerykańskiej specyfikacji z 1.4-Liter I4 MultiAir Ÿ Turbo Engine ;-)

Ponoć ten 0.9 TwinAir nieźle jeździ.

Fajnie brzmi, prawie jak maluch BIS :lol:

Wydaje mi się, że 500L to jedyny sensowny samochód w ofercie Fiata. Poza tym autem nie ma niczego, co nadawałoby się dla rodziny i było w cenie do zaakceptowania.
Być może da się znaleźć lepsze auta, może lepiej wyposażone, ale nie zawsze o zakupie samochodu musi decydować rozsądek. Osobiście uważam, że zakup nowego samochodu jest mało rozsądny, więc czemu by nie zaszaleć trochę bardziej i nie wybrać czegoś, co wygląda ładnie.
Mnie się podoba Fiat500L. Kiedyś wydawało mi się, że jest strasznie brzydki, teraz myślę inaczej. Nie każdemu musi się podobać. To samo było z Multiplą. Sam chętnie bym pojeździł takim autem, ale żona obiecała, że do Multipli nigdy w życiu nie wsiądzie ;-)

Istnieją takie auta, które się kocha albo nienawidzi. Nie ma pośrednich opinii. Chyba do takich należą Multipla i 500L.
 
Alien 



Marka: FSO / TOYOTA
Model: Caro i Corolla
Silnik: 1.6GLE i 1.4VVTi
Rocznik: 1992 i 2001
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: ze Śląska
Wysłany: 2013-10-21, 13:41   

Jak prezesostwo Fiata nadal będzie paliło to samo to za kilka lat trzeba będzie Fiata zamykać. Wystarczy popatrzeć na nasz rynek - Fiat jest poza 10-tką w sprzedaży nowy aut, poza dostawczakami nie oferuje nic ciekawego. Panda II? W tej cenie? VW UP!/Skoda Citigo sprzedaje się lepiej bijąc Fiata bez mała trzykrotnie większą sprzedażą (chcieli mieć Pandę we Włoszech to mają...) Grande Punto Evo coś tam po siedemnastym lifcie - bez jaj... Bravo - auto z dwoma silnikami i jedną skrzynią do wyboru tłuczone bez zmian od kilku lat - fiat UNO 20 lat temu pozwalał na większą indywidualizację niż Bravo dziś. 500L - ponoć od jakiegoś czasu na rynku... kupił to ktoś w Polsce? Widziałem dwa - pod salonami... na drodze ani jednego. Pozostaje jeszcze Freemont... jak już - mogli z tego zrobić Lancię - byłaby idealna para to Themy, która jest Dodgem albo ja kto woli Chryslerem, który tak naprawdę jest starym Mercedesem z lat 90tych po tuszowaniu zmarszczek... No jest jeszcze zwykła 500 która jest najnormalniej za droga (taniej można kupić to samo auto jako Ford Ka, tłuczony na tej samej linii co 500).

Ja się pytam - co się dzieje z Fiatem ???
A jednocześnie - dlaczego Dacka nie zaoferowała do tej pory małego i taniego wozidełka typu fiat CC/SC czy Panda I? Szkoda że oddano taki rynek Kii która modelem Picanto zagarnęła przedstawicieli wszelkiej maści?
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-10-21, 16:47   

Alien napisał/a:
A jednocześnie - dlaczego Dacka nie zaoferowała do tej pory małego i taniego wozidełka typu fiat CC/SC czy Panda I? Szkoda że oddano taki rynek Kii która modelem Picanto zagarnęła przedstawicieli wszelkiej maści?


Hyundai i10 (2014- ) bardzo fajnie się prezentuje, ciekawe jak dostosują ceny na rynek Polski.
Dacia z takim małym samochodem musiała schodzić do ceny która mogła by nie pokryć zaprojektowania takiego samochodu. Ale sprzedaż małych autek na pstrym koniu jeździ, było parę fajnych autek ale nie każde rekordów sprzedaży nie biło ;-) Więc lepiej inwestować w większe Sandero które jest bardziej uniwersalne które łatwiej sprzedać
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
radzio 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2013
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 199
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2013-10-21, 18:06   

Alien, w temacie Fiata zapomniałeś o Sedici, którego o dziwo często spotykam na drogach.
 
Gimbo 


Marka: Mitsubishi
Model: Carisma
Silnik: 1.9 DID
Rocznik: 2002
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-10-21, 18:40   

Fiat rzeczywiście przegrał zagrywkę z Pandą.

Zamknęli produkcję Pandy II w Polsce, bo chcieli wymusić na ludziach kupowanie Pandy III produkowanej we Włoszech. Sęk w tym, że nowa Panda nie jest ani tak fajna jak poprzednia, ani tak tania. Teraz stało się autem dla prawdziwych wielbicieli Fiata, którzy kupują auta tej marki bez względu na wszystko.

Linea i Qubo oferowane są tylko z jednym silnikiem - 1.3 Multijet. Sedici z silnikiem 1.6. Trochę zaspali ci Włosi, konkurena wyprzedza ich o kilka długości.

Szczerze mówiąc, to podoba mi się 500L, ale chyba jest trochę za drogi. Chociaż zależy jak na to spojrzeć.... jak zaczynam dokładać wszystkie opcje, które chciałbym mieć w moim aucie, to wychodzi cena trochę ponad 70tys.zł. Dacia Lodgy czy Duster wychodzą taniej... ale tam nie ma takiego wyposażenia i nawet nie ma w czym wybierać.
Kto wie, jak mi odbije, to może będę jeździł 500L, ale nadal uważam, że nie jest to rozsądny wybór. Głównie ze względu na cenę. Być może gdzieś na zachodzie Europy tak, ale nie w Polsce.

Prawdę mówiąc, nie ma w czym wybierać. Zastanawiałem sie nad wieloma autami i jedyną sensowną propozycją wydaje mi się być ten 500L lub Dacia Duster.
 
Alien 



Marka: FSO / TOYOTA
Model: Caro i Corolla
Silnik: 1.6GLE i 1.4VVTi
Rocznik: 1992 i 2001
Dołączył: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skąd: ze Śląska
Wysłany: 2013-10-22, 13:16   

radzio napisał/a:
Alien, w temacie Fiata zapomniałeś o Sedici, którego o dziwo często spotykam na drogach.


Masz rację - pewnie dlatego że powstało przez doklejenie znaczka FIAT na Suzuki SX4 - które (tak na marginesie) biorę pod uwagę myśląc o następcy swojej E11 (obawiam się tylko że auto będzie jednak zdecydowanie bardzie awaryjne od Rolki)

Ha - zapomniałem jeszcze o tłuczonej w Turcji (jak 90% sedanów) Lineii - ale o niej to już chyba wszyscy zapomnieli...
 
Gimbo 


Marka: Mitsubishi
Model: Carisma
Silnik: 1.9 DID
Rocznik: 2002
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 133
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2013-10-23, 06:40   

Alien napisał/a:
zapomniałem jeszcze o tłuczonej w Turcji (jak 90% sedanów) Lineii - ale o niej to już chyba wszyscy zapomnieli...

Ja o niej pamiętam :)

To jest zwykły Fiat Punto z powiększonym bagażnikiem.
Niestety nie miałem okazji przyjrzeć się temu modelowi po liftingu "na żywo", ale na zdjęciach wygląda znacznie lepiej niż wcześniej. Zmiany były niewielkie, ale dodały autu uroku.

Wydaje się, że jest to dość sensowna propozycja dla rodziny. Tylko ja wolałbym jakiegoś Vana. Nadal podoba mi się 500L :mrgreen:
 
burbon 



Marka: DACIA
Model: SANDERO STEPWAY
Silnik: 1,5dCi
Rocznik: 2010
Dołączył: 29 Gru 2009
Posty: 27
Skąd: KRAKOW
Wysłany: 2014-05-13, 18:02   

Po 4 latach użytkowania Stepway 1,5dCi tradycyjnie wymieniam na nowy model. Tym razem będzie to Renault Captur Tce 0,9 wersja Zen i kilka dodatków. Od zamówienia czas oczekiwania to ok. 1,5 miesiąca.
_________________
SANDERO STEPWAY 1.5 dCi 68KM
 
czacha79 



Marka: Jeep | Fiat
Model: Cherokee XJ | Bravo
Silnik: 4.0 | 1.4T Jet
Rocznik: 1992 | 2008
Dołączył: 22 Kwi 2014
Posty: 43
Skąd: Białystok
Wysłany: 2014-06-02, 07:43   

Przy okazji wizyty w salonie oglądałem Captura, całkiem sprytne i ładne w środku autko :roll:
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-06-02, 07:59   

czacha79 napisał/a:
Przy okazji wizyty w salonie oglądałem Captura, całkiem sprytne i ładne w środku autko :roll:

tylko te dychawiczne silniczki...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne