Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2014-09-19, 10:40
DUSTER W KAMASZE
Autor Wiadomość
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-06-14, 19:55   

kisu napisał/a:
a współwłaścicielem jest żona

nie prowokuj losu bo żeby zawłaszczyć całego Dustera to gotowi na wypadek "W" powołać również Twoja żonę... :lol: :mrgreen: :oops:
 
WhiteDragon 



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.5 dci 85 kM
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Paź 2009
Posty: 310
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-06-14, 20:01   

opos napisał/a:
Ciesz się ze masz samochód osobowy, jakbyś był właścicielem ciężarówki lub koparki to po takim piśmie cojakiś czas musiał byś brać udział w różnych ćwiczeniach. A swoją drogą pierwsze słysze żeby do woja brali osobówki.( nawet uterenowione )


Ale żeby połaszczyli się na 4x2?
Najwyraźniej dzielność terenowa Dacii Duster jest zbyt mocno reklamowana (nie napisałem przereklamowana) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
WhiteDragon
 
Piotr 


Marka: Renault
Model: Megane III Grandtour
Silnik: 1.6 16v 110 KM
Rocznik: 2015
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 58
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-14, 20:28   

kisu napisał/a:
Panowie mój Duster już od roku jest "własnością" wojska (mam decyzję administracyjną) - więc każdy kto ma 4x4 może oczekiwać takiego pisemka -

P.S. Zastanawiam się czy nie powinienem rachunków za przeglądy i naprawy wysyłać do Wojskowej Komendy Uzupełnień na wniosek której "zajęto" mi auto - wszak w decyzji napisano że na żądanie mam im go odstawić i ma być sprawny i uzupełnione wszystkie płyny eksploatacyjne i paliwo ma być zatankowane na max :)


A czy możesz dowolnie rozporządzać tym autem? Tzn czy możesz je sprzedać bez zgody wojska?
Ostatnio zmieniony przez Piotr 2013-06-14, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
Axia 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate2
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 175
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-14, 22:16   

Moi teściowie dostawali takie pisma co ciekawe wobec dostawczaka którego dawno sprzedali :D
 
BogdanK 



Marka: Renault
Model: Thalia
Silnik: 1,5 dCi
Rocznik: 2005
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Sty 2013
Posty: 326
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-06-14, 23:03   

Piotr napisał/a:
kisu napisał/a:
Panowie mój Duster już od roku jest "własnością" wojska (mam decyzję administracyjną) - więc każdy kto ma 4x4 może oczekiwać takiego pisemka -

P.S. Zastanawiam się czy nie powinienem rachunków za przeglądy i naprawy wysyłać do Wojskowej Komendy Uzupełnień na wniosek której "zajęto" mi auto - wszak w decyzji napisano że na żądanie mam im go odstawić i ma być sprawny i uzupełnione wszystkie płyny eksploatacyjne i paliwo ma być zatankowane na max :)


A czy możesz dowolnie rozporządzać tym autem? Tzn czy możesz je sprzedać bez zgody wojska?

Sprzedać można, ale jest obowiązek powiadomienia o tym fakcie organu wydającego decyzję (np. WKU).
 
Mikele 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1,6
Rocznik: 2019
Wersja: Stepway
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Lis 2008
Posty: 535
Skąd: Gibraltar
Wysłany: 2013-06-14, 23:26   

Z jednej strony trochę to śmieszy, że chcą powołać do wojska Dustery, ale z drugiej to przecież nikomu nie będą zabierać samochodu, chyba że będzie np. stan klęski żywiołowej, albo wojna.

Jak będzie klęska żywiołowa to, tak w wielkim skrócie, trzeba robić co wojo każe, bo już nie raz ratowali życie i mienie i nie ma u nas nikogo innego, kto by się tym mógł zajmować lepiej, a jak będzie wojna, to samochody będą naszym najmniejszym problemem, bo większość z nas pewnie będzie miała w ręku bilety z nazwami jednostek w których mamy się stawić ;-)
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-15, 01:09   

Mikele napisał/a:
jak będzie wojna, to samochody będą naszym najmniejszym problemem, bo większość z nas pewnie będzie miała w ręku bilety z nazwami jednostek w których mamy się stawić ;-)

Ja mam kategorię: jeniec! :>
 
Dar1962 



Marka: była Dacia
Model: był Duster 4x4 szary bazalt
Silnik: był 1,6 16v
Rocznik: był 2012
Wersja: Laureate Plus
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 3865
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-06-15, 12:09   

jestem oficerem rezerwy o specjalności wojska pancerne, ale moje przeszkolenie obejmowało t-55 i t-72. Na leopardach za cholerę się nie znam, więc mogę chyba spać spokojnie? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ostatecznie mogę pójść na wojnę razem z autem, jak mi DD powołają. Najchętniej będę służył na tyłach jako kierowca:-P. A tak serio, w razie prawdziwej wojny,przy tej ilości precyzyjnych środków masowego rażenia nikt nie zdąży nawet opuścić koszar. Albert Einstein powiedział w roku 1947: "Nie wiem jaką bronią będzie się walczyć w czasie III wojny światowej, ale IV wojna światowa będzie wojną na kamienie i maczugi. Miał facet słuszną wizję ;-)
Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2013-06-15, 12:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-06-17, 14:53   

Cytat:
w decyzji napisano że na żądanie mam im go odstawić i ma być sprawny i uzupełnione wszystkie płyny eksploatacyjne i paliwo ma być zatankowane na max

I na tej podstawie, można by wojsku raz do roku wystawić rachunek za utrzymywanie pojazdu w pełnej gotowości ;-)

A tak na serio, ciekawa historia z tą rezerwacją aut przez armię, tylko aby jakiś sprytny "dżenerał" nie wpadł na pomysł zajęcia i wykorzystania Duster -ów w Afganistanie przecież jesteśmy tam prawie, że wstanie wojny.
_________________
 
TD Pedro 



Marka: Dacia
Model: Duster 4WD
Silnik: 1,6 16V + LPG
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Lis 2010
Posty: 3457
Skąd: RP
Wysłany: 2013-06-17, 15:39   

monopios napisał/a:
wykorzystania Duster -ów w Afganistanie

jeżeli z kierowcą-właścicielem za godziwy żołd to może byliby chętni... :mrgreen:
 
monopios 



Marka: DACIA
Model: Sandero
Silnik: 1.4 MPI
Rocznik: 2010
Wersja: Arctica
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 980
Skąd: okolice Częstochowy
Wysłany: 2013-06-17, 19:13   

bebe napisał/a:
Ja mam kategorię: jeniec! :>

Nie jestem pewien czy byś chciał być jeńcem :-/

Poczytaj - http://pl.wikipedia.org/wiki/Jednostka_731
lub
pooglądaj filmy na YouTube np: (drastyczne)



są też krótsze.
_________________
 
kapelusznik 



Marka: Seat
Model: Ateca
Silnik: 1.0 TSI
Rocznik: 2022
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 24 Kwi 2012
Posty: 907
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-06-17, 19:21   

Dar1962 napisał/a:
moje przeszkolenie obejmowało t-55 i t-72. Na leopardach za cholerę się nie znam, więc mogę chyba spać spokojnie? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ale dopiero wtedy jak t-72 zostaną wycofane z WP

a na razie drżyj
 
pskul 


Marka: Dacia
Model: Duster IIFL
Silnik: 1.5 dCi (4wd)
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-17, 20:45   Re: DUSTER W KAMASZE

Cytat:
Nie wiem, czy się śmiać czy płakać, ale wysłałem dziś odpowiedź poleconym i zobaczę, co z tego wyjdzie. Jeszcze nigdy nikt mi się nie chwalił takim listem ze znajomych, może ktoś z forum spotkał się już z taką sytuacją?


Niestety też to dostałem w piątek, przygotowuję się odpisania (również wersja 2x4). Szkoda tylko, że nie zabierają służbowych samochodów ZUSów, Lancii itp. [/quote]
 
jurek 


Marka: renault
Model: thalia
Silnik: 1,2 benzyna
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 1106
Skąd: krakow
Wysłany: 2013-06-17, 21:08   

Wniosek może być tylko jeden - nasi geniusze szykują się do wojny :idea: Tylko z kim? Otwieram wolne wnioski. Jako rezerwista z 1968 r wiem, że wojsko to skretyniała instytucja i widzę, że od tego czasu nic się nie zmieniło. pozdr
 
radzio 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 199
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2013-06-17, 21:12   

Oj nie demonizujcie. Przecież to "zajmowanie" samochodów ma miejsce od lat. Myślę, że po zniesieniu obowiązkowej służby wojskowej trepom się trochę nudzi i nie mają się nad kim wyżywać, więc powyżywają się trochę nad właścicielami samochodów ;-)
 
pskul 


Marka: Dacia
Model: Duster IIFL
Silnik: 1.5 dCi (4wd)
Rocznik: 2022
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2012
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-17, 21:30   

radzio napisał/a:
Oj nie demonizujcie. Przecież to "zajmowanie" samochodów ma miejsce od lat. Myślę, że po zniesieniu obowiązkowej służby wojskowej trepom się trochę nudzi i nie mają się nad kim wyżywać, więc powyżywają się trochę nad właścicielami samochodów ;-)


Stepway też tak na terenowego wygląda:)
 
radzio 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 199
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2013-06-17, 21:41   

Ta, terenowy :mrgreen: Zwłaszcza z tymi oponkami o profilu 55. Już mi się te plastikowe kołpaczki zaczynają wyginać od dziur :/
 
maciek 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCE 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Pomógł: 24 razy
Dołączył: 11 Paź 2009
Posty: 3531
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-06-18, 15:26   

http://motoryzacja.interi...415#pst62907682
_________________
Jestem handlowcem w salonie Carrara w Lublinie. Szukasz oferty na Nową Dacie? Pisz PW lub na e-mail

 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-18, 15:31   Re: DUSTER W KAMASZE

pskul napisał/a:
Niestety też to dostałem w piątek


I to jest dowód na to, jakich zidiociałych mamy urzędników. Po drogach jeździ trochę terenowych wozów (każdego dnia się je mija), a wezwania wysyłają do wszystkiego, co wizualnie pasuje na "terenówkę". Kit z tym, że w bazie danych jak byk jest napisane osobowy, napęd na dwa koła...

Rozpętałem piekło ;P
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
Ostatnio zmieniony przez bushi 2013-06-18, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
zdzisiu27 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 4x2
Rocznik: 2011
Wersja: Laureate
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Mar 2009
Posty: 371
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-18, 16:41   

Proponuję podejść poważnie do tematu - jest to pismo w trybie KPA (kodeks postępowania administracyjnego) i nie ma żartów - jak olejesz, to masz spory problem.
Należy przygotować odpowiedź i to bynajmniej nie w tonie żartobliwym, tylko zupełnie serio, listem poleconym (liczy się data nadania) w terminie 7 dni od odebrania tego pisma z poczty napisać mniej więcej jak kolega napisał w poście, tylko wyjąć ozdobniki.

"W nawiązaniu do pisma nr z dnia, oświadczam, iż:

1. Samochód zxxxxx xxxx nie podlega obowiązkowi wskazanemu w piśmie, ponieważ jest samochodem osobowym (dowód: skan dowodu rejestracyjnego, załącznik nr 1)
Ponadto z ostrożności informuję, iż:

1. Obowiązkom wskazanym w piśmie podlegają wyłącznie samochody osobowo-terenowe, a
2. Samochód xxxx xxx jest samochodem osobowym, zbudowanym na bazie auta klasy B, na platformie Renault-Nissan. Dowód:
- dowód załacznik nr 1 - informacja prasowa o platformie (tu wydruk z odpowiedniej strony)
- dowód załącznik nr 2 - odpowiedź z Renault Polska (tu wydruk @ z obsługi klienta Renault, że Dacia Duster to auto osobowe)
- dowód załącznik nr 3 - homologacja osobowa,

Mając na względzie powyższe, informuję jak na wstępie."
_________________
Dusty Popylacz ;-P 1.6 Laureate 2011


W moim odczuciu samochód Dacia Duster zrobi niesamowitą wręcz furorę na rynku motoryzacyjnym
 
radzio 



Marka: Dacia
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: 2013
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 199
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2013-06-18, 16:48   

Mnie zastanawia tylko , czy któryś z właścicieli "powołanych" Dusterów składając wniosek o rejestrację w wydziale komunikacji w rubryce "Rodziaj pojazdu i przeznaczenie" nie wpisał przez roztargnienie "osobowo-terenowy". Bo jeżeli na ileś tysięcy Dusterów powołano kilka sztuk, to podejrzewam że nie jest to wina modelu samochodu tylko raczej kwerendy do bazy danych szukającej tych nieszczęsnych słów. A urzędnik jak wiadomo nie myśli, więc jeżeli "system" mu wskazał te auta, to tak musi być i już.
 
bushi 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011 / 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 488
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-06-18, 20:54   

Sądzę, że jest to aktualnie problem wielu Dusterowców w Łodzi, tyle że mało z nich tu przychodzi, a jeszcze mniej coś pisze - kolega pskul do tej pory też chyba bardziej przeglądał, niż pisał. A wg mnie jest tak - urzędnik miał przedstawić nowe terenówki do WKU, a jak ewentualnie trzeba będzie za to płacić odszkodowanie/naprawiać to musi być to tanie. I już tylko wystarczyło obejrzeć reklamę w TV jak to wuje-muje dzikie węże spadają na taniego Dustera a on nic - jak na kreskówce zapaliła się żarówka nad główką i polecieli po spisie zarejestrowanych w mieście Dusterów na przestrzeni 2 lat. Ot mamy tego efekt. A że żałosny? Polacy, jeszcze się do tego nie przyzwyczailiście? :D
_________________
http://www.jamnikiniczyje.pl
http://jamniki.eadopcje.org
POMAGAJMY JAMNIKOM!!!
 
bebe 
Moderator
I aim to misbehave



Marka: Jeep
Model: Grand Cherokee
Silnik: 4.7 V8
Rocznik: 2004
Pomógł: 26 razy
Dołączył: 02 Sie 2010
Posty: 2384
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-18, 21:24   

Zastanawiam się, czy można zgłosić swój samochód na ochotnika? :) Ku chwale Ojczyzny? :]
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
  Wysłany: 2013-06-19, 03:33   

bebe napisał/a:
Zastanawiam się, czy można zgłosić swój samochód na ochotnika? :) Ku chwale Ojczyzny? :]


Na Świętoszów jako ruchomy cel dla leopardów:)
Tylko kamuflaż we własnym zakresie będziesz musiał zrobić:)
 
tomala72 


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCE
Rocznik: 2018
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 730
Skąd: lubuskie
  Wysłany: 2013-06-19, 03:36   

W sumie to nawet fajnie bo jako właściciel pojazdu wojskowego podczas policyjnej kontroli powiem żeby mnie pocałowali w d... i wezwali żandarmerię wojskową:)

Trochę się jednak obawiam bo z racji tego, iż mój duster jest biały to mogą mnie wysłać na misję ONZ.
A ponoć na wzgórzach Golan się etat zwalnia:)

Moja propozycja na nowe ubranko klubowicza:


Proponuję również abyśmy zakupili odpowiedni strój dla naszych żon na wakacje:

mundur.jpg
Plik ściągnięto 102 raz(y) 65,3 KB

moro.jpg
Plik ściągnięto 114 raz(y) 88,83 KB

Ostatnio zmieniony przez tomala72 2013-06-19, 03:51, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne