Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
[Lodgy] Kupię, nie kupię, kupię, nie kupię...
Autor Wiadomość
wojgalic 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 84
Rocznik: ---
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 01 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-01, 15:17   [Lodgy] Kupię, nie kupię, kupię, nie kupię...

Witam wszystkich,

Skłaniam się ku Daci Lodgy 1.6 Laureate. Niby fajna... ale nie mogę się zdecydować. Nie jestem zwolennikiem znaczków, nie mam też uprzedzeń do marki.
Najbardziej boję się wszechobecnej (ponoć) rdzy, która jak wynika z moich lektur na tym forum, pojawia się przypadkowo, nieoczekiwanie, ale czasami z wielkim hukiem, a znając mojego pecha u mnie się pojawi.

W związku z tym, że Lodgy już jakiś czas jeździ po polskich drogach, mam kilka pytań do użytkowników Daci Lodgy (najlepiej w takiej wersji i z takim silnikiem):

    1. Jak wam się jeździ tym samochodem? (a tak ogólnie się pytam ;-) )

    2. Czy warto inwestować w ESP? (do tej pory w żadnym aucie nie miałem i nie czuję takiej potrzeby)

    3. A rdza się już pojawiła?

    4. Czy silnik 1.6 84 z katalogu Daci to ten sam który na forum opisywany jest jako 1.6 8v? Daje radę?

    5. Inwestoawć w LPG? (chodzi mi o awarie i dodatkowe koszta serwisowe)

    6. Jak wyglądają Wasze koszty od początku użytkowania?


Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
 
czaju 



Marka: Dacia,Citroen,Ford
Model: Duster,C4 GP,Fusion
Silnik: 1.5@107,2.0@150,2.0@240 4x4
Rocznik: 2010.2014
Wersja: Prestige
Pomógł: 27 razy
Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 1853
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Wysłany: 2013-08-01, 15:59   

rdza się pojawia i w droższych samochodach. W cale nie jest prawdą że w Dacii jakoś częściej - 4 lata miałem Sandero, po pierwszym roku pojawiła się korozja na tylnej klapie, naprawili i do momentu sprzedaży nic się nie działo (w tym roku).
1. Jak się jeździ Dacią? A no tak, że po Sandero kupiłem Dustera i mimo że jest to samochód "z przeszłością" to jest to najfajniejszy samochód jakim jeździłem - Dacie (wszystkie) to już do siebie mają że idealnie nadają się na Polskie warunki - nie są demonami prędkości ale kwestia zawieszenia i prześwitu pozwala nie panikować na naszych, wiecznie remontowanych, drogach.
2. Moim zdaniem warto, jednakże sam nie mam. Gdybym teraz kupował fabrycznie nowy samochód gdzie kwestia ESP to tylko kwestia dopłaty to bym inwestował.
3. j/w - to tylko mit. Tego czy na taśmie produkcyjnej każdy wykona swoją robotę w 100% nikt Ci nie zagwarantuje.
4. 1.6 8v = 1.6 MPI = 1.6 84-90KM (w zależności od norm spalania) - W Loganie MCV była to druga, po 1.6 16v, jednostka pod względem mocy i ludzie sobie chwalą. Pytanie, czym teraz jeździsz - jeśli czymś sporo mocniejszym, 16v to istnieje prawdopodobieństwo że nie będzie wystarczyło, ja z perspektywy 1.5dCI 110KM w Dusterze już bym nie chciał się przesiadać do do 8v.
5. To wszystko są sprawdzone technicznie jednostki, radzące sobie z LPG. To czy warto zależy od wielu spraw, jakie dystanse pokonujesz (jeśli jeździsz po 10-20km jednorazowo max to sobie można darować), jakie roczne przebiegi planujesz...
 
Mariusz 


Marka: była Dacia, jest Toyota
Model: Sandero, Auris Touring Sports
Silnik: 1,6 (132 KM)
Rocznik: 2015
Pomógł: 13 razy
Dołączył: 10 Paź 2008
Posty: 1500
Skąd: Ozorków
Wysłany: 2013-08-01, 16:06   Re: [Lodgy] Kupię, nie kupię, kupię, nie kupię...

wojgalic napisał/a:
Witam wszystkich,

Skłaniam się ku Daci Lodgy 1.6 Laureate. Niby fajna... ale nie mogę się zdecydować. Nie jestem zwolennikiem znaczków, nie mam też uprzedzeń do marki.
Najbardziej boję się wszechobecnej (ponoć) rdzy, która jak wynika z moich lektur na tym forum, pojawia się przypadkowo, nieoczekiwanie, ale czasami z wielkim hukiem, a znając mojego pecha u mnie się pojawi.

W związku z tym, że Lodgy już jakiś czas jeździ po polskich drogach, mam kilka pytań do użytkowników Daci Lodgy (najlepiej w takiej wersji i z takim silnikiem):

    1. Jak wam się jeździ tym samochodem? (a tak ogólnie się pytam ;-) )

    2. Czy warto inwestować w ESP? (do tej pory w żadnym aucie nie miałem i nie czuję takiej potrzeby)

    3. A rdza się już pojawiła?

    4. Czy silnik 1.6 84 z katalogu Daci to ten sam który na forum opisywany jest jako 1.6 8v? Daje radę?

    5. Inwestoawć w LPG? (chodzi mi o awarie i dodatkowe koszta serwisowe)

    6. Jak wyglądają Wasze koszty od początku użytkowania?


Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Temat do kosza!!!!!!!!!!!
Ile razy można pytać o to samo! :evil:
Wysil się i poczytaj forum. Wszytko w nim jest pięknie opisane
Czy ktoś z modów lub adminów czyści forum?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Mariusz 2013-08-01, 16:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
mekintosz 



Marka: Citoren
Model: Berlingo
Silnik: 1.6 VTI
Rocznik: 2011
Wersja: [Inna].[nie dotyczy]
Pomógł: 35 razy
Dołączył: 22 Maj 2009
Posty: 4266
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-01, 20:09   Re: [Lodgy] Kupię, nie kupię, kupię, nie kupię...

wojgalic napisał/a:




    1. Jak wam się jeździ tym samochodem? (a tak ogólnie się pytam ;-) )

    2. Czy warto inwestować w ESP? (do tej pory w żadnym aucie nie miałem i nie czuję takiej potrzeby)

    3. A rdza się już pojawiła?

    4. Czy silnik 1.6 84 z katalogu Daci to ten sam który na forum opisywany jest jako 1.6 8v? Daje radę?

    5. Inwestoawć w LPG? (chodzi mi o awarie i dodatkowe koszta serwisowe)

    6. Jak wyglądają Wasze koszty od początku użytkowania?

Pozdrawiam


ad 1. Fajnie, jezdziłem jedynie na jezdzie probnej tylko 2-3 km. Sugeruje udac sie do salonu i wyprobowac lub umowic sie z jakims foprumowiczem.

ad 2. Tak, samochod klockowaty o wysoko umieszczonym srodku ciezkosci, esp to obowiazek.

ad 3. Tak, na tarczach hamulcowych po deszczu, troszke na bebnach hamulcowych !!! To nowe auto wiec daj szanse rdzy w kolejnych latach ;-)

ad 4. Daje rade - cena /mozliwosci OK

ad 5. Nie wiem, nie mam Lodgy ale nie odbiegaja znacznie od kosztow pozostałych daci.
 
wielgibolo 


Marka: DACIA
Model: LODGY
Silnik: 1.6 mpi
Wersja: Laureate 5 os.
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2012
Posty: 57
Skąd: OLSZTYN
Wysłany: 2013-08-02, 08:41   Re: [Lodgy] Kupię, nie kupię, kupię, nie kupię...

wojgalic napisał/a:
Witam wszystkich,

    1. Jak wam się jeździ tym samochodem? (a tak ogólnie się pytam ;-) )

    2. Czy warto inwestować w ESP? (do tej pory w żadnym aucie nie miałem i nie czuję takiej potrzeby)

    3. A rdza się już pojawiła?

    4. Czy silnik 1.6 84 z katalogu Daci to ten sam który na forum opisywany jest jako 1.6 8v? Daje radę?

    5. Inwestoawć w LPG? (chodzi mi o awarie i dodatkowe koszta serwisowe)

    6. Jak wyglądają Wasze koszty od początku użytkowania?


Pozdrawiam


AD. 1 8/10 CZYLI BARDZO DOBRZE. Auto jest wygodne, przestronne, bezawaryjne (jak dotąd), Z tym silnikiem jest idealne do jazdy w mieście. Jeździ się mięciutko i płynnie. Silnik ciągnie od niskich obrotów, nic nie terkocze, nie wpada w rezonans. Wada - to za mała moc na autostradę, więc jeśli myślisz o podróżowaniu powyżej 130 km/h to pomyśl o innym silniku.

AD. 2 Ja nie mam, ale nie odradzam tu chodzi o bezpieczeństwo. Moja filozofia jazdy jest taka, że czym mniej zależy od komputera a więcej ode mnie tym lepiej. Kwestia jak sam się czujesz za kółkiem ( i nie chodzi tu o pewność siebie tylko o realne umiejętności dostosowania stylu jazdy do warunków drogowych)

AD. 3 nie

AD. 4 Jak pisałem W AD1 daje radę, szczególnie w mieście, Na trasę trochę mu brakuje ale jak dla mnie do 130 wystarczy. Silnik jest bardzo cichy i "miękki" wręcz komfortowy jeśli chodzi o wrażenia z jazdy w mieście.

AD. 5 Co kto lubi - ja jestem zdania że na gaz to kuchenka działa, a nie samochód. Chociaż jest to głownie kwestia oszczędności na paliwie.

AD. 5 przez pół roku tylko leję i jeżdżę . 8,5 w mieście 6 na trasie - jak się uprzesz to w trasie może być mniej w mieście już wiele nie zejdziesz.
 
wojgalic 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 84
Rocznik: ---
Wersja: Laureate 7 os.
Dołączył: 01 Sie 2013
Posty: 2
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 2013-08-02, 12:06   

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Wczoraj miałem okazję się przejechać.

Jedynym minusem jaki znalazłem jest silnik. Dość słaby i głośny (przy wysokich obrotach, cichy na wolnych). Do 90 km/h jeszcze jest OK, później strasznie hałasuje i w zasadzie się nie rozpędza (sprawdzałem pod górę! :-) ).

Tak jak pisaliście w dłuższe trasy (autostrada) może być za słaby i hałaśliwy. Do miasta OK.

Jeśli chodzi o komfort i wykonanie to byłem bardzo miło zaskoczony :-D

Muszę sprawę jeszcze raz przemyśleć... przespać się z tematem...

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
 
Dyziek 



Marka: Cytryna i Helmut
Model: inny
Silnik: benzyna i ropniak
Rocznik: inny
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 437
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-08-02, 12:37   

praca z LPG jest bezproblemowa, ale ten silnik nie ma hydraulicznej regulacji zaworów (luz). Co jakis czas trzeba zlecic to mechanikowi
Ostatnio zmieniony przez Dyziek 2013-08-02, 12:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
Karenzo 


Marka: Dacia--> Subaru
Model: Duster 4x2 -->Forester
Silnik: 1.6 16V 105 LPG K4M 616 --> 2.0 16v FB20
Rocznik: 2012 --> 2016
Wersja: Laureate
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 23 Sty 2012
Posty: 4551
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-12, 19:01   

Co do korozji , warto zainwestować 1000 zł i zrobić profesjonalne zabezpieczenie antykorozyjne .
No chyba że masz dostęp do podnośnika i sprzętu bo sama chemia to pewnie z 200-300 zł .
Przy każdym zabiegu masz gwarancje (przynajmniej u mnie ) na 2 lata że żadna rdza nie wyniknie ..
Najważniejsze to po zimie zmyć sól z podwozia , jeżeli dodatkowo się je zabezpieczyło można liczyć na długie lata bez rdzy.
Niestety z powodów oszczędności zabezpieczenie anty korozyjne nie jest najwyższych lotów ale można je samemu poprawić i wtedy dacia staje się naprawdę trwałym samochodem .
Ja w wawie robiłem tutaj http://wyszynski.net.pl/k...ykorozyjna.html
taki polecili mi w salonie , trochę drogo ale na jakość nie narzekam
Ostatnio zmieniony przez Karenzo 2013-08-12, 19:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne