Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Półka Wyprawowa - montaż
Autor Wiadomość
Dróźnik Wiór 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster 4x4
Silnik: 1.6 16V 105KM
Rocznik: 2015
Wersja: Laureate
Dołączył: 25 Lut 2022
Posty: 4
Skąd: D29-131, km 457
Wysłany: 2023-09-12, 22:13   Półka Wyprawowa - montaż

Długo poszukiwałem półki wyprawowej do Dacii Duster. Nie znalazłem jednak dedykowanej do tego pojazdu. Postanowiłem więc zaadoptować jakąś z dostępnych na rynku od innych samochodów. Półka nie mogła być za duża, więc poszukiwania skupiłem na mniejszych pojazdach. Pasowała po pewnych ingerencjach ta, przesnaczona zwykle do Jeepa Wranglera JLU.

Praca wymaga demontażu podsufitki, tak by oparła się na fotelach. Daje to też okazję do wyklejenia dachu matą wygłuszającą - ja tak zrobiłem.
U mnie to zawieszenie półki jest wersją prototypową, kilku rzeczy nie wiedziałem. Choćby o konieczności podgięcia dwóch wieszaków, tych od strony bagażnika.
Ponowne zawieszanie podsufitki wymaga wpierw przełożenia przez wycięte otwory wieszaków i przykręcenie ich na dobre. Praca jest dość uciążliwa i grozi pęknięciem podsufitki w okolicach wieszaków.

Poniżej zdjęcia z opisem prac:

I1.jpg
Półka wisi pochylona, nie wiedziałem, że dwa z wieszaków powinienem podgiąć do góry.
Plik ściągnięto 22 raz(y) 162,53 KB

H1.jpg
Półka zawieszona.
Plik ściągnięto 19 raz(y) 200,24 KB

G1.jpg
Śruby wkręcone w otwór wraz z wieszakami. Mając możliwość, polecam jednak ogarnąć coś lepszego. U mnie to w zasadzie prototyp.
Plik ściągnięto 16 raz(y) 155,15 KB

F1.jpg
Wykonać otwory, którymi przejdą wieszaki. Trochę przesadziłem z rozmiarem.
Plik ściągnięto 9 raz(y) 98,1 KB

E1.jpg
Wymiary wieszaka. Dwa z nich , te od strony klapy bagażnika polecam podgiąć do góry, by półka nie wisiałą pochylona do bagażnika. Jak zakłądałem, nie wziąłem tego pod uwagę...
Plik ściągnięto 4 raz(y) 195,3 KB

D1.jpg
Wieszaki do zamocowania półki.
Plik ściągnięto 2 raz(y) 176,43 KB

C1.jpg
Wiązka kabli może przeszkadzać, na czas prac polecam wyjąć wraz z zatrzaskami, to samo po drugiej stronie, gdzie biegnie wąż z płynem do spryskiwacza tylnej szyby
Plik ściągnięto 9 raz(y) 185,93 KB

B1.jpg
Zaznaczone otwory, do których zostanie przykręcona całość. W półce należy wywiercić otwory w zaznaczonych miejscach, by półka weszłą nie zachodząc za zagłówki.
Plik ściągnięto 8 raz(y) 203,94 KB

A1.jpg
Demontaż podsufitki jest wymagany do tego, by dojść do otworów ukrytych za nią.
Plik ściągnięto 17 raz(y) 147,8 KB

Ostatnio zmieniony przez Dróźnik Wiór 2023-09-12, 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne