Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Tempomat fabryczny / aktywacja
Autor Wiadomość
epopado 


Marka: Dacia
Model: duster ph2
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2015
Dołączył: 17 Paź 2023
Posty: 28
Skąd: Wieliszew
Wysłany: 2023-12-02, 19:45   

piotrek400 napisał/a:
W LIII nie ma przycisku R. 0 powoduje zamrożenie systemu, strzałka w górę - odmraza zadaną prędkość i auto do niej wyrównuje, strzałka w dół - aktywuje CC ale na prędkości z którą akurat się jeździe, choć potwierdzam uczucie, że zawsze jakby o 1km/h przyspieszy.
Nastawy strzałkami co 1km/h, a gdy przytrzymamy przycisk strzałki, to co 10km/h.
Epopado - Brawo za uruchomienie systemu :-) :idea:


Dzięki :). Nie wiem, nie spotkałem się z takim rozwiązaniem. Nie jeździłem nigdy wcześniej Dacią, tego dustera kupiłem jako "zabawkę" do lasu i na ryby :). Ale że czasami ciągnę łódkę nad Zatokę Pucką (raz dopiero ciągnąłem) to jazda 100km//h trzymając gaz 5-6 h było tragedią...postanowiłem więc wykorzystać instalację i uruchomić CC.
_________________
Paweł
 
epopado 


Marka: Dacia
Model: duster ph2
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2015
Dołączył: 17 Paź 2023
Posty: 28
Skąd: Wieliszew
Wysłany: 2023-12-02, 19:47   

piotrek400 napisał/a:
Cytat:
Sprzęgło w każdym aucie wyłącza zadaną prędkość (nie tempomat)

No właśnie nie bardzo w LIII. Ono jakby na czas wciśnięcia zawiesza działanie, ale po jego puszczeniu wznawia. Nic nie muszę klikać na kierownicy. I To jest ta różnica w stosunku do poprzednich generacji w których miałem CC. Tam trzeba było wznowić na kierownicy.


Dziwna sprawa...ale skoro tak jest - trzeba z tym żyć. Ja dorobiłem tylko guziki + i "-" - więcej nie zamierzam :)
_________________
Paweł
 
piotrek400 



Marka: Dacia
Model: 2x Logan, 2x Logan MCV, Logan II, Logan III
Silnik: 1.4MPI, 2x1.6MPI, 1.2 16V, 1.0SCE, 1.0TCE
Rocznik: 2005, 2005, 2008, 2014, 2017, 2022
Wersja: Logan
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 307
Skąd: Polska centralna
Wysłany: 2023-12-03, 05:24   

Cytat:
skoro tak jest - trzeba z tym żyć.

Mi to bardzo pasuje :-D
_________________

 
epopado 


Marka: Dacia
Model: duster ph2
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2015
Dołączył: 17 Paź 2023
Posty: 28
Skąd: Wieliszew
Wysłany: 2023-12-03, 11:35   

Tak wygląda system. Po wykasowaniu wszystkich błędów - żaden z nich na razie nie wrócił. Reasumując moje prace:
1. Instalacja była przygotowana fabrycznie
2. Kupiony przełącznik SL/CC - białe podświetlenie od Renault
3. SID 310 Continental - da się to zrobić
4. Uszkodzony czujnik pedału sprzęgła nie pozwalał na uruchomienie CC
5. Manetka zrobiona wg wskazań Waldi100 i Tomasz72 tj. rezystancja 3800ohm spoczynkowo a każdy z przycisków zmniejsza rezystancję (połączenie równoległe obwodów rezystorów)
6. Ja zrobiłem tylko 2 guziki + i -, R może dorobię. Po zwolnieniu prędkości hamulcem lub sprzęgłem pozostaje wyświetlona zadana prędkość z napisem MEM (ory), Res można ją pewnie przywrócić ale nie mam na to parcia :)
Aha....wszystko robiłem Pyren z linków z forum, baza z 2017.

Dziękuję Shrek, Corrado, Piotrek400 za udział w mojej walce :)

Zrzut ekranu (17).png
Plik ściągnięto 30 raz(y) 125,84 KB

_________________
Paweł
Ostatnio zmieniony przez epopado 2023-12-03, 11:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
deusexe 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 03 Gru 2023
Posty: 4
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2023-12-03, 17:23   

Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem Dustera II. Dostałem jako auto służbowe i od razu zauważyłem, że nie działa fabryczny tempomat. Przyciski na kierownicy nie reagują, ale limiter -włącznik obok hamulca ręcznego (sic!) działa bez zarzutu. Co powinienem sprawdzić. Model z 2020r 1.5 diesel.
 
epopado 


Marka: Dacia
Model: duster ph2
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2015
Dołączył: 17 Paź 2023
Posty: 28
Skąd: Wieliszew
Wysłany: 2023-12-03, 20:17   

deusexe napisał/a:
Witam wszystkich, jestem nowym użytkownikiem Dustera II. Dostałem jako auto służbowe i od razu zauważyłem, że nie działa fabryczny tempomat. Przyciski na kierownicy nie reagują, ale limiter -włącznik obok hamulca ręcznego (sic!) działa bez zarzutu. Co powinienem sprawdzić. Model z 2020r 1.5 diesel.


Czy włącznik limitera ma jedną pozycję i zero? Czy dwie pozycje (tempomat i limiter)? Jeżeli jedną to zacznij od zakupu przełącznika i wymień. Zobaczysz wtedy jak się zachowuje. Jeżeli nie będzie reakcji to ELM327 :), pyren lub dt4all i trzeba uruchomić. Ja walczyłem trochę (poczytaj) i się udało. Zacznij od sprawdzenia instalacji.
_________________
Paweł
Ostatnio zmieniony przez epopado 2023-12-03, 20:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
deusexe 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 03 Gru 2023
Posty: 4
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2023-12-04, 08:04   

Jest tylko limiter i zero...
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-12-04, 08:19   

deusexe napisał/a:
Jest tylko limiter i zero...
No to po prostu trafiłeś na wersję bez tempomatu- ktoś przyoszczędził przy zakupie :-P
 
epopado 


Marka: Dacia
Model: duster ph2
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2015
Dołączył: 17 Paź 2023
Posty: 28
Skąd: Wieliszew
Wysłany: 2023-12-04, 18:11   

Dymek napisał/a:
deusexe napisał/a:
Jest tylko limiter i zero...
No to po prostu trafiłeś na wersję bez tempomatu- ktoś przyoszczędził przy zakupie :-P


Niekoniecznie, nie zniechęcaj Kolegi do pracy :). Mój też był wersją bez tempomatu a za 100 z cieszę się tempomatem. Najłatwiej pojechać do ASO i za 2k "zdobyć"" tempomat.
_________________
Paweł
 
epopado 


Marka: Dacia
Model: duster ph2
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2015
Dołączył: 17 Paź 2023
Posty: 28
Skąd: Wieliszew
Wysłany: 2023-12-04, 18:14   

deusexe napisał/a:
Jest tylko limiter i zero...

To kup w pierwszej kolejności przełącznik SL/CC, na kierownicy masz przyciski "+" -" "R" "0" ? 40 zł na przełącznik możesz chyba wydać. Poczytaj to forum, moje posty również to Ci się rozjaśni temat. Gotowca nikt Ci nie poda', trochę chęci i zaparcia jest niezbędne. Gotowce tylko w ASO za PLNy.
_________________
Paweł
Ostatnio zmieniony przez epopado 2023-12-04, 18:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-12-04, 18:25   

epopado napisał/a:
Niekoniecznie, nie zniechęcaj Kolegi do pracy :)
Jak zrozumiałem, kolega dostał auto służbowe. Będzie go doposażał jak swoje i za własne dudki?
 
deusexe 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 03 Gru 2023
Posty: 4
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2023-12-04, 18:38   

Dymek napisał/a:
Jak zrozumiałem, kolega dostał auto służbowe. Będzie go doposażał jak swoje i za własne dudki?

Otóż to, nie będę. Na kierownicy jest +; -; "R" i "O" i przy plusie jest symbol tempomatu. Więc myślałem, że to jakiś czujnik przy sprzęgle nie działa... ale w takim wypadku czy limiter by działał?
Ostatnio zmieniony przez deusexe 2023-12-04, 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
epopado 


Marka: Dacia
Model: duster ph2
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2015
Dołączył: 17 Paź 2023
Posty: 28
Skąd: Wieliszew
Wysłany: 2023-12-04, 18:55   

deusexe napisał/a:
Dymek napisał/a:
Jak zrozumiałem, kolega dostał auto służbowe. Będzie go doposażał jak swoje i za własne dudki?

Otóż to, nie będę. Na kierownicy jest +; -; "R" i "O" i przy plusie jest symbol tempomatu. Więc myślałem, że to jakiś czujnik przy sprzęgle nie działa... ale w takim wypadku czy limiter by działał?


kup przełącznik SL/CC, bez tego nie ruszysz. Możesz też zewrzeć przewody na tzw. test czyli te, które zwiera przełącznik dla funkcji CC (podanie napięcia na sterownik). opisane w temacie...
_________________
Paweł
 
Dymek 



Marka: DACIA
Model: Sandero Stepway
Silnik: TCe 90
Rocznik: XII 2017
Wersja: Outdoor
Pomógł: 105 razy
Dołączył: 01 Cze 2017
Posty: 3626
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-12-04, 19:10   

deusexe napisał/a:
Na kierownicy jest +; -; "R" i "O" i przy plusie jest symbol tempomatu. Więc myślałem, że to jakiś czujnik przy sprzęgle nie działa... ale w takim wypadku czy limiter by działał?
Jeżeli przycisk główny ma tylko 2 pozycje, to jak mogłeś szukać awarii? Jeżeli przełącznik nie ma funkcji tempomatu, więc nie włącza tempomatu i ten nie ma prawa działać- przyciski kierownicy działają tylko po włączeniu danej funkcji przyciskiem- limiter lub tempomat. Sprawdzenie czy wiązka przycisku ma potrzebne przewody, czy nawet próbne zwarcie nic nie kosztuje. Wsadzenie podwójnego przycisku na próbę również może nic nie kosztować jeżeli np. pożyczysz taki z innej Dacii. A może się okaże że wystarczy wymienić przycisk aby uzyskać tempomat?
Ostatnio zmieniony przez Dymek 2023-12-04, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
epopado 


Marka: Dacia
Model: duster ph2
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2015
Dołączył: 17 Paź 2023
Posty: 28
Skąd: Wieliszew
Wysłany: 2023-12-04, 19:56   

Dymek napisał/a:
deusexe napisał/a:
Na kierownicy jest +; -; "R" i "O" i przy plusie jest symbol tempomatu. Więc myślałem, że to jakiś czujnik przy sprzęgle nie działa... ale w takim wypadku czy limiter by działał?
Jeżeli przycisk główny ma tylko 2 pozycje, to jak mogłeś szukać awarii? Jeżeli przełącznik nie ma funkcji tempomatu, więc nie włącza tempomatu i ten nie ma prawa działać- przyciski kierownicy działają tylko po włączeniu danej funkcji przyciskiem- limiter lub tempomat. Sprawdzenie czy wiązka przycisku ma potrzebne przewody, czy nawet próbne zwarcie nic nie kosztuje. Wsadzenie podwójnego przycisku na próbę również może nic nie kosztować jeżeli np. pożyczysz taki z innej Dacii. A może się okaże że wystarczy wymienić przycisk aby uzyskać tempomat?


Pełna zgoda. Kup/pożycz/zrób zwarcie na kostce przełącznika. Może zadziała (znam przypadki duster 2, że zadziałało po wymianie przełącznika). Będziemy myśleć jak nie zadziała ale rób testy:) to Ty chcesz uruchomić CC. Jak jesteś zdeterminowany to działaj, nie jesteś to ASO :). J walczyłem sam...Koledzy podpowiadali...Samo się nie zrobi.
_________________
Paweł
 
deusexe 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Dołączył: 03 Gru 2023
Posty: 4
Skąd: Kołobrzeg
Wysłany: 2023-12-04, 20:41   

OK dzięki za wszystkie sugestie :-)
 
DrOzda 



Marka: Dacia
Model: Lodgy
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2012
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 79 razy
Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 3598
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-12-05, 09:13   

Może poprzedni użytkownik podmienił bo mu się przydał do innego samochodu ?
 
epopado 


Marka: Dacia
Model: duster ph2
Silnik: 1.5dci
Rocznik: 2015
Dołączył: 17 Paź 2023
Posty: 28
Skąd: Wieliszew
Wysłany: 2023-12-05, 18:24   

DrOzda napisał/a:
Może poprzedni użytkownik podmienił bo mu się przydał do innego samochodu ?


Może...ale to nie jest tematem rozmowy :)
_________________
Paweł
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne