Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: laisar
2021-01-08, 21:25
Gwizdanie / szumienie / buczenie / wycie skrzyni biegów
Autor Wiadomość
klazow 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150 4x4 FAP
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2020
Posty: 105
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-01-06, 12:33   

Hej.
Jeden link na bliźniacze forum ci podrzucę.
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=1750

Nie zmyl się tytułem. Autor tematu miał silnik 1,6 ale potem pojawiły się posty od posiadaczy innych silników.

Ps.
Czasem na obu forach bywa "szorstko" ale to generalnie życzliwa szorstkość.
Wiem bo przepracowałem na sobie :mrgreen:
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-01-06, 12:56   

BLACHA_997 napisał/a:
... ale po co lepiej zakładać nowy temat i czekać na gotowe. ....

Jak widać powyżej czasami można się i też doczekać :)
Kol. luko, jeżeli u Ciebie ten objaw nie jest spowodowany inną przyczyną (jak wspominał Kol. laisar) to skorzystaj z rady Kol.BACHA_997 i Kol. klazow i zajrzyj na strony bliźniaczego forum (dusterowców). Jeżeli nie masz czasu to o ile dobrze zapamiętałam i zrozumiałam (mnie też ten problem może przecież potencjalnie dotyczyć) krótkie streszczenie:
Temat jest znany i wałkowany co najmniej od dwóch lat i chyba do tej pory tylko jedna ASO w Polsce zdecydowała się na naprawę takiego zgłoszenia (głośna praca) poprzez wymianę skrzyni biegów, a wszystkie inne zgłoszenia są traktowane metodą „ten typ tak ma”. Jeden z forumowiczów pisał, że nie mogąc się dobić likwidacji uciążliwego (wg niego) hałasu udał się na naprawę do serwisu za zachodnią granicą i tam „od ręki” zakwalifikowano skrzynię do wymiany. Wg przytaczanych na forum konkluzji mechaników zajmujących się tym zjawiskiem powodem hałasu jest nadmierny luz na jakiejś przekładni zębatej – tam ponoć jest tolerancja setnych części milimetra i jeżeli wskutek niechlujnego montażu, czy złożenia części o skrajnej tolerancji powstaje właśnie nadmierny luz to, to prowadzi właśnie do zwiększonego hałasu, który samo w sobie nie jest zjawiskiem szkodliwym czy skracającym czas eksploatacji – stąd pewnie niechęć ASO do napraw. Wg mnie gdyby samochody testowy były pokazywane potencjalnym klientom z takim mankamentem (jak i innymi TTTM) i klient by to akceptował w momencie zakupu nie było by sprawy, a tak pozostaje trochę niesmak, że jakiś procent produkcji jest upychany na siłę na rynku bez rekompensaty dla pechowców.
_________________
Od f126p do Dustera
 
robercik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,3
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Gru 2020
Posty: 10
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2021-01-06, 19:31   

Święte słowa człowieku. W końcu ktoś to ujął w jednym konkretnym wpisie.
klazow Dzięki za pokierowanie. Ja nie tyle nie mam czasu co nie do końca umiem szukać. Zawsze coś mi tu nie wyskakuje. Może jak pobędę na tym i bliźniaczym forum to nabiorę wprawy.
Pozdrawiam Bacha_997. Szkoda że taki nerwowy :-D
_________________
robercik
 
BLACHA_997 



Marka: Dacia
Model: Comfort
Silnik: 1,6 SCe
Rocznik: 2019
Pomógł: 9 razy
Dołączył: 17 Sie 2011
Posty: 787
Skąd: ŚLĄSK
Wysłany: 2021-01-07, 16:52   

robercik napisał/a:
Pozdrawiam Bacha_997. Szkoda że taki nerwowy :-D

Wiekowy jestem to może i trochę marudny, ale zaraz żeby nerwowy :!:
Może to i przez wiek nie mogę zrozumieć młodzieży, która chce wiedzieć "tu i teraz" bez zbędnego angażowania swojej osoby. :-D
_________________
Nowa zabawka DD 2 :)
 
robercik 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,3
Rocznik: 2019
Wersja: Comfort
Dołączył: 20 Gru 2020
Posty: 10
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2021-01-07, 18:36   

Dzięki Wiem że temat skrzyni w dusterze włałkowany jest cały czas ale na ironię losu ja nic nie mogłem wyczytać przed zakupem samochodu. A przeczytałem cały Internet. Wszystkiego się obawiałem. Silnika, zawieszenia, rdzy i śmierdzących plastików o których to ludzie wypisywali epopeje. O skrzyni cisza. A to moim zdaniem największa wada dustera. Występuje we wszystkich odmianach i silnikach. Z napędami lub bez. Żebym wiedział do diabła to bym tego samochodu po prostu nie kupił.
_________________
robercik
 
luko 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Tce 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sty 2021
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-01-08, 00:25   

do kolegi BLACHA_997 - sorry ale przede wszystkim nie wiem z kim piszesz więc nie zakładaj, że z młodzieżą, poza tym nerwy nerwami fajnie policzyć do 10 i napisać a nie wyjechać z oskarżeniami o indolencję , kolega robercik dobrze ujął szperanie po obcych forach.
Nie po to pisze się coś na forum Dacii żeby najpierw przekopywać cały internet i zastanawiać się czy ktoś cos gdzieś kiedyś podobnego pisał itd.

Wracając do tematu - Renault moje lokalne zrobiło dokumentację techniczną oraz nagrania dźwięków wyjącej mojej skrzyni biegów i wysłało do centrali Renault -jeszcze tego samego dnia otrzymali odpowiedź, jak mówią, że skrzyni mi nie wymienią ani akcji serwisowej nie ogłoszą bo dla nich jest za mało zgłoszeń od klientów tego problemu.

Odpisałem im pismem, że to tak jakby do lekarza trafił pacjent ze złamaną nogą a lekarz by mu powiedział, pacjencie nie mam dużo innych pacjentów ze złamaną nogą więc ci jej nie opatrzę ani nie założę gipsu.
Zażądałem wymiany skrzyni na nową - czekam na odpowiedź.

Więc drodzy - skoro dajecie sygnał że u Was też jest ta wada skrzyni co u mnie -i to w różnych silnikach, więc wpisujcie na forum. Zobaczymy ile takich będzie i czy są Dustery, w których skrzynie są dobrze zmontowane jak pisał kolega albo po prostu technicznie inne? Właśnie ciekawe gdzie leży problem - bo co mogę otrzymać nową skrzynię do samochodu, która będzie dokładnie tak samo wyła?

A żeby było ciekawiej to mój serwis Renault przy badaniu mojego auta nagrał jeszcze ponoć taką samą wyjącą skrzynię w dwóch nowych Dusterach w salonie i w nowym Clio z tą samą skrzynią.
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-01-08, 09:43   

luko napisał/a:
....bo co mogę otrzymać nową skrzynię do samochodu, która będzie dokładnie tak samo wyła?

A żeby było ciekawiej to mój serwis Renault przy badaniu mojego auta nagrał jeszcze ponoć taką samą wyjącą skrzynię w dwóch nowych Dusterach w salonie i w nowym Clio z tą samą skrzynią.

Może to tylko przypadek, ale ?... W niektórych branżach występuje u nas, od wczesnych lat transformacji problem "przedsiębiorców" twórczo rozwijający "innowacyjny" biznes polegający na sprowadzaniu do kraju produktów "w drugim gatunku" i sprzedawanych (dzięki rozpoznawalnym i dobrze kojarzącym się markom) jako produkt o parametrach i jakości oryginałów. Znamy ten problem z produktów chemii gospodarczej (proszki, szampony, mydła, kosmetyki), żywności, leków itd. Mam nadzieję, że nie zawitał on do branży motoryzacyjnej i opisywany przez Ciebie problem to jednak margines, ale coraz częstsze rozpowszechniane wiadomości TTTM jest trochę niepokojące.
_________________
Od f126p do Dustera
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-08, 11:26   

maugu napisał/a:
Mam nadzieję, że nie zawitał on do branży motoryzacyjnej

To muszę Cię rozczarować, już tak jest od dawna
Nawet marki premium do krajów "mniej rozwiniętych" wysyłają gorsze auta, stosują gorsze części, ograniczają wybór kolorów czy wersji wyposażenia.. Pamiętam skandal jak Mercedes i Audi wygłuszali w Chnach samochody asfaltem :mrgreen: Wyszło to w 2013 roku
 
maugu 


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1,6
Rocznik: 2018
Wersja: Prestige2
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 615
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-01-08, 12:19   

No to do czasu rozwinięcia silnych organizacji konsumenckich mamy trochę przekichane. Jedyny plus w samochodach, że w przeciwieństwie do żywności , słodyczy, czy chemii, samochody u nas są sprzedawane jednak trochę taniej.
_________________
Od f126p do Dustera
 
luko 
Zielony listek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: Tce 100 LPG
Rocznik: 2020
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Sty 2021
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-01-08, 20:07   

Ma ktoś jeszcze tak ze skrzynia? I w jakich silnikach ?
A może ktoś wie że to jakaś inna przyczyna?
 
laisar 
Moderator



Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2007
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 417 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 18024
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-08, 22:28   

http://www.daciaklub.pl/forum/search.php + wycie / szum* / bucz* / hałas*

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9342

http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=17825

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=6993

http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=218
 
Lukass186 


Marka: DACIA
Model: DUSTER II
Silnik: 1.3 tce 130KM
Rocznik: 2019
Wersja: Prestige
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 38
Skąd: ZABRZE
Wysłany: 2021-01-12, 20:44   

Podbijam. U kogoś problem występuje?
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-15, 00:24   

Czy użytkownicy Sandero III zauważyli u siebie wycie skrzyni biegów? Głównie podczas jazdy w zakresie 70 - 90 km/h z "gazem wciśniętym na podtrzymanie prędkości" lub przy tempomacie utrzymującym stałą prędkość. Przypadłość znana jest z Dustera...

https://www.youtube.com/watch?v=F5x0EvjkBbo - filmik obrazujący temat...
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-05-16, 13:02   

Cytat:
Czy użytkownicy Sandero III zauważyli u siebie wycie skrzyni biegów? Głównie podczas jazdy w zakresie 70 - 90 km/h z "gazem wciśniętym na podtrzymanie prędkości" lub przy tempomacie utrzymującym stałą prędkość. Przypadłość znana jest z Dustera...

https://www.youtube.com/watch?v=F5x0EvjkBbo - filmik obrazujący temat...


Na filmiku gość ma 5 stopniową skrzynię, a my będziemy mieli 6. Mam nadzieję, że ten problem został wyeliminowany. Nawet jakiś gośc w komentarzu pisze, że u niego na skrzyni 6-stce nie ma tego problemu. ;-)
_________________
DACIA - fun to drive
Ostatnio zmieniony przez syn marnotrawny 2021-05-16, 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-16, 13:21   

No pytam nie bez powodu bo u mnie ten problem jest...

Nowe Sandero III 1.0 100 KM z LPG i 6 biegową skrzynią.

Wyje w zakresie 70 - 90 km/h przy trzymaniu gazu na podtrzymanie prędkości lub jeździe na tempomacie utrzymującym stałą prędkość. Po odpuszczeniu gazu lub przy przyspieszaniu wycie ustaje. :roll:
 
Paweł 


Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: TCe 100 LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Dołączył: 28 Sty 2013
Posty: 79
Skąd: Lublin
Wysłany: 2021-05-17, 07:41   

babol napisał/a:
No pytam nie bez powodu bo u mnie ten problem jest...

Nowe Sandero III 1.0 100 KM z LPG i 6 biegową skrzynią.

Wyje w zakresie 70 - 90 km/h przy trzymaniu gazu na podtrzymanie prędkości lub jeździe na tempomacie utrzymującym stałą prędkość. Po odpuszczeniu gazu lub przy przyspieszaniu wycie ustaje. :roll:

Nie zauważyłem tego . W piątek odebrałem z salonu i w trasę Lublin-Białystok. Wrażenia na razie pozytywne.
Ostatnio zmieniony przez laisar 2021-05-17, 10:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-05-17, 08:38   

No u mnie pojawiło się po nastukaniu 2000 km - póki co będę obserwował temat. Jeżeli nic się nie zmieni to uderzam do serwisu.
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-06-01, 11:25   

No więc wróciłem z ASO. Zbyli mnie mówiąc że taka jest charakterystyka pracy tego silnika (1.0 TCe)

Wycie się nasiliło. Dźwięk podobny jest do wycia starego Ikarusa, może tylnego mostu w Polonezie. Zawsze zaczyna się jak na liczniku pojawi się 70 km/h i więcej. Najbardziej jest słyszalny gdy dodaje lekko gazu, na podtrzymanie prędkości. Zazwyczaj ustaje po zdjęciu nogi z gazu. Dźwięk dochodzi z okolic konsoli centralnej, "gałki zmiany biegów".

Zaproponowali mi że mogę przejechać się ich Dusterem z silnikiem 1.0 - w którym też tak wyje. Odmówiłem bo nie miałem czasu już czekać. Swoją drogą ciekawe dlaczego nie chcieli mnie przewieźć testówkami Sandero (mięli dwie - w tym jedną 1.0 Tce LPG - taki jak ja mam). Czyżby w tamtych nie wyło?

Zasadniczo jestem w kropce. Jeżdżenie samochodem drogami krajowymi stało się uciążliwe. Nawet zwiększenie głośności radia nie pomaga. Na FB grupach użytkownicy tego auta twierdzą że nie mają takich objawów jak ja.

Nowy samochód miał być remedium na bolączki związane z używkami a tutaj się okazuje że wygląda to podobnie.
Ostatnio zmieniony przez babol 2021-06-01, 11:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
wojtek013 



Marka: Ford/Dacia
Model: Fiesta/Duster
Silnik: 1,4i LPG/ Blue dCi 115 4WD
Rocznik: 2013 Trend, GoldX/2020 Ptestige
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 334
Skąd: KR
Wysłany: 2021-06-01, 14:00   

Jeśli jest to ta sama skrzynia, co w DD, to ten tego... Problem występuje.
_________________
miała być Sandero Laureate tce, jest Fiesta mk7, no i Duster
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-06-01, 16:08   

Muszę się zastanowić jak ugryźć temat. Zaczęło mnie to serio denerwować. Nowy, najnowszy model - a tu taka draka.

Dla zainteresowanych krótkie nagranie z dzisiaj obrazujące problem.

https://www.youtube.com/watch?v=GocTb4X4W7k

:-( :-|

Skrzynia?
 
Prezes 



Marka: Dacia --> Renault
Model: Duster 2 --> Kadjar
Silnik: 1.2 TCe 1.5 dCi EDC
Rocznik: 2017(m2018) --> 2017
Wersja: Prestige
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 1696
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-06-01, 21:46   

babol, na nagraniu słychać tylko niewyłączony odkurzacz.. to ten dźwięk? To nie z np. wiatraka od nawiewu? Jak nie to rzeczywiście tragedia
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-06-01, 22:10   

babol napisał/a:
Muszę się zastanowić jak ugryźć temat. Zaczęło mnie to serio denerwować. Nowy, najnowszy model - a tu taka draka.

Dla zainteresowanych krótkie nagranie z dzisiaj obrazujące problem.

https://www.youtube.com/watch?v=GocTb4X4W7k

:-( :-|

Skrzynia?


Siemka. Podaj grupę na FB dla nowej Sandero/Stepway jak mogę Cię prosić.
Czy sprawdzałeś może czy sytuacja dzieję się na wszystkich biegach? Wrzuć może "szóstkę" , "dwójkę" w tych prędkościach...Wciskałeś sprzęgło przy tej prędkości? Coś to zmieniło?
Widzę też, że jedziesz na klimie na filmiku... na wyłączonej też jest ta przypadłość? Ja bym zaczął sprawdzać od takich rzeczy. Może to jakaś głupota...Kiedyś w aucie miałem jakieś dziwne szumy powyżej 90 km/h. Zmieniałem opony, dokręcałem lampy, zasłaniałem chłodnice itd...normalnie cuda na kiju robiłem...jednego dnia pojechałem na stację i pompuję koła a tam kurde kamień lujczy się wbił w bieżnik, wyciągnąłem go kluczem i cisza :) CUD !
_________________
DACIA - fun to drive
Ostatnio zmieniony przez syn marnotrawny 2021-06-01, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
telecaster1951 


Marka: Dacia
Model: Logan
Silnik: 1.0 Sce
Rocznik: 2019
Wersja: Laureate
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Lut 2019
Posty: 630
Skąd: Łódź
Wysłany: 2021-06-01, 23:04   

No moje ucho mechanizm różnicowy. Bolączka wszystkich współczesnych aut.
Koledze w Skodzie tak to wkurzało, że wymienił wszystkie łożyska i ... nic. Dalej wyje. Niestety producenci twierdzą że to jest "cecha produktu".
babol napisał/a:
Nowy, najnowszy model - a tu taka draka.
To akurat normalne. Raczkowanie nowego modelu jest zjawiskiem powszechnie znanym.
Ostatnio zmieniony przez telecaster1951 2021-06-01, 23:10, w całości zmieniany 3 razy  
 
babol 


Marka: Hyundai
Model: i20
Silnik: 1.0 T-GDi
Rocznik: 2022
Wersja: Comfort
Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 81
Skąd: WLKP
Wysłany: 2021-06-02, 02:26   

To wycie to nie jest kwestia klimatyzacji. Wyje bez względu na to czy jest klima włączona czy nie. Dźwięk pojawia się zawsze po przekroczeniu 70 km/h i nie ma znaczenia czy jest wbity 4, 5, 6 bieg. To wycie miewa różną intensywność - czasem ciszej, czasem głośniej ale zawsze jest. Warunkiem pojawienia się tego dźwięku jest jazda z lekko wciśniętym gazem na tzw. podtrzymanie prędkości lub jazda z ustaloną stałą prędkością na tempomacie. Podczas lekkiego przyspieszania też potrafi wyć. Hałas ustaje po puszczeniu pedału gazu. Po wciśnięciu sprzęgła chwilę jeszcze jak by słychać to wycie i po chwili też ustaje. Ewidentnie jak by źródłem hałasu była skrzynia biegów?

Przy jeździe poniżej 70 km/h problem nie występuje lub jest mało zauważalny.

Od nowości auta nie było z tym kłopotu. Pojawił się po przejechaniu jakiś 2000 km - dodam że auto było/jest eksploatowane jak należy w kwestii docierania silnika.

Machnął bym ręką jak by to było cicho, gdzieś tam w tle. Ale to momentami jest tak głośnie że przebija się przez mocno rozkręcone radio.
Ostatnio zmieniony przez babol 2021-06-02, 02:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
syn marnotrawny 



Marka: Dacia
Model: Sandero
Silnik: 1.0 turbo LPG
Rocznik: 2021
Wersja: Comfort
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Mar 2021
Posty: 161
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-06-03, 00:15   

babol napisał/a:
To wycie to nie jest kwestia klimatyzacji. Wyje bez względu na to czy jest klima włączona czy nie. Dźwięk pojawia się zawsze po przekroczeniu 70 km/h i nie ma znaczenia czy jest wbity 4, 5, 6 bieg. To wycie miewa różną intensywność - czasem ciszej, czasem głośniej ale zawsze jest. Warunkiem pojawienia się tego dźwięku jest jazda z lekko wciśniętym gazem na tzw. podtrzymanie prędkości lub jazda z ustaloną stałą prędkością na tempomacie. Podczas lekkiego przyspieszania też potrafi wyć. Hałas ustaje po puszczeniu pedału gazu. Po wciśnięciu sprzęgła chwilę jeszcze jak by słychać to wycie i po chwili też ustaje. Ewidentnie jak by źródłem hałasu była skrzynia biegów?

Przy jeździe poniżej 70 km/h problem nie występuje lub jest mało zauważalny.

Od nowości auta nie było z tym kłopotu. Pojawił się po przejechaniu jakiś 2000 km - dodam że auto było/jest eksploatowane jak należy w kwestii docierania silnika.

Machnął bym ręką jak by to było cicho, gdzieś tam w tle. Ale to momentami jest tak głośnie że przebija się przez mocno rozkręcone radio.


Ok. Rozumiem. Chciałem pomóc. Co dalej zamierzasz z tym zrobić?
No, bo wiesz nówka auto za niemałą kasę i co będziesz się teraz z tym bujać przez X lat?
_________________
DACIA - fun to drive
Ostatnio zmieniony przez syn marnotrawny 2021-06-03, 00:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne