Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie da się zrobić geometrii.
Autor Wiadomość
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1134
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-10-22, 07:43   Nie da się zrobić geometrii.

Aż dziw bierze, że takie warsztaty jeszcze funkcjonują. Głęboka komuna! Ale po kolei.

Podczas pikniku nowego MCV zrobiłem sobie darmową kontrolę i wyszła mi drobna rozbieżność na przedniej osi (-3 m/km). Postanowiłem, że nie będę dawał zarobić ASO i zrobię to w jakimś warsztacie. Ktoś powiedział mi o firmie niedaleko mojej roboty, gdzie to mogę zrobić. Fajnie bo nie muszę daleko jeździć. Dzwonię - nie ma problemu, nie trzeba się umawiać, przyjechać i robimy. Lux! Sprawdziłem w internecie godziny pracy w tej firmie (7-21).Czyli bez problemu po robocie załatwię. Pojechałem, a tam jeden starszy Pan siedzi sobie w Biurze Obsługi i informuje mnie, że o tej godzinie to już zbieżności nie zrobię, bo ludzie od tego są 6:30 - 14:00. To co oni robią do 21:00? No dobra - to przyjadę kiedy indziej rano. No i przyjechałem. Akurat zaczęli robić badanie techniczne jakiemuś klientowi, więc stanąłem przy okienku przy Biurze Obsługi i czekam. Czas leci nikt nie raczy nawet zapytać po co przyszedłem, no to obserwuję sobie cierpliwie pracę dwóch, na oko ok 60-lenich Panów. Najpierw jeden oglądał samochód, a drugi wpisywał coś z Dowodu Rejestracyjnego do komputera. Wyglądało to mniej więcej tak: 5 min. oglądania Dowodu z każdej strony, klika powolnych, precyzyjnych kliknięć w klawiaturę. I tak klika razy, potem pieczątki. Najpierw datownik. Który dzisiaj jest? Aha - ustawianie. Próba na brudno - może być. Wbił datę. Następna pieczątka. Ale co to za pieczątka? Trzeba przeczytać. Zapala lampkę na biurku, wysuwa pieczątkę z tamponu i studiuje - chyba to ta. No to próba na brudno. Hm, na pewno ta? Studiuje odbicie na brudno, porównuje jeszcze raz z pieczątką pod lampą. Eee, to ta! Przybił. Następnie ta sama procedura z następną pieczątką - czas sobie płynie, a ja powoli zaczynam się niecierpliwić. Pan skończył, wziął dokumenty i idzie do auta. Przychodzi drugi Pan, siada przy swoim komputerze i zaczyna coś wpisywać z innych dokumentów. Robi to dokładnie w takim samym tempie jak poprzednik. Oczywiście na mnie nikt nie zwraca uwagi, a ja zaczynam już kipieć. Po ponad pół godzinie jeden z Panów łaskawie zauważa, że ktoś stoi przy okienku. Zwraca uwagę koledze, a ten podchodzi wreszcie do mnie - Pan sobie życzy? A to podejdzie Pan z drugiej strony budynku, ostatnie okna, wejście od frontu i tam się Pan zapyta. OK idę. Wchodzę - pusto. Po chwili szukania znajduję kolejnego starszego Pana.

Można u Pana zrobić geometrię?
A kto tu Pana przysłał?
Biuro Obsługi.
Aha, a co to za auto?
Dacia Duster.
Oooo, to będzie problem, bo nie mamy takiego auta w komputerze.

Pan podszedł do komputera, uruchomił system. Komputer nowoczesny jak Atarii. Przeszukuje bazę marek aut i widzę, że nie ma w niej Dacii. On też to zauważył, więc oznajmił mi: no, to jest nietypowe auto. Musi Pan poszukać gdzieś indziej.

Tak więc dowiedziałem się, że Duster jest nietypowym samochodem :mrgreen:
Polecam tą firmę i jej stacje diagnostyczną:
Eltor Sp. z o.o.
30-720 Kraków
ul. Saska 25
_________________

 
corrado 



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 DCi (86KM/200Nm-130KM/300Nm)
Rocznik: 2010
Wersja: Laureate
Pomógł: 51 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 3676
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-10-22, 09:28   

Chyba młody Lajkonik jeszcze jesteś i nie przeżyłeś jeszcze swojego , no i niecierpliwy z tego co widzę .

Odnośnie Dustera, to też miałem taką sytuację w stacji obsługi gdy robiłem zbieżność, dopiero na miejscu okazało się że w komputerze nie mają kątów geometrii do Dustera, w końcu wpisali ogólne nastawy z ksiązki do kompa i wtedy sprawdzili .
Po troszę pan miał rację bo za wiele nie ustawisz w 4x2 - z tyłu belka skrętka - możesz tam delikatnie tylko przesunąć oś tylną od przedniej . Z przodu mocowaniami na sankach do podłogi - kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy , pochylenie koła to na mocowaniach amorka do zwrotnicy.
Tak naprawdę nadal nie zrobiłem geometrii - tylko samą zbieżność , a jak będę robił to tylko komputerową na nowych urządzeniach z pomiarem obu osi i u takiego gościa który będzie wiedział tyle co ja conajmniej.
 
Lajkonik 



Marka: Dacia
Model: Duster 4x2
Silnik: 1,6 16v
Rocznik: 2010
Wersja: Ambiance
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1134
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-10-22, 09:45   

Mnie nie dobija to, że nie mieli programu do Dustera, ale ich praca i podejście do klienta. Straciłem w sumie prawie godzinę, nie licząc wcześniejszego telefonu i poprzedniej wizyty, żeby dowiedzieć się, że mi nie zrobią geometrii. To, że powolny Pan nazwał Dustera nietypowym autem, to tylko ciekawostka :mrgreen:
A tak w ogóle, to jestem już na popołudnie umówiony w innym warsztacie, w którym mają program do Dustera.

[ Komentarz dodany przez: laisar: 2016-03-10, 13:12 ]
C.d. o geometrii - http://www.daciaklub.pl/f...1621075#1621075.
_________________

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne