Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
PowerBox w Dusterze
Autor Wiadomość
sgrtg 
Zielony listek



Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi
Rocznik: 2013
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-12-01, 14:29   PowerBox w Dusterze

Witam!
Ok. 2 miesięcy temu pytałem Was o chipowanie nowego Dustera jakie zaproponowano mi w salonie w Łodzi. Zdania były różne z nastawieniem bardziej na PowerBox-a.
Kiedy mój samochód już był do odbioru, zgodnie z zamówieniem (zażyczono sobie wtedy w promocji 2000 zł za chiptuning) sprawdzono, że w moim silniku 1.5 dCi 90 KM "coś" nie pozwala na założenie chipa i w tej samej cenie założą mi PowerBox-a - podobno parametry podobne i nawet będzie mniej palił. Po przejechaniu 2100 km przyjechałem na montaż. Przez cały czas nie mogłem doprosić nazwy BOXa, który będę miał - czytałem w internecie, Ktoś z Was nawet napisał, że na gwarancji w Łodzi zakłada właśnie Jaszpol BOXy V-tech-a. Poczytałem na ich stronie, że w moim silniku to będzie więcej 11 KM 35 Nm, zobaczyłem wykresy z hamowni.
Wyjęto z szuflady czerwone pudełko z czarnym, karbowanym kabelkiem, zobaczyłem, że V-tech, zabrano auto i po ok. 5 minutach powiedziano: "...proszę jeździć, będzie lepiej, a nawet mniej będzie palił.". No i zacząłem jeździć - po podjechaniu pod dom i otwarciu maski pierwsze co zauważyłem to niezakręcony korek oleju -ech, trudno.
Do tej pory zużycie paliwa wg komputera (potwierdzało się przy dystrybutorze) w mieście to 5.2 - 5.5 /100 km (nawet kiedyś pokazało się 4.4!), po zamontowaniu tego "jakiegoś" BOXa zmieniła się "kultura pracy silnika" - nie terkocze tak miło, ale "brzęczy" miarowo - na postoju nadal obrotomierz pokazuje jak wcześniej 600 obr/min. ale zużycie zaczęło niezależnie od drogi "twardo" pokazywać 5.8/100 km - choć trasa, ilość osób i technika jazdy ta sama! Moc może i ciut większa, prędkość max większa o 5 km/h.
Po przejechaniu 1000 km zatankowałem (ta sama stacja, to samo paliwo Ultimate co wcześniej!), wyzerowałem liczniki i ZACZĘŁO SIĘ: jak tylko ruszyłem od razu 7.9/100 km, a potem co te 400 m jakie komputer zbiera dane, a to 7.5, a to 7.8 - ja pierniczę.
Sprawdziłem BOXa, że ma ustawienie na 4 czyli optymalne, pisałem do V-techa do Krakowa, co za BOXa mi wstawili na obudowie przeczytałem 2011 jakiś numer, ale na Googlach to nic nie wyszukuje, ani to nie nazwa i numer BOXa jakiego dane i wykres widnieje na stronie V-techa. Dziwnie milczeli z odpowiedzią co mam pod maską, dopiero jak napisałem, że umówiłem się na gwarancyjną naprawę i jak to ma tak pracować i zwiększać koszty, to ja napiszę w internecie opinię negatywną i będę przestrzegał przed taki "udoskonaleniami", szybciutko, lakonicznie napisali: "... tak to BOX naszej produkcji, zapewne jest źle dostrojony do mojego silnika (?!) i zapewne to naprawi Jaszpol".
Mam pytanko: czy Ktoś wie co zrobiono u mnie źle, a może to "zalety" PowerBoxa firmy V-tech? Na co powinienem zwrócić uwagę jak będę na tej naprawie?
_________________
sg
 
wieza 



Marka: Dacia
Model: LODGY
Silnik: 1,5
Rocznik: 2013
Wersja: Prestige 5 os.
Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 1919
Skąd: ŁÓDŹ
  Wysłany: 2013-12-01, 17:49   

hey
Idz do Jaszpolu oni mi chipowali silnik w MCV było to b.dobrze zrobione ps moglem jeśli by mi nie pasowało prosić o zmienienie oprogramowania na inne w ramach ceny. jeśli chodzi o boxa hmm cos musi być nie tak nie czekaj tylko jedz do nich
_________________
Przede wszystkim przestronnosc w aucie co dajeLodgy i MCV w dobrej cenie ;)
Stan licznika 115,000 i koniec
Lodgy 120000km i rośnie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne