Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

DACIA Klub Polska  
  •  FAQ  •   Szukaj  •   Użytkownicy  •   Grupy  •  Rejestracja  •   Zaloguj  • 

 Ogłoszenie 
JEDNA SPRAWA = JEDEN TEMAT

Poprzedni temat :: Następny temat
likwidacja szkody po kolizji z OC sprawcy
Autor Wiadomość
Martens 


Marka: Dacia
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6 MPI
Rocznik: 2008
Wersja: Arctica 5 os.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-14, 23:27   likwidacja szkody po kolizji z OC sprawcy

No i stało się - młoda dama była uprzejma wjechać swoim golfem w tył mojego logana. Moje straty: wgniecione obie strony drzwi, pęknięty zderzak, i prawdopodobnie lekko uszkodzony tłumik, bo wyraźnie słychać odgłos spod spodu. W sumie - tragedii nie ma, zwłaszcza w porównaniu z golfem - skasowany cały przód.
Sprawczyni ma OC w Link4. Na miejscu była policja, sporządziła stosowną dokumentację, sprawdziła stan trzeźwości itd.
Pytania mam następujące:
1. Zgłaszam szkodę do zakładu sprawcy - czy do mnie należy wybór sposobu jej likwidacji (ja chcę bezgotówkową naprawę blacharską w ASO) czy też oni mi narzucają sposób likwidacji?
2. Na czas naprawy potrzebuję samochodu zastępczego - zgłaszam to od razu czy dopiero przed odstawieniem do naprawy?
3. Co robić, gdy się będą upierali, że samochodu zastępczego mi nie dadzą?
 
gbyrka 



Marka: Dacia
Model: Duster FL 4x2
Silnik: 1.6 16V LPG (niefabryczne LR)
Rocznik: 2014
Wersja: Laureate
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Lis 2013
Posty: 125
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-12-14, 23:41   

z 3 punktem już podpowiadam:

http://zastepczy.org/samochod/mazowieckie/

kontaktuj się z nimi, oni biorą wszystkie formalności na siebie (także na siebie biorą użeranie się z ubezpieczalnią).
 
Marmach 



Marka: Dacia
Model: Lodgy / Peugeot 508 SW
Silnik: 1.2 TCe 115 LPG / HDi 150
Rocznik: 2015 / 2017
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 922
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2013-12-15, 14:13   

Martens napisał/a:
W sumie - tragedii nie ma, zwłaszcza w porównaniu z golfem - skasowany cały przód.

Pytanie co z podłogą, bo że nic nie widać nie znaczy, że nic nie jest.

Martens napisał/a:
1. Zgłaszam szkodę do zakładu sprawcy - czy do mnie należy wybór sposobu jej likwidacji (ja chcę bezgotówkową naprawę blacharską w ASO) czy też oni mi narzucają sposób likwidacji?

Do wyboru do koloru. Aczkolwiek warto się zastanowić jaka może być wartość naprawy, ponieważ jeśli będzie zbyt wysoka (może przekroczyć 100% wartości samochodu, do której o ile wiem odpowiada ubezpieczyciel), to chyba mogą odmówić takiej naprawy i wypłacić kieszonkowe na pocieszenie ;P

Moją naprawę (sprawa w toku http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=9681 ) ASO wyceniło na ponad 15 tysięcy złotych przy wartości samochodu na poziomie 22 tys, przy czym ja mam diesla z 2010, a nie MPI z 2008.

Stawiam, że najpierw będą próbowali wcisnąć naprawę gotówkową, a potem będą kwestionować naprawę na częściach oryginalnych.

Martens napisał/a:
2. Na czas naprawy potrzebuję samochodu zastępczego - zgłaszam to od razu czy dopiero przed odstawieniem do naprawy?

Na to pytanie najlepiej odpowie firma użyczająca samochodu zastępczego, bo to ona się będzie potem biła z ubezpieczycielem o zwrot z OC. W razie czego mogę się podzielić namiarami na firmę, która mi dała od ręki samochód zastępczy w miesiąc po zgłoszeniu sprawy. Odpowiadali mi na maile po 5 minutach w niedzielę ;P

Warto poczytać w internetach, np:
http://wyborcza.biz/forum...o_auta.html?v=2
http://www.odzyskaj.info/viewtopic.php?id=71
Ostatnio zmieniony przez Marmach 2013-12-15, 14:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
deprezess 


Marka: DACIA
Model: Logan MCV
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Wersja: Laureate 7 os.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 36
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2013-12-15, 18:13   

Witam
Również miałem te dylematy w maju ;-)
Naprawę zrobiłem przez salon renault a samochód zastępczy przez inną firmę. Nie było z tym żadnych problemów.
Podczas rozmowy z Panią w salonie powiedzieli mi, że zajmują się tym kompleksowo nawet dają samochód zastępczy tylko trzeba podpisać cesję ale samochód zastępczy załatwiłem wcześniej stąd ta druga firma.
Z tego co zauważyłem miej na uwadze:
- naprawa u mnie 1 miesiąc,
- jeśli samochód zastępczy to ten uszkodzony musi być Twoim jedynym samochodem
- i to nad czym ubolewam niedokładne i trochę nieprofesjonalne naprawienie auta w ASO
a to moja Dacka końcem kwietnia:
http://www.daciaklub.pl/forum/download.php?id=8301
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FISubSilver v 0.3 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne