DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Kredyt, leasing, ubezpieczenie - AVIVA COMMERCIAL UNION

Mariusz - 2009-09-23, 18:57
Temat postu: AVIVA COMMERCIAL UNION
Czy ma ktoś z was ubezpieczone auto w AVIVA COMMERCIAL UNION?
Jakie są wasze opinie na temat AVIVA?

sami-99 - 2009-09-24, 23:31

Ja chciałem wybrać AVIVĘ, ale w końcu się zdecydowałem na ALLIANZ.

Pani, która mnie ubezpieczała powiedziała, że przy niektórych ubezpieczycielach trzeba
dokładnie czytać umowy.

W przypadku tej ubezpieczalni również trzeba uważać. Podobno firma ta zbyt dużą odpowiedzialność za szkodę zrzuca na klienta i nie wypłaca 100% kwoty, tylko np.80%
a resztę pokrywa klient.

Nie wiem na ile to jest prawda, ale raczej bym uważał.

Poza tym, gdy zadzwoniła do mnie pani z AVIVA ( umówiłem się z nią na rozmowę miesiąc wcześniej) i jej odmówiłem podpisania umowy była wściekła
i miała pretensje, twierdząc, że nic lepszego niż to co oni mi dają
nie dostanę.

Generalnie niesympatycznie.

I jeszcze jedno, trzeba uważać bo czasami w umowie może być zapis, że w przyszłym roku musisz podpisać również u nich polisę ( przez to pierwsza umowa może być korzystnie tania ) - MASAKRA

stempik - 2009-09-25, 09:00

sami-99 napisał/a:
I jeszcze jedno, trzeba uważać bo czasami w umowie może być zapis, że w przyszłym roku musisz podpisać również u nich polisę ( przez to pierwsza umowa może być korzystnie tania ) - MASAKRA


Zawsze przed upływem roku można autko podarować żonie. A żona podaruje mi swoje, :))

GeRRaD - 2009-09-25, 09:02

Potwierdzam że panie z BOK są średnio przyjemne (a może to ta sama :lol: ). Gdy dzwoniłem po rekonesans - nie dała mi dojść do słowa a na zwrócenie uwagi zareagowała oburzeniem :shock: więc jak się tak zaczyna to jak się może skończyć :-? - zatem u mnie do widzienia dla AVIVY ;-)
tomzoo - 2009-09-29, 22:16

sami-99 napisał/a:
I jeszcze jedno, trzeba uważać bo czasami w umowie może być zapis, że w przyszłym roku musisz podpisać również u nich polisę ( przez to pierwsza umowa może być korzystnie tania ) - MASAKRA


A przy którym to ubezpieczeniu? AC czy OC czy innym jakimś wynalazku?
I w jaki sposób chcą to wyegzekwować???

Arkady - 2009-09-29, 22:29

No mnie tak spłoszył gość z LINK4 :-/
Najpierw był strasznie namolny, wciskał kit, że są najtańsi i uważał za super atrakcję ubezpieczenie szyb (chyba gratis). Jakkolwiek nie licząc wychodziło mi wtedy tak samo w PZU (OC, AC, NW) tyle, że bez tych szyb. Gdy mu chciałem podziękować to na mnie nawarczał...
Bye, bye LINK4... Na zawsze.

sami-99 - 2009-09-30, 17:33

tomzoo napisał/a:
A przy którym to ubezpieczeniu? AC czy OC czy innym jakimś wynalazku?


OC

Arkady - 2009-10-22, 08:36

Wartość auta 46750
Zniżki OC/AC - 50%/50%
Assistance najwyższe z opcją auta zastępczego
Naprawy: ceny warsztatów
I tak:
PZU: 1600 zł (bez assistance!)
AVIVA: 1550 zł
AXA: 1050 zł

laisar - 2009-10-22, 09:33

Bardzo istotne cechy danej polisy to redukcja sumy i udział własny (np w Allianz odpowiednio plus 25 i 10%) - może ktoś znający się na rzeczy (ZeneCu? (; ) pokusiłby się o zrobienie jakiejś w miarę kompletnej listy z ich wagami? Wiadomo, że w szczegółach mogą one być bardzo odmienne w różnych TU, ale zazwyczaj są jednak dość podobne, przynajmniej ważnością i rzędami wielkości...
Arkady - 2009-10-22, 11:28

AXA:
Redukcja=0
Udział własny=0

A teraz niech ktoś mi powie gdzie tkwi haczyk..? Bo to chyba zbyt piękne

laisar - 2009-10-22, 11:49

Przeczytaj dokładnie papierki i porównaj z konkurencją - może się coś znajdzie... (;
Mariusz - 2009-10-22, 17:35

Arkady napisał/a:
AXA:
Redukcja=0
Udział własny=0

A teraz niech ktoś mi powie gdzie tkwi haczyk..? Bo to chyba zbyt piękne

Myślę, że nie ma haczyka i stawiają na obrót.Pewnie mają mniej ludzi do opłacenia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group