DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział techniczny - Duster - pęknięta szyba przednia

Jaras - 2010-09-08, 20:52
Temat postu: Duster - pęknięta szyba przednia
Witam
Od końca maja użytkuję Dacie Duster 4x2 1,5 dci.
Wczoraj zauważyłem samoistne pęknięcie na szybie przedniej.
Moim samochodem poruszam się dosyć często w lekkim terenie - szutrowa droga na działkę.
Mam pytanie czy u któregoś z użytkowników Dusterów wystąpił podobny problem?
Jaras

ppart - 2010-09-08, 20:56

Samoistne, to chyba gwarancja ?
A duże to pęknięcie ?

Beckie - 2010-09-08, 21:02

Jesteś pewien, że nie ma śladu po uderzeniu kamieniem?
Jaras - 2010-09-08, 21:09

Zaczyna się pod lusterkiem wstecznym. Dokładnie na środku szyby tam gdzie jest wklejone wzmocnienie taką siateczką idzie do dołu i zakręca w lewo. Pewnie zaczęło pekać pare dni temu ale zauważyłem dopiero jak wyszło spod lusterka. Będę musiał pojechać na oględziny do serwisu, może uda mi się wybrać tam jutro.
Jak będę miał opinię gwaranta napiszę na forum.
Pewien jestem jednak iż szyba pęka samoistnie - na szybie brak jakiegokolwiek śladu uderzenia .

ppart - 2010-09-08, 21:58

Mam coś takiego w Atosie po 8 latach eksploatacji. Pęknięcie jest dokładnie takie samo (zaczyna się od górnej krawędzi szyby), ale zatrzymało się pod lusterkiem i dalej nie idzie od 2 lat, też mam takie wrażenie, że było to samoistne, związane z pracą karoserii (jak kiedyś mi pękła szyba od kamienia, to rysa bardzo szybko się powiększyła od krawędzi do krawędzi szyby i widać było odprysk gdzie uderzył kamień). Jak to prawda to może być więcej takich wypadków, bo karoseria w D.D. jest bardziej narażona w terenie na różne naprężenia, obym się mylił. A ta "siateczka" za lusterkiem to nie wzmocnienie, tylko zwykły nadruk maskujący krawędzie i lusterko.
wox - 2010-09-08, 22:06

Ja miałem taką przygodę w MCV-ce. Na pewno nie było to po jakimś bezpośrednim uderzeniu kamienia, zresztą żadnego nie było (przynajmniej wtedy, gdy siedziałem w samochodzie). Na szybie po pewnym przebiegu są już małe odpryski i w moim przypadku nie dało się zrobić tego na gwarancji. Naprawiałem z AC.
leo - 2010-09-09, 13:45

ppart napisał/a:
Mam coś takiego w Atosie po 8 latach eksploatacji. Pęknięcie jest dokładnie takie samo (zaczyna się od górnej krawędzi szyby), ale zatrzymało się pod lusterkiem i dalej nie idzie od 2 lat


I od 2 lat nie masz żadnych problemów przy corocznych przeglądach diagnostycznych?
Przecież diagnosta nie ma prawa dopuścić do ruchu auta z pękniętą szybą - szczególnie przednią. :shock:

Alien - 2010-09-09, 13:53

leo napisał/a:
ppart napisał/a:
Mam coś takiego w Atosie po 8 latach eksploatacji. Pęknięcie jest dokładnie takie samo (zaczyna się od górnej krawędzi szyby), ale zatrzymało się pod lusterkiem i dalej nie idzie od 2 lat


I od 2 lat nie masz żadnych problemów przy corocznych przeglądach diagnostycznych?
Przecież diagnosta nie ma prawa dopuścić do ruchu auta z pękniętą szybą - szczególnie przednią. :shock:

Więc albo "znajomy" diagnosta ale uszkodzenie jest naprawę niewidoczne, swego czasu znajomi we Fiacie SC mieli około 20 cm poziome pęknięcie przy górnej krawędzi od strony pasażera, by nie było go widać mieli zawsze opuszczony daszek przeciwsłoneczny... z przeglądami nie mieli problemu.
Co do Dustera - albo źle wklejona szyba, stykająca się z "budą" i naprężenia "budy" spowodowały pęknięcie albo Duster jest zbyt "elastyczny" jak np Skody Favorit i Felicje które dopiero po zastosowaniu rozpórki na kielichach przedniego zawiasu stawały się na tyle sztywne by ich szyby były mniej narażone na pęknięcia.
Napisz koniecznie co stwierdzili w ASO!

leo - 2010-09-09, 13:56

Jaras napisał/a:
Zaczyna się pod lusterkiem wstecznym.


Ja stawiałbym na to, że ktoś zbyt mocno i "brutalnie" obchodził się z lusterkiem. Miałem kiedyś w samarze problem z klejonym do szyby lustrem - po prostu odpadło. Powtórne przyklejenie poskutkowało ponownym odpadnięciem - tym razem klej nie puścił, za to... szyba się ukruszyła. A działo się to z powodu mocno "zapuszczonego" i zatartego przegubu lusterka - żeby je przestawić, trzeba było użyć sporej siły... W końcu mocowanie puściło.
Wcześniej w escorcie miałem podobnie, jak Ty: kupiłem używane auto z zaczynającym się pęknięciem właśnie pod lusterkiem.
Nie sądzę, żeby taka usterka (pękniecie na środku szyby, pod lustrem) powstało samoistnie. Inaczej byłoby, gdyby szkło zaczęło pękać od krawędzi - jak np. miało to miejsce w niektórych matizach (jakieś dziwne naprężenia po najechaniu np. na krawężnik) czy w wielu tico (szyba pękała w dwóch miejscach od dołu - tam, gdzie były fabryczne metalowo-gumowe podpórki pomagające osadzić szybę podczas montażu; po kilku latach metal rdzewiał i puchł rozsadzając szybę... wystarczyło tylko odpowiednio wcześniej wykręcić te podpórki i po problemie).

ppart - 2010-09-09, 14:08

Re: Leo i Alien, wiecie, że sam się dziwię. Najbardziej się bałem pierwszego przeglądu z pękniętą szybą. Jest za i pod lusterkiem, facet od przeglądu wsiada i wjeżdża na przegląd, siłą rzeczy gapi się w lusterko i nie ma bata widzi rysę i nic. Takie to są przeglądy !!!!!!!!!!! Mam jedynie nadzieję, że układ jezdny sprawdzają dokładnie.
Jaras - 2010-09-09, 17:49

Może źle opisałem
Pęknięcie zaczyna się na samej górze po środku, potem przebiega pod lusterkiem i zakręca w lewo w stronę kierowcy. Dziś byłem w serwisie obfotografowali i czekam na decyzję Renaut Polska. A pytanie na forum zadałem bo zastanawiam się czy to tylko w moim samochodzie tak się stało.

esdziewiaty - 2010-09-09, 21:54

Czy jest szansa na zdjęcie obrazujące tą usterkę? ;-)
Jaras - 2010-09-09, 22:35

Zrobię kilka fotek i postaram się je zamieścić.
Najpóźniej będą w niedzielę bo być może jutro nie będę wracał do domu tylko
z pracy polecę na działkę.
Sądzę, iż pęknięcie mogło nastąpić od jazdy w terenie.
Działka w pobliżu lasu dookoła same szutry teren morenowy sporo piaskowych pagórków a
ponieważ od 15 lat tam przebywam więc doskonale wiem gdzie mogę wepchać.
Mój Duster ma napęd tylko na przód-żal :cry: ale nie chciało mi czekać na samochód do września. Taki termin dawał dealer. Na zimę będę musiał uruchomić Disco.

tomi - 2010-09-10, 06:48

leo napisał/a:


I od 2 lat nie masz żadnych problemów przy corocznych przeglądach diagnostycznych?
Przecież diagnosta nie ma prawa dopuścić do ruchu auta z pękniętą szybą - szczególnie przednią. :shock:

Miałem pękniętą szybę przednią w Sienie fakt że z boku po stronie kierowcy, ale z przeglądami nie było problemów.
Przy małych pęknięciach do wielkości 5zł są firmy, które naprawiają szybę. Tylko niewiem jak to wygląda po naprawie.

Alien - 2010-09-10, 07:09

Duster został zbudowany by w lekkim terenie - jak opisany wyżej dojazd do działki, dawał sobie radę. Jak Ci powiedzą że pękła bo za dużo jeździłeś tą ścieżynką na działkę to stracę szacunek do Daćki i RP...
laisar - 2010-09-10, 08:36

Czy zamiast gdybologii nie prościej byłoby chwilkę zaczekać najpierw na odpowiedź gwaranta?... (;
qubacen - 2010-09-11, 07:37

leo napisał/a:


I od 2 lat nie masz żadnych problemów przy corocznych przeglądach diagnostycznych?
Przecież diagnosta nie ma prawa dopuścić do ruchu auta z pękniętą szybą - szczególnie przednią. :shock:


Wiecie co, przynajmniej kiedyś było tak, że jeżeli pęknięcie przedniej szyby nie wchodzi w obrys pracy wycieraczek to jest git i nic się nie dzieje – pamiętam bo mnie to rozwaliło (wychodziło na to że może być popękana prawie w całości byle po bokach i u góry). Tak, że diagnosta może olewać takie puknięcia.

marektbg - 2010-09-11, 09:46

No raczej nie bardzo - policja zabierze dowód nawet za niewielkie pęknięcie obojętnie w którym miejscu.
krakry1 - 2010-09-11, 11:11

Fakt sam miałem taki przypadek - jedynie to, że znałem policjanta uratowało mnie przed zabraniem dowodu rejestracyjnego.
DrOzda - 2010-09-12, 23:30

qubacen napisał/a:


Wiecie co, przynajmniej kiedyś było tak, że jeżeli pęknięcie przedniej szyby nie wchodzi w obrys pracy wycieraczek to jest git i nic się nie dzieje – pamiętam bo mnie to rozwaliło (wychodziło na to że może być popękana prawie w całości byle po bokach i u góry). Tak, że diagnosta może olewać takie puknięcia.

Coś tam dzwoni ale nie wiadomo w którym kościele. Kiedyś widziałem u diagnosty ksero jakiegoś rozporządzenia z którego wynikało że dopuszczalne są NAPRAWY przedniej szyby poza polem widzenia kierowcy + rysunek z wymiarami jak określić to pole na szybach.

Jaras - 2010-09-13, 20:13

Zdjęcia szyby:
zdjęcie 1
zdjęcie 2

krakry1 - 2010-09-13, 20:15

No rzeczywiście paskudnie pękła. :cry:
Jaras - 2010-09-13, 21:21

Jeszcze nadal czekam na decyzję gwaranta.
Z rozmów ze znajomymi wiem iż zwykle roszczenia w sprawie szyb są uchylane.
Nawet jeśli brak jest znaków wskazujących na uderzenie kamienia lub innych przedmiotów.
Uznawane są tylko wtedy gdy dotyczy to większej liczby wozów tego samego modelu.
Tak kiedyś było w Skodach Felicjach.

krakry1 - 2010-09-14, 15:41

O ile pamiętam to chyba też na naszym forum ktoś pisał o samoistnie pękającej szybie (bodajże w Loganie) i RP uznała to jako wadę fabryczną.
Jaras - 2010-09-14, 20:16

Nadal czekam na decyzję RP
Podałem na forum takie pytanie bo chciałem dowiedzieć się czy tylko w moim
samochodzie tak się zdarzyło, czy może u innych też.
Jeżeli jest to odosobniony przypadek to nie będę kruszył kopii i zgodzę się na naprawę z AC.
Nowa szyba to 900PLN plus montaż. Mój samochód stoi na parkingu strzeżonym.
Ale nie mam argumentu na pytanie czy jest pan pewien czy nikt nie uderzył kamieniem w szybę.

Załączam zdjęcie ścieżki na działkę, wydaje mi się, że nie jest zbyt extremalna
droga

laisar - 2010-09-14, 21:45

900 to chyba razem z montażem? Bo sama przednia szyba kosztuje niemal dokładnie 500 zł brutto, a robocizna - wg norm czasowych - to 1,5 godz., średniej trudności (czyli zdaje się 1,5x). Licząc 150 zł / 1 rbg to by się z grubsza zgadzało...
Jaras - 2010-09-23, 06:39

Witam
Wczoraj wymieniono mi szybę w ramach gwarancji.
W poniedziałek zadzwonił do mnie kierownik serwisu Decar ul.Modlińska w Warszawie
powiedział iż reklamacja została uznana, nowa szyba jest już w warsztacie i zaprosił mnie na wymianę w dogodnym dla mnie terminie. Pojechałem we wtorek rano i po czterech godzinach było po sprawie.
Mechanicy byli na tyle sprytni ,iż udało im się przełożyć naklejkę rejestracyjną ze starej szyby więc nie muszę biegać do Urzędu Gminy :-)

krakry1 - 2010-09-23, 10:41

No i brawo - najważniejsze, że w ramach gwarancji. :-)
Prezes - 2010-12-14, 09:33

Dziś rano wsiadłem do mojego Dustera i spotkała mnie podobna przykrość - szyba sobie pękła u góry. I nie przy lusterku, ale 20 cm na prawo, pionowo-zakrzywnie w dół długość około 15cm :/ Samoistnie, bo wczoraj tego nie było, a dziś rano było. Idąc za przykładem spróbuję zrobić to przez ASO, nie z ubezpieczenia. Zdjęcia załączę jutro.
PiotrWie - 2010-12-14, 22:50

Napiszcie przy jakich przebiegach pękły wam te szyby. Ciekawe czy gdzieś na innych forach są podobne informacje - nie pamiętam jakiego samochodu to dotyczyło ale kilka lat temu ktoś miał podobny problem i skończyło się akcją naprawczą - celem usztywnienia nadwozia wstawiono rozpórkę pomiędzy górnymi punktami mocowania kolumn McPhersona, taką jak maja w rajdówkach.
wojtek22 - 2010-12-14, 22:57

O ile dobrza pamiętam było to w Skodzie Favorit lub Felicji
opos - 2010-12-15, 07:43

Rozpórki wstawiano w Skodzie Favorit. Niektórzy twierdzą że w felicji też trzeba ale ja zrobiłem 160 tys felą bez rozpórki a szybę wymieniłem z powodu rdzy. :-D . Podrdzewiało mi podszybie i zrobił się mały punkt podparcia i szyba tego nie wytrzymała. Z nową szybą przejechałem jakieś 60 tys i to po niezłych dziurskach. Dlatego też uważam że z tymi rozpórkami to trochę przesada.
DrOzda - 2010-12-15, 10:36

Na pewno w Skodach Forman - tam to był standard nawet na gwarancji pękały.
Prezes - 2010-12-15, 13:55

Szyba pękła przy 8 000 km. Ale na postoju. Dziś byłem w serwisie - będzie wymiana gwarancyjna, ale jak szyba przyjedzie. Sympatyczny Pan obejrzał, powiedział, że wada fabryczna i że prawdopodobnie to wina użytego kleju (?)
piotrres - 2010-12-15, 17:41

Myślę, że szyba nie ma prawa pękać (choć jak widać to się zdarza). Może jakaś wadliwa seria? Na razie oba to diesle.... (cięższy silnik , drgania?). Obejrzałem dokładnie swoją szybę przednią i...jest cała, pomimo, że Daćka zaliczyła test sztywność nadwozia:
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=225
i jeździła (acz b. ostrożnie) poza utartymi szlakami, w temperaturach +35°C...-12°
Mój przebieg po prawie 1/2 roku to: 9300 km

greg1367 - 2010-12-15, 20:09

Dzisiaj sobie obejrzałem szybę przy moim DD,jest tam szczelina pomiędzy szybą a nadwoziem ok 4m do kleju, kurcze a może tam wchodzi woda zamarza, lód wypełnia lukę ,brak elastyczności i szyby pękają,to tylko takie moje przemyślenie :-/ :-> w punto jest tam uszczelka :roll:
laisar - 2010-12-15, 23:12

Podobnie jak z dolną uszczelką w sandero - http://www.daciaklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2535 - można by pewnie dokupić (nawet od innego modelu, powinno pasować - choć oczywiście lepiej najpierw pomierzyć) i zamontować...
piotrres - 2010-12-15, 23:21

greg1367 napisał/a:
w punto jest tam uszczelka :roll:

w moim "starym" ( II 2005) Loganie była (jest?) uszczelka na dole, ale na górze już nie. Nic się nie działo, choć kiedyś widziałem loggiego z dziwnie pękniętą szybą

stempik - 2010-12-16, 00:03

piotrres napisał/a:
ale na górze już nie.

nie chę się upierać ale z przodu chyba jest za to z tyłu nie ma.

laisar - 2010-12-16, 00:06

Biorąc pod uwagę wielkość rozrzutu poziomu wykończenia daciek, to całkiem możliwe, że u Ciebie jest, a u kolegi nie było...
Prezes - 2010-12-16, 09:00

greg1367 napisał/a:
Dzisiaj sobie obejrzałem szybę przy moim DD,jest tam szczelina pomiędzy szybą a nadwoziem ok 4m do kleju, kurcze a może tam wchodzi woda zamarza, lód wypełnia lukę ,brak elastyczności i szyby pękają,to tylko takie moje przemyślenie :-/ :-> w punto jest tam uszczelka :roll:
Dokładnie w tym miejscu, gdzie narysowałeś strzałkę, u mnie nastąpiło pęknięcie. Nie to żebym straszył.. zajrzę jutro z rana w miejsce pęknięcia (po pracy jest ciemno i nic nie zobaczę) sprawdzę jak z tym klejem.
Pawlo - 2010-12-16, 17:40

Powiem u mnie w MCV jest ale oglądałem kilka w salonie i już w żadnym loganie ich nie montują są dziury.
stempik - 2010-12-16, 19:46

Rano sprawdziłem u mnie jest uszczelka nad przednią szybą, ale to jest autko z 2005 roku. Może się wtedy bardziej starali.
piotrres - 2010-12-16, 23:08

stempik napisał/a:
Może się wtedy bardziej starali.

Jakbym słyszał teścia: "No tak z tą Dacią to nie masz problemów bo na początku to się starają a potem to i tak będzie chała i nowsze to się po roku będą zamieniać w kupkę rdzy" Ot, RWPGowskie myślenie....

stempik - 2010-12-17, 12:39

piotrres napisał/a:
Jakbym słyszał teścia

Bardzo rozsądna osoba, bardzo.
No dobrze, tesciowej nie znam ( proszę się kłaniać ) ale, w moim aucie są uszczelki komputer i pewnie jeszcze kilka rzeczy na których zaoszczędzono w dalszej produkcji. I choć z RWPG to już nic wpólnego nie ma to i tam i tu klient dostaje klapsa.
Tyle że tam dla idei a tu dla kasy.

MarkD - 2010-12-17, 14:16

Pytanie ile można zaoszczędzić np. na uszczelkach. Może bardziej chodzi o reżim czasowy, że usuwają "zbędne" dodatki jak uszczelka?
greg1367 - 2010-12-17, 16:02

Pozostaje pytanie ,czy ta uszczelka poza względami estetycznymi coś daje?bo jak z tego powodu nie pękają szyby, to mnie nie przeszkadza to tak bardzo :-D zresztą mało to widać ;-)
eplus - 2010-12-17, 22:15

Co do rozpórki przodu to w Felce 2000 GLX 1,6 kombi ją miałem, ale za nic sobie nie przypomnę, czemu ją zawdzięczałem - kombiakowi, czy silnikowi VW, a może wersji GLX. Nie każda to miała.
laisar - 2010-12-21, 01:39

Przykłady pęknięć z innego forum - http://www.forum-auto.com...a/sujet3814.htm
RnR - 2010-12-21, 08:56

Czy wiadomo moze cos odnosnie jakiejs reakcji producenta?
laisar - 2010-12-21, 11:10

Jak można przeczytać w podanym linku - odpowiedź ASO jest bardzo podobna do tej udzielonej w PL:

http://www.daciaklub.pl/f...p?p=72040#72040
Prezes napisał/a:
prawdopodobnie to wina użytego kleju



OIMW akurat szyby są zdaje się wklejane przez roboty (a co najmniej - nakładają klej). Być może faktycznie jest jakiś feler w ich ustawieniach? Bo że pracujący bez mała na akord ludzie mogą się machnąć, to wiadomo - uroki ręcznej produkcji... A kontrola jakości raczej ma marne szanse na wykrycie czegoś takiego /:


W każdym razie najważniejsze jest to, że producent nie robi problemu z naprawą, a ona sama jest bardzo prosta i nie rzutuje na dalsze użytkowanie auta (:

Prezes - 2010-12-21, 11:48

Problemu nie robią. Dostałem info, że zadzwonią jak szyba przyjedzie, ale nie wiedzą kiedy przyjedzie. Jeździć z tym mogę. I tyle. Nigdy wcześniej nie serwisowałem samochodu i nie wiem czy tak zawsze sprawy się mają, czy może jakieś terminy na zamawiane części są?
r70 - 2010-12-21, 12:20

Prezes napisał/a:
Problemu nie robią. Dostałem info, że zadzwonią jak szyba przyjedzie, ale nie wiedzą kiedy przyjedzie. Jeździć z tym mogę. I tyle. Nigdy wcześniej nie serwisowałem samochodu i nie wiem czy tak zawsze sprawy się mają, czy może jakieś terminy na zamawiane części są?


Raczej nie ma terminu. Jak możesz jeździć to spoko, ważne żeby jakaś drogówka nie zabrał Ci dowodu rejestracyjnego. W przypadkach kiedy samochód nie nadaje się do jazdy dłużej niż 1 dzień, assistance powinnoa zadziałać (samochód z wypożyczalnie albo serwisu). Ale tak w przypadku renault było, jak w przypadku daci, nie wiem.

RnR - 2010-12-21, 20:57

Wiecie nie robia problemu itp - wszystko fajnie jak sie jest u siebie i ma sie czas - ale jak mi to peknie jak bede we Wloszech to co? Czy Dacia pokryje naprawe szyby na miejscu albo mandaty itp itd? Juz raz nie chcial mnie gosc wpuscic na Slowacje na wakacje z naprawiana szyba - 2 minuty mizial palcem po szybie zeby sie do tej gwiazdki dobrac ale sie mu nie udalo i chyba zrozumial ze bylo ladnie zaklejone "prozniowo"... jednak z takim peknieciem jak na zdjeciu nie bylo by bata :(

Juz nie mowie o koniecznosci robienia takich akcji w nowym aucie, pozniejszych podejrzeniach jak to sie przodu nie rozwalilo z powodu wymienionej szyby itp itd - mam nadzieje, ze do czasu produkcji mojego cos z tym zrobia... :/

jacusb - 2010-12-21, 22:09

Pęknięta szyba pojawiła się w kilku autach więc wygląda to na jakąś wadę fabryczną, ponieważ czekam na dustera trochę mnie to martwi. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jak klej może wpływać na pękanie szyby? Jakoś nie mogę tego sobie wyobrazić.
RnR - 2010-12-21, 22:18

JacusB - chodzi pewnie o nierownomierne rozkladanie sie naprezen na szybie itp JESLI wierzyc, ze chodzi o klej a nie np. zbyt wiotka konstrukcje - przypuszczam, ze jesli gdzies nie ma kleju to takie miejsce nie pracuje jak powinno i jest sciskane tylko ze stron ktore sa mocniej przyklejone. Ja postaram sie rzucic temat mojemu sprzedawcy - moze zrob to samo i zobaczymy co powiedza?

Martwi mnie troche, ze ten gosc z forum ktore podlaczyl Laisar pisal, ze chyba 2x pod rzad mu sie to stalo... czyli raz juz po teoretycznie fachowej naprawie/wklejeniu :(

laisar - 2010-12-22, 01:06

Eeeetam, "fachowość" ASO jest doskonale znana <;


Poważniej: gdyby to była wina słabej sztywności karoserii - szyby pękałyby nagminnie, a nie w jakimś ułamku egzemplarzy...



Cytat:
ale jak mi to peknie jak bede we Wloszech to co? Czy Dacia pokryje naprawe szyby na miejscu

Tak - gwarancja działa we wszystkich krajach, w których te auta są oficjalnie sprzedawane.


Cytat:
pozniejszych podejrzeniach jak to sie przodu nie rozwalilo z powodu wymienionej szyby

Przecież to jest nie do wyśledzenia bez zajrzenia w historię serwisowania - a wtedy do razu wiadomo, dlaczego było robione.

RnR - 2010-12-22, 07:30

Wlasnie - pytanie od ilu % peknietych szyb zaczyna sie nagminnie - bo ja nie slyszalem o aucie w ktorym tak to peka przez ostatnie X lat - ale moze slabo sie interesuje itp?

laisar napisał/a:

Cytat:
ale jak mi to peknie jak bede we Wloszech to co? Czy Dacia pokryje naprawe szyby na miejscu

Tak - gwarancja działa we wszystkich krajach, w których te auta są oficjalnie sprzedawane.

No - ciekawe czy i kto juz to przerabial - szczegolnie w jakiejs miescinie w gorach ktora nie ma dilera ;)

Cytat:
Cytat:
pozniejszych podejrzeniach jak to sie przodu nie rozwalilo z powodu wymienionej szyby

Przecież to jest nie do wyśledzenia bez zajrzenia w historię serwisowania - a wtedy do razu wiadomo, dlaczego było robione.

Wystarczy spojrzec na oznaczenia na szybie (producent/data itp) - a potem sie tlumacz a i tak ogok stoi sztuka bez wymienianej szyby... ;)

laisar - 2010-12-22, 09:07

RnR napisał/a:
od ilu % peknietych szyb zaczyna sie nagminnie

4,7619 d: - ale możesz sobie ten próg wybrać sam...


Cytat:
moze slabo sie interesuje itp?

Pewnie też - w końcu ile modeli aut studiujesz tak wnikliwie jak dastiego teraz?


Cytat:
czy i kto juz to przerabial - szczegolnie w jakiejs miescinie w gorach ktora nie ma dilera

Ale wiesz, że zaczynasz się już czepiać, nie? <;

Każda awaria to oczywiście niefart, ale właśnie po to są gwarancje i asistansy, a działają w zasadzie podobnie w całej UE, więc wszystko jedno czy dopadnie cię to PL czy IT.


(Reszta mędzenia - CIACH! (((; ).

r70 - 2010-12-22, 10:20

To niestety jest bolączka kupna samochodu "salonowego" - coby się w nim nie stało, to podświadomie podważa naszą wiarę w trafność decyzji ulokowania znacznej kwoty pieniędzy w akurat ten model samochodu i do tego nówkę ;) Jak się kupuje używane auto, to wszystko mu się wybacza (bo używka) jak nówka to powinien być bez skazy przez cały okres użytkowania ;) Do tego gwarancja która u wielu wyostrza zmysły - w samochodzi po gwarancji na wiele drobiazgów nie zwracamy uwagi, na gwarancji urastają one do rozmiarów wręcz uniemożliwających eksploatację ;) Oczywiście pęknięta szyba nie jest drobiazgiem, ale raczej nie jest też wynikiem niedostatecznej sztywności konstrukcji - jeśli by tak było, to w testach dla dziennikarzy, w terenie, gdzie dasterki często testowane były na extremalnych "wykrzyżach", szyby pękałyby bardzo spektakularnie. Tak że spokojnie, pewnie wszystko się "za chwilę" wyjasnie i nie będzie tak tragicznie :)
jacusb - 2010-12-22, 10:29

r70 napisał/a:
Do tego gwarancja która u wielu wyostrza zmysły - w samochodzi po gwarancji na wiele drobiazgów nie zwracamy uwagi, na gwarancji urastają one do rozmiarów wręcz uniemożliwających eksploatację ;)


Bo to naturalne, jak kupuję nowe buty to mają być czyste, niepopękane, niepoździerane i służyć na początku bez wizytu u szewca. Nowy samochód od razu po wyjeździe z salonu traci te 10% a po roku do 20% i za tą cenę chcę mieć auto bezawaryjne.

r70 - 2010-12-22, 10:45

No tak, ale jeśli ta sama wada jest okreslana jako bardzo istotna w przypadku przedmiotu na gwarancji a mało istotna już po gwarancji to znaczy że było to wartościowanie bardzo subiektywne, mało racjonalne a decydujące były głównie emocje.
Obiektywnie waga tego niedostatku jest zawsze taka sama :)

48piotr - 2010-12-22, 19:14

Jacusb -jak kupujesz nowe buty-masz gwarancję na odciski , nagniotki,obtarcia??
Idż w nowych na tańce to dowiesz się! :roll: :roll:

jacusb - 2010-12-22, 20:09

48piotr napisał/a:
jak kupujesz nowe buty-masz gwarancję na odciski , nagniotki,obtarcia??

Nie trafiona analogia. Kupując nowe buty mam gwarancję na pęknięcie podeszwy - w przypadku samochodu na pęknięcie szyby. Nie mam gwarancji na np. zadowolenie z jazdy czy wygodę foteli


r70 napisał/a:
No tak, ale jeśli ta sama wada jest okreslana jako bardzo istotna w przypadku przedmiotu na gwarancji a mało istotna już po gwarancji to znaczy że było to wartościowanie bardzo subiektywne, mało racjonalne a decydujące były głównie emocje.
Obiektywnie waga tego niedostatku jest zawsze taka sama :)
.
Płacąc więcej za nowy samochód z salonu kupujący (przynajmniej ja) "kupuje" też komfort psychyczny dotyczący jakości samochodu i nastawienie, że w najbliższym czasie ma się nic nie zepsuć. Kupując używany ryzyko wystąpienie usterki jest dużo większe. Tak więc biorąc pod uwagę pakiet prawdapodobieństwo usterki+samochód+cena to obiektywnie nie są to takie same wady o takiej samej wadze.

r70 - 2010-12-22, 21:13

czyli twierdzisz że np. skrzypiąca deska rozdzielcza ma obiektywnie inną wagę jeśli się pojawi w samochodzie salonowym i używce ? Czyli usunięcie takiej usterki w nowym i używanym samochodzie, przez ten sam serwis będzie kosztowało inaczej ? Mylisz subiektywizm z obiektywizmem.
Oczywiście że kupując w salonie oczekujesz więcej, o więcej dostajesz. Co nie oznacza że możesz zakładaż że nic nie może się przydażyć. Gdyby tak było, to instytucja gwarancji nidy by nie powstała, a i ustawodawcy nie martwili by się o ochronę kupujących zapisamu np. o niezgodniści z umową sprzedaży.

jacusb - 2010-12-22, 22:27

Twierdzę, że naprawienie pewnej usterki może mieć tą samą cenę niezależnie od naprawy w nowym i używamym samochodzie. Jednak nie ma czegoś takiego jak obektywna waga usterki. Waga usterki jest uzależniona od właściciela i jest całkowicie subiektywna. Dla jednego nie działająca tylnia wycieraczka jest bardzo denerwująca i nie może tak jeździć a ktoś inny nie zwraca na to większej uwagi. Dla dwóch osób waga usterki jest inna co nie zmienia faktu, że cena naprawy taka sama.
r70 - 2010-12-22, 22:41

Waga usterki jest stała. Percepcja może być rózna, w zaleznosci od bardzo wielu czynników, m.in. od tego czy nasz przykładowy samochód jest nowy czy używany. I subiektywnie może być inaczej wartościowana przez różne osoby, albo nawet przez tę samą osobę w zalezności od okoliczności . Np to popiskiwanie deski rozdzieczej może nam bardoz doskwierać w czasie gwarancji - no bo przecież nie powinno go być, samochód nowy, itp itd, a po gwarancji ten możmy zaniechać eliminowania tego popiskiwania, bo koszty tej akcji(łącznie) są niewspółmiernie wysokie do upierdliwosci usterki.
Ale cały czas popiskiwanie jest obiektywnie takie samo.

jacusb - 2010-12-22, 23:07

Dochodzimy do granicy porozumienia gdzie rolę mają definicję słów. Waga problemu to oznaczenie jak bardzo jest on ważny. I z Twojego przykładu skrzypiąca deska dla jednej osoby może być bardzo ważna bo go rozprasza w czasie jazdy dla kogoś innego nie. I mogą mieć taką samą percepcję skrzypienia (percepcja = czułość słuchu, odbieranie dźwięków itp) poprostu inną wagę przywiązują do takiego problemu jak skrzypiąca deska rozdzielcza. Cena jest stała i obiektywna.

Można też mówić o wadze problemu w stosunku do sprawności technicznej samochodu. Wtedy skrzypiąca deska ma stałą wagę i stałą cenę.

Można też mówić o wadze problemu w stosunku do wartości samochodu. W nowiutkim bmw skrzypiąca deska rozdzielcza wpływa na spadek wartości samochodu np. w 1%. Natomiast w 20 letnim polonezie nie wpływa w ogóle. Więc waga znowu jest różna.

eplus - 2010-12-23, 08:31

48piotr napisał/a:
Jacusb -jak kupujesz nowe buty-masz gwarancję na odciski , nagniotki,obtarcia??
Idż w nowych na tańce to dowiesz się! :roll: :roll:


http://www.daciaklub.pl/f...p?p=72819#72819

PiotrWie - 2010-12-23, 09:40

jacusb napisał/a:

Płacąc więcej za nowy samochód z salonu kupujący (przynajmniej ja) "kupuje" też komfort psychyczny dotyczący jakości samochodu i nastawienie, że w najbliższym czasie ma się nic nie zepsuć. Kupując używany ryzyko wystąpienie usterki jest dużo większe. Tak więc biorąc pod uwagę pakiet prawdapodobieństwo usterki+samochód+cena to obiektywnie nie są to takie same wady o takiej samej wadze.

No to nie masz całkowicie racji - kupując nowy samochód masz mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia usterki ( choć można polemizować - jak kupisz młode auto z poprawionymi niedoróbkami to może jest ono i mniejsze :lol:
Kupując nowe auto kupujesz obietnicę że jeśli coś się popsuje to naprawią Ci to bez dodatkowych kosztów i tyle.
A z czysto finansowego punktu widzenia kupowanie nowego auta po prostu nie ma sensu - jak kupisz 3-letnie auto za 50% ceny nowego to masz prawdopodobieństwo graniczące z pewnością że w ciągu następnych trzech lat za naprawy nie zapłacisz 50% ceny nowego

jacusb - 2010-12-23, 10:35

PiotrWie napisał/a:
No to nie masz całkowicie racji - kupując nowy samochód masz mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia usterki (

Z ilością przejechanych kilometrów części się zużywają. Im bardziej zużyte części tym większe ryzyko awarii. Gdyby tak nie było nie byłoby różnicy między samochodami z przebiegiem x i 2x (zakładając ten sam rocznik)

PiotrWie napisał/a:
Kupując nowe auto kupujesz obietnicę że jeśli coś się popsuje to naprawią Ci to bez dodatkowych kosztów i tyle.

Nie tylko gwarancja ma znaczenie. Jak w/w kupuję też wiedzę, o historii i pochodzeniu samochodu. Nie ma problemu, że jakiś magik zespawał samochód z dwóch, cofnął licznik itp.

Do tej pory w moich dwóch używanych samochodach jednym przejechałem 100kkm bez problemów. W drugim musiałem wymieniać silnik, sprzęgło i inne części - no i co z tego, że finansowo wyszedłem na +, skoro samochód stał co chwila w warsztacie, nie miałem czym jeżdzić a jak już gdzieś pojechałem to nie wiedziałem, czy odpali (tak miałem w przypadku awarii pompy paliwa)

PiotrWie - 2010-12-23, 14:17

Ogólnie się z toba zgadzam ale nie do końca - przy obecnych kostrukcjach tak do 150 000 nie powinno być żadnych problemów. A co do samochodów zespawanych z dwóch - no cóż, jak ktoś kupuje kilkuletnie auto którego lakier się świeci jak z salonu, a po dokładnym przyjrzeniu okazuje się że np reflektory są nowe - ale zamienniki, wymienione szyby itp to sam jest sobie winien.
PS Jaki przebieg miało to pechowe auto? Ja takie problemy miałrem tylko raz - ale to byla moja wina bo nie kupuje się samochodu który jeździł przez 5 lal w PGR :mrgreen:

Prezes - 2010-12-29, 23:42

Zdzwonić nie zadzwonili, ale ja się sam osobiście przypomniałem, akurat się urlopuję, to czemu nie. Podjechałem do Decaru, szybę wymienili, formalności - o dziwo żadnych nie było, nawet podpisu nie złożyłem (?) Teraz się cieszę nową niepękniętą szybą i mam nadzieję, że tak jej już zostanie. Wpisu do karty serwisowej nie brałem, bo rok szyby ten sam co poprzedniej - więc przy odsprzedaży nikt się pytać o inny rok nie będzie.
toon - 2011-01-21, 11:27

dołączam do grupy użytkowników Dustera z pękniętą przednią szybą :cry:

przebieg 10tyś. pęknięcie pod lusterkiem na długości 20cm w kształcie ciasnego łuku idące od krawędzi szyby. temp. zew. -1C, nawiew: dół+szyba, ogrzewanie na 2/3. trasa bez dziur i przeciążeń.
dziś po około 25km jazdy, na bardzo dobrej nawierzchni, przy prędkości 70kmh po prostu usłyszałem dosyć głośny trzask trwający ok. 2sek. po zatrzymaniu przypomniałem sobie o tym wątku i znalazłem rysę.

szybka wizyta w serwisie, autko obfotografowane, bez konsultacji z centralą wymiana gwarancyjna. szyba będzie na jutro. :-)

macie jakieś wskazówki odnoście wymiany? zostawialiście auto na dłużej niż cały dzień żeby klej dobrze związał?

Prezes - 2011-01-21, 12:13

Witaj w tym niezbyt prestiżowym klubie pękniętych szyb.
W serwisie zostawiłem auto na 5 godzin (klej musi schnąć 4 godziny).
Na szybę czekałem 2 tygodnie, więc u Ciebie to lepiej wygląda.
Adnotacji żadnych nie mam, a że szyba rocznik 2010 to nie miałem potrzeby. Jeśli Tobie dadzą szybę z 2011, to lepiej mieć wbite wymiana i przyczyna, żeby przy odsprzedaży nikt o wypadkowości nie myślał.

RnR - 2011-01-21, 19:24

To ile % forumowych Dusterow mialo juz peknieta szybe?
TD Pedro - 2011-01-21, 19:50

- czy można wyciągnąć wniosek, że szyby dotychczas pękały tylko w wersji z silnikiem diesla? a jeżeli tak to czy jest zróżnicowanie w zależności od napędu 4x2 a 4x4?
- czy był inny przypadek?

Beckie - 2011-01-21, 21:36

toon napisał/a:
...macie jakieś wskazówki odnoście wymiany? zostawialiście auto na dłużej niż cały dzień żeby klej dobrze związał?

Po wymianie szyby w mojej MCV dostałem zalecenie żeby przez pierwszą dobę nie zostawiać auta na długo na nierównym podłożu. Tzn. żeby nie stało wyraźnie przekrzywione na jeden bok.

krakry1 - 2011-01-21, 22:36

Beckie napisał/a:
Po wymianie szyby w mojej MCV dostałem zalecenie ... nie zostawiać auta na długo na nierównym podłożu
No bo potem wszystko widziałbyś pochylone, musiałbyś przekrzywiać głowę ... a to z kolei groziłoby poważnymi komplikacjami szyjno - lędźwiowymi. :-P :lol:
Beckie - 2011-01-21, 22:47

Gdyby było tak jak piszesz, to w zestawie z szybą sprzedawaliby okulary z czujnikami przechyłu, które automatycznie by się przekrzywiały w stronę przeciwną. :-P :idea:
krakry1 - 2011-01-21, 22:48

:lol: :lol: :lol:
mekintosz - 2011-01-24, 23:43

Beckie napisał/a:
toon napisał/a:
...macie jakieś wskazówki odnoście wymiany? zostawialiście auto na dłużej niż cały dzień żeby klej dobrze związał?

Po wymianie szyby w mojej MCV dostałem zalecenie żeby przez pierwszą dobę nie zostawiać auta na długo na nierównym podłożu. Tzn. żeby nie stało wyraźnie przekrzywione na jeden bok.


Jak w citroen AX wymienilem szybe tez mi tak radzono postapic. Prawdopodobnie kleje dluzej schna i dla pelnej wytrzymalosci jest wymagany okreslony czas, w ktorym pojazd musi stac poziomo.

toon - 2011-01-25, 23:10

szyba wymieniona, 8h odstanie w ciepłym pomieszczeniu, auto umyte, naklejka przełożona, duster stoi na płaskim. :-)

co do wpisu o wymianie w książce zostałem poinformowany co następuje:
aso nie wpisuje żadnych napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych bo:
1. nie ma po co. można w każdej chwili przyjść do aso i poprosić o historię napraw auta.
2. nie ma gdzie (w książce serwisowej jest miejsce na przeglądy, a w książce gwarancyjnej miejsce na notatki).

mi taki wpis jest w ogóle nie potrzebny ale jestem ciekaw Waszych opinii.

przy okazji poprosiłem o uzupełnienie zawleczek (zaślepek) na plastykowych elementach nadkoli. po zimie zgubiłem co najmniej dwie. z ciekawości spróbowałem później kilka zdjąć, to przeraziłem się, że taka tandeta tam siedzi. elementy niespasowane, a w zasadzie po prostu zbyt luźno spasowane. to już nie oszczędność, a zwykłe niedbalstwo. chyba poszukam ciaśniejszych zamienników i sam powymieniam.

--
przypomniało mi się. czy okres gwarancji wymienionej części biegnie od początku?

laisar - 2011-01-26, 00:48

toon napisał/a:
czy okres gwarancji wymienionej części biegnie od początku?

Nie.

TD Pedro - 2011-01-26, 14:17

toon napisał/a:
macie jakieś wskazówki odnoście wymiany? zostawialiście auto na dłużej niż cały dzień żeby klej dobrze związał?

kilka lat temu wymieniałem szybę w klapie Renault Megane II Grandtour (była taka akcja wymuszona przez RP chociaż akurat w moim przypadku nic się z szybą nie działo) i samochód musiałem zostawić na dobę, a tłumaczono mi, że taki jest wymóg technologii wklejania szyby, samochód po wymianie został w serwisie do dnia następnego w ogrzewanej hali... - mnie to przekonało.. :-D

piotrres - 2011-01-27, 00:31

toon napisał/a:
Dołączam do grupy użytkowników Dustera z pękniętą przednią szybą :cry:
(...)szybka wizyta w serwisie, autko obfotografowane, bez konsultacji z centralą wymiana gwarancyjna. szyba będzie na jutro. :-)


Współczuje i cieszę się, że przynajmniej ASO potraktowało cię po człowiekowatemu.
A skoro tak to wygląda na to, że problem jest dobrze znany :-? i nie muszą już z tym dzwonić do mamusi ;-)

Z naszego forum wnioskuję, że dotyczy to autek z dCi (większa masa silnika,? drgania?)
U mnie, odpukać, na liczniku 10600 km z tego w sumie z 1% po gruntówkach, sporo po dziurawych drogach Podkarpacia, zaliczone temperatury: -17...+32 st. C, trafienie fajerwerkiem w ruchu (w Nowy Rok) i szyba na razie cała.

Vincent - 2011-01-27, 13:58

toon napisał/a:

przy okazji poprosiłem o uzupełnienie zawleczek (zaślepek) na plastykowych elementach nadkoli. po zimie zgubiłem co najmniej dwie. z ciekawości spróbowałem później kilka zdjąć, to przeraziłem się, że taka tandeta tam siedzi. elementy niespasowane, a w zasadzie po prostu zbyt luźno spasowane. to już nie oszczędność, a zwykłe niedbalstwo. chyba poszukam ciaśniejszych zamienników i sam powymieniam.


Jeśli to ta część co myślę a pewnie tak to ręce mi już opadają. Trzy razy mi to przypinali (z jednej strony, z drugiej się trzyma), a wizyta w serwisie Renault to bardzo wątpliwa przyjemność i strata kilku godzin życia na byle głupotę (btw. jak na razie serwisy Renault w Warszawie to największa antyreklama Dustera).

Czyli rozumiem, że wymiana nic nie dała i nadal ci się odczepiają?

laisar - 2011-01-27, 14:08

Vincent napisał/a:
serwisy Renault w Warszawie to największa antyreklama

Sądząc po większości ocen wszelkich ASO - nie tylko Reno i nie tylko w Wawie... /:

toon - 2011-02-01, 00:30

Vincent napisał/a:

Jeśli to ta część co myślę a pewnie tak to ręce mi już opadają. Trzy razy mi to przypinali (z jednej strony, z drugiej się trzyma), a wizyta w serwisie Renault to bardzo wątpliwa przyjemność i strata kilku godzin życia na byle głupotę (btw. jak na razie serwisy Renault w Warszawie to największa antyreklama Dustera).

Czyli rozumiem, że wymiana nic nie dała i nadal ci się odczepiają?


ja tych zaślepek nie wymieniałem tylko podczas wizyty w sprawie szybki poprosiłem (skutecznie) o uzupełnienie brakujących elementów. nie jeżdżę do aso z takimi pierdołkami.
na razie wszystkie trzymają.

Dusterjack - 2011-09-24, 21:21

Niestety mnie też dopadła pęknięta szyba. Pękniecie biegnie od górnej części szyby, dokładnie na wysokości klejenia lusterka, pękniecie zakręca pod przyklejonym lusterkiem o 90 stopni w prawo ( w stronę pasażera) i ok. 1 cm wychodzi już poza wykropkowane pole na lusterko. Teraz sobie uświadomiłem że wczasie jazdy usłyszałem trzask i to pewnie był ten moment pękniecia. Mam diesla a więc coś jest na rzeczy. Po wizycie w ASO dam znać jak sprawę załatwiono.
Beckie - 2011-09-24, 21:31

Niema śladu po kamyku?
Dusterjack - 2011-09-24, 21:44

nie ma śladu po uderzeniu, przebieg 20 000 km
akofreda - 2011-09-25, 19:13

Ja mam teraz 21 tys. i zaczynam się bać :-(
Dusterjack - 2011-09-25, 22:23

Zdjęcie pęknięcia, szyba trochę zakurzona, ale strzałkami zaznaczyłem miejsce pęknięcia.
Prezes - 2011-09-25, 22:28

A do tej przy ok. 10 000km się zdarzało.. Może to jeden wyjątek potwierdzający regułę?
mekintosz - 2011-09-25, 23:28

Panowie, to juz epidemia ! Na forum kilka Dusterow z peknieta szyba - cos spieprzyli inzynierowie w Dusterze.
wojtek_pl - 2011-09-26, 06:46

mekintosz napisał/a:
Panowie, to juz epidemia ! Na forum kilka Dusterow z peknieta szyba - cos spieprzyli inzynierowie w Dusterze.

Jest zrobiony ze zbyt cienkiej blachy i za mało sztywny to i szyby pękają... :-/

RnR - 2011-09-26, 06:50

Chyba jeszcze nikomu nie pękła drugi raz więc może to jednak wadliwe wklejenie?
Prezes - 2011-09-26, 07:32

RnR napisał/a:
Chyba jeszcze nikomu nie pękła drugi raz więc może to jednak wadliwe wklejenie?
Tak też w ASO powiedzieli, że w tym miejscu nad lusterkiem kleju nie było.
Michu - 2014-04-07, 18:20
Temat postu: U mnie też pękła szyba
Duster rocznik 2010. 70 tys. przejechane. Pęknięcie takie jak opisywane powyżej. Środek górnej krawędzi szyby, zawija się wokół lusterka wstecznego. Najpierw myślałem, że ktoś usiadł na szybie, bo brak śladu po kamieniu. Ale śladu po dupie też nie było. Po przeczytaniu postów powyżej już wiem, że to rumuńska fuszerka. Pech, bo w listopadzie skończyła się gwarancja, AC też nie wziąłem w tym roku. Wrrrrrr....
RnR - 2014-04-07, 19:03

Spokojnie tam idz i domagaj sie naprawy jako ukrytej wady fabrycznej poprostu - podobno Renault czesto idzie na reke. W tym przypadku moim zdaniem powinni byli nawet akcje serwisowa rozwazyc bo bylo tego duzo. A jak nie to moze w koncu bedzie okazja zainteresowac tym tematem odpowiednie gazety i moze rzecznika praw konsumenta.

Jak to mowil klasyk - kazdego mozna wy... ale nie kazdego sie oplaca ;)

Powodzenia!

TD Pedro - 2014-04-07, 19:30

TD Pedro napisał/a:
- czy można wyciągnąć wniosek, że szyby dotychczas pękały tylko w wersji z silnikiem diesla?
- czy był inny przypadek?

- zadałem takie pytanie (postawiłem tezę?) ponad trzy lata temu... pozostało bez odpowiedzi...
- ostatni przypadek kol. Michu być może powyższe potwierdza...
- czy był przypadek pęknięcia szyby w DD napędzanym silnikiem benzynowym?

racer1972 - 2014-04-07, 20:40

Duster 1.6 FL 4x4 - szyba pękła tuż przed wydaniem nowego auta u dealera...!
Dokładnie to samo miejsce i w taki sam sposób.Wymieniona na nową.Podobno też było to niedoklejenie u szczytu szyby... Sprawa jak dla mnie nadal niezamknięta i na pewno nie przymknę na nią oka...
Ręce opadają i mało mnie coś nie trafiło... :cry:

piotr. z - 2014-04-08, 07:12

racer1972 napisał/a:
Duster 1.6 FL 4x4 - szyba pękła tuż przed wydaniem nowego auta u dealera...!

Się człowiek wścieka ale to wina fabryki a nie dealera...

Prezes - 2014-04-08, 07:56

Ostatnio w dzienniku motoryzacyjnym w wadach megane III wymienili cytuję: "samoczynnie pękająca szyba przednia". Więc to technologia Renault nie Rumunów, jak ktoś wcześniej napisał.
brian7414 - 2014-04-08, 10:39

Gdy odbiorę już swojego Dustera 4X4(mam nadzieję ,że na dniach) dam znać czy to aby nie jest wada seryjna...mam nadzieję , że obejdzie się bez problemów które mogą zdenerwować .
wojtek22 - 2014-04-26, 21:58

Wczoraj mnie dopadła ta dziwna przypadłość Dustera.
Szyba pękła wokół lusterka. Samochód już po gwarancji, ale na szczęście doubezpieczyłem szyby. Proszę o info czy kolegom po zmianie szyby przytrafiło się to ponownie.

Dar1962 - 2014-04-27, 08:21

to niestety jedna z typowych usterek, dość powtarzalnie pojawiających się w tym modelu, na szczęście niewielka procentowo.Słyszałem już o kilku takich przypadkach. Jeśli auto jest na gwarancji, szybę (po skontrolowaniu,że nie została uszkodzona mechanicznie - np uderzeniem kamienia) wymieniają bez szemrania. Jeśli regularnie serwisowałeś auto w autoryzowanym punkcie - przynajmniej w okresie gwarancyjnym,warto zadzwonić i zapytać. Może w ramach gestu dobrej woli coś poradzą. Jeśli nie, pozostaje wymiana w ramach ubezpieczenia. Prawdopodobnie też zamiennik szyby okaże się lepszy niż oryginał - bo te właśnie mają tendencję do pękania.
Dusterjack - 2014-04-27, 17:35

Jeśli po gwarancji to zostaje wymiana z ubezpieczenia. Nie wymieniaj na zamiennik, należy się oryginalna szyba. To nie jest wina szyb tylko błąd człowieka przy montażu. Ja wymieniałem i stwierdzono że fabrycznie właśnie w okolicy luterka nie było kleju co powoduje powstanie dziwnych naprężeń i przy zbiegu kilku czynników np. temperatura, jazda przez krawężnik itp. i szyba pęka. U mnie szyba pękła na asfaltowym prostym odcinku drogi, ale godzinę wcześniej zjechałem z promu gdzie dość solidnie mocowali Dustera do podłogi.
wojtek22 - 2014-04-27, 22:33

Nie mam zapału żeby walczyć z producentem, ale uważam że jest to wada ukryta za którą odpowiada producent. Naszczęście ma ubezpieczone szyby bez konsekwencji ziązanych ze wzrostem składki w następnym roku. :mrgreen:
Prezes - 2014-04-28, 07:55

wojtek22 napisał/a:
Proszę o info czy kolegom po zmianie szyby przytrafiło się to ponownie.
Mój były jeździ cały czas i pęknięcie się nie powtórzyło. ASO stwierdziło, że pękanie jest z winy wklejania (coś z klejem - za mało czy jakoś tak). Czytałem, że w Megankach też szyby pękają samoczynnie. Więc to technologia by Renault.
chriskb - 2014-04-28, 08:02

Ja 2,5 roku temu jak pojawiła się ta usterka poprosiłem o wyjęcie i ponowne wklejenie szyby i na razie nie ma problemu. Usługa była bezpłatna. Na gwarancji wymieniono mi także tylną szybę z powodu usterki elementu grzewczego.
Dusterjack - 2014-04-28, 18:46

Usterka po wklejeniu na gwarancji już się nie zdarzyła jako somoistne pękniecie. Co innego że po roku od wymiany centralnie dostałem kamieniem, znów wymiana na ubezpieczenie i na razie spokój.
pw700 - 2015-06-10, 22:48

W moim Dusterze ten sam problem. To samo miejsce, czyli lusterko. Krecha w stronę pasażera ma już około 30cm.
tomek85 - 2016-01-26, 19:48
Temat postu: pęknięta szyba
Wirus pękniętej szyby zaatakował i mojego dustera;/ Bardzo duży problem w serwisie, szefo twierdził że szyba ma tylko 4 tyg gwarancji i nigdy sie nie spotkał z taką usterką itd. Do dyskusji się przygotowałem wydrukowałem zdjęcia z neta podobnych przypadków. mistrzunio serwisu postukał trochę w klawiaturę i okazało się że można:) 15 luty godzina 9 wjeżdżam na warsztat robione są zdjęcia szyby wysyłane do reno niemcy czekam na odpowiedź i po pozytywnej odp naprawa w tym samym dniu.
Piitubski - 2016-01-26, 20:55

4 tygodnie gwarancji! Niezły krętacz.
tomek85 - 2016-01-26, 21:40
Temat postu: pęknięta szyba
Tymi 4 tygodniami podniósł mi ciśnienie :)
mojo - 2016-01-26, 22:12
Temat postu: Re: pęknięta szyba
tomek85 napisał/a:
15 luty godzina 9 wjeżdżam na warsztat robione są zdjęcia szyby wysyłane do reno niemcy czekam na odpowiedź i po pozytywnej odp naprawa w tym samym dniu.


Załatwiaj to jak najszybciej bo duża szansa że to pęknięcie pójdzie dalej albo trzeba chociaż ponawiercać a jak się policja dopatrzy to dowód zabiorą :idea:

A! bo nie doczytałem, no chyba że niemiecka policja za coś takiego nie zabiera.

eplus - 2016-01-26, 22:36

No kurczę z miejsca kierowcy to nawet tego pęknięcia nie widać :!:
zachjan - 2016-11-22, 09:22

U mnie wczoraj pojawiło się pęknięcie od góry w rejonie lusterka wstecznego i pęka w kierunku kierowcy. Na szczęście ubezpieczyłem dodatkowo przy OC szyby. Trzeba zgłosić szkodę bo już po gwarancji.
Dusterjack - 2016-11-23, 21:00

Można spróbować w serwisie mimo że po gwarancji. Rocznik 2011 - było bardzo dużo takich usterek, można się na nie powołać. Spowodowane to było błędem fabrycznym w klejeniu szyby i nierównomiernym rozprowadzeniu kleju. Wykorzystanie ubezpieczenia na szybę ma pewną wadę. Jak przedłużysz ubezpieczenie u tego samego ubezpieczyciela nie ma to znaczenia, ale jak zmienisz ubezpieczyciela uwzględnią to i nowy ubezpieczyciel obetnie ulgi.
mrówa - 2016-11-25, 11:54

Dusterjack napisał/a:
Jak przedłużysz ubezpieczenie u tego samego ubezpieczyciela nie ma to znaczenia, ale jak zmienisz ubezpieczyciela uwzględnią to i nowy ubezpieczyciel obetnie ulgi.

Zdarza się, że ten sam ubezpieczyciel też obetnie. Z mojej kalkulacji swego czasu nie opłacało się ubezpieczać szyby.

krzysiek83 - 2017-02-19, 11:11

Z przykrością dołączam do grupy z pękającymi przednimi szybami. Dwa dni temu zauważyłem dość dużą rysę ok. 30 cm zaczynającą się w połowie szyby od dolnej krawędzi, zawijająca w prawo ok. 10 cm. W pierwszej kolejności zadzwoniłem do serwisu żeby się umówić na wymianę. Dostałem pytanie czy z AC czy płacę sam, zero informacji że taki problem może być wadą fabryczną. Wstępnie zgodziłem się na AC, ale poczytałem posty i zadzwoniłem, że to wada fabryczna. Oczywiście otrzymałem informację, że to mało prawdopodobne i muszę przyjechać na sprawdzenie. No i jadę jutro na Puławską, napiszę jak poszło.
czarli - 2017-08-01, 11:18

Niestety, mnie też dopadła wczoraj identyczna przypadłość (ten sam styl, miejsce, długość). Pisałem do serwisu o usunięcie tej usterki z winy producenta. Zobaczymy co odpiszą.
SVENSON - 2017-08-01, 14:08

Proponował bym zrobić galerie tych pęknięć i jak ASO będzie się wymigiwać to pokazać , razem z jakąś statystyką . A jak nie to pozew zbiorowy :D
eplus - 2017-08-01, 14:27

W 3-5 letnich autach chcecie wymieniać szyby z winy producenta? Jak wada była od początku, to czemu szyba nie pękła wcześniej?
swissman - 2017-08-02, 12:11
Temat postu: Re: pęknięta szyba
tomek85 napisał/a:
Tymi 4 tygodniami podniósł mi ciśnienie :)


na fejsbuku jest taka firma Cytryn & Gumiak... reklamuja sie ze "naprawio co kto nie umial" czy jakos tak i daja gwarancje do bramy... przejedziesz za brame i gwarancja nie obowiazuje...
:-)

http://www.cytrynigumiak.pl/

szybe zmienic u nich to 15 minud...
szyba zrobiona profesjonalnie u cytryna z gumiakiem

eplus - 2017-08-02, 21:37

Fachowcowi schodzi niewiele dłużej.
Kubuch - 2018-02-03, 09:51

Niestety dzisiaj mnie też dopadł wirus pękniętej szyby czołowej :( W poniedziałek podjadę do serwisu i zobaczymy czy gwarancja czy AC?
Kubuch - 2018-02-05, 09:11

Jest odprysk - szyba z wymianą w ASO 1230 zł więc zostaje AC :(
route2000 - 2018-02-05, 09:13

To może wymień szybę poza ASO przez profesjonalny niezależny warsztat zajmujący się wyłącznie szybami samochodowymi, wyjdzie na pewno taniej niż ASO... ;-)
charger - 2018-02-05, 09:16

Kubuch napisał/a:
Jest odprysk - szyba z wymianą w ASO 1230 zł więc zostaje AC :(


Masakra jest z tymi naszymi drogami. Dużo jeżdżę samochodem. Przez ostatnie 3 lata w poprzednim aucie raz wymieniałem szybę, raz reflektor (tak, reflektor dostał kamieniem wystrzelonym przez TIRa) i 3 razy uzupełniałem odpryski żywicą...

Marmach - 2018-02-05, 09:20

Kubuch napisał/a:
Jest odprysk - szyba z wymianą w ASO 1230 zł więc zostaje AC :(

Wymieniałem szybę u siebie niedawno, 400zł.

Kubuch - 2018-02-05, 18:23

route2000 napisał/a:
To może wymień szybę poza ASO


Pierwsza myśl była o ASO bo gwarancja i nie spodziewałem się, że w niezależnym serwisie szyba będzie ponad 3 razy tańsza :shock:

Marmach napisał/a:
Wymieniałem szybę u siebie niedawno, 400zł.


Znalazłem serwis gdzie za zamiennik wołają 300 zł z montażem a za oryginał 350 zł :shock: Jutro jestem umówiony na wymianę.

bushi - 2018-03-02, 11:16

Tym razem ja witam w klubie pękniętej szyby. Dziś wsiadając do Gronkla przywitał mnie niemiły widok - pęknięcie takie jak opisywane powyżej (zdjęcia wrzucę wieczorem). Samoistne pęknięcie musiało powstać w nocy, podczas postoju. Tak więc czeka mnie dziś popołudniu kurs do ASO.
keikan - 2018-03-02, 11:47

Panowie - nie wiem, gdzie macie wykupione AC, ale w Warcie płacą do 1000 PLN od ręki bez oględzin auta.. Wystarczy zgłoszenie internetem z opisem zdarzenia i zdjęciami i przelw na koncie na drugi dzień.

Przerabiałem to jakiś czas temu.
Dostałem 1000 PLN na konto, a szybę założyłem Nord Glass z robocizną za ok. 300 PLN (do dziś nie ma na niej ani ryski, więc uważam, że firma jest ok).
Za 600 PLN mogłem mieć oryginał pierwszego montażu Dacii czyli Sekurit Saint Gobain...tylko po co?

Uwierzcie mi - w ASO się nie opłaca...

bushi - 2018-03-02, 18:42

Akurat w moim przypadku korzystam jeszcze z gwarancji, a jeśli naprawa idzie z ubezpieczenia to wszystko zależy ile zaoferuje firma i wtedy wybiera się, co się bardziej opłaca.

A oto moja nieszczęsna szyba

maro_1955 - 2018-03-02, 22:44

Uwierzcie mi - w ASO się nie opłaca...[/quote]

Miałem też pękniętą szybę w Citroenie i koszty wymiany z szybą były strasznie wysokie. Znalazłem warsztat, gdzie za szybę(z logo Citroena) z wymianą zapłaciłem mniej niż kosztowała sama szyba w ASO. Będąc na przeglądzie w serwisie powiedziałem o wygórowanych cenach, które u nich są...serwisant pokiwał tylko głowa i powiedział, że zobaczymy jak długo z nią pojeżdżę?
No i... jak tylko wyjechałem z serwisu dostałem kamieniem spod koła ciężarówki, która właśnie przede mną jechała. :roll:
Taki zbieg okoliczności .

ajax - 2018-03-02, 23:03

maro - a nie "klątwa Citroena" na podobieństwo klątwy faraona?
wuju - 2018-03-03, 01:59

Nordea Gładź ma dobre ceny ale te szyby są miękkie szybko się rysują sprawdzone na 6 szybach W tej samej cenie są szyby Pilkinkgtona i te polecam
keikan - 2018-03-03, 08:20

wuju napisał/a:
Nordea Gładź ma dobre ceny ale te szyby są miękkie szybko się rysują sprawdzone na 6 szybach W tej samej cenie są szyby Pilkinkgtona i te polecam


No akurat ja testuję NOrdeę już kilka lat i nie narzekam..Tak jak pisałem wyżej - ani jednej ryski.. Co więcej - w te wakacje dostałem kamieniem w szybę, bo jakiś matoł kosił pobocze kosą spalinową nie patrząc, że na poboczu żwir (dostało mu się za to, ale to nie temat tego wątku) i na szybie w miejscu uderzenia zauważyłem tylko delikatne zapylenie (a huk uderzenia był taki, jakby dziurę w karoserii zrobił).

Tak więc ja na temat Nordea mam odmienne zdanie. Akurat gdy ja wymieniałem szybę - Pilkington był chyba 100 PLN droższy.

wuju - 2018-03-03, 12:11

Źle napisałem nazwę producenta bo pisałem telefonu chodziło mi oczywiście o Nord Glass. A co do różnicy w cenie to zawsze miałem identyczną.
bushi - 2018-03-10, 12:04

Jestem już po wymianie szyby.
Jaszpol na Brukowej. W zeszły piątek zgłosiłem reklamację, we wtorek przyszła już szyba z magazynu, wóz odstawiłem w czwartek, przy okazji zrobiłem też przegląd po dwóch latach. Samochód był już do odbioru następnego dnia przed południem.
Wszystko szybko i sprawnie, nawet Gronkiel został ładnie wysprzątany w środku :)

bushi - 2019-02-02, 14:01

No i ponownie witam w temacie pękniętej szyby w Dusterze :(
Sprawa identyczna jak rok temu - samochód stał zaparkowany, temperatury oscylujące koło zera i nad ranem niespodzianka w postaci pęknięcia w kształcie łyżwy, tym razem jednak nie od górnej krawędzi szyby, a od dolnej...
Wóz mam jeszcze 1,5 miesiąca na gwarancji, do ASO jadę w poniedziałek (dziś blacharnia nie pracuje). Niezbyt podoba mi się perspektywa corocznych wymian szyby, za dwa lata chciałem kupić kolejnego Dustera, teraz zaczynam się zastanawiać.

Marek1603 - 2019-02-02, 15:36

Współczuję.
Ty to chyba masz pecha. Nie słychać żeby komuś tak się działo. Sporadyczne przypadki.

eplus - 2019-02-02, 20:08

No jak to, mi w ciągu roku kamienie dwa razy szybę wytłukły. :evil:
Marek1603 - 2019-02-02, 21:30

No tak ale kamienie, a nie sam pękła.
luckyboy - 2019-02-02, 23:25

Co prawda nie Dacia ale też mi strzeliła szyba, sama z siebie :-(
bushi - 2019-02-02, 23:53

Kamień zrozumiem, wypadek losowy, ale samoistne, powtarzające się pękanie szyby oznacza, że problem leży gdzieś głębiej - w konstrukcji muszą być wady, które powodują powstawanie naprężeń, których szyba nie jest w stanie znieść :( A przecież nie jeżdżę w rajdach terenowych tylko po asfalcie, w dodatku pęknięcia powstały podczas postoju zimą.
Marek1603 - 2019-02-03, 09:58

bushi napisał/a:
powtarzające się pękanie szyby oznacza, że problem leży gdzieś głębiej - w konstrukcji


Równie dobrze w konstrukcji samej szyby.

traks - 2019-02-03, 10:10

Trzeba by mieć szczególnego pecha, by któryś raz trafić na szybę z wadą konstrukcyjną. Raczej naprężenia nadwozia, parkowanie jednym kołem na krawężniku, może przy składaniu auta coś naciągneli na siłę ... patrząc na film z linii montażowej akurat to ostatnie nie zdziwiło by mnie.
eio - 2019-02-03, 10:52

Już kilkakrotnie czytałem o samoistnie pękających szybach w DD. Pech? Raczej wada materiałowo-konstrukcyjna. Takie rzeczy nie powinny się dziać. Myślę że istnieje ochrona prawna konsumenta na tego typu przypadki, niezależnie od tego czy gwarancja już się skończyła. Kilka lat temu - nie pamiętam roku, ale było to w grudniu - weszła w życie ustawa, wg której (mniej więcej) konsument mógł liczyć na bezpłatną wymianę produktu/ naprawę/ zwrot kasy, jeśli w ciągu 2 lat od poprzedniej wymiany produkt zepsuł się. Jeśli to się powtórzy w niedalekiej przyszłości, zasięgnj języka w Biurze Rzecznika Praw Konsumenta.
luckyboy - 2019-02-03, 17:53

Rozpórka na przednie kielichy i szyba przestanie pękać.
trei - 2019-02-05, 00:11

Może szyby są cieńsze, zawsze pare kilo zaoszczędzą
eplus - 2019-02-05, 14:30

Cieńsze byłyby bardziej elastyczne. :-D
bushi - 2019-02-13, 19:11

No i jestem po wymianie. W tamtym tygodniu umówiłem się do Jaszpolu na Brukowej na wtorek dwunastego. Jednak nieszczęścia lubią chodzić parami, tak więc w niedzielę po południu podczas jazdy przez jakieś 5-10 minut zaczął dławić mi się silnik, a wieczorem zaświeciła się na pomarańczowo kontrolka układu oczyszczania spalin (check engine). Zadzwoniłem do ASO w poniedziałek, zgłosiłem sprawę i tego samego dnia odstawiłem Gronkla do naprawy.
Dziś popołudniem odebrałem wóz. Jeśli chodzi o awarię silnika to podobno padł czujnik temperatury cieczy, został wymieniony, kontrolka się nie pali, silnik pracuje normalnie. Wstawiona nowa szyba, niestety brak jakiś konkretniejszych informacji z blacharni na temat przyczyny, podejrzewam, że nikt się nie zagłębiał w temacie. Poza tym Gronkiel ładnie wysprzątany wewnątrz i umyty, bardzo miła obsługa na miejscu.
Mam nadzieję, że Gronkiel nie będzie musiał już korzystać z usług ASO poza przeglądami (za miesiąc przegląd po trzech latach), Drakulka jeździ prawie osiem lat i nie miewała do tej pory większych awarii.

bushi - 2019-02-26, 00:04

Niestety to nie koniec moich przygód z szybą :(
Póki była ładna pogoda i plusowe temperatury wszystko grało. Jednak w piątek rano, gdy komputer pokazywał -3 stopnie, od strony szyby zaczęły dobiegać niepokojące odgłosy. Bałem się, że podczas jazdy może ona strzelić w każdej chwili.
Aktualnie czekam jutro na telefon z serwisu żeby się umówić na kolejną wizytę.
Poniżej link do nagrania z kabiny podczas jazdy
https://www.mediafire.com...granie.mp3/file

Lajkonik - 2019-02-26, 06:59

Pracujące prawidłowo szkło nie powinno wydawać dźwięków. Tylko w przypadku wady (rozklejone warstwy) lub usterki (pękniecie) może wydawać dźwięki. Ewentualnie może przy wklejaniu szyba została za mocno dociśnięta w którymś miejscu i dotyka metalu.
bushi - 2019-02-27, 20:33

Gronkiel odebrany, jedyne hałasy które stwierdzono podczas jazdy pochodziły od uszczelki/gąbki na dole szyby, którą podobno jakoś odpowiednio potraktowano. Zobaczymy jak będzie dalej, może się zdarzyć tak, że jeśli nie będzie już temperatur minusowych nic się nie wydarzy aż do następnej zimy...
eplus - 2019-02-27, 21:47

A te plastiki z zewnątrz w rogach szyby pomazane silikonem?
Dymek - 2019-02-28, 08:58

Lajkonik napisał/a:
Ewentualnie może przy wklejaniu szyba została za mocno dociśnięta w którymś miejscu i dotyka metalu.

Nawet wpadki konstrukcyjne zdarzają się w innych markach. Przykładowo- kiedyś masowo pękały szyby w pierwszych latach produkcji Matiza. Dodam, że konstrukcyjnie każdy Matiz miał fabryczną rozpórkę górnych kielichów. Okazało się, że fabrycznie szyba "stała" na dwóch metalowo-gumowych wspornikach montażowych, które były przykręcone pod szybą. Powodowało to naprężenia a dodatkowo metal we wspornikach szybko korodował i wsporniki "puchły". Szyby pękały zawsze w tych dwóch miejscach.
Warsztaty przy wymianie szyby odkręcały te wsporniki. Później fabryka zaprzestała montowania tych wsporników, lub odkręcano je po montażu szyby- problemy zniknęły.

koko1108 - 2019-03-24, 19:31

Witam. Mam problem bo właśnie zauwwzylem ze moja szyba ma delikatne pęknięcie ok 3mm. Widac w środku mała kropkę (jakby po malutkim kamyku) i z niej w dwóch kierunkach po 1mm kreski.
Nie wiem czy to powstało dzisiaj (zauważyłem jak przemywalem szybę). Co z tym zrobić żeby nie stracić gwarancji (auto odebrane luty 2019) ani zniżek AC? Jeżeli jakis spec od szyb mi to zaklei to stracę gwarancje?

dudu$ - 2019-03-24, 21:52

koko1108 napisał/a:
Witam. Mam problem bo właśnie zauwwzylem ze moja szyba ma delikatne pęknięcie ok 3mm. Widac w środku mała kropkę (jakby po malutkim kamyku) i z niej w dwóch kierunkach po 1mm kreski.
Nie wiem czy to powstało dzisiaj (zauważyłem jak przemywalem szybę). Co z tym zrobić żeby nie stracić gwarancji (auto odebrane luty 2019) ani zniżek AC? Jeżeli jakis spec od szyb mi to zaklei to stracę gwarancje?


jeżeli na szybie masz odpryski spowodowane uderzeniem kamienia a z Twojego posta wynika, że masz to gwarancji na nia już nie masz bo ASO uzna, to jako uszkodzenie i będzie miało rację, więc jeżeli pękniecie jest minimalne i ledwo co widoczne podjedź do zakładu który zajmuje się szybami samochodowymi i tam za 100-200zł zrobią Tobie tak aby się uszkodzenie to nie powiększało. Najbliższy przegląd masz dopiero za 3 lata wiec bym się tym nie przejmował , jak pękniecie to jest nie widoczne to Policja raczej tego nie zauważy. Po 3 latach możesz zgłosić szkodę z AC i wtedy ja wymienić

jacekviola - 2020-04-26, 13:35

cholera , czytam ten wątek i coraz bardziej jestem zaniepokojony
Mojego Dustera mam odebrac za kilka dni i sami rozumiecie - neico to niepokojace
W dwójkach też sie to dzieje?
Mam nadzieję ze przypadek kolegi wyżej jest spowodowany faktycznie kamieniem a nie wadą konstrukcyjną czy niską sztywnością nadwozia

toka93 - 2020-04-26, 13:39

Kamienie uderzają i powstają odpryski. Nie dzieje się to nadzwyczaj często normalna sprawa. Nie rozumiem o chodzi z gwarancją w przypadku szyby? Ma pęknięcie, a jest ubezpieczenie na szyby albo AC to wymienić.
Black Dusty - 2020-04-26, 14:12

jacekviola napisał/a:
cholera , czytam ten wątek i coraz bardziej jestem zaniepokojony

Jeżeli masz takie podejście (nie jest ono zbyt zdrowe) do tego co czytasz to przestań czytać to forum i te drugie bo większość wpisów zaczyna się od jakiegoś kłopotu użytkownika samochodu. Nie doszukuj się na siłę problemów tak jak robią to niektórzy użytkownicy tylko użytkuj samochód i ciesz się jazdą jak go odbierzesz. ;-)

jacekviola - 2020-04-26, 14:15

nie mogę się nie zgodzić - niestety mam niezdrowe podejscie do aut :)

Ale musisz mnie zrozumiec - 3 miechy jestem bez auta, tyle się naogladalem padak że teraz juz czekam na nowe i się doczekac nie mogę. Kwarantanna mnie dobija :)

Fruxo - 2020-06-12, 23:44

Przy zakładaniu lusterka za mocno wypchałem i pękła mi szyba czołowa.
Jakie są koszty wymiany szyby na mieście i czym się kierować ?
nord glass pilikton czy szarpać się na coś lepszego ?
Ori wytrzymało 8 lat

wuju - 2020-06-13, 06:54

Nord Glass czy Pilkington jakość porównywalna. Nie ma sensu brać czegoś droższego
Fruxo - 2020-06-15, 07:45

A Saint-Gobain chyba w Ori takie były i czy ten pasek przyciemniajacy coś daje
Dymek - 2020-06-15, 08:01

Co byś nie wstawił to będzie dobrze :roll: Osobiście na ciemny pasek na górze bym się nie obraził- we wszystkich samochodach przed Dacią taki miałem i pomagał, gdy słońce nisko.
A firma nie ma znaczenia, bo w Daciach nawet fabrycznie jest niezły misz-masz: KLIK
Z tego wynika, że przednie fabryczne najczęściej były z Saint Gobain.

wuju - 2020-06-16, 19:13

Nord Glass ma również szyby z paskiem popytaj w zakładzie wymieniającym szyby. Od siebie mogę dodać że nie widziałem różnicy a w poprzednim aucie miałem szyby z paskiem i bez paska
Fruxo - 2020-06-16, 19:21

Wstawiam pilkingtona z paskiem + montaż 490 zł w warszawie taniej nie znalazłem.
wuju - 2020-06-16, 19:24

Zadzwoń do Nord Glass i powiedz ile Ci krzyknęli w Pilkingtonie powinni zejść z ceny
Fruxo - 2020-06-17, 18:19

Można powiedzieć że ten pasek przyciemniający jest tylko symboliczny , nie warto dopłacać

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group