DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Zakup Dacii - Jaki lepszy kolor ; biały czy ciemnoniebieski ?

wlodarek1 - 2016-04-14, 15:19
Temat postu: Jaki lepszy kolor ; biały czy ciemnoniebieski ?
Wybierając najtańszą wersję dacii sandero mam do wyboru tylko 2 kolory ;
biały i ciemny niebieski . Jak myślicie - który z tych 2 kolorów lepiej wybrać gdy wiadomo że lakier
jest niemetalizowany a autko będzie stało w garażu :?:
Będę wdzięczny za opinię :-D

jan ostrzyca - 2016-04-14, 15:20

Biały.
gbyrka - 2016-04-14, 15:21

Ten, który Ci się bardziej podoba.


Ja mam biały, latem jest chłodniej, ale szybciej widać, że jest brudny.

Dar1962 - 2016-04-14, 15:34

subiektywnie rzecz biorąc mnie bardziej podoba się biały
arnold - 2016-04-14, 15:46

Mi bardziej podoba się granat, czarne zderzaki nie odcinają się tak bardzo.
Piotrek721015 - 2016-04-14, 16:12

Biały. Przynajmniej z czasem nie wypłowieje.
Cav - 2016-04-14, 16:12

gbyrka napisał/a:
Ten, który Ci się bardziej podoba.


Ja mam biały, latem jest chłodniej, ale szybciej widać, że jest brudny.


A miałeś kiedyś granatowy?
Bo taki kolor wygląda na brudny nawet po umyciu.
Żeby wyglądał na czysty, to trzeba go jeszcze dodatkowo BARDZO UWAŻNIE wytrzeć.

gregorisan - 2016-04-14, 16:37

Akurat biały kolor w przypadku "zwykłego Sandero" jak dla mnie nie pasuje. Bardziej granatowy - po Raciborzu jeździ taka podstawowa wersja w tym kolorze i wygląda to o wiele lepiej :-)
arczi_88 - 2016-04-14, 16:53

Mam granatowego i to co napisano wyżej 100% prawda - niewątpliwy plus to to, że czarne zderzaki się zbytnio nie odznaczają i fakt, że trzeba powycierać po umyciu, bo zostają brudne zacieki. Z reszta jak popada na niego deszcz to jest to samo :-P
mekintosz - 2016-04-14, 19:03

Biały, można spersolalizować jakimiś fajnymi naklajkami ;-)
PiotrWie - 2016-04-14, 19:41

Też bym się skłaniał do białego, miałem dwa, miałem też granatowy. Biały na drugi dzień po umyciu był trochę brudny, po kilku dniach nadal trochę, po miesiącu niewiele więcej. A granatowy był codziennie bardziej brudny. Ale ja myję auto raz na kilka miesięcy - dlatego ideałem dla mnie jest szary bazalt w Dusterze :mrgreen:
fotorobart - 2016-04-14, 20:33

moje kolejne auto będzie białe:), biały jest w cenie a oklejenie na dowolny kolor tańsze niż dopłata za metalik :mrgreen:
mbar - 2016-04-15, 04:44

Ja bym brał niebieski, akurat ten niemetalizowany jest całkiem ładny (jak dawno temu w Astrach G).
Biały to porażka -- ale to moje osobiste zdanie.

Lajkonik - 2016-04-15, 06:16

mekintosz napisał/a:
Biały, można spersolalizować jakimiś fajnymi naklajkami ;-)

Fakt - mam białą lodówkę udekorowaną przez dzieciaki naklejkami z chrupków, jogurtów dla dzieci i innych takich. Wygląda "pięknie" :-/
A tak serio - ja wolę granat. Biały trochę łatwiej utrzymać, ale ładniejszy ciemny kolor.

wlodarek1 - 2016-04-15, 06:23

Rozmawiałem wczoraj z pracownikiem jednego z dilerów Dacii , powiedział mi tak ;
pod lakierem jest podkład , a podkład jest biały , niezależnie od tego jaki jest kolor lakieru .
Więc według tego pana układ ; biały lakier na białym podkładzie - jest lepszy od
układu ; kolorowy lakier na białym podkładzie .
Czy pracownik salonu ma rację :?:

mbar - 2016-04-15, 07:00

Nie.
route2000 - 2016-04-15, 07:34

wlodarek1 napisał/a:
Rozmawiałem wczoraj z pracownikiem jednego z dilerów Dacii , powiedział mi tak ;
pod lakierem jest podkład , a podkład jest biały , niezależnie od tego jaki jest kolor lakieru .
Więc według tego pana układ ; biały lakier na białym podkładzie - jest lepszy od
układu ; kolorowy lakier na białym podkładzie .
Czy pracownik salonu ma rację :?:

TAK :->
Bo jak zarysujesz w białym kolorze to szybko naprawisz je, natomiast w kolorowym po zarysowaniu już od razu widać biały podkład i jest więcej roboty przy usuwaniu zarysowania.
Tam miałem w poprzednich autach w kolorze. :->

A ponadto auto będzie chyba bez klimy (bieda wersja) to biały jest w tym przypadku najlepszy, bo odbija promienie słoneczne. ;-)

arczi_88 - 2016-04-15, 09:09

route2000 napisał/a:
Bo jak zarysujesz w białym kolorze to szybko naprawisz je



Chyba chciałeś zapisać, że jak zarysuje na białym to nawet nie zauważy, za to plus jest taki, że szybciej rdzę widać :-P :-P :-P

SilverTM - 2016-04-15, 16:20

mam w domu 3 białe samochody, jeden czerwony i miałem ciemny granat. Biały jest jednym z lepszych kolorów jeśli chodzi o utrzymanie. Jeśli masz niedaleko jakąś myjnię bezdotykową i myjesz auto np raz w tygodniu na takiej myjce ( 5-10 zł ) zależy od myjki i techniki myjącego.To auto może nie odwiedzać normalnej myjni miesiącami obowiązuje jedna zasada nie dotykać do samochodu bo "biel" zacznie prześwitywać. Auto robi się lekko kremowe i tyle w temacie. I myjąc takie auto widzisz gdzie jest brudne i możesz je domyć prawidłowo. Niestety wystarczy zmoczyć ciemne auto na myjni i wygląda na czyste a jak zaschnie to masz wzory na aucie ala picasso jak coś pominiesz czy mocniej przybliżysz lancę przy myciu. Nie widać żadnych zacieków. Auto jak stoi pod chmurką po opadach deszczu nie będzie żadnych zacieków a na innych kolorach niestety jest to bardzo widoczne. No i pozostaje kwestia gustu. Do czarnych zderzaków pasuje biały kolor z czasem dodać jakieś elementy czarne i będzie ok ;) To moja opinia z mycia i użytkowania kilku aut. Jeśli masz kogoś na dobrej myjni detajlingowej to spytaj się który kolor jest najlepszy ;)
krakry1 - 2016-04-15, 18:25

Miałem ten sam dylemat co ty - biały lub Daciowy błękit morski (czyli granatowy - ciemno niebieski). Wziąłem błękit morski. Jest to jeden z kolorów, który najbardziej się brudzi i nagrzewa. Żona ma VW Up w kolorze białym - można go myć 3-4 razy rzadziej.
Józef - 2016-04-15, 18:36

Miałem taki sam problem, wybrałem biały i w cale nie żałuje. Wszystkie się jednakową brudzą.
Dar1962 - 2016-04-15, 18:41

Czarne elementy (np zderzaki) w kontraście z białym wyglądają całkiem dobrze. Argument, że jasny lakier się mniej nagrzewa (wybierasz gołą wersję bez klimatyzacji) będzie miał spore znaczenie latem
Lasart - 2016-05-18, 16:19

Ja za to wybrałem niebieski kosmos, ale spodobał mi się ostatnio czarny :-)
Żona powiedziała że czarny wygląda jak karawan pogrzebowy :-/

BTW Mówię dilerowi, oglądając auto na placu, że ładne te niebieskie wstawki na grilu z przodu, że ładnie się komponują z granatem, a ten mi odpowiada że to folia ochronna :mrgreen:

mbar - 2016-05-19, 09:02

Niebieski cosmos jest zajeb.sty! :)
Cav - 2016-05-19, 18:45

mbar napisał/a:
Niebieski cosmos jest zajeb.sty! :)


Ale w salonie, czy po pierwszym deszczu również?
Obstawiam to pierwsze - miałem w życiu dwa granatowe samochody - i nigdy więcej.
Jest tylko jeden gorszy w utrzymaniu kolor - czarny.

mbar - 2016-05-20, 06:56

Co kto woli.
Są tacy, co z oszczędności majtki na drugą stronę wywracają.

Cav - 2016-05-20, 17:48

mbar napisał/a:
Co kto woli.


Oczywiście.
Są tacy co wolą myć co chwilę auto zamiast nim jeździć, względnie kupują do stania w garażu.

arczi_88 - 2016-05-20, 18:03

Albo poprostu zaoszczędzone 2 klocki na lakier przeznaczyć na coś naprawdę istotnego z naszego punktu widzenia - jeden kupi dobrej wódki i obleje porządnie zakup auta, drugi spłaci ratę kredytu za dom/mieszkanie a trzeci da księdzu na kolędzie. Z resztą auto się kupuje dla siebie i kupa komu do tego czy mam brudne auto czy też nie i czy ma taki kolor a nie inny.
Cav - 2016-05-21, 06:40

arczi_88 napisał/a:
Albo poprostu zaoszczędzone 2 klocki na lakier przeznaczyć na coś naprawdę istotnego z naszego punktu widzenia


Oczywiście.
Zwłaszcza jak ten droższy lakier miałby być w sumie gorszy (w utrzymaniu).

arnold - 2016-05-21, 11:38

Wczytaj się, bo ktoś wcześniej nie zrozumiał tematu i dyskutują o Niebieskim Cosmos... I tak na prawdę każdy mówi o czym innym.
Nanouser - 2016-05-21, 15:12

lepszy biały, bo grubość niebieskiego lakieru jest symboliczna i po lekkim zadrapaniu przebija biały podkład. Biały przynajmniej z upływem czasu będzie wyglądał tak samo.
Kacper_Potocki - 2016-05-23, 09:13

W pierwszym momencie przemówił do mnie argument, że czarny plastik mniej widać w połączeniu z niebieskim, ale jednak wybrałbym biały ze względu na biały podkład + mniej nagrzewa się latem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group