DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Dział ogólny o daciach - Dokker 2021

Ircys - 2021-01-25, 13:39
Temat postu: Dokker 2021
Witam,
W salonie dowiedziałem się, że Dokkera już nie ma w sprzedaży i nie będzie - wycofują się z tego modelu. Na stronie https://www.dacia.pl/samochody/dokker.html widzę, że są (jeszcze?). Czy to prawda, że Dokker wypada z oferty ? Jeżeli tak, to od kiedy i dlaczego na stronie www jeszcze jest dostępny?

Pozdrawiam

DrOzda - 2021-01-25, 13:49

To prawda, pogłoski są takie że Lodgy i MCV będą miały wspólnego następce, a Dokker będzie sprzedawany jako nowa wersja Kangoo tylko nie wiadomo czy ze znaczkiem Dacii.
laisar - 2021-01-25, 13:52

Ponieważ dokker wygryzł kangoo z rynku, to Renault wycofało go z gamy Dacii, zmieniło nazwę i włączyło do swojej marki - nazywa się teraz renault express:

http://www.daciaklub.pl/f...1815158#1815158

https://en.media.groupe.renault.com/news/renault-revolutionizes-the-van-segment-with-the-all-new-renault-kangoo-and-the-all-new-renault-express-08e3-989c5.html

klazow - 2021-01-25, 16:14

Mam mieszane uczucia.
Z jednej strony wnerwiające złupienie mojej ulubionej marki to jest.
Z drugiej fajnie, że projekt „wskrzeszona Dacia” chyba z dużą nawiązką spełnił nadzieje Żabojadów. A to miłe.
Ps.
Chyba mi gorzej. Mam sentyment do rumuńskiej marki. Pewnie to dlatego, że polskiej brak.
A fajnie by było FSO Dusterem jeździć i jakie jest nowe FSO Sandero sprawdzać.

Ircys - 2021-01-26, 20:39

laisar napisał/a:
Ponieważ dokker wygryzł kangoo z rynku, to Renault wycofało go z gamy Dacii, zmieniło nazwę i włączyło do swojej marki - nazywa się teraz renault express:

https://en.media.groupe.renault.com/news/renault-revolutionizes-the-van-segment-with-the-all-new-renault-kangoo-and-the-all-new-renault-express-08e3-989c5.html


Z tego co widzę, to to Reanult Express jest teraz tylko w wersji VAN, czyli może być odpowiednikiem Dokker VAN, ale nie widzę, go w wersji osobowej, więc (na chwilę obecną) nie ma odpowiednika Dokkera osobowego?

Pozdrawiam

laisar - 2021-01-26, 21:23

Express jest w obu wersjach - osobowej i towarowej.

(Osobowy jest ten niebieski na fotkach z informacji prasowej Renault).

Ircys - 2021-01-26, 21:49

laisar napisał/a:
Express jest w obu wersjach - osobowej i towarowej.

(Osobowy jest ten niebieski na fotkach z informacji prasowej Renault).


Tak, ale na stronie renault.pl nie widzę wersji osobowej.
Źle szukam?

laisar - 2021-01-26, 21:54

Na stronie Renault.pl to ja na razie widzę wyłącznie starego kangoo express, czyli obecną II generację, a nie nową z informacji prasowej o kangoo III/expressie II.
Krystian67 - 2021-01-27, 19:09

Na polskę póki co nie ma wersji osobowej. Gdzieś to wyczytałem. Dobre umarło.
laisar - 2021-01-27, 19:30

Póki co to po prostu nie ma żadnej wersji.
klazow - 2021-01-27, 22:56

Skoro jeszcze nie ma, to czas obstawiać.
Ile za zmianę znaczka do ceny doliczą?

SWilk - 2021-01-28, 09:20

klazow napisał/a:
Skoro jeszcze nie ma, to czas obstawiać.
Ile za zmianę znaczka do ceny doliczą?


10K

kapelusznik - 2021-01-28, 12:24

Strzelam - nowe Kangoo droższe od starego więc Dokker (Kangoo Express) dostaje cenę starego Kangoo.
laisar - 2021-01-28, 12:56

To bardzo proste - nowa cena expressa będzie trochę niższa od najtańszej konkurencji.
dacia - 2021-01-31, 22:15

nie dobrze dla Nas. Doker dobra fura taka uniwersalna
laisar - 2021-02-01, 12:29

Aktualizując sobie zakładki z wymiarami modeli przeczytałem jeszcze raz zalinkowany komunikat prasowy i teraz zauważyłem, że napisano w nim wprost, że w Europie w ogóle faktycznie nie będzie expressa osobowego.

Gama będzie zatem wyglądać tak:
- furgon golas: express van;
- furgon wypas: kangoo van;
- wersja osobowa: kangoo.

Najważniejsza różnica między kangoo a expressem - oprócz wyposażenia standardowego i dostępności opcji - to brak w tym pierwszym modelu słupka B.

Kangoo traci również w nowej generacji wersje skróconą, przedłużoną i 7-osobową.

Ponieważ express II to po prostu głęboki lifting dokkera, to jego wymiary zapewne niewiele się zmienią. Ma być jednocześnie mniejszy od kangoo III, więc ten z kolei powinien urosnąć w tej generacji do ok. 4,5 m.

Renault Polska podało, że otwarcie zamówień nastąpi na początku lutego, więc szczegółowe dane techniczne powinny zostać opublikowane już wkrótce. Pierwsze egzemplarze mają się pojawić się w salonach w maju.

Krystian67 - 2021-02-01, 18:04

Dokker namieszał w gamie dostawczaków w polsce. Pracuję koło giełdy towarowej i widzę co tam jezdzi. Większosć korzysta włąsnie z tych samochodów.
Ircys - 2021-02-02, 14:55

laisar napisał/a:
Aktualizując sobie zakładki z wymiarami modeli przeczytałem jeszcze raz zalinkowany komunikat prasowy i teraz zauważyłem, że napisano w nim wprost, że w Europie w ogóle faktycznie nie będzie expressa osobowego.


Ale jaja. Cóż my europejczycy zawiniliśmy ? :) Chyba za dużo kupowaliśmy "tanich" Dokkerów :)

Pozdrawiam

piku - 2021-02-05, 21:43

Moim zdaniem Dokker jest ładniejszy (o ile można taką etykietę przyczepić autu) od Kongura... No i znacznie tańszy. skoro nie będzie Dokkera, to po prostu będzie drożej i wielu, którzy kupowali Renault/Dacię, pójdą po inne marki.
Ircys - 2021-02-05, 22:14

piku napisał/a:
Moim zdaniem Dokker jest ładniejszy (o ile można taką etykietę przyczepić autu) od Kongura... No i znacznie tańszy. skoro nie będzie Dokkera, to po prostu będzie drożej i wielu, którzy kupowali Renault/Dacię, pójdą po inne marki.


Też tak myślę i zastanawiam się, czy to że expressa nie będzie w europie nie jest przypadkiem strzałem w stopę renault.

laisar - 2021-02-05, 22:21

Trudno cokolwiek wyrokować bez znajomości nieogłoszonych jeszcze cen, ale przecież nie ma żadnej przeszkody, żeby osobowy kangoo zaczynał się tam, gdzie kiedyś zaczynał się osobowy dokker - to tylko kwestia decyzji Renault.
Krystian67 - 2021-02-06, 11:10

Konkurencja to wykorzysta. Ktoś bedzie najtanszy . Albo ucieczka w uzywki .
Ircys - 2021-02-06, 20:54

laisar napisał/a:
nie ma żadnej przeszkody, żeby osobowy kangoo zaczynał się tam, gdzie kiedyś zaczynał się osobowy dokker - to tylko kwestia decyzji Renault.


Cenowo, nie wierzę, że tak będzie.
Po coś ten ruch (brak expressa w .eu) zrobili.
Jest pandemia, jest źle, trzeba się ratować...

laisar - 2021-02-06, 21:03

Ucieczka klientów do konkurencji raczej nie jest sposobem na ratunek.
laisar - 2021-02-11, 12:39

Rozpoczęcie przyjmowania zamówień na dokkera II... pardąsik: expressa vana - https://en.media.groupe.renault.com/news/new-express-van-the-renault-van-family-expands-7621-989c5.html

Ceny we Francji od 17500€ (!!!) bez VAT - https://en.media.groupe.renault.com/news/new-renault-express-van-prices-and-range-france-6557-989c5.html

Nie wiem jak konkurencja nad Sekwaną, ale z _takimi_ cenami to Renault nad Wisłą rynku raczej nie zawojuje...

Krystian67 - 2021-02-11, 15:15

W grupie osobowy już są na dalszej pozycji, bo grupa PSA juz zaciera rece. I jak wyżej pisałem jeśli znaczaco nie bedzie różnicy w czymś , to PSA bedzie raczej lepszym wyborem.
Ircys - 2021-02-11, 20:52

laisar napisał/a:
Nie wiem jak konkurencja nad Sekwaną, ale z _takimi_ cenami to Renault nad Wisłą rynku raczej nie zawojuje...


I o tym wcześniej mówiłem...

laisar - 2021-02-11, 22:26

Okaże się, jak zaprezentują nasz cennik.
maciek - 2021-02-12, 11:47

Zapominacie o polityce rabatowej w tych dwóch markach. W Dacii jest negocjacja jest marginalna (na bazie marży dealera). Renault przeważnie ma przyszykowane portfolio rabatów dla danego modelu ;-)
Krystian67 - 2021-02-12, 15:09

gdzieś dziś wyczytałem ze van na polskę ma kosztowac ok 80 tys. Wiec nędza jak sie patrzy.
Ircys - 2021-02-12, 16:26

Krystian67 napisał/a:
gdzieś dziś wyczytałem ze van na polskę ma kosztowac ok 80 tys.


Gdzie?

Krystian67 - 2021-02-14, 11:07

Materiał znalazłem w wiadomościach google na telefonie. W zeszłym tygodniu , w dniu w których telewizje prywatne były nieczynne. Z racji że większosć serwisów nie działała szukałem czegokolwiek do czytania. Tyle pamiętam .
Krystian67 - 2021-02-14, 11:22

Dodam koledze jeszcze bo zaczołem sam siebie uwiarygadniac. Po wbiciu w wiadomosci google dacia dokker pierwszy artykuł /francuskie pl/ Podaje cenę następcy .Czyli 17500 euro netto , tj 79 tys. złotych.Pomyliłem się o 1000 zł.Przepraszam.
klazow - 2021-02-14, 22:07

Krystian67 napisał/a:
Materiał znalazłem w wiadomościach google na telefonie. (...)


Wychodzi, że ich źródłem był post laisar-a z 2021-02-11, 12:39

franius - 2021-02-15, 15:55

Chyba nadal można zamawiać Dokkera VAN na Dacia.pl
Jeśli to nie błąd konfiguratora to chyba dobra opcja jak ktoś szuka taniego dostawczaka bo Express takowym nie jest.

Krystian67 - 2021-02-15, 18:23

Kol. klazow jeśli twierdzisz że ich źródłem był post laisar-a z 2021-02-11, 12:39 to w to wierz. Ja napisałem ze materiał jest dostępny na wiadomosćiach goggle , po wbiciu w wyszukiwarce dacia dokker. Jesli to materiał kol.laisar w necie to ok. Tak to rozumie.
klazow - 2021-02-15, 23:38

Kol.Krystian67, nie twierdzę, że nie wiesz gdzie znalazłeś informację.
Zwyczajnie o zgodność z tamtym postem mi chodzi.
W sumie to normalne. Tyle na teraz wiadomo. I tyle wyszukać się we wszystkich źródłach da.
Ciągle na polski cennik czekamy.
Wciąż cenę obstawiać/prognozować tylko można.

Co do ceny w EUR. Może ale nie musi być podobnie. Raczej tańszych ale i uboższych wersji w naszych salonach oczekuję. Ten zabieg na rynki z mniej zarabiającymi klientami jest od dawna znany.

Krystian67 - 2021-02-16, 18:03

Rozumię .Chciałem być wiarygodny. Też mi taka cena nie pasi. Jest w tej cenie co wybierać. Jak oiszesz .Poczekamy , zobaczymy.
maciek - 2021-02-18, 10:12

franius napisał/a:
Chyba nadal można zamawiać Dokkera VAN na Dacia.pl


można ale mamy już ostatnie przydziały tego samochodu. Pewnie kolejne dostaną już Renówkarze ;-)

krimar - 2021-03-22, 23:08

Z polskiej strony dacii doker zniknął, na niemieckiej jest wciąż obecny
https://www.dacia.de/modelle/dokker.html

maciek - 2021-03-23, 18:27

Cytat:
Jutro, 24 marca br. o godz. 8.30 zapraszamy na spotkanie online, na którym zaprezentowana zostanie strategia Renault w dziedzinie samochodów dostawczych, a także modele: Nowe Renault Kangoo Van, Nowe Renault Express Van oraz Nowe Renault Trafic Combi i SpaceClass.


Poznacie ceny Dokkera FL czyli Expresa VAN ;)

Ircys - 2021-03-23, 21:06

Jakiś link do tego spotkania by się przydał.
laisar - 2021-03-23, 23:01

https://lcv-show.renault.com/index_press.html
laisar - 2021-03-24, 11:15

Komunikat prasowy po prezentacji - https://en.media.groupe.renault.com/news/renault-lcv-opens-new-doors-new-line-up-and-zero-emission-solutions-c07f-989c5.html

RP podało, że 17 marca rozpoczęto przyjmowanie zamówień na express vana, a wprowadzenie do sprzedaży nastąpi na przełomie kwietnia i maja.

krimar - 2021-03-24, 16:58

A w Niemczech wciąż można zmówić Dacie Dokker i to nawet przez internet.
https://shop.dacia.de/?gradeCode=ENS_MDL2P1SERIELIM1

Krystian67 - 2021-03-24, 20:06

No a ceny są gdzieś podane. Tak dla wiedzy. Jeśli można
toka93 - 2021-03-24, 20:08

Ja pierdziu w tyle tylko lampy na jakieś ledy zmienili. Lifty aut dostawczych w Renault to zawsze śmiech na sali.
Krystian67 - 2021-03-24, 20:14

Dostana po łapach za te zmiany. Jeśli zaszaleja z cenami to ich oleje.
toka93 - 2021-03-24, 20:26

Lewarek wylądował na masce, cena +10 :)
laisar - 2021-04-09, 10:54

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć co nas ominie przez zmianę dokkera II w expressa II:

https://en.media.groupe.renault.com/news/the-all-new-renault-express-the-spacious-and-versatile-combispace-996c-989c5.html

Krystian67 - 2021-04-09, 17:14

Patrząc globalnie na to to jako osobowy - dostawczy za wiele bym nie płakał. Moze wygląd sie poprawił .I trochę środek. Szału nie ma. Gdyby taki u nas wychodził , to kangoo mogą przestac produkować. Jedyne co wyciągam wniosek to ekologia. Euro 5 w tym nowym dokkerze niby spowodowała takie zmiany na europe.
laisar - 2021-04-09, 18:08

Ekologia nie ma nic wspólnego z żalem Renault nad utratą klientów kangoo na rzecz dokkera.


(Zwłaszcza, że Euro5 obowiązywało już dawno temu...).

Ircys - 2021-04-10, 13:19

laisar napisał/a:
Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć co nas ominie przez zmianę dokkera II w expressa II:

https://en.media.groupe.renault.com/news/the-all-new-renault-express-the-spacious-and-versatile-combispace-996c-989c5.html


Chyba najważniejszy fragment (po przetłumaczeniu):
Wyprodukowany w fabryce Renault w Tanger, Maroko, All-New Express będzie w sprzedaży na całym świecie od maja 2021 r. (z wyłączeniem Europy).

Po przetłumaczeniu jeszcze na nasze: kastrujemy europę, lepiej, taniej już było - teraz będzie droższe Kangoo.

DrOzda - 2021-04-10, 15:07

Xd tak to jest gdy nie ma silnej konkurencji ...
Krystian67 - 2021-04-11, 07:52

Według mnie stawiajac na kangoo ktoś mocno ryzykuje. Na rynku powstaje duża paleta odświezonych modeli tego typu. Wszedł też man .Tylko fanatycy pozostaną przy tym co jest . Mam na myśli kangoo. Taka ciekawostka. W mojej firmie wynajmowalismy dokkery i mastery. Było ich sporo. Dzis zmienia sie strategia i firma wchodzi w toyotę. Co mnie dziwi , jak to się opłaca. Ale widocznie tak jest. Zresztą kolega kierowca uświadomił mnie że fiat, Renault i opel tego segmentu to jedno i to samo. Myśle ze w ten sposób chcą zawęzic pole manewru dla klientów. Wszystkie w tej samej cenie. /mniej - wiecej /.Mając na myśli opis co nas omineło i euro 5 , fakt było. Widocznie cała reszta świata takich warunków nie stawia. Po co sie wyginac , kombinować , wymyślac. To przecież kosztuje. Dokkera da sie sprzedac tanio.Ale eko wymagania i wymysły euro osłów skutecznie pozbawią nas wiele dobrego .Nie umie odczytać poprawnie tych decyzji. Skoro chcą produkowac tylko ten model, to niech go klepią. Przyszłosc pokaze te decyzje na ulicach.
GRL - 2021-04-12, 18:45

Krystian67 napisał/a:
Taka ciekawostka. W mojej firmie wynajmowalismy dokkery i mastery. Było ich sporo. Dzis zmienia sie strategia i firma wchodzi w toyotę. Co mnie dziwi , jak to się opłaca.

Bo dostawczo Toyota = Citroen = Peugeot, a jednocześnie ma podobną cenę i gwarancję miliona kilometrów w ciągu 2 lat.
Jak w firmie robi się 100kkm rocznie, to może to być ciekawy kąsek.
A przez znaczek na masce najwyższa wartość rezydualna, która przekłada się na niższą ratę bądź niższą utratę wartości.

Krystian67 napisał/a:
Zresztą kolega kierowca uświadomił mnie że fiat, Renault i opel tego segmentu to jedno i to samo.

Chyba coś pomajtałeś.
Aktualnie:
- Toyota = Citroen = Peugeot = Opel
- Renault = Mercedes
- Fiat = RAM
Kiedyś:
- Fiat = Opel

laisar - 2021-04-12, 19:29

GRL napisał/a:
Renault = Mercedes

...oraz Nissan - kiedyś kubistar, ostatnio NV250 (i jeszcze NV300, na bazie trafica).

GRL napisał/a:
Kiedyś:
- Fiat = Opel

Oraz Renault i Nissan (trafic/primastar/talento/vivaro).

michauek22 - 2021-04-21, 13:44

GRL napisał/a:
Bo dostawczo Toyota = Citroen = Peugeot, a jednocześnie ma podobną cenę i gwarancję miliona kilometrów

Ile .. ? :shock:

straszna_maruda - 2021-04-21, 15:22

michauek22 napisał/a:
GRL napisał/a:
Bo dostawczo Toyota = Citroen = Peugeot, a jednocześnie ma podobną cenę i gwarancję miliona kilometrów

Ile .. ? :shock:


Ta oferta jest od dawna. I dlatego najlepiej sprzedającą się odmianą berlingo czy spacetourera jest toyota. Grunt to dobra oferta.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group