DACIA Klub Polska
Forum Dyskusyjne Użytkowników DACII

Na każdy temat - Taka huyowa ropa czy mega "siuwaks" do ON?

corrado - 2021-04-27, 19:55
Temat postu: Taka huyowa ropa czy mega "siuwaks" do ON?
https://www.youtube.com/watch?v=jcfiYowFajY

Czy to taki fajny preparat zwiększający samozapłon ropy czy to jednak takie huyową ropę tankujemy na stacjach . Sam zresztą tam tankuje i nie widzę różnicy z innymi paliwami.
Ps. Zamówiłem tego siuwaksu z allegro, choć nie raz próbowałem jakiś uzdatniaczy i niczego nie odczuwałem... , ale tu ciekawe i bardzo dobre wyniki zmierzone na hamowni .
Jakie mają zdanie użytkownicy diesla tutaj ?


toka93 - 2021-04-27, 20:28

Ciekawe jak szybko wypali dziurę w tłoku?
Marrtin - 2021-04-28, 05:04

toka93, a czemu niby ma wypalić dziurę w tłoku? Im liczba cetanowa (LC) wyższa tym paliwo lepsze - lepiej się spala. Dodatek jak dodatek. Czy warto - każdy powinen odpowiedzieć sobie sam. Ja nie używam takich wynalazków.
corrado - 2021-04-28, 07:56

no właśnie też tego toka93, nie zrozumiałem ... SOI się nie zmienia, IQ ani CR pressure też nie , więc więcej ropy nie jest wtryskiwana.

Jednak fakty są fakty, a są takie , że po zalaniu moc była dużo większa, tylko jedna myśl mi przychodzi do głowy, czy auto na pierwszych dwóch hamowaniach nie było w trybie np. wypalania dpf ? to mogłoby jak najbardziej zmniejszyć moc ... Ale byłby to wielki zbieg okoliczności i chyba byłby tam sygnalizowany jakoś na zegarach w tym transicie ?

Auto Krytyk - 2021-04-30, 07:30

Reklama i lokowanie produktu. 8-)
corrado - 2021-04-30, 08:17

Dziwne ale całkiem możliwe, na początkowym pomiarze mógł odłączyć chociażby przepływomierz i wtedy jedzie na mapach "zastępczych" , czyt. Słabsze wyniki na hamowni.
Potem wlali siuwaksu Millersa i podłączyli spowrotem przepływomierz...

Niedługo do mnie przyjdzie ,więc go przetestuje z jakimś zwykłym paliwem. Nawet napisali na a. , Że mają opóźnienia z wysyłką z powodu zwiększonej liczby zamówień... 😁

MartinezTychy - 2021-04-30, 08:39

Panowie jedno jest pewne,nikogo z Nas podczas pomiarów tam nie było.Reszta to teorie spiskowe.
Fruxo - 2021-05-01, 14:10

Polecam zatankować na stacji MZA czystej ropy bez dodatków i wtedy oceniać.
U nas firmie biorą bezpośrednio z rozlewni orlenu w mościskach i ta ropa jest lepsza.

corrado - 2021-05-02, 00:37

omg, też dostałem podobny mail z a. :-)
MartinezTychy - 2021-05-03, 09:41

Sklep Motoryzacyjny na Facebook-u i wszystko w temacie.
Michu też testował kiedyś elektryczne Turbo za 99 zł była moc emocji a w silniku jej brakowało.Pozdrawiam tych wszystkich co są przekonani,że mleko jest z Biedronki nie od krowy, a moc silnika bierze się z magicznego pudełka.W technice nie ma nic za darmo.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group